Jeśli masz witrynę WordPress i wiesz, co oznacza SEO, to prawdopodobnie masz już zainstalowaną wtyczkę Yoast SEO WordPress, ale biorąc pod uwagę fakt, że ta wtyczka może być dość garstką, nie wszyscy będą w pełni korzystać z jej możliwości . W tym poście przyjrzymy się 10 najważniejszym funkcjom Yoast SEO dla WordPress i jak z nich korzystać na własnej stronie internetowej.


Generuje mapy witryn XML

Właściwa organizacja jest koniecznością dla SEO, a jej integralną częścią jest mapa witryny XML. Po instalacji Yoast SEO automatycznie je generuje i konsekwentnie aktualizuje podczas tworzenia nowych treści. Możesz łatwo zmienić ustawienia XML, przechodząc pod SEO> Mapy witryn XML na pulpicie administracyjnym WordPress.

xmlsitemap

Automatycznie przesyła mapy witryn XML do Google / innych wyszukiwarek

Yoast SEO, nazywany również pingowaniem, automatycznie wysyła zaktualizowane mapy witryn do Google i Bing. Chodzi o to, aby pomóc wyszukiwarkom w szybkim dodawaniu nowych treści i aktualizowaniu innych indeksowanych treści, jeśli je zmienisz. W opcjach mapy witryny XML możesz również ustawić pingowanie Yahoo i Ask.com za każdym razem, gdy publikujesz nowy fragment treści.

Umożliwia utworzenie niestandardowego nagłówka / opisu meta

Często nagłówek, który byłby idealnym wierszem wiadomości e-mail dla Twoich subskrybentów, stanowi straszny nagłówek dla celów SEO. Dzięki wtyczce Yoast piszesz po prostu dwa nagłówki, jeden dla ludzi, a drugi dla wyszukiwarek. Powinieneś również dodać niestandardowy opis meta do treści. Może to nie tylko pomóc w kierowaniu na właściwe słowa kluczowe, ale możesz także stworzyć niezwykle kuszący opis, który sprawia, że ​​więcej osób faktycznie wybiera Twoją stronę podczas przeglądania wyników wyszukiwania. Możesz uzyskać dostęp do obu tych rzeczy w polu SEO bezpośrednio pod zwykłym edytorem postów / stron.

seotitledescription

Sprawdź Fokus Słowa kluczowe

Możesz łatwo i szybko sprawdzić, czy nie jesteś poniżej lub przesadzić z gęstością słów kluczowych, między innymi, i otrzymać przypomnienie, że musisz poprawić swoją stronę / adresy URL / ślimaki i inne rzeczy, które wpływają na SEO na stronie . Może to być świetne ogólne przypomnienie, które pozwala śledzić przesyłkę po wpisie. Wystarczy wpisać słowo kluczowe focus w normalnym polu SEO pod edytorem WYSIWIG posta / strony i zobaczyć, co się pod nim pojawi.

słowo kluczowe focus

Umożliwia łatwe dodawanie przekierowań stron

Jeśli aktualizujesz post lub stronę treści w swojej witrynie, ale twój stary nadal ma największy ruch, dobrym pomysłem może być dodanie prostego przekierowania do nowej wersji. Może to pośrednio pomóc Twojemu SEO, zapewniając odwiedzającym bardziej aktualne / lepsze / jaśniejsze informacje, co może prowadzić do większego udostępniania i ogólnego zaangażowania użytkowników.

Umożliwia dodawanie bułki tartej

Bułka tarta wizualnie pokazuje organizację witryny oraz konkretny obszar witryny, którą aktualnie odwiedzasz. Używamy bułki tartej tutaj w WPExplorer, więc możesz zobaczyć przykład, jak to działa, przewijając do samej góry tego postu. (Lub sprawdź poniższy przykład, zaczerpnięty z jednego z postów na tym blogu).

Bułka tarta nie tylko pomaga odwiedzającym poruszać się po Twojej witrynie, ale może także pomóc Google (i innym wyszukiwarkom) dowiedzieć się, czy / jak powiązanie Twojej witryny jest związane z określonym tematem lub słowem kluczowym. Możesz włączyć bułkę tartą w ramach wewnętrznych opcji łączenia. I chociaż masz dużo swobody w dokonywaniu zmian, zwykle dobrym pomysłem jest, aby był przyjemny i prosty, aby był zrozumiały zarówno dla ludzi, jak i botów.

bułka tarta

Pozwala na zmianę Permalinks

W ramach opcji bezpośredniego połączenia możesz uzyskać dostęp do kilku różnych funkcji, które mogą być bardzo przydatne dla właściwej strony internetowej. Tutaj możesz zarządzać URL-em lub informacjami o postach lub stronach.

Przekieruj brzydki adres URL, aby wyczyścić bezpośrednie linki.

redirectuglyurl

Ta funkcja pomaga uzupełnić nieco niepoprawne linki do twoich stron z innych stron lub z twoich własnych stron. Jeśli ktoś przypadkowo poda numer lub coś nadmiernego na końcu adresu URL strony, automatycznie zmieni się z powrotem w czysty / poprawny adres URL. (F.ex: http://website.com/page2/291 -> http://website.com/page2)

Ważny: Jeśli korzystasz z jakiejkolwiek wtyczki e-commerce lub śledzisz pochodzenie sprzedaży za pomocą tagów kampanii w adresie URL, nie powinieneś aktywować tego bez względu na to, ile brzydkich linków odkryjesz na swoich stronach.

Automatycznie usuwaj słowa zatrzymania z ślimaków

removestopwords

Jak sama nazwa wskazuje, ta funkcja usuwa słowa stop z ślimaków. Zasadniczo oznacza to, że nawet jeśli nie wpiszesz określonego ślimaka dla każdego postu, słowa zatrzymania (które Google zaleca trzymanie z dala od adresu URL, ponieważ nie mają żadnego znaczenia) zostaną automatycznie usunięte. Ponieważ takie małe rzeczy można łatwo zapomnieć, bardzo przydatne może być ich aktywowanie.

Pomaga Ci masowo edytować tytuły / opisy

Powiedzmy, że Yoast SEO przyszedł powoli na imprezę, a wiele popularnych postów i stron zostało utworzonych przed zainstalowaniem wtyczki i nie ma konkretnego tytułu ani opisu SEO, gra jest w porządku? Chodzi mi o to, że wchodzenie i edytowanie jednej i jednej strony / postu jest zbyt czasochłonne?

Na szczęście wtyczka oferuje edytor tytułów zbiorczych oraz edytor opisów zbiorczych. Umożliwiając z łatwością edycję masową tytułów i opisów starszych postów i stron. Oczywiście, jeśli zaległości w treści są zbyt obszerne, próba zrobienia tego dla każdego elementu treści może przekształcić się w pracę na pełen etat dla trzech osób, więc tylko naprawianie stron o wysokim priorytecie jest świetnym pomysłem.

Pomaga „ukryć” określone posty / strony w wyszukiwarkach

noindex

Chociaż oczywiście nie chcesz ukrywać całej witryny przed wyszukiwarkami (w końcu czytasz artykuł o korzystaniu z wtyczki SEO), czasem możesz chcieć ukryć niektóre strony przed wyszukiwarkami. Załóżmy, że masz specjalną promocję dla swoich subskrybentów e-maili i skonfigurujesz szybką stronę z dalszymi szczegółami, to nie jest strona, którą Google ma wyświetlać w wynikach wyszukiwania.

Na szczęście dzięki Yoast SEO możesz łatwo ukryć dowolny post lub stronę w edytorze WYSIWYG tego postu lub strony. Po prostu przejdź do opcji zaawansowanych i zmień „Meta Robots Index” na „noindex”, jak na poniższym obrazku. Teraz, dopóki roboty będą słuchać Twojego polecenia, będą mogły znaleźć Twoją stronę na temat specjalnej oferty dla subskrybentów tylko z bezpośrednim linkiem..

Dodatkowa wskazówka: Jeśli jesteś głównym administratorem witryny z wieloma współautorami, możesz chcieć wyłączyć opcje zaawansowane dla innych autorów / administratorów. W przeciwnym razie możesz narazić się na ryzyko przekierowania kilku kluczowych stron na wybrane przez siebie witryny lub złośliwe przekierowanie największych haseł w Google na noindex.

Podsumowanie

Chociaż omówiliśmy już 10 przydatnych rzeczy, które możesz zrobić dla Ciebie za pomocą Yoast SEO, niezwykłą rzeczą jest to, że wciąż drapiemy tylko powierzchnię. Jeśli nadal nie znasz się na SEO w witrynach WordPress lub po prostu jesteś nieco zdumiony terminologią, zapoznaj się z naszym Przewodnikiem dla początkujących po WordPress SEO. I pamiętaj, aby podzielić się wszelkimi wskazówkami dotyczącymi Yoast SEO w sekcji komentarzy poniżej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me