Masz zainstalowaną najnowszą platformę WordPress. Masz najlepszy motyw premium i wszystkie niezbędne wtyczki skonfigurowane. Jesteś naprawdę podekscytowany, że wreszcie spełniasz swoje marzenie o prowadzeniu firmy online. Lub po prostu posiadanie osobistej strony internetowej. Masz skonfigurowane skrzynki pocztowe i jesteś gotowy, aby otworzyć sklep.


Innymi słowy, Twoja witryna WordPress jest w pełni załadowana i naprawdę chcesz rozkręcić imprezę. Ale masz dokładnie zero klientów. Pod warunkiem, że odrobiłeś lekcje, klienci są w porządku, ale ich nie znalazłeś i na odwrót; nie znaleźli Twojej witryny WordPress i twoich ofert.

Co robić? Odpowiedź znajduje się w tym poście marketingowym WordPress. Najpierw usuńmy kilka podstawowych definicji:

Marketing – działanie lub działalność polegająca na promowaniu i sprzedaży produktów lub usług, w tym badania rynku i reklama.

Marketing w witrynie – korzystanie z Internetu w celu dostarczania materiałów promocyjnych konsumentom. Obejmuje marketing e-mailowy, marketing w wyszukiwarkach, marketing w mediach społecznościowych…

Źródło: Definicje online, Wikipedia.

Kiedy mówimy o marketingu Twojej witryny WordPress, mamy na myśli marketing Twoich produktów lub usług, więc rozróżnij to. Twoja strona internetowa jest jedynie narzędziem marketingowym, ale przy tak wielu firmach internetowych pojawiających się co drugi dzień, Twoja witryna może być zarówno biznesem, jak i narzędziem marketingowym. Wyróżnij też to.

Metody marketingowe, które dzisiaj omówimy, są w większości bezpłatne (lub stosunkowo tanie) i dość łatwe do wdrożenia, ale musisz być przygotowanym na inwestycję czasu. Będę polecał również kilka wtyczek, dlatego też uważaj na to. Dzięki temu możesz promować swoją witrynę WordPress za pomocą niewielkiej ilości smaru łokciowego i bez rozbijania banku?

Umieść adres swojej witryny we wszystkich dokumentach

dodaj swój e-mail

Rozpocznijmy staromodny sposób. Jeśli publikujesz wszelkiego rodzaju dokumenty: broszury, broszury, komunikaty prasowe lub ogólnie promocyjne media drukowane, upewnij się, że adres strony internetowej (URL) jest podany na każdym z nich. To proste i nie ma żadnych dodatkowych kosztów, więc zrób to już. Mogą to być wizytówki, faktury, papier firmowy, teczki prezentacyjne, arkusze specyfikacji, dokumenty dostawy lub materiały marketingowe – umieść domenę na każdym kawałku papieru wychodzącym z biura.

Inne dokumenty obejmują eBooki, propozycje, białe księgi, materiały opakowaniowe: pojemniki, pokrywki, torby itp., Inne artykuły promocyjne, a nawet prezentacje PowerPoint. Każdy dokument reprezentujący Twoją firmę musi mieć nazwę domeny. To takie proste.

Informacja prasowa

Tak, wiem, że zazwyczaj nie masz ochoty pisać, ale komunikaty prasowe nadal działają. Jedyną ogólną zasadą jest to, że Twój komunikat prasowy musi być godny uwagi i zawierać informacje o Twojej firmie.

Teraz wszystko nie jest nowością. Jeśli współpracujesz z nową firmą, aby oferować nową (lub lepszą) usługę, to na pewno zasługuje na uwagę. Z drugiej strony, jeśli pojawi się w wywiadzie, będzie to dobra pasza dla posta na blogu, ale nie informacja prasowa. Zdobądź różnicę?

Po przygotowaniu komunikatu prasowego prześlij go do lokalnych mediów, ale jeśli chcesz pominąć podróż, możesz przesłać swój komunikat prasowy online za darmo. Oto niektóre z moich rekomendacji:

Pod warunkiem, że Twój komunikat prasowy jest warty opublikowania i jesteś zgodny z wytycznymi, Twój komunikat prasowy powinien znaleźć się w rękach redaktorów. Rezultatem będzie ruch wysokiej jakości na Twojej drodze. Opublikuj kilka komunikatów prasowych, a dostaniesz dokładnie taki guz, jaki chcesz w statystykach ruchu. Gwarantowana.

Marketing artykułów

Bezprzewodowy w mieście

Oto kolejny staruszek. Marketing artykułów istnieje już od wieków i jest daleki od śmierci nawet przy rygorystycznych aktualizacjach algorytmów. Jeśli zrobisz to dobrze (postępując zgodnie z zasadami i dostarczając przydatne artykuły), istnieje cały świat do wzięcia. Nie idź ciemnymi uliczkami dzięki artykułom marketingowym, ponieważ dobre stare Google nie lubią takich rzeczy. W ogóle nie używaj sztuczek z marketingiem artykułów!

Oprócz przestrzegania zasad i tworzenia artykułów o wysokiej wartości, musisz dołączyć i przesłać tylko do katalogów artykułów zgodnych z ogólnymi wytycznymi SEO. W przeciwnym razie Google i inne główne wyszukiwarki będą oznaczać Cię wszelkiego rodzaju złymi profilami, co spowoduje utratę autorytetu marki i ruchu. Poza tym marketing artykułów pomoże Twojej firmie wykorzystać olbrzymi ruch, jaki przyciągają katalogi artykułów.

Wszystko, co musisz zrobić, to podać nazwę domeny (lub link do stron produktów) na końcu artykułów, usiąść i patrzeć, jak liczby strzelają przez dach. Nie podoba ci się to? Jeśli chcesz spróbować swoich sił w marketingu artykułów, aby promować swoją witrynę WordPress, oto kilka polecanych katalogów artykułów:

 • Ezinearticles.com
 • iSnare.com
 • Articlealley.com
 • Webmasterarticles.net
 • Artipot.com

Nie przesyłaj swoich artykułów do tysięcy katalogów artykułów, ponieważ uważa się, że to spamowanie, a pająki wyszukiwarek będą Cię karać. Zgłoszenie do pięciu katalogów artykułów byłoby więcej niż wystarczające.

Pamiętaj, aby sprawdzić, czy wybrany katalog artykułów jest zgodny z zalecanymi wytycznymi przed dołączaniem lub przesyłaniem artykułów.

Blogowanie gości

Blogowanie gości jest fantastycznym narzędziem marketingowym, z którego korzystam osobiście. Umieściłem to pod marketingiem artykułów, ponieważ w gruncie rzeczy blogowanie gości jest po prostu inna forma marketingu artykułów. W przeciwieństwie do pisania i przesyłania tysiąca artykułów do różnych katalogów, blogowanie gości polega na pisaniu informacyjnych (i często bardzo długich) postów na blogu w innej witrynie – najlepiej takiej, która generuje większy ruch niż Twoja.

Ważne jest również, aby zapewnić blog gości w witrynach o wysokim PageRank Google (powyżej 5). Możesz sprawdzić domain authority, PageRank i różne inne aspekty każdej strony, korzystając z narzędzi takich jak Otwórz Site Explorer lub Alexa. Blog gościa na wielu powiązanych stronach internetowych, wstaw adres URL w biografii autora i obserwuj, jak rośnie ruch. Większość internetowych przedsiębiorców uważa blogowanie jako główną metodę marketingu, więc nie przegap całej zabawy.

Marketing e-mailowy

wordpress-email-komentarz-powiadomienie

Słowo na ulicach jest takie dziewięćdziesiąt osiem procent użytkowników Twojej witryny nie kupuje przy pierwszej wizycie. To smutne, prawda? Ale nie możemy pozwolić sobie na smutek, więc przejdźmy do rozwiązania: marketing e-mailowy. Marketing e-mailowy oferuje ci bezpośredni kontakt z potencjalnymi klientami. Możesz komunikować się ze swoimi klientami w dowolnym momencie. Możesz udostępniać wiadomości branżowe, wskazówki, lekcje lub cokolwiek innego, co poprawi życie (lub biznes) Twoich klientów.

Możesz promować swoje produkty (lub produkty stowarzyszone – po prostu nie bezpośrednie linki partnerskie) za pośrednictwem e-mail marketingu. Możesz komunikować aktualizacje i zmiany w swojej firmie. Za pomocą kilku sprytnych e-maili możesz przekształcić zwykłych użytkowników w lojalnych i płacących klientów. Możesz, możesz, możesz. Jest tyle rzeczy, które możesz zrobić, gdy marketing e-mailowy utrzymuje zdrowy przepływ ruchu z powrotem do Twojej witryny WordPress. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli masz ogromną listę e-mail. Wystarczy wysłać do nich wiadomość e-mail za każdym razem, gdy opublikujesz nowy post.

E-mail marketing, tak, możesz �� Jak zawsze węszyłem i znalazłem kilka wtyczek e-mail marketingu, aby zacząć. Oto lista:

Jeśli chcesz od razu rozpocząć e-mail marketing, następujący fajni faceci z przyjemnością będą trzymać cię za rękę.

Firmy te wypożyczyć Ci oprogramowanie do marketingu e-mailowego i wszystko, czego potrzebujesz za zaledwie 19 dolarów (19 USD) miesięcznie. Byłem ze wszystkimi trzema i chociaż AWeber jest super wydajny, MailChimp może być nieco skomplikowany (ale tylko dlatego, że ma tak wiele wspaniałych funkcji), a Mad Mimi jest bardzo prosta w obsłudze. Obecnie używam Mad Mimi, a WPExplorer używa MailChimp. Wybierz taki, który Ci odpowiada!

Word of Mouth aka Viral Marketing

Zgadza się, możesz znacznie zwiększyć ruch w sieci, po prostu informując o tym. Plan polega na zachęceniu znajomych do udostępniania nazwy domeny (URL) znajomym. Szeptana wiadomość staje się marketingiem wirusowym, gdy przyjaciele twoich znajomych udostępniają również twój URL. Trzymaj się tego przez chwilę, a Twoja nazwa domeny dotrze do bardzo wielu osób w krótkim czasie. Po prostu zacznij udostępniać swój URL już dziś i poproś znajomych, aby udostępnili go swoim znajomym i tak dalej.

Notatka 1: Upewnij się, że dotrzymasz obietnic i zapewnisz wysokiej jakości usługi, bo inaczej wszystko zepsujesz.

Uwaga 2: Nie spamuj nikogo – wysyłaj tylko e-maile do znajomych, a nie do znajomych.

Możesz również zaoferować zachęty i nagrody każdemu, kto udostępnia Twój adres URL większości osób, co wprowadza nas do następnego punktu.

Marketing / Programy partnerskie

Zarabiaj pieniądze dzięki WordPress

Możesz nagradzać ludzi za odsyłanie innych do Twojej witryny WordPress. Działa jak magia i jest doskonałym narzędziem marketingowym dla wielu firm internetowych, np. strony internetowe. Możesz nagradzać osoby, które polecają inne osoby na Twojej stronie, prowizjami, darmowymi członkostwami i rabatami, by wymienić tylko kilka.

Nie musisz wcześniej mieć pieniędzy z prowizji, po prostu zdejmij je ze sprzedaży uzyskanej dzięki poleceniom. Instalowanie skryptów do uruchamiania programów partnerskich może być dość trudnym zadaniem, dlatego zalecę programy i wtyczki, których możesz użyć do zarządzania swoimi partnerami. w wtyczki stowarzyszone kategoria, którą mamy:

I w Programy partnerskie kategoria, którą mamy:

Pamiętaj również, aby zawsze płacić swoim partnerom na czas ��

Marketing offline

olg-fashioned-postcards-letters

Posiadanie witryny WordPress nie oznacza rezygnacji z marketingu w świecie rzeczywistym. Jako mała firma nadal możesz ogromnie korzystać z reklam Yellow Pages i tak dalej. Umieszczanie reklam w czasopismach i wysyłanie listów może wydawać się dość przestarzałą rzeczą, ale nie myl się, duża grupa ludzi nadal czyta czasopisma i listy. Upewnij się tylko, że reklamujesz się w odpowiednich czasopismach.

Małe reklamy w czasopismach są dość tanie, co oznacza, że ​​nie trzeba obrabować banku, aby uzyskać lepszy ruch w sieci. Wysyłanie komuś okazjonalnego listu nieco odbiega od zwykłych (e-mail, SMS, tweety) i wyróżnia Cię. Jeszcze tego nie słyszałeś. Możesz reklamować swoją witrynę WordPress za pomocą pocztówek! Tak, pocztówki to dość stara szkoła, ale nie zapomnij o sile wyróżniać się ponieważ dokładnie tak się stanie, gdy wyślesz pocztówki do swoich klientów.

Pocztówki są tanie i można dostać wiele od Amazon. Możesz także wydrukować własny, korzystając z niestandardowego szablonu z Creative Market lub Etsy.

Zgłoszenia wyszukiwarek

Większość ludzi uruchomi swoje ulubione wyszukiwarki, jeśli będą potrzebować informacji o danym produkcie. Oznacza to, że ludzie, których szukasz, mogą dokładnie szukać tego, co oferujesz.

Ale nie znajdą Twojej niesamowitej witryny lub produktów WordPress, jeśli nie ma Cię w wyszukiwarkach. Poddanie swojej witryny wyszukiwarkom to prosty i darmowy.

Niektórzy właściciele witryn uważają, że są umieszczeni na liście głównych wyszukiwarek, ponieważ tak mówi subskrypcja 49,95 USD w firmie SEO lub dlatego, że ktoś obiecał umieścić je w tysiącach wyszukiwarek, ale nie należy do nich żadna.

Najlepszym sposobem, aby wyświetlić listę witryny, jest własnoręcznie – własna ręka – ponieważ wszystkie przedkładający potrzebujesz trzech głównych wyszukiwarek, a mianowicie Google, Bing i Yahoo!

Prześlij swoją witrynę do:

Pamiętaj, aby również przesłać mapę witryny. Dowiedz się więcej o przesyłaniu map witryn do Google tutaj, do Binga tutaj, i do Yahoo! tutaj. Po przesłaniu witryny nadszedł czas, aby ją odpowiednio zoptymalizować, aby w pełni wykorzystać ruch w wyszukiwarkach.

optymalizacja wyszukiwarki

seo-błędy

Powinno to być na pierwszym miejscu w tym poście, ale musieliśmy zacząć staroświecki sposób, pamiętasz? Optymalizacja wyszukiwarek (w skrócie SEO) to proces powodujący, że Twoja witryna WordPress jest nie do odparcia dla pająków wyszukiwarek.

Badania nad marketingiem treści wykazały, że wiele osób wchodzi na stronę internetową po znalezieniu jej w wyszukiwarkach. To powiedziawszy, możesz cieszyć się ogromnym skokiem ruchu, jeśli dokładnie zoptymalizujesz swoją witrynę pod kątem wyszukiwarek. W końcu wiele osób nie przechodź obok pierwsza strona wyników wyszukiwania Google, więc musisz pojawić się na pierwszej stronie, najlepiej w pierwszych pięciu wynikach. Odkąd objęliśmy WordPress SEO bardzo długo w tym drugim poście, wspomnę tylko kilka punktów.

Treść SEO

 • Staraj się najpierw tworzyć treści internetowe dla ludzi, a następnie wyszukiwarki. Twoje treści muszą być przydatne, a tytuły naprawdę zachęcające czytelników – nie ograniczaj kreatywności. Rozłóż słowa kluczowe równomiernie – nie przesadzaj.
 • Przeprowadź uprzednio badania słów kluczowych i zoptymalizuj strony produktów za pomocą haseł używanych przez użytkowników do wyszukiwania Twoich produktów. Używaj również bliskich alternatyw.
 • Nie ma absolutnie żadnego powodu, aby optymalizować kontakt, FAQ, politykę prywatności i inne strony, które nie mają bezpośredniego wpływu na wyniki finansowe. Zoptymalizuj swoją stronę główną i strony produktów (docelowych).
 • Gęstość słów kluczowych wynosząca 2,5% jest wartością wyjściową
 • Uwzględnij swoje podstawowe słowa kluczowe w nagłówkach (

  ,

  ,

  …,

  ) oraz w tekście zakotwiczonym.

 • Unikaj automatycznego obracania artykułów, twórz świeże i oryginalne treści lub przepisuj artykuły ręcznie

Image SEO

 • Umieść swoje słowo kluczowe w nazwach obrazów
 • Umieść swoje słowo kluczowe w tagu ALT
 • Dodaj opisy bogate w słowa kluczowe do wszystkich swoich zdjęć

Przeczytaj więcej o SEO WordPress w naszym inny artykuł. Zdecydowanie nie ma potrzeby ręcznej edycji szablonów WordPress, możesz zoptymalizować witrynę WordPress za pomocą jednej z tych wtyczek:

Więcej zasobów na temat WordPress SEO i ogólnie SEO:

Media społecznościowe

wordpress-social-ettiquette

Facebook, Twitter, Pinterest, Reddit, Digg, StumbleUpon i inne serwisy społecznościowe przyciągają miliony. Codzienny. Żadna z tych stron nie pobiera opłat za tworzenie kont. Możesz promować swoją firmę na całym świecie w ciągu kilku minut.

Wystarczy założyć konta i rozpocząć interakcję z milionami użytkowników. To takie proste, ale musisz także mieć strategię. Publikuj aktualizacje na blogu, tweetuj nowe oferty usług, przypinaj ciekawe zdjęcia, Reddit coś, Digg coś innego i po prostu wkrocz na lepszy ruch w sieci. Baw się dobrze, to media społecznościowe.

Przybornik

Kiedy reklamujesz swoją witrynę WordPress, będziesz potrzebować arsenału narzędzi. Oto niektóre zasoby i wtyczki, których będziesz potrzebować:

Zasoby

WordPress Marketing / Wtyczki udostępniania społecznościowego

Wniosek

Marketing Twojej witryny WordPress może początkowo wydawać się wyzwaniem, ale gdy tylko się zorientujesz, będzie to najłatwiejsza rzecz, jaką kiedykolwiek zrobiłeś. Najlepszym rozwiązaniem jest zawsze przestrzeganie zasad, szczególnie w obecnych czasach aktualizacji algorytmu Google. Unikaj metod marketingu w czarnym kapeluszu i biegnij na wzgórza, gdy Twoja firma SEO lub marketer internetowy sugeruje te metody.

Pod koniec dnia, nie chodzi tylko o metody, których używasz, ale o możliwość podjęcia działań, które zadecydują o Twoim sukcesie. To dlatego, że marketing jest procesem ciągłym, a Twój sukces jest proporcjonalny do twoich wysiłków. Zawsze pamiętaj, aby inwestować jak najwięcej energii w metody, które działają dla ciebie, podobnie jak zasada 80-20 Paleo.

Czy znasz jakieś metody marketingowe WordPress, o których nie wspomniałem w tym poście? A może masz jakieś świetne wskazówki marketingowe do udostępnienia? Podziel się z nami w sekcji komentarzy poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me