Najlepszy przewodnik po WooCommerce SEO dla Twoich produktów

Każda firma – mała, średnia lub duża – potrzebuje SEO. Wynika to z faktu, że Search Engine Optimization (lub SEO) jest niezbędnym kanałem marketingowym. Zgodnie z raporty ahrefs 68% doświadczeń online zaczyna się od wyszukiwarki, a zaledwie 0,78% wyszukiwań trafia na drugą stronę i klika wynik wyszukiwania. Oznacza to, że jeśli chcesz zwiększyć ruch do swojego sklepu WooCommerce, musisz popracować nad optymalizacją pod kątem powiązanych wyszukiwanych haseł.


Co to jest SEO?

Wyszukiwarki takie jak Google, Yahoo! Lub Bing mają na celu przekierowywanie użytkowników do najbardziej odpowiednich stron lub stron. Biorą one pod uwagę kilka czynników, zarówno technicznych, jak i kreatywnych, aby uszeregować strony internetowe w liście wyników wyszukiwania. SEO to proces aktualizacji witryny w celu uzyskania wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania w celu uzyskania „darmowego” lub „organicznego” ruchu.

WooCommerce Organic SEO

Chociaż może to wydawać się skomplikowane, tak nie jest. Dobrą rzeczą jest to, że przeprowadzono wiele badań dotyczących SEO, a wszystko, co musisz zrobić, to zastosować ustalenia ekspertów w swoim sklepie WooCommerce, aby pomóc mu w rankingu!

Strona produktu WooCommerce i SEO

Twój sklep WooCommerce to kolekcja produktów, które służą konkretnemu celowi. Chcesz, aby niektóre produkty były klasyfikowane, gdy użytkownik ich szuka. Załóżmy na przykład, że sprzedajesz czapki. Chcesz, aby strona produktu z niebieskim kapeluszem była wyświetlana w rankingu, gdy ktoś szuka „niebieskich czapek”.

Ale mogą istnieć setki stron internetowych, które sprzedają niebieskie czapki. W jaki sposób upewniasz się, że Twoja witryna jest na szczycie? Jak wspomniano, wyszukiwarki szukają sygnały rankingowe w celu dopasowania określonego wyszukiwanego hasła do odpowiedniego wyniku. W przypadku strony produktu WooCommerce te sygnały rankingowe obejmują obecność wyszukiwanego terminu w adresie URL strony, tytule i treści, szybkość wczytywania strony, szybkość wczytywania strony w urządzeniu mobilnym, linki do strony strona z innych stron internetowych, wskaźniki popularności społecznej i wiele więcej.

Zamiast być przytłoczonym tym wszystkim, najpierw musisz zacząć od podstawowego – takiego, jaki musi zrobić każda strona – a następnie przejść do kompleksu – po zdobyciu podstawowego.

Wszystko zaczyna się od badania słów kluczowych

Bez względu na rodzaj produktu, który sprzedajesz, kluczowe znaczenie ma zrozumienie odpowiedniego zestawu słów kluczowych, do których należy strona. Słowo kluczowe to fraza, której użytkownik najczęściej szuka podczas wyszukiwania produktu.

Na przykład, jeśli sprzedajesz niebieskie czapki, idealnym słowem kluczowym wydaje się być „niebieskie czapki”, „kup niebieskie czapki” lub „męski kapelusz niebieski” lub coś w tym stylu. Nie zawsze łatwo zgadnąć. Mądrzejszą alternatywą jest rozpoczęcie od ogólnych słów kluczowych (takich, o których można pomyśleć), a następnie użycie narzędzi do wyszukiwania słów kluczowych w celu ich udoskonalenia.

Narzędzia do badania słów kluczowych

Spośród wielu dostępnych opcji, niektóre narzędzia (bezpłatne i płatne), z których możesz skorzystać to:

 • Wszędzie słowa kluczowe (bezpłatny) – rozszerzenie przeglądarki, które wyświetla popularność określonego wyszukiwanego hasła
 • Ahrefs – Oferuje zestaw narzędzi, które pomogą Ci dowiedzieć się, jakie słowa kluczowe są twoi konkurenci i które powinieneś uszeregować
 • Moz Explorer – Narzędzie do badania słów kluczowych samych guru SEO
 • Google Trends (bezpłatny) – Prosta opcja, aby sprawdzić popularność określonego wyszukiwanego hasła
 • Sugestie dotyczące wyszukiwania w Amazon (bezpłatny) – sugestie wyszukiwania, które Amazon wymienia podczas pisania produktu
 • Sugestie wyszukiwania Google (bezpłatny) – Alternatywne wyszukiwane hasła, które Google wymienia na końcu strony po wprowadzeniu zapytania
Sugestie wyszukiwania Google

Przykład: sugestie wyszukiwania Google

Po ustaleniu słów kluczowych musisz naprawić jedno konkretne słowo kluczowe i użyć go do aktualizacji treści. Możesz używać dodatkowych słów kluczowych w całej treści.

Pamiętaj, że upychanie słów kluczowych (nadmierne użycie słowa kluczowego) w praktyce jest martwe. Mądrze umieść słowa kluczowe w całej treści.

Popraw swoją stronę produktu dzięki WooCommerce SEO Basics

Gdy masz już podstawowe słowo kluczowe, upewnij się, że pojawia się ono w najważniejszych sekcjach strony produktu WooCommerce. Oto jak musisz to zrobić.

1. URL produktu

Obecność wyszukiwanego terminu w adresie URL jest uważana za silny sygnał rankingowy. W rzeczywistości, jeśli wyszukiwane hasło jest obecne w samej nazwie domeny, strona będzie nieuchronnie uszeregowana (chyba że każdy inny sygnał nie istnieje). Adres URL produktu powinien idealnie zawierać słowo kluczowe fokus. Możesz przestrzegać tej praktyki podczas tworzenia nowych stron. Ale w przypadku istniejących stron nie powinieneś zmieniać adresu URL, jeśli jesteś początkującym marketingiem. Zmiana adresu URL może oznaczać utratę całej wartości SEO uzyskanej przez stronę i może negatywnie wpłynąć na twoje pozycje w rankingu.

Wskazówka profesjonalna: Aktywuj bułkę tartą w swoim sklepie Woo, aby adres URL był czytelny w wynikach wyszukiwania

2. Tytuł produktu

Struktura wyników wyszukiwania

Słowo kluczowe fokus powinno być obecne w tytule produktu, aby pomóc w rankingu strony. Nie ma wiele do omówienia tutaj – śmiało aktualizuj tytuły produktów!

3. Opis produktu

Wtyczki SEO jak Yoast SEO poinformuje Cię, że treść na dowolnej stronie internetowej powinna mieć nie mniej niż 300 słów. To samo dotyczy stron produktów WooCommerce. Strona produktu powinna zawierać szczegółowy opis produktu, a fokus lub dodatkowe słowa kluczowe powinny pojawiać się 2-3 razy w całej treści. Po raz kolejny kluczem jest naturalne oprawienie treści i nie nadużywanie słów kluczowych.

Strona produktu WooCommerce

Wskazówka profesjonalna: Jeśli Twój produkt nie wymaga szczegółowego opisu, przedstaw najważniejsze informacje. Dodaj wymiary, komponenty, instrukcje dotyczące pielęgnacji, problemy związane z wysyłką itp. Lub odpowiedz na pytania, które mogą mieć potencjalni nabywcy.

4. Obrazy i filmy

Czy wiesz, że umieszczenie filmu w poście może zwiększyć konwersję nawet o 80% (zgodnie z naszym przewodnikiem SEO wideo)? To jest ogromne! Zdjęcia i filmy na stronie produktu pomagają lepiej wyjaśnić produkt i zaangażować kupującego. Obrazy powinny być wysokiej jakości, ale zoptymalizowane, aby utrzymać rozmiar strony na minimalnym poziomie. Filmy powinny być hostowane na platformach takich jak Youtube lub Vimeo, a następnie umieszczone na stronie produktu.
Pamiętaj, że ważne jest, aby dodać tekst alternatywny do swoich zdjęć. Ten tekst powinien określać, o co chodzi w obrazie. Wyszukiwarki wykorzystują ten tekst do „odczytu” obrazu, a ten tekst jest wyświetlany na twojej stronie internetowej w przypadkach, gdy obraz nie jest ładowany. Strona produktu powinna zawierać obrazy ze słowem kluczowym focus w tekście alternatywnym.

5. Recenzje i oceny

Recenzje i oceny klientów są czynnikami zaufania i są bardzo wysoko oceniane przez wyszukiwarki. Obecność recenzji na stronie produktu może pomóc w rankingu w zakresie odpowiednich wyszukiwań. Zaletą jest to, że WooCommerce zajmuje się wyświetlaniem oceny produktu w wyniku wyszukiwania, aby dodać wartość SEO do strony.

Jak wspomniano, wtyczka SEO, taka jak Yoast, jest niezbędna i może pomóc w wykryciu dziur na stronie produktu. Połącz Yoast z jego Rozszerzenie WooCommerce dla ostatecznej supermocy SEO.

Zaawansowane taktyki SEO zwiększające rankingi produktów WooCommerce

Jeśli masz ochotę na przygodę i chcesz przejść od podstawowych wskazówek, możesz wypróbować zaawansowane zmiany w swoim sklepie, aby je zoptymalizować.

Oprócz treści obecnych na stronie produktu wyszukiwarki sprawdzają kilka innych czynników, które pomagają w określeniu rankingu strony. Obejmują one:

 • Słowa kluczowe na stronie produktu Meta – Treść opisująca stronę produktu i zwykle wyświetlana pod tytułem strony w wyniku wyszukiwania to meta strony. Wtyczka SEO pomaga dodawać meta strony do twoich produktów. Obecność słowa kluczowego w meta strony jest uważana za czynnik rankingowy.
 • Optymalizacja pod kątem urządzeń mobilnych – Biorąc pod uwagę rosnącą liczbę wyszukiwań przeprowadzanych za pomocą urządzeń mobilnych, fakt, że strona produktu WooCommerce jest zoptymalizowana pod kątem urządzeń mobilnych, nie ma wpływu na SEO. Oznacza to, że strona jest responsywna i używa jej wersji AMP (Accelerated Mobile Pages), aby szybciej ładować się na urządzeniach mobilnych.
 • Dodawanie świeżych treści – Świeżość strony (częstotliwość jej aktualizacji) jest ważnym czynnikiem SEO. Prostym sposobem na utrzymanie świeżości stron są recenzje. Są naturalnym źródłem treści dodawanych z czasem. Podobnie możesz dodać inne odpowiednie sekcje do swoich produktów WooCommerce. Może to obejmować liczbę sprzedanych produktów (aktualizowanych w czasie rzeczywistym), sekcję FAQ, w której zainteresowani klienci mogą zadawać pytania, sekcję dotyczącą historii klientów, referencje wideo i wiele więcej.
  Pomysł na świeże treści WooCommerce SEO
 • Linki zwrotne – To trochę trudne, ponieważ trzeba to zrobić dobrze. Odnośnik wsteczny polega na tym, że w przypadku łączenia innych witryn dodaj link do stron produktów. Może się to zdarzyć poprzez wykaz katalogów, posty partnerskie, wzmianki o produktach i tak dalej. Linki zwrotne są czynnikiem zaufania i wskazują, że produkt jest wystarczająco dobry, aby można go było połączyć. Im więcej linków zwrotnych, tym większe szanse na twoją pozycję w rankingu produktów. Ważne jest, aby linki zwrotne wydawały się naturalne i nie były umieszczane w przypadkowych komentarzach na popularnych stronach * ahem ahem *

Na wynos

Search Engine Optimization polega na upewnieniu się, że właściwy rodzaj ruchu dociera do strony produktu. Im większa liczba potencjalnych kupujących docierających do Twojej strony, tym większe szanse na konwersję.

Oprócz implementacji powyższej, make może również chcieć zoptymalizować WooCommerce pod kątem wydajności, skorzystać ze wskazówek dotyczących ulepszenia sklepu WooCommerce i zainwestować w HTTPS (między innymi), aby zabezpieczyć WooCommerce. Aby przeczytać więcej na temat SEO, wypróbuj przewodnik WPExplorer na temat WordPress SEO Przewodnik Moz do SEO lub Przewodnik Ahrefa dla SEO e-commerce.

Optymalizacja stron produktów WooCommerce pod kątem wyszukiwarek to ciągły proces. Pamiętaj, mantra SEO – optymalizuj, analizuj, aktualizuj i powtarzaj!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me