Rishikimi i lëvizjes

Në lëvizje


88 Shqyrtime të përgjithshme


AVG. VLERESI I PERDORIMIT DALLOHEN

Features

mbështetje

Performance

Çmimeve

Shitje blic flashinger

Pricesmimet, Planet & Karakteristikat e Lëvizjes – 2020

Pricemimi duke filluar nga:

$
3.49
/Muaj

Karakteristikat kryesore

 • Emër i Lirë Domain
 • FALAS transferime në internet pa pushim
 • Rezervime falas dhe të dhëna SSD
 • WordPress, PrestaShop, Joomla, PHP, Perl, Python, Ruby
 • 90 ditë para garantee
 • Merrni 56% Zbritje sot-ekskluzivisht me HostingCharges.in
 • Gjithashtu më të vlerësuarat në Australi, MB,
 • Singapor, Kanada, Itali

Planet e përbashkëta të strehimit

Emri i planitOSHapësirëBandwidthpanelNumri i faqeveçmim
NISJALinuxi pakufizuari pakufizuarcPanel2$ 3.99 / m
POWERLinuxi pakufizuari pakufizuarcPanel6$ 5.99 / m
PROLinuxi pakufizuari pakufizuarcPaneli pakufizuar$ 13.99 / mo
Shihni krahasimin e Ndarjes së Ndarjes

Planet e hostimit të VPS

Emri i planitOSHapësirëCPURAMBërthamëçmim
Menaxhuar VPS-1000HA-SLinux75GB4GB †$ 22.99 / m
Menaxhuar VPS-2000HA-SLinux150GB6GB †$ 34.99 / m
Menaxhuar VPS-3000HA-SLinux260GB8GB †$ 54.99 / m
CLOUD VPS-1000Linux75 GB SSD4GB †$ 19.99 / mo
CLOUD VPS-2000Linux150 GB SSD6GB †$ 39.99 / mo
CLOUD VPS-3000Linux260 GB SSD8GB †$ 64,99 / mo
Shikoni krahasimin e VPS Hosting

Planet e përkushtuara të strehimit

Emri i planitOSHapësirëCPURAMBërthamëçmim
DOMOSDOSHMELinux500 GB SSDIntel® Xeon® E3-1220 v28 GB DDR33.50GHz Turbo 4C / 4T$ 115,69 / m
ADVANCEDLinux500 GB SSDIntel® Xeon® E3-1270 v616 GB DDR44.2GHz Turbo 4C / 8T$ 176,59 / m
CC-1000LinuxRAID-1, 2x1TB SSDIntel® Xeon® Silver 411032 GB DDR4 Reg. ECC3.0GHz Turbo 8C / 16T$ 424,49 / m
CC-2000LinuxRAID-5, SSD 3x1TBDual Intel® Xeon® Silver 411064 GB DDR4 Reg. ECC3.0GHz Turbo 16C / 32T$ 529,49 / m
ELITELinux2×500 GBE3-1270 v632 GB DDR44C / 8t$ 248,99 / m
CC-500Linux2x500GBE5-243016 GB DDR36C / 12T$ 350,99 / m
Shihni krahasim Dedikuar Hosting

Planet e hostimit të rishitësve

Emri i planitOSHapësirëBandwidthpanelNumri i faqeveçmim
R-1000Linux80GB800GBcPanel$ 15.39 / m
R-2000Linux120GB1200GBcPanel$ 21.99 / m
R-3000SLinux160GB1600GBcPanel$ 30.24 / m
Rishites VPS-1000Linux75GB4TBcPanel$ 46,64 / m
Rishites VPS-2000Linux150GB5TBcPanel$ 67,84 / m
Rishites VPS-3000Linux260GB6TBcPanel$ 94,94 / m
Shih krahasimin Hostel Rishites

Pasqyrë e kompanisë

Hyrja në hyrje

Me mbi një dekadë’Përvoja në industri, InMotion Hosting ka qenë një host që mund t’i besoni në çdo kohë. Klientët që kërkojnë fleksibilitet në planet e çmimeve duhet të shkojnë në InMotion Hosting për të përfituar nga planet e tyre të personalizuara. Plani i tyre themelor i çmimeve quhet “Klasa e vlerës” dhe me të vërtetë ofron vlerë të madhe për paratë që paguani. Karakteristika të tjera si SSL të përbashkët, hapësira më e lartë e diskut, dhe karrocat e blerjeve mund të përdoren me azhurnime të vogla në këtë plan bazë.
InMotion Hosting nuk ofron një përqindje të saktë për të adresuar diskutimin në lidhje me garancinë në kohë. Sidoqoftë, rastet nga e kaluara nuk tregojnë asgjë më pak se 99.8% në kohën e duhur që është shumë e vlerësueshme. Karakteristikat e përparuara të sigurisë mund të përdoren për të gjitha planet në dispozicion me hostin në internet. Në fakt është vlerësuar të jetë një nga shërbimet më të sigurta të mbajtjes në internet me sistemin e tij të filtrimit të spamit në kohë reale.

Planet e hostimit të lëvizjeve – Premium Web Hosting me një çmim të përballueshëm

Shqyrtime të hostimit të lëvizjes
InMotion Hosting ofron një gamë të gjerë shërbimesh siç janë Shared Hosting, VPS Hosting, Dedikuar Hosting dhe Reseller Hosting. Ata ofrojnë vetëm hostim në internet Linux, megjithatë, ata ofrojnë një gamë të paketave që janë të përshtatshme për çdo buxhet dhe uebfaqe me çfarëdo madhësie. Pra, nëse ju’po kërkoni të ndërtoni një faqe në internet nga e para ose të strehoni një faqe të madhe / të vogël në mënyrë të sigurt, atëherë ky host i internetit ka planet e duhura për ju.
Të gjitha planet e ofruara nga InMotion Hosting kanë një gamë të gjerë karakteristikash dhe mjetesh të dobishme, në nivele të ndryshme të performancës. Pronarët e bizneseve të vogla fillojnë me një plan të përballueshëm të përbashkët të pritjes dhe kur kërkojnë më shumë karakteristika me një nivel më të lartë të performancës, ata mund të përmirësohen në një VPS ose plan të dedikuar të pritjes për të rritur më tej biznesin e tyre.
Për të kuptuar më mirë Hostingun e InMotion’secila pako pritëse këtu’një përmbledhje e shkurtër e të gjitha planeve të ndryshme të pritjes me karakteristika të dobishme dhe krahasimi i planeve të secilit nivel që vijnë me ta:

Planet e përbashkëta të strehimit për pronarët dhe fillimet e biznesit të vogël

Pritja për lëvizje ka tre plane të Hosting Business Shared me bazë në Linux për të cilat mund të zgjidhni. Planet janë perfekte për faqet e internetit statike, sistemet e menaxhimit të përmbajtjes të drejtuar nga baza e të dhënave dhe aplikacionet me porosi.
Plani themelor i përbashkët i pritjes, Launch, kushton 349 dollarë në muaj. Plani i energjisë është 4,49 dollarë në muaj, dhe plani Pro kushton 7,49 dollarë në muaj.

Merrni zbritje prej 56% në biznesin e ndarë në mënyrë ekskluzive për përdoruesit e hosteve.

Ankesat për lëvizje

Karakteristikat e tjera të përfshira me këtë biznes Hosting Shared janë që ju të merrni një ndërtues falas të faqes në internet që tërheq shpejt dhe shpejt, që të mund të ndërtoni me shpejtësi faqet e internetit të bukura, mjetet FALAS CMS, WordPress, Joomla, ose PrestaShop janë të instaluara paraprakisht, FALAS Transferimi i Uebsajtit pa-Dënim, dhe ju patjetër që do ta donit SSH së bashku me të merrni një mbështetje të shkëlqyeshme teknike 24/7 për gjuhë të njohura programimi si PHP, Ruby, Perl dhe Python. Dhe Kryesisht të gjitha planet e tyre të përbashkëta të pritjes së programeve përmbajnë kopje rezervë të rregullt të të dhënave, kështu që nuk keni nevojë të shqetësoheni për të dhënat tuaja’mbrojtja. Imazhi më poshtë tregon shkurt.
reagime pritjeje në lëvizje

Planet e strehimit të VPS për pronarët e biznesit të shkallës së mesme dhe të madhe

rishikim i hostimit vps

Krahasimi i planeve të mbajtjes së VPS-ve të lëvizjes

VPS-1000HA-S: Ky plan kushton 29,99 dollarë në muaj përfshin 4 GB RAM, Bandwidth 2TB, 60 GB Hapësirë ​​Disk Tolerant Disk, Emri i Lirë Domain me të gjitha planet 6 dhe 12 muaj, 2 Adresat IP të Dedikuara, Domainët Pafund të Pafund dhe Leje të Lirë të plotë cPanel.

VPS-2000ha-S: Ky plan kushton 49 dollarë në muaj përfshin 6 GB RAM, Bandwidth 3TB, 130 GB Fault Tolerant Disk Hapësirë, Emri i Lirë Domain me të gjitha planet 6 dhe 12 muaj, 2 Adresat IP Dedikuar, Domain Pafund Host & Domain FullP licencë.
VPS-3000HA-S: Ky plan kushton 74,99 dollarë në muaj përfshin 8 GB RAM, Bandwidth 43TB, 200 GB Hapësirë ​​Disk Tolerante Disk, Emri i Lirë Domain me të gjitha planet 6 dhe 12 muaj, 3 Adresat IP të Dedikuara, Domain Pafund të Pafund & Leje të plotë cPanel.

Pritja e përkushtuar për ndërmarrjet

Serverat e përkushtuar të linjës Linux të linjës InMotion mund të konfigurohen lehtësisht për t’iu përshtatur nevojave të sakta të biznesit ose ndërmarrjes tuaj. Ata kanë serverë të vetëm të përpunuar dhe përpunues të dyfishtë me SSD të FALAS që përmirësojnë performancën e faqes suaj të internetit. Ata kanë një ekip profesional të përkushtuar për përkrahjen e klientëve për të monitoruar serverin tuaj dhe për të përmirësuar performancën.
Për dallim nga hostet e tjerë të Internetit, Inmotion ofron 6 pako të ndryshme të Dedikuara të Serverit të quajtur ESSENTIAL të cilat kushtojnë 11999 në muaj, plani i AVANCUAR i cili kushton 159,99 $ në muaj, plani ELITE i cili kushton, 229,99 $ në muaj, KLASA KOMERCIALE 500 e cila kushton 419.99 $ në muaj, KLASA E KOMERCIALE 1000 e cila kushton 489,99 dollarë në muaj dhe më në fund KLASA KOMERCIALE 2000 me 589,99 dollarë në muaj.

Shqyrtime të dedikuara për lëvizje
kuponat e pritjes për pritje

Këtu është grafiku krahasim i të gjitha këtyre planeve të dedikuara të serverëve:

Përveç këtyre veçorive Pritja më e mirë e serverëve të përkushtuar përfshijnë SSD FALAS, 99,999% neto Uptime, 30 ditë garanci për kthimin e parave, Hosting të Menaxhuar, cPanel FALAS & WHM, Përditësime Rebootless, Ekspertë CentOS, Rrjetin 1 të Rrjetit dhe Mbrojtjen me shumë shtresa. Nën imazhin tregon shkurtimisht.

Pritja për fillimin e një kompanie pritëse të etiketuar me të bardhë
Inmotion Hosting ofron 3 pako të ndryshme të shitësit të hosteve për të filluar kompaninë tuaj të fituar të web-it. Të gjitha paketat e shitësit përfshijnë WHMCS Falas, Disqet SSD FALAS, cPanel Falas, IP falas Dedikuar dhe një llogari të lirë të domain eNom Domain Reseller, Free Billing Software, Garantim 90-Ditor, Instalues ​​Auto Falas, Rezervime falas etj..

Paketa Starter e quajtur “R-1000S” kushton 13.99 dollarë në muaj. Paketa e dytë me emrin “R-2000S” kushton 19,99 dollarë në muaj. Paketa e tretë “R-3000S” kushton 27,49 dollarë në muaj.

Shqyrtimi i host-shitësit të lëvizjes

Krahasimi i planeve të hostimeve të rishitësit

R-1000: Ky plan ju kushton 13.99 dollarë në muaj përfshin 80 GB Diskspace, gjerësi bandë mujore 800 GB, Emër Doman falas, Softuer Falas Faturimi WHMCS, Llogari Rishitesi Domain Falas, Domain Pafund të lejuar, Adresa shtesë IP, 90 ditë garanci para mbrapa etj…

R-2000: Ky plan ju kushton 19.99 dollarë në muaj përfshin 120 GB Disqe, hapësirë ​​bandë gjërë mujore 1200 GB, Emër falas Doman, Free Software Faturimi WHMCS, Llogari Rishitesi Domain Falas, Domain Pafund të lejuar, Adresa IP shtesë, 90 ditë garanci kthimi të parave etj…
R-3000S: Ky plan ju kushton 27,49 dollarë në muaj përfshin 160 GB Diskspace, gjerësi Bandwidth mujore 1600 GB, Ndihmë për Nisje Falas (vlera 99 dollarë), Emër falas Doman, Free WHMCS Programet e Faturimit, Llogari Falas Domain Reseller, Domain Pafund të lejuar, Adresa IP shtesë, 90 ditë para mbrapa etj..

Opsione të Panelit të Kontrollit të Lehta për t’u përdorur për Menaxhimin e Llogarisë

Llogaritë e hostimit mundësohen nga paneli më i njohur i kontrollit i quajtur cPanel. InMotion Hosting përdor këtë version të fundit panelin më të avancuar të kontrollit të hostimit të quajtur cPanel për web hosting që vjen me shumë karakteristika të shkëlqyera. Nga paneli i kontrollit, ju lehtë mund të menaxhoni llogarinë tuaj të pritjes, skedarët, bazat e të dhënave, domenet, kopjet rezervë dhe të instaloni skriptet tuaja të preferuara. Me versionin e tyre të fundit të cPanel, ju gjithashtu mund të rregulloni panelin e kontrollit në çdo mënyrë që ju dëshironi vetëm duke zvarritur dhe hedhur kategoritë e ndryshme në vend.
Për dallim nga hostet e tjerë të uebit, Ju mund të provoni InMotion Hosting’s cPanel demo për të kuptuar më mirë sesi ta përdorni përpara se të bëni blerjen përfundimtare. Shumica e hosteve në internet nuk kanë demonstrime të cPanel si kjo, dhe kjo demonstrim tregon se sa jashtëzakonisht e lehtë është të menaxhosh një faqe në internet duke përdorur cPanel.
Me instaluesin me shkrime me një klikim, Softaculous, ju jep mundësi të instaloni WordPress, Joomla, Drupal dhe skriptet e tjera të njohura në domenet tuaja vetëm me disa klikime. Pra, është shumë e thjeshtë të filloni me llogarinë që ju pret dhe në fakt kushdo që ka një njohuri minimale për stafin e kompjuterit mund ta menaxhojë me lehtësi llogarinë e pritjes.
Pasi të jetë bërë procesi i regjistrimit dhe pagesës, duhet të verifikoni dhe konfirmoni blerjen tuaj me telefon dhe vetëm pasi të keni kryer këtë proces, llogaria e pritjes do të aktivizohet. Shënim: Aktivizimi i llogarisë nuk është i menjëhershëm. Ekipi i tyre i konfirmimeve dërgon një telefonatë brenda 30 minutave nga vendosja e një porosie për aktivizimin e llogarisë tuaj. Nëse ata nuk janë në gjendje të arrijnë tek ju përmes telefonatës, ata do të dërgojnë një kërkesë me email me mesazhin e konfirmimit për të aktivizuar Llogarinë.

Vendosja e një siti WordPress me hostimin InMotion

Shqyrtim i përsëritjes së fjalëve për presionWordPress është i njohur gjerësisht për faktin se është mjeti më i përdorur gjerësisht për blogezimin me burim të hapur dhe sistemin e menaxhimit të përmbajtjes (CMS) në treg. Me mjetin WordPress Mund të krijoni një faqe në internet plotësisht funksionale, pra’një burim jashtëzakonisht i vlefshëm. Nëse doni të ndërtoni një faqe WordPress ose dëshironi të transferoni faqen ekzistuese të WordPress në InMotion, atëherë patjetër që jeni në vendin e duhur. InMotion ofron shërbim pritës WordPress që vjen me WP-CLI, që ju mundëson të menaxhoni me lehtësi shumë faqe interneti nga linja e komandës, duke i bërë më të përshtatshëm azhurnimet e faqeve të internetit dhe shtojcave. Funksioni i Parainstaluar & Ready do të instalojë automatikisht WordPress në domenin tuaj gjatë regjistrimit dhe kështu faqja / blogu juaj i WordPress është gati të përdoret shpejt pas aktivizimit të llogarisë.
Inmotion ka 3 pako të optimizuara të WordPress për të zgjedhur nga ato janë LAJME, FUQI dhe PRO. Plani LAUNCH WordPress kushton 349 dollarë në muaj, plani POWER WordPress kushton 4,49 dollarë në muaj dhe Plani PRO është me 7,49 dollarë në muaj.

Besueshmëria dhe mbështetja e hostimit të lëvizjes

InMotion Hosting ka reputacionin, si dhe rekordin e performancës për të tërhequr klientët nga industri të ndryshme. Ofertat e tyre për 90 ditë kthim të parave dhe ekipi teknik i mbështetjes teknikisht të sigurt sigurojnë besueshmërinë e tyre fuqimisht.
InMotion Hosting mbështetet nga një ekip agjentësh të shquar për përkrahjen e klientëve që kanë aftësi teknike të lartë. Hidhni një varg pyetjesh problematike ndaj tyre dhe ata do të ktheheshin me përgjigje të sakta që sigurisht do t’i plotësojnë nevojat tuaja në mënyrë të përsosur. Ato mund të arrihen përmes postës elektronike, bisedës live, si dhe një telefoni lehtë edhe gjatë orarit të ditës. Ekipi mbështetës 24/7 i InMotion Hosting konsiderohet një nga karakteristikat e tij më të forta.

Gjërat për të ditur në lidhje me Pritjen e InMotion

Paneli i kontrollit i ofruar nga InMotion Hosting është më i lehtë për t’u përdorur kur krahasohet me konkurrencën e tij. Shtë i përshtatshëm për amatorë që nuk janë të njohur për të punuar në një mjedis të tillë dhe shumë më lehtë dhe më pak kohë për të mirat. “Fillimi” magjistari i ofruar nga paneli i kontrollit është një vend i mirë për të filluar punën me InMotion Hosting. Për më tepër, ekzistojnë mësime video, një bazë më e gjerë e njohurive dhe forume të përdoruesve për të fituar njohuri të bollshme teknike. Me plane me çmime më të larta, InMotion Hosting ofron 90 ditë garanci për kthimin e parave. Kjo është një veçori që nuk premtohet nga shumë në industri.

Përfundim Hosting Përfundimi

InMotion Hosting është padyshim ndër shërbimet më të larta të mbajtjes së faqeve në internet sot në treg. Shërbimi i tyre i jashtëzakonshëm i klientëve, ofertat fleksibël të shërbimit dhe ndjenja e besueshmërisë që ata ofrojnë, i bëjnë ata një mundësi që ia vlen të investoni. Sidoqoftë, për të korrur përfitimet nga paketa e plotë e mjeteve të ofruara nga InMotion Hosting, duhet të regjistroheni për më të lartë paketat e çmimeve.

Postimet tona të fundit të blogut në lidhje me Pritjen e InMotion:

> InMotion Hosting OFERTA Ekskluzive Deri në 56% Zbritje për Shërbimet e HostingCharges.in Përdoruesit

«Shqyrtime Globat Shqyrtime iPage »

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map