Pricesmimet, planet dhe karakteristikat e HostCats – 2020

Karakteristikat kryesore

 • Garancia 99.9% e Uptime
 • Garancia e kthimit të parave 100 ditë
 • 24/7 Mbështetje teknike
 • Setup falas për server të dedikuar
 • Qasja në FTP
 • Java TomCat Hosting
 • Deri në 30% OFF – Kuponë HostCats
 • Gjithashtu më të vlerësuarat në Bangalore,
 • Chennai, Kerala, Mangalore

Planet e përbashkëta të strehimit

Emri i planitOSHapësirëBandwidthpanelNumri i faqeveçmim
STARTERLinux5 GB10 GBcPanel145,75 Rs
STARTERPLUSLinux10 GB20 GBcPanel282.41 Rs
CORPORATELinux15 GB30 GBcPanel3128.25 Rs
CORPORATEPLUSLinux25GB50 GBcPanel4Rs 183.25
WINSTARTERWindows5 GB10 GBcPanel1Rs 54.83
WINSTARTERPLUSWindows10 GB20 GBcPanel2Rs 91.58
WINCORPORATEWindows15 GB30 GBcPanel3137.41 Rs
WINCORPORATEPLUSWindows25 GB50 GBcPanel4Rs 192.41
Shihni krahasimin e Ndarjes së Ndarjes

Planet e hostimit të VPS

Emri i planitOSHapësirëCPURAMBërthamëçmim
HCVPS1Linux25 GB1 bërthamë2 GB770 Rs
HCVPS2Linux50 GB2 Bërthamë4 GB1705 Rs
HCVPS3Linux100 GB2 Bërthamë8 GB3080 Rs
HCVPS4Linux125 GB4 Bërthamë12 GBRs 4620
Shikoni krahasimin e VPS Hosting

Planet e përkushtuara të strehimit

Emri i planitOSHapësirëCPURAMBërthamëçmim
DEDIHC-1Linux3x2TB SATA16 GB DDR3 1333 MHzIntel Xeon E3-1225v2 bërthama6200 Rs
DEDIHC-2Linux2×480 GB SSD32 GB DDR3 1333 MHzIntel Xeon E3-1245v2 bërthama7200 Rs
DEDIHC-6LinuxSATA HDD 2x2TB32 GB DDR4 ECC 2133MHzIntel Xeon E3-1270v6 – 4c / 8t – 3.8GHz7400 Rs
DEDIHC-3Linux2×480 GB SSD32 GB DDR3 1333 MHzIntel Xeon E3-1231v3 Bërthamat7750 Rs
DEDIHC-8LinuxSATA HDD 2x2TB32 GB DDR4 ECC 2133MHzIntel Xeon D-1540 – 8c / 16t -2GHz8000 Rs
DEDIHC-4Linux2×480 GB SSD64 GB DDR4 ECC 2133 MHzIntel Xeon E5-1630v3 Bërthama8850 Rs
DEDIHC-10LinuxSATA HDD 2x4TB16 GB DDR4 ECC 2400MHzIntel Xeon E3-1230v6 – 4c / 8t – 3.5GHz8850 Rs
DEDIHC-11Linux2×500 GB SSD HDD32 GB DDR4 ECC 2400MHzIntel Xeon-D 2123IT – 4c / 8t – 2.2GHz8850 Rs
DEDIHC-11Linux2×500 GB SSD HDD32 GB DDR4 ECC 2400MHzIntel Xeon-D 2123IT – 4c / 8t – 2.2GHz8850 Rs
DEDIHC-7LinuxSATA HDD 2x2TB64 GB DDR4 ECC 2133MHzIntel Xeon D-1540 – 8c / 16t -2GHzRs 9710
DEDIHC-5Linux2×480 GB SSD64 GB DDR4 ECC 2133 MHzIntel Xeon E5-1650v3 BërthamaRs 9950
DEDIHC-9LinuxSATA HDD 2x2TB64 GB DDR4 ECC 2133 MHzIntel Xeon-D 1541 – 8c / 16t – 2.1GHz13000 Rs
Shihni krahasim Dedikuar Hosting

Planet e hostimit të rishitësve

Emri i planitOSHapësirëBandwidthpanelNumri i faqeveçmim
1 GBRLinux1 GB10 GBcPanel25220 Rs
5GBRLinux5 GB50 GBcPanel50400 Rs
10GBRLinux10 GB100 GBcPanel100666.66 Rs
HCRL1Linux50 GB500 GBcPaneli pakufizuarRs 1045
WINRESELLWindows1 GB10 GBcPaneli pakufizuarRs 330
WINRESELL2Windows2 GB20 GBcPanel20495 Rs
WINRESELL5Windows5 GB50 GBcPanel50880 Rs
WINRESELL10Windows10 GB100 GBcPanel120Rs 1320
HCWRL1Windows10 GB100 GBcPaneli pakufizuarRs 1584
HCWRL2Windows25 GB100 GBcPaneli pakufizuarRs 1848
HCWRL 3Windows50 GB100 GBcPaneli pakufizuarRs 2613.58
HCWRL4Windows100 GB2000 GBcPaneli pakufizuarRs 3168
HCRL2Linux80 GB750 GBcPaneli pakufizuarRs 1265
HCRL3Linux100 GBi pakufizuarcPaneli pakufizuarRs 1485
Shih krahasimin Hostel Rishites

Pasqyrë e kompanisë

Paraqitja e hostave

HostCats është një nga ofruesit kryesorë të mbajtjes së faqeve në internet me bazë në Bangalore, Indi. Ajo u lançua në vitin 2003 dhe që atëherë, ajo ka ofruar një gamë të gjerë të serive të mbajtjes së faqes në internet. Shërbimet përfshijnë hosting të përbashkët, vps hosting, serverë të dedikuar si në linux ashtu edhe në platformën e windows.

besueshmëria:

HostCats është mjaft i qëndrueshëm në ofrimin e shërbimeve të besueshme të mbajtjes në internet. Qendrat e tyre të të dhënave janë gjithashtu të sigurta dhe të besueshme fizikisht. Ju mund të prisni besueshmëri, si dhe kohën e duhur dhe performancën më të mirë në këtë fushë. Serverat janë të bashkë-vendosur në qendrat e të dhënave në Florida. Konsumatorët siguruan që ata janë në duar të mira kur regjistrohen për shërbime të mbajtjes në internet me HostCats.

Ndihma për klientët:

HostCats ofron mbështetje të klientit 24/7/365 dhe mbështetja e tyre është e shpejtë dhe miqësore. Ata ofrojnë 24/7 chat, email dhe mbështetje telefonike. Gjithashtu, klientët mund të shikojnë përmes FAQ’Seksioni për të gjetur përgjigje për shumë nga pyetjet e tyre. Me 99.9% garanci në kohën e duhur dhe rezervë të përditshme me mbështetje të përkushtuar 24/7, mund të jeni të sigurt se uebfaqja juaj do të funksionojë për ju edhe kur fle.

çmimi:

HostCats ofron zgjidhje shumë të përballueshme për pritjen e klientëve të tyre me një marrëveshje të madhe. Pakoja e përbashkët e pritjes së HostCats fillon nga Rs.2237.40 / vit e cila ofron hapësirë ​​në disk të 10000MB, 100 GB bandwidth dhe host të aftë vetëm për uebfaqen e vetme. Së bashku me të disa tipare të tjera janë: cPanle, bazat e të dhënave MySQL, llogaritë FTP, PHP 4, FrontPage, dhoma e bisedave dhe më shumë.

Për më tepër, HostCats me 100 ditë Garanci për Paratë e Kthyera, 99.9 kohë të serverit dhe 24/7 mbështetje të përkushtuar ndaj klientit.


HostingCharges.in Rekomandon:

1. Pritja për lëvizje

Inmotionhostingreview

 • Hapësirë ​​e pakufizuar dhe Bandwidth
 • SSD përfshirë pa pagesë
 • Emri i Domainit të Tarifave
 • Lexoni Shqyrtimet
 • Kurseni 56% sot

$ 3.49/muaj

2. HostSoch

 • Falas .IN / .COM Domain për Jetëgjatësinë
 • Hapësirë ​​e pakufizuar dhe Bandwidth
 • Intimitet falas i domenit
 • Lexoni Shqyrtimet
 • Kurseni 40% sot

₹ 99/muaj

3. Bluehost

 • Hapësirë ​​e pakufizuar dhe Bandwidth
 • Llogaritë e pakufizuara të postës elektronike
 • Lexoni Shqyrtimet
 • Kurseni deri në 30% Sot

₹ 249/muaj


«EasyCGI Review Net4.in Review»

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me