Jak korzystać z wyskakujących okienek bez szkody dla SEO

Jak korzystać z wyskakujących okienek bez szkody dla SEO

Usuńmy jedno. Wyskakujące okienka mogą być bardzo irytujące dla czytelników, ale są ulubieńcem webmasterów. Świetnie nadają się do konwersji, więc naprawdę nie ma potrzeby rezygnować z wyskakujących okienek. Prawdziwe wyzwanie polega na wyświetlaniu wyskakujących okienek w sposób, który jest najbardziej skuteczny w przypadku konwersji, a jednocześnie nie narzuca czytelnikom. W tym poście sprawdzimy, jak bezpiecznie korzystać z wyskakujących okienek bez szkody dla SEO w Twojej witrynie.


Dlaczego powinieneś używać wyskakujących okienek?

Wyskakujące okienka są świetnymi narzędziami do przyciągania uwagi czytelników i kierowania ich do określonych obszarów lub treści witryny. Mogą przekonać klienta do zakupu produktu, opłacenia usługi, zapisania się do newslettera, odnowienia subskrypcji i innych. ZA badanie przeprowadzone przez SumoMe stwierdzono, że okna pop-up mają współczynnik konwersji 3,09%. Liczba ta może wzrosnąć nawet do 9,28, jeśli chodzi o najlepiej wyskakujące okienka.

Wyskakujące kursy konwersji

Źródło: SumoMe.com

Możesz także użyć wyskakujących okienek, aby skierować odwiedzających do dowolnego przycisku wezwania do działania, aby ogłosić i podać informacje.

Jak zaprojektować wyskakujące okienko, które konwertuje

W powyższym badaniu możesz zauważyć, że nie wszystkie wyskakujące okienka są równie skuteczne w konwersji. Współczynniki konwersji znacznie wzrosły w przypadku najbardziej wyskakujących okienek. Poświęćmy czas na zrozumienie, co składa się na tworzenie świetnego wyskakującego okienka. Oto 8 aspektów dobrego wyskakującego okienka:

 1. Chwytliwy i odpowiedni nagłówek który od razu pokazuje, o co chodzi w wyskakującym okienku (Zapisz się! Wyprzedaż w Czarny piątek! itp.).
 2. Czysty opis co nie pozostawia czytelników zgadywania, jest niezbędne. Powinieneś ujawnić, po co jest wyskakujące okienko, nie tylko dlatego, że można to uznać za zwodniczą reklamę (która FTC nie zezwala), ale także dlatego, że wygląda na spam – ludzie chcą wiedzieć, co klikają. Czy kliknąłbyś okienko wyskakujące BEZPŁATNIE bez żadnych innych szczegółów? Prawdopodobnie nie.
 3. Wizualny urok jest również kluczem. Używaj kolorów, obrazów i czcionek, które się wyróżniają, po prostu uważaj, aby nie przesadzić. Szalona grafika lub przestarzałe style mogą sprawić, że optin wygląda jak spam, więc miej na uwadze aktualne trendy projektowe, a także wygląd swojej witryny podczas tworzenia wyskakującego okienka.
 4. Wyskakujące okienko musi być istotnych do kontekstu strony internetowej, na której się pojawia. Najpierw musisz użyć strony do zbudowania wartości, a następnie użyć tej wartości, aby wzbudzić zainteresowanie w wyskakującym okienku. Na przykład na stronie blogu możesz poprosić czytelników o to Subskrybuj bloga podczas gdy w twoim sklepie możesz ich o to poprosić Subskrybuj oferty.
 5. Wraz z trafnością twoje okienko powinno być umieszczone w Lokalizacja to ma sens. Większość czytelników nie zasubskrybuje Twojego bloga, zanim cokolwiek przeczyta, więc dodanie opcji wsuwania po osiągnięciu połowy strony lub wyskakującego okienka po zakończeniu artykułu prawdopodobnie będzie lepszy. Myśl logicznie, wybierając sposób i miejsce umieszczania wyskakujących okienek.
 6. Zaproponuj coś, co jest wartość do twoich czytelników. Warto poświęcić chwilę na kliknięcie wyskakującego okienka. Zniżki, dostęp do cenniejszych treści, bezpłatne członkostwo, linki do dalszej lektury mogą sprawić, że użytkownicy będą chcieli kliknąć wyskakujące okienko.
 7. Wyskakujące okienko powinno być link bezpośredni do pożądanej treści. Czytelnik nie powinien klikać zbyt wiele razy ani wykonywać wielu akcji po kliknięciu wyskakującego okienka. Jeśli oferujesz subskrypcję biuletynu, czytelnicy powinni mieć możliwość wprowadzenia swoich informacji i wylądowania na użytecznej, pokrewnej stronie uzupełniającej, która potwierdza subskrypcję, a nawet udostępnia więcej treści, z których mogą korzystać. Jeśli oferujesz kupon, kliknij, aby zastosować (lub skopiować) kod i zabrać użytkownika do sklepu.
 8. Tworzenie elementu ciekawość może również poprosić czytelnika o kliknięcie w wyskakujące okienko. Ale, jak wspomniano wcześniej, akcja powinna doprowadzić do czegoś wartościowego. Więc chociaż tajemnicze zniżki lub „tajne” wskazówki na sukces są świetną przynętą na kliknięcie, upewnij się, że dotrzymasz obietnicy.

Oprócz tych czynników należy zwrócić uwagę na statystyki, rozważając sposób korzystania z wyskakujących okienek. Chociaż możemy dzielić się wskazówkami, które pomogą Ci stworzyć wyskakujące okienko, nie możemy powiedzieć, co dokładnie będzie najlepiej działać na Twojej stronie w konkretnej niszy branżowej. Skorzystaj z raportów lub danych analitycznych dla wtyczki lub oprogramowania optin, aby śledzić, które wyskakujące okienka konwertują i wprowadzać ulepszenia.

Czy Google penalizuje strony internetowe za pomocą wyskakujących okienek?

Szybka odpowiedź brzmi może – zależy to od tego, czy pop-up jest uważany za natrętny. Nawet jeśli uda Ci się w pełni zoptymalizować wyskakujące okienka, nie oznacza to, że możesz iść naprzód i wypełniać je swoimi stronami internetowymi. Przynajmniej nie, jeśli chcesz być znaleziony przez Google. Niektórzy odwiedzający po prostu zamykają okno i odchodzą od Twojej witryny, jeśli mają szansę na wyskakujące okienko. Aby zachęcić użytkowników do dłuższego pozostawania na twoich stronach internetowych i zmusić Google do umieszczenia cię w wynikach wyszukiwania, musisz upewnić się, że wyskakujące okienka nie będą uciążliwe dla użytkownika.

Ze skutkiem od 10 stycznia 2017 r. Google zaczął karać wyskakujące okienka (reklamy pełnoekranowe) strony mobilne które są nachalne dla czytelnika. Google chce mieć pewność, że treść udostępniana użytkownikom jest łatwo dostępna bez względu na to, jakiego urządzenia używają do przeglądania sieci.

Metody wyszukiwania w Google i innych wyszukiwarkach stale się zmieniają. Dzisiaj ruch z urządzeń mobilnych przewyższa ruch z komputerów stacjonarnych. W związku z tym wzrostem ruchu mobilnego Google uwzględnia czynniki rankingowe, które wpływają na wrażenia użytkownika mobilnego. Urządzenia mobilne używają różnych metod wyszukiwania, takich jak wyszukiwanie lokalne i wyszukiwanie głosowe. Na wyszukiwarki duży wpływ mają te nawyki wyszukiwania użytkowników mobilnych. W rzeczywistości Google przeniósł się do indeksowanie na komórki, a przy każdym wyszukiwaniu boty Google przeglądają teraz strony mobilne przed treścią na komputerze.

Aby ułatwić dostęp do treści na telefony komórkowe, Google opublikował wytyczne mobilne które wyjaśniają, jakie wyskakujące okienka są akceptowane w telefonach komórkowych, a jakie nie. Podstawową zasadą jest to, że wyskakujące okienka i wszelkie inne reklamy pełnoekranowe, które są natrętne dla czytelników, są dużym NIE. Dotyczy to tylko stron mobilnych.

Przykłady dopuszczalnych wyskakujących okienek

Dopuszczalne wyskakujące okienka nie zaszkodzą SEO

Google oferuje przykłady nieinwazyjnych wyskakujących okienek. Wyskakujące okienka podobne do tych są w porządku i są przez Google całkowicie akceptowane,

 • Wyskakujące okienka w odpowiedzi na wymogi prawne, takie jak weryfikacja wieku lub użycie plików cookie. To samo dotyczy wyskakujących okienek, które wymagają logowania, aby uzyskać dostęp do zablokowanej zawartości.
 • Pop-upy, które zajmują rozsądne miejsce na ekranie i są łatwe do odrzucenia.
 • Mniejsze wiadomości, takie jak banery, wstawki lub slajdy lub treści ukryte za kartami.

Z powyższej ilustracyjnej listy można bezpiecznie stwierdzić, że dołączanie treści rozwijanych, takich jak akordeony lub rozwijane pudełka, to bezpieczne opcje.

Przykłady niedopuszczalnych wyskakujących okienek

Złe wyskakujące okienka zaszkodzą randze SEO

Google nie akceptuje wyskakujących okienek, które znacznie utrudniają lub uniemożliwiają użytkownikom korzystanie z Twojej witryny. To zawiera:

 • Klasyczne reklamy pełnoekranowe i reklamy powitalne, które przeszkadzają użytkownikom podczas przechodzenia między stronami i / lub zanim dotrą do strony głównej.
 • Nowe wyskakujące okna, które otwierają się, gdy tylko użytkownik kliknie twoją stronę.
 • Wyskakujące okienka zawierające treści, które użytkownicy muszą zamknąć, aby kontynuować czytanie.
 • Samodzielne reklamy pełnoekranowe, które należy zamknąć, aby użytkownicy mogli uzyskać dostęp do Twoich treści.
 • Zwodnicze układy strony, których część po złożeniu wygląda na pełnoekranową.

Z tych przykładów możemy wywnioskować, że następujące typy reklam pełnoekranowych również nie znajdą uznania w Google,

 • Spamowe, trudne do odrzucenia wyskakujące okienka, które przekierowują odwiedzających, którzy przypadkowo je kliknęli, lub zmniejszają komfort użytkowników.
 • Nakładki pełnoekranowe, maty powitalne i moduły reklamowe.
 • Natrętne reklamy lightbox.
 • Reklamy pełnoekranowe to poproś użytkownika o zainstalowanie aplikacji mobilnej.

Choć może to zabrzmieć nieco ostro, ma sens. Google koncentruje się na wrażeniach użytkowników i istnieją sposoby, aby nadal powiększać grono odbiorców za pomocą wyskakujących okienek, nie narażając się na złe strony Google.

Jak korzystać z wyskakujących okienek bez szkody dla SEO

Jeśli osiągnąłeś ten punkt, powinieneś mieć pojęcie o tym, jak korzystać z wyskakujących okienek, i dobrze rozumieć rodzaje wyskakujących okienek, które prawdopodobnie nie wpłyną na SEO witryny. Podczas dodawania wyskakujących okienek do witryny możesz rozważyć zastosowanie poniższych ogólnych wskazówek.

Przełącz na zamknij wyskakujące okienka wyskakujące. Google’s John Mueller potwierdził że reklamy pełnoekranowe uruchamiane przez zamiar wyjścia są nadal dozwolone. Tylko reklamy pełnoekranowe wyświetlane między kliknięciem wyszukiwania a dostępem do treści mają negatywny wpływ na ranking. W związku z tym wyskakujące okienka pojawiające się podczas przechodzenia ze strony na stronę lub wyskakujące wyskakujące okienka prawdopodobnie nie wpłyną na ranking.

Opóźnienie pojawienie się wyskakującego okienka. Poczekaj, aż czytelnicy zainteresują się Twoimi treściami i upewnij się, że wyskakujące okienko zamyka się automatycznie. Możesz użyć Google Analytics, aby dowiedzieć się, jaki średni czas użytkownik spędza na stronie internetowej. Wiele wtyczek optin zawiera funkcje do ustawiania wyzwalaczy wyskakujących na podstawie czasu lub interakcji, co ułatwia ich opóźnianie, dopóki czytelnik nie zaangażuje się w treść witryny.

Warto też długo utrzymywać interwały pomiędzy dowolnymi dwoma wyskakującymi okienkami. Użytkownicy nie chcą być bombardowani prośbami o „subskrybowanie” na każdej odwiedzanej stronie. Dobre wyskakujące pliki cookie umożliwiające wykrywanie i przekierowywanie określonych użytkowników w celu oferowania różnych wyskakujących okienek, ofert specjalnych dla powracających użytkowników lub nawet działań następczych opartych na interakcji.

Możesz również rozważyć ukrycie wyskakujących okienek na urządzeniach mobilnych i pokazywanie ich tylko na komputerach stacjonarnych. Możesz też utworzyć i zdefiniować określone wyskakujące okienka kampanie dla różnych urządzeń więc nadal możesz używać nakładki w stylu powitalnym.

OptinMonster dla zaawansowanych opcji wyskakujących okienek

Jak więc wykorzystać wszystkie te wskazówki, aby stworzyć i wdrożyć niesamowite opcje, które nie spowodują kary Google? A może zastanawiasz się, jak używać wyskakujących okienek w WordPress? Zalecamy OptinMonster. Ten potężny generator ołowiu oferuje mnóstwo opcji i funkcji, aby w pełni dostosować wyskakujące okienka, maty powitalne, wsunąć optiny, szafki na zawartość, niestandardowe oferty i wiele więcej. Co najlepsze, jest łatwy w użyciu i implementacji dzięki WordPress.

OptinMonster Podręcznik przeglądu i konfiguracji

Możesz przeczytać naszą recenzję OptinMonster, aby zobaczyć więcej zrzutów ekranu i pełny przewodnik po rozpoczęciu pracy, ale podsumowując OptinMonster ułatwia tworzenie, dostosowywanie i zarządzanie własnymi opcjami i wyskakującymi oknami dla WordPress.

OptinMonster Optin Customizations

Rzeczywiste tworzenie optin odbywa się na ich stronie internetowej, gdzie możesz użyć narzędzia do przeciągania i upuszczania, wbudowanych opcji stylizacji (choć obsługują niestandardowy CSS), opcji mobilnych, niestandardowych efektów i ustawień kampanii do projektowania wyskakujących okienek. Możesz także wybierać spośród ogólnych opcji pomiaru czasu, a także bardziej zaawansowanych zamiarów wyjścia, wyzwalacza przewijania, braku aktywności, planowania i innych. Oprócz możliwości kierowania reklam do konkretnych użytkowników na podstawie skierowań, geolokalizacji, urządzenia lub nawet plików cookie w spersonalizowanych kampaniach.

Zainstaluj wtyczkę OptinMonster

Kiedy Twoja opcja będzie gotowa, po prostu zainstaluj jej wtyczkę, połącz się ze swoim kontem OptinMonster i wybierz opcje, które chcesz włączyć. I chociaż istnieje wiele innych wspaniałych funkcji, o których moglibyśmy wspomnieć, ostatnim, którego zamierzamy dotknąć, są wbudowane analizy. Możesz szybko zobaczyć, które wyskakujące okienka i opcje są konwertowane, testować zmiany za pomocą testów podziału A / B i śledzić wydajność z pulpitu nawigacyjnego.

Jeśli więc chcesz dodać wyskakujące okienka do swojej witryny i chcesz uniknąć kar Google, OptinMonster oferuje wszystkie funkcje i opcje, które możesz chcieć.

Podsumowując

Pop-upy i inne reklamy pełnoekranowe mają dla nich wiele do zaoferowania. Nic tak nie przyciąga uwagi czytelnika jak wyskakujące okienko, ale wielu użytkowników i botów Google nie przyjmuje do nich przychylności. Jeśli zauważyłeś wzrost współczynnika odrzuceń na swojej stronie po styczniu tego roku, Twoje wyskakujące okienka mogą być jednym z możliwych powodów.

Ponadto, jak w momencie pisania tego postu, Google ogłosił że ze skutkiem od 15 lutego 2018 r. wbudowany moduł blokujący reklamy Chrome zacznie blokować reklamy, które nie są przedmiotem reklamacji standardy ustawiony przez Koalicja na rzecz lepszych reklam, w tym Google jest członkiem. Te standardy dotyczą zarówno komputerów stacjonarnych, jak i urządzeń mobilnych. Przykładami takich reklam są wyskakujące reklamy, duże reklamy przyklejone i reklamy, które nieoczekiwanie odtwarzają dźwięk. Odtąd strony będą musiały również sprawdzić, czy ich wyskakujące okienka są również zgodne ze standardami określonymi przez Coalition for Better Ads.

Jeśli masz jakieś pytania lub porady dotyczące dodawania wyskakujących okienek, zostaw nam wiadomość w komentarzach poniżej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map