Rishikimi GoDaddy

Pricesmimet, planet dhe veçoritë e GoDaddy – 2020

Karakteristikat kryesore

 • Regjistruesi i Domenit # 1 në botë Godaddy
 • Shpërndarë, VPS, Serverë të Dedikuar
 • Instaloni 1-klikues i 125+ Aplikacioneve falas
 • Konfigurimi 1-klikues për Domainet e Regjistruar të GoDaddy
 • 9,9% me kohë të garantuar
 • Mbështetje Teknike fituese e çmimeve
 • Kuponat GoDaddy

Planet e përbashkëta të strehimit

Emri i planitOSHapësirëBandwidthpanelNumri i faqeveçmim
motorinoLinux30 GBpamaturcPanel1 faqe internetiRs.99
ekonomiLinux100 GBi pakufizuarcPaneli pakufizuarRs.199
luksozLinuxi pakufizuari pakufizuarcPaneli pakufizuarRs. 299
i funditLinuxi pakufizuari pakufizuarcPaneli pakufizuarRs.449
Shihni krahasimin e Ndarjes së Ndarjes

Planet e hostimit të VPS

Emri i planitOSHapësirëCPURAMBërthamëçmim
NisjaLinux40 GB1 CPU2 GBRs.1,136
rritLinux60 GB2 CPU4 GBRs.1,916
GrowLinux150 GB3 CPU6 GBRs.2,404
zgjerojLinux200 GB4 CPU8 GBRs.3,379
Shikoni krahasimin e VPS Hosting

Planet e përkushtuara të strehimit

Emri i planitOSHapësirëCPURAMBërthamëçmim
ekonomiLinux1 TB4 CPU4 GB3.1 GHzRs.4,719
vlerëLinux1.5 TB4 CPU8 GB3.1 GHzRs.6,759
luksozLinux2 TB4 CPU16 GB3.1 GHzRs.8,119
i funditLinux2 TB4 CPU32 GB3.1 GHzRs.8,799
Shihni krahasim Dedikuar Hosting

Planet e hostimit të rishitësve

Emri i planitOSHapësirëBandwidthpanelNumri i faqeveçmim
rritLinux90 GBi pakufizuarcPaneli pakufizuarRs.1,999
GrowLinux120 GBi pakufizuarcPaneli pakufizuarRs.2,799
zgjerojLinux150 GBi pakufizuarcPaneli pakufizuarRs.2,999
i themeluarLinux240 GBi pakufizuarcPaneli pakufizuarRs.4,599
Shih krahasimin Hostel Rishites

Pasqyrë e kompanisë

GoDaddy është emri që godet të gjithë’mendja kur flasim ‘Kompania kryesore e pritjes’. Me të drejtë, kështu, duke pasur mbi 18M klientë në të gjithë botën dhe 77M emra domenesh nën menaxhim,

Ata kanë qenë pionierët për të furnizuar nevojat e një larmi klientësh në të gjithë botën me zgjidhjet më të mira të tyre në internet. Shtë bota’numri një i regjistrit të Emrit të Domainit. Dhe të jesh numri një nuk është një detyrë e lehtë dhe të qëndrosh në vendin e parë është shumë më e vështirë. Por GoDaddy e ka arritur atë detyrë me punën e tyre të jashtëzakonshme në sigurimin e klientëve të tyre me shërbim të nivelit të lartë.

GoDaddy ka qëndruar prapa shumë bizneseve të vogla të shndërruara në markat më të mira duke siguruar më të mirët në klasë Web Hosting me një parantezë çmimesh shumë të përballueshme. Ajo ka ndërtuar një infrastrukturë të besueshme të serverëve të internetit të përqendruar në serverat uptime, Linux dhe Windows të bazuar, shërbime të mahnitshme të klientit dhe karakteristika të tjera. Dhe, çmimi në tortë është një gamë e gjerë e planeve që ata kanë.

Planet e përbashkëta të mbajtjes së faqes në internet

GoDaddy’Planet e përbashkëta të uebit fillojnë me aq pak sa 99rs / muaj dhe shkojnë deri në 499 / muaj. Ndërsa plani fillestar nuk ka’Ju blini një Domain Falas, Plani i përbashkët i mbajtjes së Ekonomisë së GoDaddy ju jep një emër falas domain, 100 GB hapësirë ​​ruajtjeje, mundësinë për të pritur një faqe në internet, transferime të pakufizuara mujore të të dhënave dhe email falas për biznesin. U quajt si ‘Vlera më e mirë’ plani, plani Deluxe ofron ruajtje të pakufizuar dhe fusha të pakufizuara përveç veçorive të planit të Ekonomisë. Fillon në 339 / hënë. Paketa Ultimate ofron një mjet premium menaxhimi DNS, kapacitet përpunimi 2x dhe Certifikatë SSL Falas për një vit.

Planet e Pritjes së Biznesit

Ky mund të jetë një term i ri për pak. Kështu që le’shikoni se çfarë është duke pritur biznesin sipas GoDaddy. ajo’theshtë më e mira e të dy botëve – fuqia e amplifikuar e një server virtual virtual, por me një panel kontrolli të lehtë për t’u përdorur që nuk’kërkojnë një diplomë në Shkencën e Kompjuterave për të operuar. GoDaddy u sugjeron këto plane njerëzve me faqet e internetit të e-commerce, ato që do të kenë trafik të lartë dhe kërkojnë më shumë burime. nëse ti’jeni duke kërkuar për llojin e web hosting që është shumë i shpejtë, mbështet një sasi të madhe të trafikut që vjen në çdo kohë. GoDaddy’Pritja e biznesit ka burime dhe mbështetje për të kënaqur nevojat tuaja të hostimit.

Planet fillojnë me paketën Launch, duke filluar me aq pak sa 1159 providing / muaj duke siguruar ruajtje prej 60 GB, RAM 2 GB, 1 CPU, trafik të pa-matur, faqet e internetit të pakufizuar dhe bazat e të dhënave, Certifikata Standard SSL. Pastaj ka një plan Enhance që shton ruajtje 90 GB, RAM 4 GB, 2 CPU në planin e Launch dhe fillon me 1479 ₹ / muaj. Pasohet nga një plan i Rritjes i cili cilësohet si i ‘Vlera më e mirë’ paketë në hostin e biznesit duke ofruar ruajtje 120 GB, RAM 6 GB, 3 CPU përveç karakteristikave të tjera të paketave të mëparshme. Dhe është me çmim të mirë në 1,919 / / muaj. Dhe atëherë ka një plan Expand i cili ka çmim 2,559 ₹ / muaj duke ofruar ruajtje 150 GB, RAM 8 GB, 4 CPU përveç karakteristikave të tjera të tre planeve të tjera.

Shërbime Hosting VPS

Planet e hostimit të VPS fillojnë me paketën e quajtur si Launch, ofron 1 CPU Core, 2 GB RAM, 40 GB ruajtje dhe është me çmim 1,399 ₹ / muaj. Pastaj ekziston paketa Enhance e cila është me çmim ₹ 2199 / mo, dhe ofron 2 bërthama CPU, 4 GB RAM, 60 GB hapësirë. Paketa e rritjes është me çmim 2699 / / muaj. 3 bërthama CPU, RAM 6 GB, ruajtje 150 GB. Dhe plani i Expand është kostoja më e lartë, me 3699 mo / muaj ofron 4 bërthama CPU, 6 GB RAM, 150 GB depo.

Serverë të përkushtuar

GoDaddy e ka çmuar atë’S serverë të dedikuar për Hosting shumë agresivisht me paketën Ekonomi, duke filluar me aq pak sa 4719 mo muaj duke siguruar 4 bërthama CPU @ 3.1 GHz, memorie 4 GB, 1 depozitë TB, bandë pa tel, 3 IP të dedikuara, Certifikatë SSL falas 1-vjeçare. Më lart është paketa Value e cila vjen me një memorie prej 8 GB, ruajtje 1,5 TB së bashku me veçoritë e tjera të ofruara në planin e Ekonomisë. Ky plan ka një çmim të mirë në 6759 ₹ / muaj. Pasohet nga një plan Deluxe që ofron memorie 8 GB, ruajtje 1,5 TB përveç veçorive të tjera të paketave të mëparshme. Dhe çmimi është 8119 / muaj. Paketa Ultimate duke qenë më e kushtueshme është me çmim 8799 ₹ / muaj, duke ofruar 32 GB memorje dhe 2TB Magazinim me pjesën tjetër të mirave të parashikuara në tre pako të tjera.

Emrat e Domainit:

GoDaddy ofron emra domenesh me një çmim fillestar prej 209 ₹ / muaj. Ato ofrojnë një listë të gjatë të emrave të domeneve, siç janë .com, .co, .in, .botë dhe shumë më tepër.

Ndërtues i faqes në internet

GoDaddy ka një ndërtues të ri dhe të përparuar të internetit që ndihmon çdo person me njohuri të paktë ose aspak koduese për të ndërtuar një faqe interneti sipas zgjedhjes së tyre. Ajo ka një bibliotekë të madhe të imazheve profesionale për të zgjedhur në mënyrë që në faqen tuaj të internetit gjithmonë të ketë imazhe që pasqyrojnë biznesin tuaj ose pasionin. Ju gjithashtu mund të ngarkoni imazhet tuaja. Ajo gjithashtu ka një ndërfaqe rrëshqitëse në stilin, ku ju mund të stiloni faqen tuaj te internetit vetëm në disa goditje të rëndësishme. Kjo gjithashtu ju jep privilegjin e përzierjes-dhe-ndeshjes ku mund të jeni të lirë nga kufizimet e modeleve dhe të personalizoni secilën cep të faqes tuaj. Ju e merrni me këtë ndërtues faqesh në internet një falas versioni i provës për 14 ditë pas së cilës do të duhet të paguani për këtë ndërtues të faqes në internet.

Email profesional i biznesit

GoDaddy gjithashtu ofron shërbim të postës elektronike të biznesit fillimi me 39 mo / muaj ku do të merrni 10 GB depozitë me postë elektronike për çdo përdorues, përvojë pa reklama, mbështetje fituese të çmimeve, 24/7. Me GoDaddy’Spam dhe anti-virus filtra që bllokojnë mbi 300 milion email të padëshiruar, potencialisht të rrezikshëm çdo ditë. Këto plane janë mbështetur shumë mirë nga telefonat inteligjentë dhe tabletët.

Designers Lokale Lokale

GoDaddy gjithashtu ka një listë të gjatë të zhvilluesve dhe agjencive që mund të bëjnë juaj punë për të hartuar dhe menaxhuar faqen e internetit pa telashe.

Përfundim:

GoDaddy ka disa pretendentë serioz për vendin e parë dhe gjithashtu ka hapësirë ​​të mjaftueshme për përmirësim sa i përket mbështetjes së klientit, çmimeve të rinovimit etj. Nëse mund të funksionojë në ato aspekte, nuk është çudi që GoDaddy do të mbretërojë si mbret për një periudhë të gjatë kohore.

Ju gjithashtu mund të shihni vlerësimet e përdoruesve të GoDaddy më poshtë në ‘Shqyrtime të përdoruesve’ seksion.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map