Najlepsze narzędzia SEO WordPress

Większość właścicieli witryn dąży do zwiększenia ruchu organicznego – tj. Odwiedzających, którzy przybywają za pośrednictwem bezpłatnych wyników wyszukiwania za pośrednictwem witryn takich jak Google i Bing. Jednak przy tak wielu stronach internetowych konkurujących o pożądane miejsca na stronach wyników wyszukiwania (SERP), awansowanie rankingu może być niezwykle trudne.


Celem WordPress SEO (optymalizacja pod kątem wyszukiwarek) jest dopracowanie stron internetowych, aby zajmowały wyższe pozycje w SERP. Na szczęście istnieje wiele narzędzi, które pomogą Ci zrealizować strategię SEO, a tym samym podnieść pozycję w wyszukiwarkach.

W tym artykule przyjrzymy się niektórym z najlepszych narzędzi i wtyczek WordPress, które pomogą Ci zoptymalizować strony internetowe w 2019 roku. Zacznijmy!

1. Yoast SEO

Wtyczka Yoast SEO

Dzięki milionom pobrań Yoast SEO jest jedną z najpopularniejszych wtyczek WordPress. Jest wyposażony w łatwą w użyciu funkcjonalność, która pomoże ci w twoich strategiach SEO. Jest dobrze znany ze swojego analiza strony funkcja, która pomaga poprawić użycie słowa kluczowego, długość treści, czytelność i wiele innych. Inne przydatne opcje obejmują tworzenie map witryn XML i powiadomień, bułkę tartą oraz integrację z mediami społecznościowymi. Jeśli jesteś początkującym SEO, ta wtyczka to fantastyczne miejsce na rozpoczęcie.

2. SEOPress

SEOPress dla WordPress

Kolejną świetną opcją optymalizacji witryny WordPress jest SEOPress. Ta wtyczka SEO oferuje wszystko, czego potrzebujesz, aby poprawić swoje rankingi, takie jak mapy witryn XML i HTML, analiza słów kluczowych w treści, ustawienia Open Graph, dane Google Local Business, przekierowania i inne. Plus SEOPress ma wbudowany biały backend i użyteczny wbudowany skaner uszkodzonych linków. (nawet w wersji darmowej).

Podczas gdy istnieje Darmowa wersja na WordPress.org, który jest świetnym sposobem na wypróbowanie wtyczki, SEOPress Pro oferuje mnóstwo więcej. Po przejściu na plan Pro otrzymujesz jeszcze bardziej zaawansowane funkcje, takie jak obsługa bułki tartej, zaawansowane mapy witryn dla Google News lub Video XML, znaczniki strukturalnych typów danych, łatwe narzędzia do edycji plików robots.txt i htaccess, integracja WooCommerce i inne. Za jedyne 39 USD (które możesz wykorzystać w nieograniczonych witrynach) warto zainwestować w SEO witryny.

3. Wszystko w jednym pakiecie SEO

Wtyczka SEO All In One

All in One SEO Pack to kolejna niezwykle popularna darmowa wtyczka WordPress z ponad 30 milionami pobrań. Często jest ustalany jako alternatywa dla Yoast SEO, chociaż nie oferuje takiej samej głębi, jeśli chodzi o analizę na stronie. Ma jednak wiele innych podobnych funkcji, takich jak metatagi, mapy witryn XML i integracja z mediami społecznościowymi. Jedną z unikalnych cech pakietu All in One SEO jest to, że jest to jedyna darmowa wtyczka zapewniająca integrację SEO dla witryn e-commerce – w tym korzystających z WooCommerce.

4. Narzędzia SEO BAVOKO

BAVOKO Darmowa wtyczka WordPress

Narzędzia SEO BAVOKO to świetna alternatywa dla 2 wcześniej wspomnianych wtyczek. Oferowanie standardowych funkcji SEO na stronie (mapy witryn XML, tytuły meta, opisy, długość treści, optymalizacja słów kluczowych itp.) Oraz przydatne monitorowanie wydajności SEO (słowa kluczowe, linki zwrotne i analiza konkurencji) oraz narzędzie do generowania raportów naprawdę wyróżniają BAVOKO. To tak, jakby uzyskać wiele usług SEO i wtyczkę za jedną niską cenę. Możesz spróbować Narzędzia SEO BAVOKO za darmo, ale aby uzyskać wszystkie funkcje, musisz uaktualnić do wersji premium (od 19,99 USD miesięcznie).

5. Ranga matematyki

Rank Math SEO WordPress Plugin

Rank Math to kolejna świetna opcja wtyczek do zarządzania SEO WordPress. Wtyczka dodaje łatwe opcje, które pomagają ulepszyć zawartość, takie jak wskazówki dotyczące kluczowych słów kluczowych, monitor długości treści, ocena permalink i inne. Rank Math jest również zintegrowany z Google Webmasterami, dzięki czemu możesz śledzić statystyki strony i wydajność bezpośrednio z pulpitu WordPress. Inne funkcje wtyczek obejmują monitorowanie błędów indeksowania Google, kontekstowe podpowiedzi, opcje zautomatyzowanego SEO obrazu, generator map witryn XML, fragmenty rozszerzone (w tym niestandardowe typy postów) i wiele innych.

6. Pakiet Premium SEO

Zrzut ekranu pulpitu nawigacyjnego Premium SEO Pack

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

Premium SEO Pack to kompletna wtyczka SEO WordPress, która pomaga Twojej stronie lepiej pozycjonować się w wyszukiwarkach. Ta wtyczka premium łączy w sobie to, co najlepsze w optymalizacji SEO i społecznościowej, aby ograniczyć potrzebę wielu wtyczek. Pakiet Premium SEO zawiera statystyki społecznościowe, analizy stron, walidacje stron i wiele innych. SEO jest ważne – gdy ludzie wyszukują napisany na Twój temat temat, chcą, aby Twoja witryna była wyświetlana jako pierwsza. W ten sposób możesz generować duży ruch (a nawet sprzedaż) i powiększać grono odbiorców.

Unikalną funkcją tej wtyczki jest opcja SEO Mass Optimization. Dzięki temu możesz zoptymalizować każdą stronę, post i niestandardowy typ postu w swojej witrynie za pomocą kilku kliknięć. Moduł daje możliwość optymalizacji tytułu meta, zoptymalizowania opisu meta, a także automatycznego wykrywania i optymalizacji słowa kluczowego dla treści. Oznacza to, że potencjalnie możesz poprawić swoje SEO (i swoje rankingi) w kilka sekund.

Kolejną świetną funkcją wtyczki jest wbudowana obsługa Google Analytics i statystyki społecznościowe. W ten sposób możesz łatwo zobaczyć i śledzić swoje wyniki po wprowadzeniu optymalizacji SEO na swojej stronie. Niestandardowy wyświetlacz Google Analytics Premium w pakiecie SEO ułatwia wyświetlanie i rozumienie statystyk wyszukiwania, a moduł statystyk społecznościowych pokazuje zasięg Twojej sieci. Ponieważ wszystkie informacje o Twojej stronie są świetne, istnieje również przydatny moduł śledzenia SERP, który pokazuje, jak Twoja strona wypada na tle konkurencji – świetne informacje, aby zobaczyć, gdzie stoisz.

7. SEOPressor

Strona główna SEOPressor

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

SEOPressor to wysokiej jakości wtyczka WordPress zaprojektowana w celu zapewnienia maksymalnej kontroli SEO witryny w łatwym w użyciu interfejsie. Deweloperzy twierdzą, że zaawansowany algorytm wtyczki emuluje algorytm Google, dzięki czemu otrzymujesz dokładne sugestie dotyczące optymalizacji stron. SEOPressor zbiera wszystkie niezbędne dane SEO dla Twojej witryny i przedstawia je w jednym miejscu – ostrzegając o wszelkich problemach.

Wtyczka zawiera także analizy semantyczne i odpowiednie powiązane standardy znaczników. Zapewnia to pełną kontrolę nad tym, jak wyszukiwarki indeksują Twoją witrynę, a także optymalizuje profil linku. Przy 9 USD miesięcznie za pełne korzystanie z narzędzia, SEOPressor wydaje się całkiem niezłą okazją.

8. Moz Pro

Strona główna Moz Pro

Moz Pro oferuje zbiór narzędzi i funkcji, które pomogą Ci zarządzać strategią SEO Twojej witryny. Śledzi cotygodniowy ranking witryny i konkurentów, a także wyszukuje słowa kluczowe i nadaje im priorytet Narzędzie Eksploratora słów kluczowych. Wykorzystuje również Otwórz Site Explorer aby pomóc w budowaniu linków i zaindeksować witrynę, aby znaleźć wszelkie istotne problemy.

Jeśli potrzebujesz dalszej perswazji, Moz Pro oferuje również funkcje, które pomogą Ci w SEO na stronie, oraz oferuje pakiet opcji raportowania i analiz. Począwszy od 79 USD miesięcznie (w przypadku rocznej subskrypcji) cena jest zdecydowanie wysoka w porównaniu do innych. Jeśli jednak uważasz, że wykorzystasz wszystkie jego oferty, być może warto.

9. ahrefs Narzędzia SEO i zasoby

ahrefs Narzędzia SEO i zasoby Subskrypcja Premium

Jeśli szukasz sposobu na monitorowanie wydajności witryny, ahrefs to świetna opcja. Ta usługa premium obejmuje narzędzia do analizy konkurencji, badań słów kluczowych, monitorowania linków zwrotnych, luk w treści, śledzenia pozycji i innych. Najlepsze jest to, że możesz skonfigurować automatyczne powiadomienia i raporty, które będą regularnie wysyłane pocztą elektroniczną (np. Raz w tygodniu), aby śledzić określone czynniki SEO, na których się skupiasz.

10. Rankie

Nagłówek strony głównej Rankie

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

Rankie to wysokiej jakości wtyczka WordPress, która została zaprojektowana specjalnie, aby pomóc Ci śledzić rankingi Twojej strony w Google. Zamiast ręcznie sprawdzać słowa kluczowe, użyj Rankie do wyszukiwania, śledzenia i raportowania żądanych słów kluczowych, aby zobaczyć, jak radzi sobie SEO.

SEO jest bardzo ważne dla każdej witryny – szczególnie w rankingu słów kluczowych. Jeśli uzyskasz świetne wyniki wyszukiwania w swojej branży, możesz uzyskać duży ruch, który można przekształcić w sprzedaż, reklamy lub inną konwersję. Rankie to świetne narzędzie, za pomocą którego możesz wybierać i śledzić pożądane słowa kluczowe. Po zainstalowaniu możesz używać Rankie do wyszukiwania słów kluczowych – wtyczka zasugeruje nawet dodatkowe hasła, które możesz chcieć uporządkować na podstawie tego, czego szukasz.

Jeśli chodzi o śledzenie, Rankie zawiera 4 opcje śledzenia słów kluczowych za pomocą: Google, Google Ajax api, whatsmyserp.com lub ezmlm.org. Oprócz zintegrowanego narzędzia sugerującego listy słów kluczowych, na które możesz kierować reklamy. Wtyczka zapewnia również codzienne raporty rankingowe wraz z wykresami słów kluczowych, dzięki czemu możesz sprawdzić, czy Twoje metody poprawy SEO działają. Ponadto możesz przesłać raporty pocztą e-mail, abyś nigdy nie zapomniał ich sprawdzić.

11. Planer słów kluczowych Google Darmowe narzędzie SEO

Strona główna Planera słów kluczowych Google

Google Keyword Planner to narzędzie do AdWords subskrybentów, którzy sugerują słowa kluczowe, dla których warto spróbować uzyskać pozycję. Możesz wprowadzić informacje o swoim produkcie i witrynie oraz kierować wyszukiwanie za pomocą różnych parametrów. Dla każdego sugerowanego słowa kluczowego można wyświetlić dane historyczne, w tym średnie miesięczne wyszukiwania, poziom konkurencji i sugerowaną stawkę AdWords.

Chociaż to narzędzie jest niezwykle cenne, ma nieco mniej intuicyjny interfejs, więc warto je sprawdzić dobry tutorial zanim utkniesz.

12. Narzędzie propozycji słów kluczowych Darmowy terminarz

Strona główna Narzędzia propozycji słów kluczowych z paskiem wyszukiwania

Narzędzie propozycji słów kluczowych stanowi alternatywę dla Planera słów kluczowych Google. Ma prosty interfejs i wykorzystuje funkcję autouzupełniania Google do generowania setek sugestii słów kluczowych z długimi ogonami dla każdego wprowadzonego hasła. Jednak w przeciwieństwie do Google Keyword Planner, darmowa wersja Narzędzia propozycji słów kluczowych zawiera tylko słowa kluczowe, a nie dane towarzyszące, takie jak liczba wyszukiwań, koszt kliknięcia i konkurencja. Informacje te można odblokować, jeśli zdecydujesz się zapłacić za wersje premium wyższych poziomów.

13. Usługa Premium LinkPatrol

Strona główna LinkPatrol

LinkPatrol to wysokiej jakości wtyczka WordPress, która koncentruje się na pomocy w oczyszczeniu profilu linków wychodzących. Skanowanie całej witryny w poszukiwaniu linków zajmuje zaledwie kilka sekund i zapewnia listę wszystkich autorów, domen i powiązanych z nimi tekstów zakotwiczenia. Jeśli zauważysz złe linki, szybko i łatwo można go dodać nofollow otaguj lub usuń link z adresu URL. Ceny zaczynają się od 50 USD rocznie.

14. GTmetrix Free Site Speed ​​Analyzer

Strona główna GTmetrix

GTmetrix to narzędzie zaprojektowane z myślą o szybkości witryny, która jest czynnikiem wyszukiwarki rozważyć w algorytmach rankingowych. Zapewnia wgląd w szybkość ładowania witryny, a następnie pomaga poprawić jej wydajność. Analizuje twoje strony za pomocą Szybkość strony Google i Yahoo YSlow zestawy reguł i zapewnia wyniki, w tym czas ładowania strony i całkowity rozmiar strony. Możesz także zobaczyć, jak twoja strona zestawia się z innymi stronami monitorowanymi przez GTmetrix.

Narzędzie umożliwia także śledzenie wydajności, analizowanie prędkości witryny za pomocą urządzenia mobilnego i testowanie strony w wielu regionach. Wreszcie możesz także rejestrować ładowanie stron i odtwarzać wyniki, aby wskazać problemy z wydajnością.

Końcowe przemyślenia

SEO to złożony temat i na początku może wydawać się zniechęcający. Przy tak wielu elementach do przemyślenia, optymalizacja stron internetowych w celu lepszego grania w SERP może stać się przytłaczającym zadaniem.

W tym artykule udostępniliśmy Ci ponad 10 narzędzi i wtyczek WordPress, które pomogą Ci opracować i wdrożyć strategię SEO na 2019 rok. Czy któreś z tych narzędzi jest dostępne w codziennym procesie SEO? Czy masz jeszcze jakieś wskazówki dotyczące SEO na nowy rok? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me