Tam jest ponad miliard stron internetowych online, coraz więcej z każdym dniem. Jeśli dopiero zaczynasz budować stronę internetową i nią zarządzać, możesz być przytłoczony tą konkurencją. Jak wyróżnić swoją witrynę i przyciągnąć swój udział w ruchu?


Pierwszym krokiem do zauważenia jest posiadanie przyciągającego wzrok tytułu i kreatywnego sloganu. Ponieważ są to pierwsze elementy, które zobaczą czytelnicy, chcesz wywrzeć natychmiastowy wpływ. Posiadanie tytułu i sloganu, które koncentrują się na Twoim celu i marce, daje przewagę nad innymi stronami rywalizującymi o uwagę tej samej publiczności.

W tym poście zbadamy, jakie są tytuły i slogany WordPress oraz jak wpływają one na twoją witrynę. Omówimy również, jak utworzyć tytuł i slogan, które definiują Twoją markę i są zoptymalizowane pod kątem wyszukiwarek. Zacznijmy!

Co to są tytuły i slogany WordPress?

Zrzut ekranu tytułu i sloganu WPExplorer.

Tytuł i slogan Twojej witryny są zwykle pierwszą rzeczą, którą zobaczą użytkownicy. Podaje nazwę bloga i mówi dokładnie to, co znajdziesz podczas odwiedzania witryny – zwięzłe, dokładne i profesjonalne.

Jak zapewne można się domyślić tytuł to nazwa twojej strony. W ten sposób ludzie identyfikują Twoją markę i szukają Cię w Internecie. Z drugiej strony twój slogan to krótkie stwierdzenie podobne do podtytułu lub hasła reklamowego, często umieszczane bezpośrednio pod tytułem. Działa jako krótki opis tego, o czym jest Twoja strona i dlaczego istnieje.

Połączenie mocnego tytułu z wyraźnym, opisowym hasłem daje Twojej stronie przewagę podczas próby przyciągnięcia uwagi odbiorców. Zobacz jeszcze raz naszą własną kombinację tytułu i sloganu powyżej. Podaje nazwę strony, a także jasno i zwięźle wyjaśnia, czego możesz oczekiwać od naszej zawartości (motywy, wtyczki i przewodniki).

Opracowanie dobrze przygotowanego tytułu i sloganu może zająć trochę czasu, ale zdecydowanie jest warte wysiłku. Te dwa proste fragmenty tekstu mogą wyróżnić się na tle podobnych witryn. Mówią także czytelnikom, o czym jest Twoja strona, a także o tonie i stylu, którego można się spodziewać. A co najważniejsze, jeśli wykonano to poprawnie, możesz użyć tytułu i sloganu, aby ulepszyć optymalizację wyszukiwarki WordPress (SEO).

Jak tworzyć lepsze tytuły i slogany dla WordPress

Decydując się na oznakowanie swojej witryny, powinieneś zacząć od wymyślenia odpowiedniego tytułu. Po przygotowaniu tytułu możesz utworzyć slogan, który go uzupełnia, a następnie zoptymalizować oba elementy pod kątem SEO. Porozmawiajmy o tym, jak wykonać te zadania.

Krok 1: Wybierz tytuł swojej witryny

Wymyślenie tytułu witryny może być przerażające, ponieważ będzie to pierwsze wrażenie, jakie klienci widzą w Twojej witrynie. Pomyśl o tym w ten sposób: twój tytuł to Twoja marka. W ten sposób ludzie rozpoznają cię wśród wszystkich innych witryn.

Kluczem do wypracowania silnego tytułu jest zrozumienie celów Twojej witryny. Czy to osobisty blog? A może zakładasz sklep e-commerce, organizację non-profit lub portfolio online. Tak czy inaczej, łatwiej jest znaleźć tytuł, jeśli masz jasność co do celu swojej witryny.

Potrzebujesz pomocy w znalezieniu nazwy strony internetowej?

Gdy wiesz, o czym jest Twoja witryna, łatwiej jest wymyślić możliwe nazwy. Ale jeśli nadal masz trudności, spróbuj wykonać następujące czynności:

  • Używaj przymiotników lub fraz, które Cię opisują, lub słów lub fraz, które opisują to, co robisz. Załóżmy na przykład, że masz bloga typu „zrób to sam” na temat różnych rzeczy, w których jesteś dobry i może Ci pomóc. Możesz nazwać swojego bloga „Jack (lub Jill, lub twoje imię) wszystkich zawodów”.
  • Celowo mylnie lub wymyśl słowa związane z tym, kim jesteś lub co robisz. Czy udostępniasz słownik oparty na wielkości liter i tezaurus? Nazwij swoją witrynę „Dictosaurus”. Bądź kreatywny!
  • Spróbuj użyć generator słów lub tezaurus dla nowych pomysłów.

Pamiętaj o celu swojej witryny. Dobrze jest użyć czegoś fajnego i szalonego na osobistym blogu, ale powinieneś mieć coś co najmniej zrozumiałego (i trochę profesjonalnego) na stronę biznesową.

Jeśli Twoja witryna internetowa jest Twoim portfelem internetowym lub środkiem do promowania działalności freelancerów, dobrą opcją jest użycie własnego tytułu dla tytułu – na przykład twoja nazwa.com. To może wydawać się zbyt przesadne, ale powie ludziom, kim jesteś, bez konieczności w ogóle zagłębiania się w Twój profil. Dzięki temu możesz budować siebie i swój autorytet jako markę. Neil Patel, na przykład pozycjonował się jako guru marketingu internetowego, brandując swoje imię:

Własna strona internetowa Neila Patela

Krok 2: Utwórz dobry slogan

Slogany mogą być trudniejsze do utworzenia niż tytuły. Chcesz się upewnić, że twoja strona podsumowuje. Jeśli potrafisz znaleźć sprytny sposób, używając zabawy słowami lub aliteracji, nie ma sprawy. Jednak zwięzłe opisanie zawartości witryny będzie lepsze niż sprytne słowo, które nie mówi czytelnikom, czego się spodziewać. Więc nawet jeśli Twój slogan będzie wyświetlany po tytule, jest tak samo, jeśli nie bardziej ważny, ponieważ slogany:

  1. Podaj kontekst swojego tytułu, jeśli nie wskazuje on wyraźnie, co robisz.
  2. Podkreśl lub zwróć uwagę na cel Twojej witryny.
  3. Ustaw ton dla swojej witryny.
  4. Zawierają słowa kluczowe, które pomogą Twojej witrynie pojawiać się w wynikach wyszukiwania.

Możesz mieć najfajniejszy tytuł na świecie – powiedzmy na przykład Shiny Betrayed Dinosaur – ale bez sloganu ludzie nie dowiedzą się, że Twoja witryna jest osobistym blogiem podróżniczym o twoich doświadczeniach związanych z poznawaniem nowych i ekscytujących miejsc.

Twój slogan jest znany w marketingu jako wyjątkowa propozycja sprzedaży. W ten sposób możesz pokazać odwiedzającym, jakie korzyści przyniesie sprawdzenie Twojej witryny, odpowiadając na pytanie, co dla nich jest. Jeśli nie wiedzą, dlaczego Twoja witryna jest tutaj, ani w jaki sposób jest ona dla nich istotna, istnieje prawdopodobieństwo, że nie odwiedzą.

Jaki jest styl zawartości Twojej witryny? Czy masz dowcipne wypowiedzi i mocny humor? Czy popisujesz się umiejętnościami projektanta lub technika? Czy jesteś optymistyczny, sarkastyczny, rzeczowy? Niech to pokaże w sloganie – odwiedzający poznają, po co są.

Wymyślanie dobrego sloganu

Dobry slogan nie tylko przyciągnie uwagę odwiedzających, ale także pomoże zapamiętać ciebie. Najlepsze slogany mają następujące cechy:

  1. Krótko mówiąc: Bez względu na to, jak to wymyślisz, zalecamy, aby Twój slogan był krótki. Chcesz od razu uzyskać maksymalny efekt, a długi, chaotyczny slogan nie będzie w pełni wyświetlany w wynikach wyszukiwania. Staraj się nie używać więcej niż 60 znaków, ponieważ to będzie wyświetlane w wynikach wyszukiwania. Bycie zwięzłym jest bardziej skuteczne niż bycie długim i włóczącym się.
  2. Nie powtarzaj: Dodają siły tytułowi bez powtarzania go. Pamiętaj, że podajesz kontekst dla tytułu swojej witryny, opracowując jej cel i cele.
  3. Bądź inny i chwytliwy: Chcesz powiedzieć coś o sobie, czego nie mówią inni blogerzy ani ludzie biznesu. Aby się wyróżnić, spędzaj czas na badaniu konkurencji. Jeśli Twój slogan może wyrazić to, czego nie mówią inni, lub sformułować coś w nowy i niepowtarzalny sposób, Twój głos i marka będą bardziej niezapomniane.

Pomocne jest również ustalenie, kto jest twoją grupą docelową. Jakiego rodzaju czytelników chcesz przyciągnąć? Jakie korzyści chcesz im zapewnić? Pomoże Ci to wymyślić hasło, które wyróżnia się w wyszukiwaniu. Potrzebujesz więcej pomocy? Wypróbuj Shopify za darmo twórca hasła rozpocząć.

Dlaczego dobry tytuł i slogan są tak ważne??

Tytuł i hasło SEO

Jak wspomnieliśmy wcześniej, w Internecie jest duża konkurencja. W ciągu ostatnich kilku lat gwałtownie wzrosła ilość treści dostępnych online. Według infografiki z 2014 r. Z Uberflip, każdego dnia wysyłanych jest prawie 145 miliardów e-maili, publikowanych jest 2,73 miliona postów na blogu i 500 milionów tweetów – nie wspominając już o wszystkich godzinach filmów przesłanych do YouTube lub opublikowanych artykułów. Wyobraź sobie, jak bardzo to wzrosło w ostatnim roku!

Przy tak wielu ludziach tworzących i wprowadzających na rynek tak wiele treści, co sprawia, że ​​ludzie się tym przejmują Twój treść stała się znacznie trudniejsza. Posiadanie tytułu i sloganu, które przyciągają uwagę czytelników i są istotne dla Twojej witryny, pomoże przyciągnąć więcej odwiedzających i wyróżnić się z tłumu.

optymalizacja wyszukiwarki

Aby pomóc Ci utrzymać się wśród konkurencji, rozważ Search Engine Optimization (SEO) – to znaczy, używając określonych słów kluczowych, aby Twoja witryna znalazła się wysoko na liście wyników wyszukiwania w celu uzyskania jak największej liczby odwiedzających. Chociaż nie należy polegać tylko na wyszukiwarkach w celu generowania ruchu w witrynie, nadal są one użytecznym narzędziem.

Wyszukiwarki szukają słów kluczowych, więc odpowiednie treści z odpowiednimi tagami pomogą – ale przygotowanie tytułu i / lub sloganu SEO poprawi wyniki. Tytuły zasadniczo działają jako nazwa marki i nie zawsze mają miejsce na słowa kluczowe, więc większość SEO ma miejsce w Twoim sloganie – upewnij się, że są trafne, a Twój slogan nadal ma sens!

Jak dodać przyjazny dla SEO tytuł i slogan do WordPress

Od dawna trwa debata na temat tego, czy ważniejsze są tytuły jasne lub sprytne. Jeśli chodzi o Twoją witrynę, decydującym czynnikiem powinien być jej wpływ na SEO. Oprócz zapewniania kontekstu i ustawiania tonu witryny, tytuły i slogany umożliwiają używanie słów kluczowych w celu zwiększenia pozycji w wynikach wyszukiwania. Na szczęście dla Ciebie istnieje wiele sposobów dodawania przyjaznych SEO tytułów i sloganów na swojej stronie.

Opcja 1: Użyj wbudowanego tytułu i sloganu WordPress

WordPress zawiera wbudowane opcje tytułu i sloganu witryny. W rzeczywistości powinieneś wybrać tytuł swojej strony podczas pierwszej instalacji WordPress. Aby wprowadzić zmiany lub dodać niestandardowy slogan, wystarczy zalogować się do pulpitu nawigacyjnego WordPress i przejść do Ustawienia> Ogólne:

Ogólne ustawienia WordPress: tytuł i opis

Lub możesz kliknąć Wygląd> Dostosuj aby przejść do dostosowywania motywu na żywo. W naszym eleganckim motywie WordPress do blogowania tytuł strony i slogan są pierwszą opcją dostosowywania.

motywy dostosowywania motywów

W Chic (i innych premium motywach WordPress) slogan może być domyślnie ukryty, więc prawdopodobnie będziesz musiał włączyć ustawienie, jeśli chcesz je wyświetlić. W przypadku Chic ta opcja jest dostępna bezpośrednio w sekcji Ogólne ustawienia motywu dostosowywania w sekcji Opcje nagłówka. Po prostu zaznacz pole i kliknij Zapisz.

wyświetla opis opisu tematu

Opcja 2: Użyj wtyczki SEO WordPress

Ale te tytuły często nie są najlepszą opcją, ponieważ domyślny tytuł i slogan będą miały zastosowanie do całej witryny. Aby naprawdę poprawić swoje SEO, musisz skorzystać z pomocy wtyczki. My osobiście korzystamy i polecamy Wtyczka Yoast SEO, które można uzyskać bezpłatnie z repozytorium wtyczek WordPress.

Wtyczka Yoast SEO

Po zainstalowaniu najedź kursorem na nowy SEO element menu na pulpicie nawigacyjnym WordPress, a następnie kliknij Tytuły i meta. Stąd możesz dodawać lepsze domyślne i przyjazne dla SEO tytuły i różne slogany do różnych sekcji witryny – w tym do strony głównej, niestandardowych typów postów (dotyczy to sytuacji, gdy motyw WordPress obejmuje portfele, referencje, pracowników, wydarzenia itp.), Taksonomii (to jest Twoje kategorie, tagi i więcej), archiwa i różne strony (zwykle byłoby to Twoje 404 i wyniki wyszukiwania).

Yoast SEO: tytuły i meta

Zawiera SEO WordPress firmy Yoast mnóstwo zmiennych aby ułatwić automatyzację tytułów i opisów meta (które są jak slogany dla wszystkich stron i postów). Jest to funkcja obowiązkowa, ponieważ prawdopodobnie nie chcesz, aby wszystkie strony kategorii blogów miały ten sam tytuł i opis sloganu. Oto przykład, w jaki sposób formatujemy tytuły postów na naszym blogu na WPExplorer:

Tytuły SEO: Zmienne tytuły

Skonfigurowaliśmy nasze posty na blogu, aby domyślnie używały zmiennej %% title %%, a następnie nazwy naszej witryny. Ale Yoast ma również indywidualne opcje na stronę i na post, aby zastąpić ustawienia domyślne wybrane powyżej. Aby zmienić tytuł lub format opisu, po prostu otwórz stronę lub post i przewiń w dół pod zawartością. Powinieneś zobaczyć okno ustawień SEO WordPress takie jak to:

Dodaj niestandardowy tytuł posta i meta

Stąd możesz sprawdzić ogólne SEO (sprawdzić, czy pożądane słowa kluczowe znajdują się wystarczająco na Twojej stronie lub w poście, uruchomić analizę strony itp.), Ale możesz także sprawdzić, czy domyślny tytuł SEO działa, i możesz dodać niestandardowy także opis meta. Jeśli spojrzysz na powyższe zdjęcie, zobaczysz, że tytuł jest w rzeczywistości trochę za długi, więc prawdopodobnie powinniśmy dodać niestandardowy, a my dodaliśmy już niestandardową metę zamiast domyślnej (która byłaby pierwsza 156 znaków wpisu, ponieważ ustawiliśmy meta na %% excerpt %%).

WordPress SEO firmy Yoast ma mnóstwo innych wspaniałych funkcji SEO, a jeśli naprawdę chcesz dowiedzieć się więcej, powinieneś sprawdzić ich baza wiedzy. Istnieją szczegółowe instrukcje dotyczące korzystania z wszystkich innych opcji SEO!

Wniosek

Posiadanie dobrego tytułu i sloganu dla Twojej witryny jest konieczne, aby wyróżnić się z tłumu i zwiększyć ruch na Twojej stronie. Dzięki wskazówkom, które przedstawiliśmy powyżej, wymyślenie tytułu i sloganu nie musi być przerażające. W rzeczywistości może to przerodzić się w dobrą zabawę! Czy masz tytuł lub slogan, z którego jesteś szczególnie dumny? Posłuchajmy – opublikuj w sekcji komentarzy poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me