Jak skonfigurować Google Site Kit w WordPress

Google Site Kit to zupełnie nowa wtyczka SEO / analytics dla WordPress, opracowana przez Google. Google Site Kit umożliwia łączenie i monitorowanie witryny za pośrednictwem internetowych usług marketingowych Google, w tym: Search Console, Google Analytics, PageSpeed ​​Insights, Google AdSense, Google Optimize i Google Tag Manager.


Najlepsza część? Możesz to wszystko zrobić bezpośrednio z witryny WordPress.

W tym samouczku pokażemy, jak zainstalować i skonfigurować Google Site Kit w WordPress i połączyć dwie najpopularniejsze usługi Google z pulpitem nawigacyjnym WordPress – Google Search Console i Google Analytics. Pokażemy Ci również, jak aktywować PageSpeed ​​Insights w Google Site Kit.

Omówienie zestawu Google Site Kit w WordPress

zrzut ekranu domyślnego pulpitu nawigacyjnego zestawu witryn Google

Jedną z najbardziej przydatnych funkcji Google Site Kit jest możliwość wyświetlania danych witryny w (a) przegląd lub poziom zagregowany, jak również (b) w poziom indywidualny dla postów i stron.

zrzut ekranu statystyk strony zestawu Google Omówienie poziomu strony 1

Ta ostatnia jest bardzo pomocna w uzyskiwaniu wglądu na poziomie postu / strony w wielu usługach Google, bezpośrednio w pulpicie WordPress, oszczędzając mnóstwo nowych kart, kliknięć i, co najważniejsze, czasu. Powyższy zrzut ekranu jest doskonałym przykładem tej funkcji.

Warunek wstępny do samouczka

Zakładamy, że już skonfigurowałeś Search Console i Google Analytics w swojej witrynie WordPress. Jeśli nie, zalecamy najpierw skonfigurowanie Google Analytics i Search Console przed zainstalowaniem Google Site Kit.

Dlatego:

 • Lubimy myśleć, że wtyczka Google Site Kit jest podstawowy praca polega na połącz (lub połącz) swoją stronę WordPress do różnych usług Google (Search Console lub Analytics).
 • Podczas gdy Google Site Kit mogą skonfiguruj nowe konto dla swojej witryny WordPress w każdej z jej usług, uważamy, że powinieneś powstrzymać się od tego.
 • Uważamy, że skonfigurowanie Search Console i / lub Google Analytics w metodzie ręcznej daje ci wiele lepsze zrozumienie każdego narzędzia i ogólne analizy marketingowe.

Zacznijmy od samouczka!

Jak zainstalować i skonfigurować wtyczkę Google Site Kit WordPress

google site kit plugin stats wordpress.org

Google ogłosił Zestaw witryny dla WordPress w WordCamp US 2018, a rok później wydali wersję dla programistów w czerwcu 2019 r. Szybko do 2020 r., wtyczka jest aktywna w ponad 200 000 witryn.

Jak zainstalować wtyczkę Google Site Kit w WordPress

Instalowanie wtyczki jest dość standardowym procesem:

zainstaluj zestaw witryny Google

Krok 1: Zaloguj się do pulpitu WordPress i przejdź do Wtyczki → Dodaj nowe i w polu wyszukiwania wpisz „Zestaw witryn Google”. Zainstaluj i aktywuj wtyczkę.

rozpocznij konfigurację zestawu witryny Google

Krok 2: Po aktywacji wtyczki pojawi się monit o rozpoczęcie procesu konfiguracji. Kliknij Rozpocznij instalację aby rozpocząć proces konfiguracji wtyczki Google Site Kit.

Jak skonfigurować i skonfigurować wtyczkę Google Site Kit w WordPress

jak połączyć zestaw witryny Google i konsolę wyszukiwania 1

Krok 3: Po kliknięciu na Rozpocznij instalację przycisk w poprzednim kroku, otwiera się nowa karta, ładowanie strony konfiguracji Google Site Kit. Kliknij Zaloguj się za pomocą Google kontynuować.

Uwaga: Pamiętaj, aby korzystać z konta Google, z którym połączone są wszystkie właściwości Twojej witryny, takie jak Search Console lub Analytics. Jeśli użyjesz innego adresu e-mail, Site Kit nie będzie w stanie znaleźć odpowiednich właściwości i utworzyć nowych dla Twojej witryny WordPress. Skończy się zepsuta konfiguracja ze zduplikowanymi danymi.

jak połączyć zestaw witryny Google i Google Analytics 1 google zaloguj się

Krok 4: Zaloguj się za pomocą odpowiedniego konta Google. Jeśli dokładnie zauważysz zrzut ekranu powyżej, zobaczysz, że użyłem mojego osobistego adresu e-mail do podpisania go (który jest kontem głównym dla wszystkich moich usług Google).

jak połączyć zestaw witryny Google i uprawnienia do konsoli wyszukiwania 3

Krok 5: Site Kit poprosi o różne uprawnienia dostępu do połączonych usług Google, takich jak Search Console itp. Kliknij Dopuszczać aby przejść do następnego kroku.

jak połączyć zestaw witryny Google i sukces w konsoli wyszukiwania 4

Krok 6: Po pomyślnej konfiguracji zobaczysz ekran podobny do pokazanego powyżej. Potwierdza to, że:

 • Jesteś właściwym właścicielem domeny swojej witryny i że Twoja domena jest skonfigurowana w Search Console.
 • Zestaw witryny może uzyskiwać dostęp do ogólnych danych konta Google i dane w Search Console. Nie ma dostępu do danych z innych usług, takich jak Google Analytics itp. Oznacza to, że musisz udzielić indywidualnych uprawnień dla każdej usługi, którą chcesz połączyć.

Kliknij Przejdź do mojego pulpitu nawigacyjnego aby powrócić do pulpitu WordPress.

jak połączyć zestaw witryny Google i przegląd konsoli wyszukiwania 5

Krok 7: Na tym etapie łączone są tylko dane konsoli wyszukiwania Google, jak pokazano na zrzucie ekranu powyżej.

google site kit konsola wyszukiwania pulpit nawigacyjny

Krok 8: Możesz wyświetlić szczegółowe dane Search Console swojej witryny w Zestaw witryny → Search Console strona.

Jak skonfigurować Google Analytics w zestawie witryn

W tej sekcji pokażemy, jak połączyć Google Analytics w Site Kit.

jak połączyć zestaw witryny Google i Google Analytics 0

Krok 1: Kliknij na Połącz usługę przycisk, jak pokazano na zrzucie ekranu powyżej.

jak połączyć zestaw witryny Google i Google Analytics 1 google zaloguj się

Krok 2: Zaloguj się przy użyciu tego samego konta Google, którego użyłeś w ostatnim kroku.

jak połączyć zestaw witryny Google i uprawnienia do Google Analytics 2

Krok 3: Kliknij Dopuszczać aby udzielić Site Kit dostępu do danych Google Analytics.

Krok 4: Nastąpi powrót do pulpitu WordPress. Upewnij się, że wybrana jest właściwa usługa Google Analytics i kliknij Skonfiguruj Analytics aby zakończyć połączenie.

zestaw witryny google panel google analytics

Krok 5: Google Analytics jest teraz powiązany z Google Site Kit. Iść do Zestaw witryn → Analytics aby wyświetlić dane Google Analytics witryny w panelu WordPress.

Jak skonfigurować PageSpeed ​​Insights w zestawie witryn

Możesz połączyć inne usługi Google z pulpitu SIte Kit lub ustawień Site Kit, jak zobaczymy później.

jak połączyć zestaw witryny Google i Google Analytics Analytics 4 strony sukcesów

Na przykład możesz włączyć PageSpeed ​​Insights, klikając ikonę Połącz usługę przycisk z pulpitu nawigacyjnego zestawu witryn.

 

zrzut ekranu domyślnego pulpitu nawigacyjnego zestawu witryn Google

Po połączeniu PageSpeed ​​Insights z Site Kit, będziesz mógł przeglądać ogólne dane o wydajności PageSpeed ​​witryny WordPress bezpośrednio z pulpitu nawigacyjnego Site Kit w WordPress.

Powyższy zrzut ekranu to domyślny pulpit nawigacyjny zestawu witryn z trzema aktywnymi usługami, w tym Search Console, Analytics i PageSpeed ​​Insights. Nawiasem mówiąc, jest to ten sam zrzut ekranu, który widziałeś na początku samouczka.

Jak połączyć poszczególne usługi Google w zestawie witryn

Możesz połączyć lub rozłączyć poszczególne usługi Google z Site Kit, wchodząc w ustawienia wtyczki. Stan na luty 2020 r. Site Kit obsługuje sześć usług Google, w tym:

 • Google Search Console
 • Google Analytics
 • PageSpeed ​​Insights
 • Google AdSense
 • Google Optimize
 • Menedżer tagów Google

ustawienia zestawu witryn google 1 połączone usługi

Możesz wyświetlić swoje aktywne połączenia w Połączone usługi w ramach witryny Zestaw → Ustawienia.

ustawienia zestawu witryny Google 2 inne dostępne usługi

Aby połączyć więcej nowych usług Google, przejdź do Połącz więcej usług kartę i wybierz usługę, z którą chcesz się połączyć.

ustawienia zestawu witryn google 3 ustawienia administratora

The Ustawienia administratora daje przegląd stanu wtyczki Site Kit i możliwość zresetowania ustawień wtyczki.

Możesz także udostępnić Google anonimowe statystyki użytkowania wtyczek, aby usprawnić rozwój wtyczki. Opcja jest domyślnie wyłączona. Wybrałem dane z programistami wtyczki.

Jak wyświetlić dane dotyczące poszczególnych postów / stron w Google Site Kit

Jak widzieliśmy wcześniej, jedną z najbardziej przydatnych funkcji Google Site Kit jest możliwość przeglądania danych z wielu usług Google (takich jak Analytics i PageSpeed ​​Insights) dla pojedyncze posty i strony.

zrzut ekranu statystyk strony zestawu Google Omówienie poziomu strony 1

Aby wyświetlić te dane, otwórz post lub stronę w nowej karcie, gdy jesteś zalogowany do WordPress. Najedź kursorem na przycisk Zestaw witryny, a pojawi się nowa karta z danymi na poziomie strony. Kliknij Więcej szczegółów, aby uzyskać dostęp do szczegółowych danych dla tej strony.

google site kit statystyki poziomu strony 1 szczegół

Powyższy zrzut ekranu pokazuje szczegółowe dane na poziomie strony dla tej konkretnej strony w trzech usługach Google, w tym Search Console, Analytics i PageSpeed ​​Insights.

Podsumowanie

Wszechobecność WordPress i dominacja rynkowa sprawiły, że Goliatowie, tacy jak Google, wydali oficjalne wtyczki do CMS. Dzisiaj patrzymy na bardziej otwartą, bardziej integracyjną integrację różnych usług stron trzecich w ramach WordPress, która ostatecznie przyniesie korzyści użytkownikowi końcowemu.

Zestaw witryn Google jest doskonałym przykładem tej integracji. W przyszłości byłoby wspaniale zobaczyć głębszą integrację z YouTube Analytics i Google Ads, ponieważ wiele firm internetowych wydaje znaczne kwoty na reklamy związane z marketingiem i promocją płatnych treści.

Co sądzisz o Google Site Kit? Czy użyłbyś go na swojej stronie? Daj nam znać swoje przemyślenia w komentarzach poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me