Jak utrzymać swoją witrynę WordPress poza czarną listą Google

Czy zauważasz nagły spadek ruchu na swojej stronie? Dziwne reklamy podejrzanych produktów wyświetlanych na twoich stronach? Jeśli przytakujesz, możliwe, że w indeksie Google brakuje Twoich stron. Mówiąc prościej, Google może umieścić twoją witrynę na czarnej liście, ponieważ uważa ją za niebezpieczną dla odwiedzających. Aby temu zapobiec w Twojej witrynie, ważne jest, aby wiedzieć, jak trzymać ją z dala od czarnej listy Google.


Co to jest czarna lista Google?

Wyszukiwarki takie jak Bing, Norton Safe Web, McAfee SiteAdvisor itp. Starają się oferować użytkownikom najlepszą możliwą jakość wyszukiwania, a Google nie jest inaczej. Google stale poszukuje złośliwych treści w witrynach internetowych, które mogą potencjalnie zaszkodzić odwiedzającym. Następnie poddaje te strony kwarantannie.

Chociaż Google nie publikuje żadnej oficjalnej czarnej listy, stale przeszukuje internet w poszukiwaniu potencjalnych zagrożeń. Następnie usuwa z indeksów te niebezpieczne witryny, aby chronić odwiedzających. Webmasterzy muszą zwrócić na to dużą uwagę, ponieważ może to prowadzić do znacznej utraty ruchu.

Google podejrzewa, że ​​strony te wstrzykują złośliwy kod w celu cichej instalacji programów korzystających z jakichkolwiek usterek oprogramowania na komputerze. Programy te mogą następnie wysyłać spam, a nawet zniszczyć komputer gościa lub spowolnić go. Mogą również ukraść dane osobowe użytkowników, takie jak hasła lub dane karty kredytowej.

W wielu przypadkach czarna lista jest dobra, ponieważ chroni nieostrożnych gości. W rzeczywistości potencjalny nabywca strony internetowej powinien sprawdzić, czy strona znajduje się na czarnej liście w ramach procesu należytej staranności.

Co sprawia, że ​​Google uważa witrynę za niebezpieczną?

Google bierze pod uwagę wiele aspektów, zanim Twoja witryna będzie niedostępna dla odwiedzających. Czasami dzieje się tak z powodu zmian algorytmu, ale częściej może to być spowodowane bezpieczeństwem lub innymi problemami, które wymagają naprawy:

  • Złośliwe oprogramowanie lub wirusy na serwerach hosta, komputerze lub sieci.
  • Niska jakość, treści pornograficzne lub śmieciowe, kontrowersyjne / nielegalne treści, treści, które nie są oryginalne lub naruszają jakiekolwiek prawa autorskie.
  • Hostowanie stron phishingowych lub oszustw.
  • Przekierowanie na inne strony internetowe.
  • Tworzenie backdoorów, odsyłanie linków, kupowanie lub sprzedawanie linków.
 • Łącza do spamerskich i złośliwych stron.
 • Nieczyste praktyki SEO, takie jak maskowanie słów kluczowych lub nadmierna optymalizacja słów kluczowych.

Te aspekty mogą spowodować nałożenie kar na Google, w tym usunięcie z indeksu wyszukiwania Google.

Co się stanie, jeśli witryna zostanie umieszczona na czarnej liście?

Najbardziej dramatycznym skutkiem umieszczenia na czarnej liście Google jest spadek liczby odwiedzających. Oprócz poważnych strat w przychodach, reputacja i wiarygodność witryny mogą również odnieść sukces.

Google zaczyna migać znaki ostrzegawcze aby odstraszyć odwiedzających od Twojej witryny. A kiedy znajdziesz się na czarnej liście, może być długa droga do powrotu do zdrowia.

15 Znaki, że Twoja witryna znajduje się na czarnej liście Google

Czasami Google powiadamia webmasterów o cofnięciu indeksowania witryny. Ale możesz też uważać na te znaki.

 1. Komunikaty ostrzegawcze, takie jak „Witryna może zostać zhakowana„Lub”Ta strona może wyrządzić szkody na komputerze. Czy chcesz kontynuować? ” zacznij migać.
 2. Google ostrzega użytkowników, że Twoja witryna jest potencjalnie zagrożona lub potencjalnie niebezpieczna.
 3. Twoja witryna ładuje pustą stronę lub strona główna przekierowuje na inny adres URL.
 4. Przeszukiwanie witryny w Google zwraca dziwne strony lub reklamy.
 5. Linki do spamu SEO i przekierowania w SERP.
 6. Dziwne wyszukiwania słów kluczowych dla podejrzanych produktów farmaceutycznych trafiają na twoją stronę.
 7. Twoje e-maile zaczynają się odbijać.
 8. Nieznane wyskakujące okienka zaczynają migać, w Twojej witrynie pojawiają się spamerskie treści lub dziwne reklamy.
 9. Twoja przeglądarka ładuje dziwne treści ze źródeł zewnętrznych.
 10. Po kliknięciu Ctrl + U zauważysz dziwne fragmenty kodu w nagłówku lub stopce witryny.
 11. Twoja strona wyraźnie zwalnia.
 12. Wykorzystanie przepustowości wzrasta.
 13. Ruch z Twojej strony maleje z dnia na dzień.
 14. Twoje konto Narzędzi Google dla webmasterów otrzymuje ostrzeżenia o złośliwym kodzie w Twojej witrynie.
 15. Twoja witryna nie pojawia się już w indeksie Google.

Jak sprawdzić, czy Twoja witryna WordPress znajduje się na czarnej liście Google

Jest całkiem możliwe, że Twoja witryna została usunięta z indeksu przez wyszukiwarki, nawet o tym nie wiedząc. Chociaż powyższe znaki mogą wskazywać na czarną listę, istnieją pewne szczególne kontrole, które można przeprowadzić, aby to sprawdzić:

Przeprowadź kontrolę ręczną

Wpisz adres swojej witryny w pasku wyszukiwania Google. Jeśli witryna się nie wyświetla, a wcześniej tak nie było, istnieje prawdopodobieństwo, że witryna została zindeksowana przez Google. Oczywiście nie zadziała to w przypadku nowej witryny, ponieważ może nie być jeszcze indeksowana przez wyszukiwarki.

Darmowe narzędzia online

Narzędzia do skanowania online umożliwiają szybkie sprawdzenie, czy Twoja witryna została ukarana przez Google. Odwiedzić IsMyWebsitePenalized i wklej adres URL swojej witryny. To narzędzie jest bezpłatną usługą przydatną dla webmasterów i specjalistów SEO.

Czarna lista Google: IsMyWebsitePenalized

Narzędzie skanuje twoją stronę internetową i informuje cię o statusie kary. Wyniki są dość dokładne. Ważne jest, aby pamiętać, że zaparkowane domeny, przekierowane domeny lub nowe witryny będą odzwierciedlać stan ukarany.

Sucuri SiteCheck

Sucuri SiteCheck

Kolejnym skutecznym narzędziem, którego możesz użyć, jest Sucuri SiteCheck skaner. Może wykrywać złośliwe oprogramowanie i szereg problemów związanych z bezpieczeństwem, w tym na czarnej liście Twojej witryny. Ponadto skaner zaleca metody rozwiązania problemu.

Narzędzia Google dla webmasterów

Ale zdecydowanie najlepszym sposobem na obejście tego jest użycie Narzędzia Google dla webmasterów aby sprawdzić wady bezpieczeństwa w Twojej witrynie.

Czarna lista Google: konsola wyszukiwania Google

Obszar problemów związanych z bezpieczeństwem w narzędziach Google dla webmasterów ujawnia mnóstwo przydatnych informacji o Twojej witrynie, w tym linki do Twojej witryny, wyszukiwane hasła, kondycję witryny i błędy 404.

Wskazówki, jak utrzymać swoją witrynę poza Czarną listą Google

Naprawa szkód spowodowanych przez cofnięcie indeksowania jest procesem długotrwałym. Dlatego mądrzej (i łatwiej) jest zastosować pewne środki zapobiegawcze. Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby pozostać po dobrej stronie Google:

 • Zainstaluj zaporę i regularnie uruchamiaj oprogramowanie antywirusowe.
 • Oczyść witrynę i usuń złośliwą zawartość.
 • Unikaj linkowania do stron ze spamem, a także kupowania lub sprzedawania linków.
 • Zapewnij oryginalną treść bez upychania słów kluczowych.
 • Wybierz pakiet hostingowy ostrożnie.
 • Regularnie aktualizuj WordPress, używaj niezawodnych motywów i wtyczek.
 • Regularnie zmieniaj swoją nazwę użytkownika i hasło, chroń swoje strony logowania.
 • Zabezpiecz plik wp-config.php oraz plik .htaccess.
 • Musisz zapoznać się z warunkami Google i nadążać za zmianami algorytmu.

Pamiętaj, że to nie jest gwarancja (ponieważ nie wiemy, co dokładnie robisz w swojej witrynie), ale wszystkie są dobrymi praktykami, których należy przestrzegać, aby utrzymać witrynę na białej liście.

Wniosek

Jak widać, umieszczenie na czarnej liście przez Google ma ogromne negatywne konsekwencje, z których odzyskanie wymaga czasu. To świetny pomysł, aby utworzyć konto za pomocą narzędzi Google dla webmasterów, aby regularnie sprawdzać witrynę. Możesz również odnieść się do naszego wcześniejszego postu na temat odzyskiwania z zaatakowanej witryny.

Gdy dowiesz się, że nie ma Cię już w indeksie, pierwszym krokiem może być przejście do trybu offline w celu ograniczenia szkód. Powiadom hosta i wyłącz witrynę. Jeśli możesz się zalogować, zanotuj to, co widzisz, i przekaż je dostawcom usług hostingowych.

Sprawdzać Uwaga Google na temat utrzymania czystej witryny, i jeśli to konieczne, skorzystaj z profesjonalnej pomocy w oczyszczeniu witryny. Po zakończeniu powiadom Google, prosząc o sprawdzenie. Google zacznie ponownie indeksować witrynę i ponownie indeksować strony internetowe. Zajmie to trochę czasu, ale możesz wyzdrowieć.

Czy masz jakieś przydatne wskazówki do dodania? Lub pytania na temat najlepszych praktyk w utrzymywaniu witryny WordPress? Pozostaw komentarz poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me