Typowe błędy SEO w witrynie WordPress

WordPress jest dość dobrze zoptymalizowany pod kątem wyszukiwarek od razu po wyjęciu z pudełka, ale nie jest idealny. Istnieje wiele błędów SEO w witrynie WordPress, które popełniają użytkownicy. Mówiąc dokładniej, WordPress potrzebuje pomocy w dwóch obszarach:


 1. Dodatkowa funkcjonalność w postaci zaawansowanej wtyczki SEO, np Yoast SEO.
 2. Skuteczne stosowanie środków SEO na miejscu.

Ostatecznie, ty ponoszą odpowiedzialność za optymalizację witryny pod kątem stron wyników wyszukiwania (SERP). Jeśli nie przestrzegasz podstawowych zasad SEO, wszelkie zainstalowane wtyczki lub widżety będą mało przydatne.

Mając to na uwadze, napisałem listę najczęstszych błędów SEO w WordPressie wraz ze wskazówkami, jak ich unikać. Najpierw skupimy się na błędach specyficznych dla poszczególnych postów i stron. Następnie błędy, które mogą mieć konsekwencje w całej witrynie. Na przykład. problemy, które mogą mieć duży wpływ na zdolność Twojej witryny do pozycjonowania pod kątem trafnych słów kluczowych. Jeśli stwierdzisz, że Twoja witryna jest ofiarą niektórych z tych błędów, ich usunięcie może znacznie zmienić przepływ ruchu z wyszukiwarek do Twojej witryny WordPress.

1. Brak optymalizacji twojego łącza bezpośredniego

Twój bezpośredni link nadaje się do dwóch rzeczy:

 1. Informowanie odwiedzających witrynę o tym, o czym jest strona
 2. Wskazanie trafności dla wyszukiwarek

Jako taki, powinieneś upewnić się, że twoja struktura permalink jest poprawnie zdefiniowana w Ustawienia> Permalinki na twoim backend:

Permalink Settings
Jak widzisz, permalinki są ustawione na nazwę postu (lub strony). Jest to format, który ogólnie polecam. Możesz dodać datę do bezpośredniego linku, jeśli treść witryny jest w jakiś sposób związana z datą (np. Artykuły z wiadomościami). Ale w przypadku większości blogów używanie nazwy wpisu jest najbardziej sensowne.

Po prawidłowym ustawieniu struktury linku bezpośredniego będziesz musiał upewnić się, że linki bezpośrednie każdego postu są dobrze zoptymalizowane pod kątem określonych słów kluczowych, na które kierujesz reklamy. Oto na przykład bezpośredni link do tego postu:

Łącze bezpośrednie

Jak widać, nie odzwierciedla on po prostu całego tytułu (co domyślnie robi bezpośredni link w WordPressie). Zmieniłem go, aby skupił się tylko na najważniejszych słowach kluczowych w nagłówku, które będą przydatne dla Google, jeśli chodzi o interpretację trafności.

2. Brak optymalizacji prezentacji SERP Twojego postu

Jednym z wielu powodów, dla których uważam wtyczkę Yoast SEO (wspomnianą na początku tego postu) za tak nieocenioną, są jej opcje optymalizacji na post / stronę. Oto zrzut ekranu przedstawiający opcje postów Yoast:

Ustawienia Yoast SEO Snippet

Jeśli nie optymalizujesz swoich postów i stron, wypełniając pola powyżej, tracisz kilka sztuczek:

 • The Słowo kluczowe fokus pozwala ocenić, jak dobrze zoptymalizowany jest Twój post / strona jako całość dla podstawowego słowa kluczowego.
 • The Tytuł SEO pozwala dostosować tag tytułowy (w przeciwieństwie do nagłówka w samej treści), aby być bardziej przyjaznym dla wyszukiwarek.
 • The Opis meta pozwala utworzyć ręczny opis strony / postu. Będzie to wyświetlane w SERP, a także w innych miejscach (takich jak serwisy społecznościowe). Pisanie ręcznych opisów może mieć bardzo pozytywny wpływ na współczynniki klikalności.

Upewnij się, że każda strona i post w Twojej witrynie są optymalnie edytowane do wyświetlania w SERP.

3. Słabe połączenia

Łączenie postów na blogu w Twojej witrynie ma wiele zalet. Może to obejmować takie czynniki, jak niższe współczynniki odrzuceń lub zwiększone zaangażowanie użytkowników. Ale do celów SEO dbamy o trafność.

Mówiąc prościej, jeśli Google zauważy, że prowadzisz do odpowiednich stron w Twojej witrynie, lepiej zrozumieją, w jakim stopniu witryna odnosi się do danego tematu. Skuteczne połączenie może wykazać, że dana strona jest powiązana z tematem. Ale to nie wszystko. Może to również spowodować ogólny wzrost rankingu w całym temacie (ponieważ Twoja witryna jest uznawana za autorytet).

Kluczem jest częste łączenie (ale tylko w stosownych przypadkach) i stosowanie tekstów kotwicy bogatych w słowa kluczowe. Zamiast „aby dowiedzieć się więcej, Kliknij tutaj„, Napisz„ dowiedz się więcej szkolenie psów„. Wtyczka, która okazała się niezwykle przydatna w szybszym i łatwiejszym łączeniu, to Link Whisper. Sprawdź naszą recenzję Link Whisper, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej.

4. Słabe połączenia zewnętrzne

Chociaż może się to wydawać sprzeczne z intuicją, możesz regularnie pozytywnie wpływać na swoje pozycje w wyszukiwarkach linki do odpowiednich i wiarygodnych stron zewnętrznych. Wynika to z dwóch powodów:

 1. Współczynnik trafności omówiony w powyższej części dotyczącej wzajemnych powiązań
 2. Google lubi widzieć witryny odnoszące się do innych – w taki sam sposób, w jaki czasopismo medyczne cytuje inne badania

Krótko mówiąc, jeśli Twoja witryna nie łączy się z witrynami zewnętrznymi, Google uzna to za znak, że Twoje treści nie są szczególnie cenne. Upewnij się więc, że regularnie linkujesz do odpowiednich i wiarygodnych stron i blogów w swojej niszy. Na przykład, uważamy Yoast za autorytet we wszystkich sprawach związanych z SEO WordPress i mają świetny artykuł na ten temat dlaczego linki wychodzące mają znaczenie.

5. Zła optymalizacja obrazu

Jeśli chodzi o typowe błędy SEO w WordPressie, najczęściej widzę słabą optymalizację obrazu. Wyszukiwarki nie widzą tekstu w formie obrazu, więc musisz trochę trzymać rękę, jeśli chodzi o media. W tym miejscu pojawiają się tagi alt i title, jak pokazano tutaj w programie do przesyłania multimediów WordPress:

optymalizacja SEO

W świecie SEO toczy się niekończąca się debata na temat tego, jak ważne są odpowiednio tagi alt i tytuł. Ale zamiast marnować na to czas, po prostu dodaję tekst do obu. Jeśli chodzi o te tagi, powinieneś skup się zarówno na SEO, jak i użyteczności.

W przypadku wielu osób (takich jak osoby niedowidzące lub użytkownicy mobilni) obrazy mogą nie być widoczne, w takim przypadku będą widzieć tekst alternatywny. Dlatego powinien być opisowy dla obrazu, a jednocześnie koncentrować się na słowach kluczowych związanych z treścią. Nie zapomnij dołączyć tekstu alternatywnego i tytułowego na logo, sloganach i jakichkolwiek obrazach nawigacyjnych. Wszystkie są przydatne do zapewnienia wyszukiwarkom szerszego kontekstu na temat Twojej witryny. Ale to tylko wierzchołek obrazu góry lodowej. Możesz skorzystać z tego przewodnika, jak zoptymalizować obrazy, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak poprawić obraz pod kątem szybkości i SEO.

6. Zła kategoryzacja / tagowanie

To moja prawdziwa wkurza dla zwierząt domowych – strony powiązane z ogromną liczbą kategorii i tagów. W jaki sposób wyszukiwarka ma rozumieć post związany z szeroką gamą słów kluczowych?

Kategoryzuj i oznaczaj selektywnie i szczegółowo. Powinieneś mieć bardzo ograniczoną liczbę kategorii (zwykle mniej niż 10, z pewnymi wyjątkami) i ograniczoną liczbę tagów (być może nie więcej niż 50). Jeśli kategoria tagu była używana tylko kilka razy, prawdopodobnie nie jest warta istnienia.

Utrzymuję prostotę, jeśli chodzi o posty i taksonomie WordPress – mniej znaczy więcej. Na własnym blogu łączę każdy post z jedną kategorią i garścią bardzo trafnych tagów. W ten sposób tworzę kontekstowe strony taksonomiczne, które według Google są odpowiednie do rangi.

Dobrze skonstruowane strony kategorii i tagów zapewniają wyszukiwarkom szeroki kontekst. W ten sposób mogą one stworzyć ogólne pojęcie o trafności Twojej witryny w danym temacie, a także mogą ustalać ranking indywidualnie. Jeśli zdecydujesz się połączyć strony kategorii jakości i tagowania, pamiętaj, aby upewnić się, że są ustawione na indeksowanie. Aby dowiedzieć się więcej na temat najlepszych praktyk w zakresie kategoryzacji i tagowania.

7. Źle ustrukturyzowane nagłówki

Nagłówki HTML (np

tag) zapewnia Google wiele kontekstów dotyczących trafności Twojej witryny. Słowa umieszczone w tagach nagłówka mają większą wagę niż słowa zawarte w głównej treści w Twojej witrynie.

Dlatego niezwykle ważne jest, aby w miarę możliwości umieszczać w tych nagłówkach trafne słowa kluczowe, ale to jest również ważne, aby tagi nagłówka były odpowiednio skonstruowane. Niektóre motywy WordPress nie są zgodne z najlepszymi praktykami w tym zakresie, więc możesz teraz sprawdzić tagi nagłówka. W skrócie:

 • Na twojej stronie głównej

  tag powinien być nazwą Twojej witryny

 • Na wszystkich innych stronach plik

  tag powinien być nagłówkiem (tj. posta / strony)

W ten sposób Twoja strona główna ma największą szansę na ranking według nazwy witryny, a inne strony mają najlepszą szansę na ranking według dowolnego tematu, którego dotyczą.

Ponadto,

i

tagi powinny być bezpłatne do stosowania jako kontekstowe podtytuły. Jaki jest twój motyw nie powinno używanie tych tagów do marnotrawstwa (np. do nagłówka „polecanych postów” w widżecie paska bocznego – to wcale nie pomaga wyszukiwarkom). Aby uzyskać więcej informacji na temat prawidłowej struktury tagów nagłówka, zapoznaj się z tym szczegółowym postem autorstwa Joost de Valk.

8. Poinstruowanie wyszukiwarek, aby indeksowały zbyt wiele

Wiele osób popełnia błąd, zakładając, że Google będzie indeksować i indeksować całą witrynę. Podczas gdy Google może czołgać się cała Twoja witryna, to często nie będzie indeksować wszystko postów i stron. W rzeczywistości nie chcesz, aby Google indeksował całą zawartość Twojej witryny – tylko te rzeczy, które faktycznie są warte rankingu. Wszystko inne jest zbędne i nie ma żadnej korzyści z bycia w indeksie Google. W szczególności takie strony obejmują:

 • Nieużywane strony taksonomii / archiwum (np. Tagi, archiwa autora, archiwa oparte na dacie itp.)
 • Twoja polityka prywatności
 • Zastrzeżenia prawne

Masz pomysł. „Czystsza” witryna, którą możesz zaprezentować Google, tym lepiej. Wszystko, co jest nieistotne lub bezużyteczne dla wyszukiwarek, służy jedynie osłabieniu trafności witryny. Jako taki, powinieneś upewnić się, że wszystkie takie strony są ustawione na „noindex” – tzn. Powiedzieć wyszukiwarkom, aby nie indeksowały go. Można to łatwo zrobić za pomocą wtyczki takiej jak Yoast SEO, co pozwala na noindex całe typy taksonomii / archiwów.

Po zainstalowaniu wtyczki przejdź do SEO> Wygląd wyszukiwania. Następnie przełącz opcję „Pokaż (typ postu) w wynikach wyszukiwania?” na Nie dla każdego typu posta, którego chcesz użyć noindex. Następnie przejdź do Taksonomie i Archiwa karty, aby zrobić to samo.

Yoast SEO: Domyślne typy treści

Ta opcja jest również dostępna dla poszczególnych postów lub stron:

Indeksowanie postów Yoast

9. Niedostarczenie mapy witryny XML

Mapa witryny XML nie jest w żadnym wypadku konieczna. Ale brak wyszukiwarki jest jak ustne przekazanie komuś skomplikowanego dojazdu do domu, a nie adresu. Wyszukiwarkom łatwiej jest powiedzieć, co należy indeksować. W ten sposób Google, Bing i inni wiedzą, co z Twoich zaindeksowanych stron jest najważniejsze.

Największym grzechem nieudostępnienia mapy witryny XML jest fakt, że jest ona tak cholernie łatwa do zrobienia. Jeśli masz już wspomnianą wtyczkę Yoast SEO, po prostu przejdź do SEO> Ogólne> Funkcje i przełącz Na funkcję mapy witryny XML:

Mapa witryny Yoast SEO XML

To wszystko. Yoast będzie opierać mapy witryn na różnych opcjach włączanych / wyłączanych w ramach Wygląd wyszukiwania Sekcja. Wtyczka będzie teraz utrzymywać dynamicznie aktualizowaną mapę witryny XML na serwerze, aby wyszukiwarki mogły z niej korzystać podczas indeksowania witryny.

10. Koncentracja na słowach kluczowych w Meta

Jest to mniej błąd, a bardziej kompletna strata czasu, ponieważ Google nie bierze pod uwagę meta słów kluczowych podczas rankingu witryn. Meta słowa kluczowe były w przeszłości wykorzystywane przez spamerów w takim stopniu, że Google nie przypisuje im teraz żadnej wartości. Jeśli więc nadal używasz meta słów kluczowych, nadszedł czas, aby przestać.

11. Zduplikowana treść (i nie definiowanie kanonicznych adresów URL)

Wiele osób powie Ci, że powielone treści są twoim największym wrogiem. Jeśli Google zobaczy, że publikujesz treści, które są dostępne gdzie indziej, to uwolnisz święte piekło na twojej stronie, dopóki nie pozostanie nic poza zniekształconym HTML.

W rzeczywistości niekoniecznie jest to prawda. Google nie (zawsze) karze witryny za korzystanie ze zduplikowanych treści. Zamiast tego, jeśli zobaczy dwie strony internetowe w dużej mierze o tej samej treści, spróbuje dowiedzieć się, który był oryginalnym wydawcą. Następnie ustali priorytet tej strony w wynikach wyszukiwania nad drugą.

Z drugiej strony powielanie treści w tej samej witrynie nie jest świetne. Chociaż nie jest to problem światowy, posiadanie wielu wystąpień tej samej zawartości na wielu stronach jest po prostu bałaganem. Posiadanie dwudziestu artykułów „Bluehost Review” nie pomoże ci w rankingu na pierwszej stronie. Staraj się łączyć zduplikowane artykuły na blogu i przekierowywać usunięte posty / strony do najbardziej odpowiednich (ponownie, Yoast SEO jest bardzo przydatny dzięki wbudowanemu menedżerowi przekierowań).

I być może o wiele bardziej rozpowszechnione, niż mogłoby się wydawać, przypadkowe zduplikowane strony Strona główna Twojej witryny może istnieć w obu www i nie-www (tj. https://yoursite.com/) oraz http i https wersje, które w rzeczywistości są oddzielnymi stronami. Rozwiązaniem jest zdefiniowanie tak zwanego kanoniczne adresy URL dla każdej ze stron Twojej witryny.

12. Brak optymalizacji prędkości

Szybkość ładowania Twojej witryny ma kluczowe znaczenie. Ludzie nienawidzą witryn, które ładują się wolno, a przez to także, podobnie jak Google (i prawdopodobnie inne wyszukiwarki). Mówiąc prościej, szybkość, z jaką ładuje się Twoja witryna, może faktycznie wpływać na twoje rankingi.

W związku z tym należy upewnić się, że witryna ładuje się dwukrotnie szybciej. Istnieje wiele przewodników, jak przyspieszyć WordPress, a także zoptymalizowane wtyczki hostingowe i buforujące WordPress, których możesz użyć, aby pomóc.

Możesz także skorzystać z popularnych bezpłatnych narzędzi do testowania szybkości witryny, takich jak Pingdom i PageSpeed ​​Insights, aby ocenić szybkość witryny i zidentyfikować wąskie gardła.

13. Brak optymalizacji dla mediów społecznościowych

Niezależnie od tego, czy lubisz media społecznościowe, czy nie, powinieneś upewnić się, że Twoje profile są poprawnie skonfigurowane i połączone z WordPress za pomocą Open Graph i kart na Twitterze. Jeśli jeszcze nie zgadłeś, Yoast SEO to szybki i prosty sposób, aby to zrobić, ponieważ ustawienia społecznościowe są wbudowane we wtyczkę.

Ustawienia społecznościowe Yoast SEO

Może się to wydawać względnie drobną rzeczą, ale upewnienie się, że witryna jest poprawnie połączona z mediami społecznościowymi, pomoże zapewnić, że Twoje posty będą bardziej „udostępniane”. Ponadto dzięki Yoast możesz dodawać własne niestandardowe metatagi Facebook i Twitter. Obejmuje tytuł, opis i zoptymalizowany obraz. Ponownie może to poprawić widoczność i udostępnianie Twojego posta.

Yoast SEO Niestandardowe meta tagi na Facebooku i Twitterze

Podsumowanie typowych błędów SEO na miejscu

SEO może być zastraszające – jest wiele do zrobienia. Ale drugą stroną tego jest to, że jeśli możesz dostać większość rzeczy dobrze, będziesz miał dużą przewagę nad konkurencją. Większość błędów SEO WordPress, które widzisz powyżej, nie jest rakietowa. Ponadto, gdy zrozumiesz podstawowe zasady SEO, będziesz w stanie intuicyjnie dostrzec, kiedy coś jest dobre dla pozycji Twojej witryny w rankingu i odwrotnie.

Czy masz jakieś porady SEO dla użytkowników WordPress, których nie opisałem ani w tym poście, ani w innych? Jeśli tak, prosimy o podzielenie się z nami w sekcji komentarzy!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me