Rishikim Wix

Wix ixmimet, Planet & Karakteristikat – 2020

Karakteristikat kryesore

 • Mjet i thjeshtë Falas Ndërtues i faqes në internet
 • 500+ Modele tërheqëse të gatshme
 • Planet Premuim për domenin personal
 • Modelet e Uebfaqeve për Përgjigje me Mjete Mobile
 • Dyqani Online – Karakteristikat
 • Ndihma për klientët Premuim
 • Garancia e kthimit të parave 14 ditë

Pasqyrë e kompanisë

Sa i mirë është ndërtuesi i faqes Wix?

Me ndërtuesin e duhur të internetit, mund të ndërtoni çdo lloj uebsajti dhe ju’Do të përfundoni me faqen e internetit të zgjedhjes suaj. Wix.com është bota’Ndërtuesi më i madh i Uebfaqeve. Pas themelimit në vitin 2006, ajo ka mbi 110 milion përdorues në të gjithë botën. Filluar si një platformë e thjeshtë për ndërtimin e faqeve në internet, tani është shumë e avancuar dhe përmirësuar. Shtë shumë e dobishme për njerëzit pa aftësi teknike të përparuar ose ndonjë kodim. Wix është një ndërtues i tillë i internetit i cili do t’ju ndihmojë të krijoni faqen tuaj të internetit pa prishur një djersë, pavarësisht nëse jeni’jeni thjesht një fillestar ose një profesionist.

Me Wix, ekzistojnë dy mënyra se si të krijoni faqen tuaj të internetit: Lëreni Shërbimin e Inteligjencës të Dizajnit Wix që të bëjë faqen tuaj të internetit ose të dizajnojë plotësisht sipas shijes tuaj me Redaktorin Wix. Pastaj ekziston Wix Code duke përdorur të cilin mund të shtoni funksionalitet të përparuar në faqen tuaj në çdo kohë.

Si të krijoni një faqe në internet në minuta me Wix?

Së pari, ju’Do të pyeteni për llojin e faqes në internet që ju’po kërkoni të krijoni.

lloj krijimi i faqes në internet në wix

Dhe pastaj ti’Do t’ju bëhen disa pyetje të tjera në mënyrë që faqja e internetit të përshtatet sipas nevojës tuaj.
Pastaj do të shihni opsionet e mëposhtme.

si të krijoni faqen tuaj në wix

Redaktori Wix:

Liria totale e dizajnit është ajo që ju premton Wix me Redaktorin Wix. Ju mund të filloni me një faqe të zbrazët ose të zgjidhni ndonjë model nga koleksioni i modeleve që ka mbi 500 modele të bëra nga projektuesit. Ju mund të shtoni sfond video, paralelaksi, animacion, dhe më shumë, pa pasur nevojë të shqetësoheni për ndonjë kod.

Inteligjenca Wix Design Design

Bazuar në përgjigjet tuaja për disa pyetje, Wix ADI do të ndërtojë menjëherë faqen e internetit për ju. Prandaj me Wix ADI krijimi i një faqe në internet është vetëm një çështje e disa klikimeve. Do të marrë faqen tuaj të internetit të gatshme me të gjithë tekstin dhe imazhet që kërkohen për ta bërë faqen tuaj të gatshme të dalë.

Ju mund të zgjidhni cilindo nga Wix’dy ndërtues të faqeve të internetit.

Si të krijoni një faqe në internet me Redaktorin Wix?

Nëse jeni duke zgjedhur të përdorni Redaktorin Wix për të ndërtuar faqen tuaj të internetit, gjithçka që duhet të bëni si një proces i konfigurimit është të zgjidhni çdo model të zgjedhjes suaj që i përshtatet faqes tuaj të internetit.’nevojat.

zgjidhni modelin në wix

Sapo ti’duke bërë zgjedhjen e modelit, faqja juaj në internet do të gjenerohet sipas modelit që keni zgjedhur dhe më pas ju’Do t’i dërgohet redaktorit i cili ju jep liri të plotë për të redaktuar faqen tuaj në internet.

Duke përdorur këtë redaktues ju mund të rregulloni më tej faqen tuaj të internetit. Mund të aktivizoni ose çaktivizoni ndonjë nga veçoritë duke përdorur redaktorin.

Si të krijoni një faqe në internet me Wix ADI?

Nëse zgjidhni Wix ADI, do t’ju bëhen disa pyetje dhe më pas bazuar në informacionin tuaj Wix ADI do të përdorë inteligjencën artificiale për të zgjedhur një kombinim unik të stileve dhe strukturave nga miliarda kombinime.

Për shembull, nëse zgjidhni një dyqan në internet në hapin e parë, do t’ju kërkohet më tej të jeni më specifik se çfarë lloj dyqani në internet ju’po përpiqeni të krijoni:

Dhe më tej do t’ju kërkohen edhe disa pyetje të tjera që të mund të jenë më të sakta.

Dhe ju duhet të zgjidhni tiparin e zgjedhjes suaj. Dhe gjithashtu mund të vendosni të kaloni këto metoda dhe hapi i fundit është aty ku duhet të zgjidhni llojin e stilit që doni.

Dhe tema për faqen tuaj është e gatshme, e përshtatur mirë sipas shijes tuaj.

Kodi Wix

Duke përdorur Wix Code, ju mund të shtoni përmbajtje shtesë sipas dëshirës tuaj në faqen tuaj të internetit me të gjitha tiparet e projektimit të Redaktorit Wix. Wix Code është vërtet i dobishëm në ndërtimin e aplikacioneve me porosi të internetit dhe faqeve të fuqishme të internetit. Wix Code ju jep privilegjin e krijimit të koleksioneve të bazave të të dhënave tuaja, ju mund të shtoni forma të personalizuara. Dhe gjithçka që ju bëni është SEO në përputhje.

Wshtë Wix Free?

Pasi të keni parë të gjitha këto gjëra të shkruara për Wix, ju mund të merrni një pyetje, duke pyetur A është Wix falas? Wix është falas. Ju mund të merrni shumë mundësi falas. Por ju keni privilegjin të zgjidhni Wix Premium ku mund të përfitoni Hosting Falas, lidhje Domaini, Domain Falas për 1 vit, Google Analytics, Mbështetje Premium, 500MB + Storage. Mund të shkoni në Premium duke shpenzuar 70 ₹ / muaj. Ekziston gjithashtu garanci e kthimit të parave prej 14 ditësh.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map