Jak uzyskać wyższą pozycję w wyszukiwarkach

WordPress powstał z myślą o SEO, ale po użyciu kilku różnych motywów lub edycji kodu w celu wdrożenia personalizacji możesz złamać niektóre funkcje, dzięki którym WordPress jest ulubiony dla wyszukiwarek.


Funkcje te, które prowadzą roboty wyszukiwarek przez Twoją witrynę WordPress, obejmują łącza bezpośrednie, pingowanie i przewijanie blogów. Funkcje prowadzą pająki wyszukiwania przez kategorie, strony i posty w celu zebrania danych potrzebnych do zidentyfikowania i uszeregowania witryny. Trzy pytania na godzinę to:

 1. Jak zachować przyjazność witryny w stosunku do Googlesów tego świata?
 2. Jak upewnić się, że nadal będziesz zajmować pierwsze miejsce w rankingu pod względem podstawowych słów kluczowych?
 3. Jak wspinasz się o jeden, dwa lub więcej szczebli po drabinie pod względem rankingu w wyszukiwarkach?

Oto jak.

Utrzymuj swój kod w czystości

kod
Pająki wyszukiwarek nie czytają wizualnie treści internetowych podczas czytania strony z fizycznej książki. Nawigują i rozumieją twoją stronę za pomocą twojego kodu. Jeśli Twój kod jest bezbłędny (lub czysty), Twoja praca jest w połowie skończona. Z drugiej strony, jeśli Twoja witryna WordPress jest pełna zepsutych linków i częściowo napisanego kodu, boty Google będą bardzo wściekłe i uderzą cię (i twoje rankingi) do góry nogami.

Istnieje prosty proces znany jako sprawdzanie poprawności strony internetowej, co pomaga ustalić, czy kod jest czysty. Aby to dodać, sprawdzanie poprawności polega na użyciu narzędzi zapewniania jakości, zwanych także walidatorami, które sprawdzają, czy witryna WordPress jest zgodna ze standardami określonymi przez Konsorcjum World Wide Web lub Organizacja W3C. Te walidatory obejmują:

 • Jednorożec, który jest zunifikowanym walidatorem W3C
 • MarkUp Validator, który jest również nazywany Walidatorem HTML, a jego główną funkcją jest sprawdzanie stron internetowych w formatach XHTML, SVG, MathML i HTML.
 • Następnie jest Link Checker, co pomoże ci przybić wszystkie zepsute linki;
 • I Walidator CSS który sprawdza twój CSS (Cascading Style Sheets).

W3C ma również Log Validator, który jest kombinacją MarkUp Validator, Link Checker i CSS Validator. Ponadto mają MobileOk Checker na swojej stronie mobilnej. Wszystko czego potrzebujesz to adres URL (nazwa domeny), a pełny raport otrzymasz w ciągu kilku minut. Musisz pobrać Log Validator, jeśli zdecydujesz się go używać.

Zawsze wyobrażałem sobie, że dobre pozycjonowanie w Google było czymś, co mogłem zhakować spod moich arkuszy, ale szybkie sprawdzenie za pomocą tych narzędzi ujawniło wiele problemów z moim kodem. Nadal je naprawiam, więc nie marnujcie czasu; dostać się do tego od razu.

Treść jest królem

inline-frontend-wordpress-edytory

To powinno było być na pierwszym miejscu, ale nie chciałem wydawać się zbyt banalnym. Prawdopodobnie wiele razy słyszałeś wyrażenie „król jest treścią”, a może nawet przysiągłeś zabić następną osobę, która z niego skorzysta, ale co wiesz; treść jest naprawdę królem. Jak wspomnieliśmy kilka linijek temu, wyszukiwarki nie „widzą” Twojej witryny WordPress, tak jak Ty, pająki mogą tylko indeksować lub „czytać” Twoją witrynę. Przeszukują twój kod, ale co ważniejsze, czytają twoją treść.

Wyszukiwarki takie jak Google mają specjalne skrypty, czyli roboty nazywane algorytmami, które odczytują zawartość witryny w celu uzyskania pożądanej pozycji. Pająki te zbierają wszystkie potrzebne informacje z twoich słów, treści internetowych i materiałów w witrynie WordPress, które bełkoczą, edukują, wyjaśniają, informują i udostępniają. Każde słowo się liczy, więc upewnij się, że masz wysokiej jakości treści internetowe, a otrzymasz dobry wynik.

Optymalizuj pod kątem wyszukiwarek, pisz dla ludzi

 1. Jak szukać swojej ulubionej marki kawy w Internecie?
 2. Jak wyszukać swoją ulubioną parę Nikes?

Napisz treść internetową z wyszukiwarką, która również jest twoim klientem. Jak znajdują informacje w Internecie? Świetny produkt nie wystarczy; ludzie muszą znaleźć Twój produkt. Podczas pisania treści internetowych weź pod uwagę słowa kluczowe / wyrażenia, których użyliby Twoi odbiorcy, aby znaleźć Twoje informacje. Oszczędnie posyp te słowa kluczowe treściami internetowymi. Nie przesadzaj, dąż do uzyskania około dziesięciu (10) słów kluczowych na 500 słów, co jest standardowym zaleceniem Google.

Tak więc, jeśli sprzedajesz wino cabernet, nie mów tylko, że sprzedajesz „wino cabernet”, powiedz coś bardziej zdecydowanego, coś, z czego skorzystałby klient gotowy do zakupu, coś takiego jak „wytrawny Cabernet Sauvignon z Francji” lub coś w okolicy że. Oczywiście musisz mieć ten szczególny rodzaj wina w swoim ekwipunku ��

Treść zawsze na pierwszym miejscu

Pająki wyszukiwarek nie spędzają w Twojej witrynie tyle czasu, ile byś chciał, a nawet nie chciał. Przeważnie te roboty przeszukują Twoją witrynę, zbierając treści, ignorując CSS i nadludzką zdolność stylizowania elementów HTML. Nie czuj się źle, ale możesz coś z tym zrobić.

Na początek możesz wybrać dobry motyw WordPress, który umieszcza zawartość blisko góry strony, a paski boczne i stopki znajdują się u dołu. Wynika to z faktu, że większość wyszukiwarek nie skanuje poza pierwszą trzecią strony. W Internecie jest po prostu zbyt wiele stron do indeksowania, a jedna trzecia strony wystarcza, by powiedzieć, o czym właściwie jest strona.

Użyj swoich słów kluczowych w swoich tytułach i linkach

Wyszukiwarki nie dbają o estetykę – możesz mieć najładniejszą stronę internetową, jaką kiedykolwiek widział świat, ale to nie zagwarantuje ci miejsca numer jeden w Google. Wyszukiwarki oceniają witrynę za pomocą słów zawartych w treści.

Używaj słów kluczowych w tytułach

Te słowa i ich różne kombinacje przechodzą przez sito, w którym zdobywają kredyty. Porównując słowa na stronach internetowych ze słowami w linkach i tytułach, wyszukiwarka da ci lepszy ranking. Dlatego staraj się używać swoich słów kluczowych w treści, tytułach i linkach.

Image SEO

Witryna bez zdjęć jest… no… nudna. Witryna z nadmiarem obrazów jest kiepska, ponieważ obrazy mogą zakłócać dobrą treść. Utrzymanie właściwej równowagi jest zawsze najlepszą rzeczą. Powiedzmy jednak, że twoja strona jest zaprojektowana głównie z obrazkami i linkami i bez dużej ilości tekstu. Jak zoptymalizować „treść obrazu”, aby uzyskać dobrą pozycję w wyszukiwarkach? Obraz powinien zawsze mieć atrybut „alt” (czasem noobs nazywany „tagiem”), który wygląda następująco:

”your_keyword”

Link będzie miał atrybut title taki jak:

tekst kotwicy ze słowem kluczowym

Wyszukiwarki wyszukują atrybuty alt i title, więc dobre opisy i słowa kluczowe w tych atrybutach zapewnią pająkom więcej treści do strawienia. W WordPress rzadko widzisz kod podczas tworzenia nowych postów lub stron, ale możesz dodać swój tytuł i atrybuty alt podczas dodawania multimediów lub linków. Zobacz zdjęcie poniżej.

dodawanie-tytułu-atrybutu-do-linków-wpexplorer

Budynek łączący

Wyszukiwarki będą nadal faworyzować Cię, pod warunkiem, że inne witryny będą nadal prowadzić do Twojej witryny. Najwyraźniej bycie autorytetem w swojej dziedzinie ma swoje zalety, w tym zajmowanie wyższej pozycji w wyszukiwarkach, ponieważ wszyscy będą chcieli linkować do twoich materiałów.

Właśnie dlatego WordPress jest wyposażony w blogrolle, trackbacki i pingbacki, dzięki czemu możesz łączyć się z innymi, gdy oni linkują do ciebie. Chodzi o to, kto do ciebie prowadzi; dlatego nie daj się nabrać na spam lub inne witryny niskiej jakości. Aby sprawdzić liczbę linków w Twojej witrynie, wpisz link: www.yoursite.com w Google. Im więcej linków do Twojej witryny, tym lepiej, więc link do innych witryn wysokiej jakości przy użyciu:

 • Przesyłanie katalogu
 • Dodanie adresu URL do postów na forum
 • Blogowanie gości (moja dotychczasowa ulubiona metoda)

Komentowanie na innych blogach nie obsługuje już tworzenia linków, ponieważ nowoczesne CMS (systemy zarządzania treścią) używają atrybutu rel = ”nofollow”, aby odmówić komentatorowi soku z linków. Komentuj na innych blogach niezależnie, ale upewnij się, że dodajesz coś do dyskusji. Kilka osób może zobaczyć Twój dobry komentarz i zdecydować się na kliknięcie, co zawsze jest dobrą rzeczą.

W przypadku zgłoszeń do katalogu możesz przesłać swoją witrynę do katalogów, takich jak Open Directory Project (DMoz.org), lub przesłać artykuły ze swoim adresem URL do wielu katalogów artykułów. Wyszukaj „katalogi artykułów” w Google. Upewnij się, że przesyłasz tylko do katalogów artykułów zgodnych ze wskazówkami Google na temat SEO, w przeciwnym razie dostaniesz klapsa po wydaniu kolejnej aktualizacji algorytmu.

Wtyczki SEO

Istnieje niezliczona ilość wtyczek SEO do WordPressa, które pomogą Ci poprawić swoje pozycje bez większych problemów. Ponieważ jednak w tym artykule nie ma ich na liście, wymienię tylko dwa najpopularniejsze przykłady.

Wszystko w jednym pakiecie SEO

wszystko-w-jednym-seo-pack-wpexplorer

Ta wtyczka jest niesamowitym rozwiązaniem SEO, które automatycznie optymalizuje witrynę WordPress w celu lepszego pozycjonowania w wyszukiwarkach. Wtyczka ma kilka unikalnych funkcji, w tym zaawansowane kanoniczne adresy URL, wsparcie Google Analytics, mapy witryn XML, SEO w niestandardowych typach postów, integrację SEO dla witryn handlu elektronicznego WordPress oraz zgodność z wieloma innymi wtyczkami. Wtyczka jest łatwa w użyciu i działa natychmiast po instalacji (nie wymaga konfiguracji technicznej).

WordPress SEO firmy Yoast

wordpress-seo-by-yoast-wpexplorer

Według twórców wtyczka ta „dokłada wszelkich starań, aby zadbać o optymalizację techniczną…” WordPress SEO firmy Yoast ma kilka imponujących funkcji, w tym podgląd fragmentu kodu, aby zobaczyć, jak Twoja strona / post pojawi się w wynikach wyszukiwania, analiza strony, Mapy witryn XML, optymalizacja RSS i integracje społecznościowe, aby wymienić tylko kilka.

Dalsza lektura

Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek dla WordPress jest szerokim polem, które wymaga więcej niż jednego posta, ale jest więcej zasobów, jeśli chcesz przeczytać dalej:

 1. Blogger’s Guide to SEO
 2. WordPress SEO – Ostateczny przewodnik po wyższych rankingach na Twoim blogu
 3. Wideo SEO WordPress autorstwa Joost de Valk z Yoast
 4. Przewodnik dla początkujących po optymalizacji wyszukiwarek

Wniosek

WordPress jest łatwy w instalacji i obsłudze, ale większość początkujących WordPressów nie przygotowuje się do żmudnego zadania marketingu lub generowania ruchu. Wprowadza SEO, a Twój dzień jest zapisywany. Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek to łatwy sposób na zwiększenie ruchu organicznego, pod warunkiem, że jesteś gotowy na to. Co więcej, nie musisz płacić komuś za to, jeśli masz napięty budżet. Możesz osiągnąć świetne wyniki na własną rękę, ale jeśli brakuje Ci czasu lub nie wiesz, co się dzieje w zakresie SEO, zatrudnij eksperta. Czy znasz jakieś inne metody SEO, o których nie wspomniałem w artykule? Podziel się z nami w sekcji komentarzy poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map