Podejścia SEO w celu zwiększenia ruchu na Twojej stronie WordPress

Zdecydowałeś się założyć blog i zmienić go w prawdziwą grę. Więc jakie są pierwsze kroki, aby uczynić go tak popularnym i przyciągającym uwagę, jak chcesz? Wzbogacenie swojego bloga o przyciągający wzrok design z pewnością sprawdzi się w celu przyciągnięcia nowych klientów. Działa to jednak, gdy dana osoba wylądowała już na Twojej stronie. Ale jak sprawić, by faktycznie znaleźli cię w sieci i jak przyciągnąć uwagę Twoimi danymi? To wtedy zaczyna się właściwa optymalizacja SEO zasobów internetowych.


Internet oferuje ogromną różnorodność przewodników i samouczków na temat optymalizacji treści w taki sposób, że zajmuje wyższą pozycję w wyszukiwaniu. Ale które z tych instrukcji są naprawdę skuteczne i będą dobrze działać na blogu WordPress? Zdecydowaliśmy się wymienić 10 uniwersalnych technik SEO, które sprawią, że Twój osobisty lub firmowy blog będzie świecił w Internecie, bez względu na to, z jaką niszą jesteś związany.

1. Wybierz responsywny projekt

Czy Twój blog WordPress zapewnia widzom bezproblemowe przeglądanie na wszystkich współczesnych urządzeniach? Sprawienie, by Twój blog był w pełni responsywny, gwarantuje, że zapewni on odwiedzającym stronę internetową przyjemny UX, a także zdobędzie wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania.

Wybierz responsywny projekt

W jednej z najnowszych aktualizacji algorytmu wyszukiwania Google stwierdził, że projekty dostosowane do urządzeń mobilnych uzyskają dodatkowy wzrost pozycji w wynikach wyszukiwania na urządzeniach mobilnych. Jeśli więc chcesz, aby Twoja witryna była bardziej dostępna dla społeczności online, upewnij się, że Twój blog może działać równie dobrze w każdym środowisku internetowym. Wskazówki Google dotyczące strony dostosowane do urządzeń mobilnych poprowadzi cię we właściwym kierunku.

2. Spraw, aby Twoje treści były potężne i potężne

Nigdy nie będziemy znudzeni powtarzaniem tego w kółko, że treścią jest król. W oparciu o jakość danych udostępnianych na Twoim blogu możemy mówić o możliwym przyszłym sukcesie i zapotrzebowaniu na Twoje zasoby internetowe. Twórz cenne fragmenty danych, które odpowiadają tematowi twojego zasobu internetowego. Pisząc, pamiętaj, kto jest twoją grupą docelową i jakiego rodzaju posty są najbardziej udostępniane i komentowane.

3. Zoptymalizuj tytuły postów

Podczas pracy nad postem na blogu zwróć szczególną uwagę na jego tytuł. Dobrze napisany i przyciągający wzrok nagłówek to droga do sukcesu. Zacznij od działającego tytułu. Uczyń go konkretnym, dokładnym, ale przyciągającym uwagę i intrygującym.

  • Skorzystaj z wyjaśnień, takich jak [wywiad], [podcast], [infografika] itp., Aby ułatwić określenie jasnych oczekiwań. W ten sposób czytelnicy będą wiedzieć, co dokładnie zobaczą po otwarciu posta.
  • Mów krótko. Nie ma jednej uniwersalnej reguły dla najbardziej optymalnej długości tytułów postów. W największym stopniu zależy to od celu, do którego dążysz. Jeśli chcesz, aby tytuł wpisu na blogu był wyświetlany poprawnie w wynikach wyszukiwania, zachowaj mniej niż 70 znaków. W ten sposób wyszukiwarki nie skracają długości tytułu posta.
  • Użyj liczby i statystyk.
  • Wpisy z instrukcjami od dawna cieszą się popularnością wśród użytkowników sieci.
  • Nie zapomnij dodać słowa kluczowego focus do tytułu posta.

4. Ustaw Permalinks Short & Clear

Permalinki i struktura linków są ważne z punktu widzenia wyszukiwarek. Podczas gdy opinie różnią się co do najbardziej optymalnej struktury permalinków, Google wyraźnie stwierdza, że ​​permalinki powinny być tak proste, jak to możliwe i tak inteligentne jak istota ludzka, aby wyszukiwarki i wyszukiwania mogły z łatwością znaleźć pożądaną treść.

  • Optymalna długość łącza bezpośredniego powinna wynosić maksymalnie 100 znaków.
  • Używaj słów kluczowych do rzeczy. Nie przepełniaj nimi permalinków.
  • Oddziel słowa za pomocą łączników i pomiń słowa końcowe, takie jak „i”, „lub”, „ale”, „w” itp..
  • Nie używaj właściwości dynamicznych (jeśli to możliwe).

5. Dodaj wewnętrzne powiązanie między swoimi postami na blogu

Jest prawdopodobne, że większość odbiorców docierających do Twojego zasobu internetowego będzie składać się z odwiedzających po raz pierwszy, którzy nie wiedzą nic lub nic na temat tematów wyróżnionych wcześniej w Twojej witrynie. Wewnętrzne linki między postami mogą poprawić nawigację w rozmaitościach witryny. Dodając szybkie linki do odpowiednich publikacji, sugerujesz inne artykuły, które mogą się przydać odbiorcom podczas czytania Twojego postu. W rezultacie zwiększy to zaangażowanie użytkowników i średni czas, jaki ludzie spędzają na blogu.

6. Zoptymalizuj nazwy plików obrazów

Nie tylko teksty, ale także obrazy są klasyfikowane w Google. Jeśli więc chcesz zwiększyć zaangażowanie użytkowników, pomyśl także o dodaniu dobrego imienia do plików graficznych. Mogłeś zauważyć, że Google ujawnia zarówno teksty, jak i obrazy na swoich stronach wyników wyszukiwania, ujawniając odpowiednie obrazy, które są dodawane do treści bloga. Gdy osoba klika zdjęcie w Google, zostaje przeniesiony na stronę, na której zdjęcie zostało opublikowane.

Zoptymalizuj nazwy plików obrazów

Zamiast utrzymywać domyślne nazwy plików generowane przez aparat cyfrowy, w nazwie pliku należy używać opisowych słów i wyrażeń. Nie zapomnij także użyć tagu alt i tagu tytułu dla każdego obrazu. Zapoznaj się także z tym przewodnikiem optymalizacji obrazu, aby uzyskać jeszcze więcej wskazówek na temat formatowania obrazu i SEO.

7. Używaj mediów społecznościowych

Dzisiaj każdy ma profil w mediach społecznościowych. Dlaczego więc nie udostępnić swoich publikacji na Facebooku, Twitterze lub Google+? Marketing w mediach społecznościowych to świetny sposób na generowanie nowego ruchu. Pozwól obserwującym w mediach społecznościowych śledzić Twoje aktualizacje, ale nie promuj się tylko. Udostępniaj artykuły z innych blogów i witryn, które lubisz. Utwórz połączenie treści promocyjnych z postami edukacyjnymi i zabawnymi danymi. Niech Twój profil w mediach społecznościowych wydaje się pomocny dla odbiorców.

8. Wymień linki zwrotne

Bez względu na branżę, z którą związana jest Twoja witryna, zawsze są trendy, do których społeczność internetowa odnosi się częściej niż do nieznanych nazw. Twoja branża obejmuje również takich wyznaczających trendy. Mogą to być strony internetowe władz lub inne blogi. Skontaktuj się z nimi w celu wymiany linków do stron / tematów, które są istotne dla tych, które wyróżniasz na swoim portalu internetowym.

9. Utwórz mapę witryny

Twój zasób WordPress może zawierać mnóstwo stron. Aby indeksować go przez Google, wyszukiwarka musi znać strukturę witryny. Tworząc mapę witryny możesz doskonale sobie z tym poradzić.

WordPress zawiera wiele wtyczek, których możesz użyć do właściwej optymalizacji SEO twoich stron. Jeden z nich jest Mapy witryn Google XML. To darmowa wtyczka WordPress, która automatycznie generuje mapę witryny, dzięki czemu Google może skuteczniej indeksować Twojego bloga.

10. Użyj motywów SEO

Do wyboru są tysiące gotowych motywów WordPress dla blogów, zarówno darmowych, jak i premium. Są wydajne i przyjazne dla urządzeń mobilnych. Są one zazwyczaj zoptymalizowane pod kątem szybkiej i bezbłędnej wydajności we współczesnych wyszukiwarkach. Na przykład motywy bloga WordPress z TemplateMonster pozwolą zaoszczędzić mnóstwo czasu na odpowiednią optymalizację stron i treści, zwiększając tym samym szanse na większą widoczność projektów w Internecie.

Skorzystaj z wyżej wymienionych wskazówek, aby ułatwić znajdowanie treści w Internecie. Eksperymentuj z różnymi technikami właściwej optymalizacji danych, angażuj odbiorców za pomocą wyszukiwarki i spraw, aby dotarli na blog WordPress, aby nigdy nie wychodzić na stronę konkurenta.


Wniosek:

Oczywiście to nie wszystko, to tylko 10 wskazówek. Jeśli potrzebujesz bardziej szczegółowego przewodnika, zapoznaj się z naszym postem na temat „Najlepszych praktyk SEO w WordPress”, który zawiera o wiele więcej informacji, które pomogą Ci zacząć i ulepszyć SEO strony. A jeśli masz jakieś dodatkowe wskazówki, zostaw komentarz!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me