WordPress otworzył nie jedno, nie dwoje, ale wiele drzwi dla milionów ludzi na całym świecie. Niezależnie od tego, czy są to przedsiębiorcy, programiści, agencje, agencje informacyjne, freelancerzy itp., WordPress zapewnił światu szerokie możliwości wyrażania myśli, kontaktowania się i prowadzenia działalności gospodarczej. Ryzykuję, że zabrzmię jak zepsuta płyta, ale dzieje się tak głównie dlatego, że WordPress jest piękny, elegancki i łatwy do nauczenia się i używania. Bardzo łatwo jest również zaangażować się w projekt WordPress.


Dzisiaj udostępnimy informacje poufne i wskazówki, które pozwolą Ci zostać cenionym członkiem społeczności WordPress. Pod koniec posta dowiesz się, w jaki sposób przyczynisz się do pomyślnego projektu, jakim jest ukochany WordPress. Innymi słowy, pokażemy Ci, jak się zaangażować, cechy i narzędzia, których potrzebujesz, aby stać się świetnym współpracownikiem WordPress. Przyjrzymy się także niektórym zaletom WordPressa. Gotowy? Sprawmy, żeby ta piłka się toczyła.

Zalety przyczyniania się do WordPress

Jako użytkownik WordPress, dlaczego nie chcesz uczestniczyć w WordPress? To znaczy, czy platforma sama w sobie nie zainspirowała cię tak bardzo? Może położyć jedzenie na stole? Co powiesz na przyczynienie się tylko do podtrzymania ducha braterstwa i oddania?

Jeśli nie jesteś pierwszorzędnym curmudgeon, możesz utożsamić się z chęcią oddania społeczności, która Ci pomogła lub zainspirowała. W końcu wspólny wkład sprawia, że ​​społeczność WordPress jest tak skuteczna. Nie możemy być chętni przez cały czas. – Carrie Dils

Jeśli to nie pomoże Ci w tworzeniu WordPress, oto uczta korzyści oferująca impuls, który musisz zanurzyć w tej chwili.

Wspieranie podnosi Twój status w społeczności

Chcesz zostać szanowanym profesjonalistą WordPress, prawda? Potrzebujesz tego, co mówisz i robisz, żeby na coś liczyć, prawda? Chcesz wzmocnić autorytet w wybranej przez Ciebie niszy WordPress?

Cóż, zgadnij co, sprawność techniczna jest świetna, ale jeśli nie jesteś gotowy pomóc innym – zwłaszcza gdy nie płacą ci ani grosza – ty i władza będziecie podróżować równoległymi pasami. W końcu chodzi o emocje, o tym, jak czujesz następną osobę. Bycie człowiekiem to sposób, w jaki wywołujesz emocje, a nie wygrzewasz się w chwale swojej technicznej potęgi.

Wkład w WordPress, bez względu na to, jak niewielki, może mieć ogromny wpływ na twój status w społeczności. Kto jest kim w WordPress, szanowani i popularni ludzie, których wszyscy znamy, mają jedną wspólną cechę; aktywnie przyczyniają się zarówno do platformy, jak i społeczności wokół niej.

Szybkie pytanie: jeśli szukałeś programisty WordPress, powiedz mi, czy zatrudniłbyś faceta, który współtworzy fora między innymi, czy faceta, który wygodnie leży za portfelem online? Najprawdopodobniej poszedłbyś na faceta, który przedstawia swoich twórców na forach, co prowadzi nas do następnego punktu.

Przyczynia się do zwiększenia liczby linków biznesowych

znaczące relacje biznesowe

Jeśli nie jest to takie oczywiste, WordPress jest zwartą społecznością, co oznacza jedną i jedyną rzecz. Jeśli dobrze zagrasz w swoje karty, możesz przyciągnąć wiele osób polecających. Jak już ustaliliśmy, wniesienie wkładu podnosi Twój status, a podniesiony status koreluje z większą liczbą powiązań biznesowych. To prosty fakt.

Jako profesjonalista WordPress lub użytkownik, mówiąc szeroko, większość potencjalnych potencjalnych partnerów i partnerów będzie pochodzić ze społeczności. Przyczynianie się i utrzymywanie bliskości tej zwartej społeczności jest dokładnie tym, jak utrzymujesz kontakty biznesowe (a nawet osobiste).

Chcesz uzyskać więcej ofert pracy na swój sposób? Zostań współpracownikiem, tak, czy inaczej. WordPress zawsze szuka wspaniałych ludzi, którzy mogliby pomóc w kodzie, projektowaniu, tłumaczeniach, dokumentacji i innych. Jest tak wiele sposobów wnoszenia wkładu, jak zobaczymy w drugiej części tego postu.

Wzbogacone środowisko uczenia się

Wkład nie tylko daje zwrot lub pomaga w tworzeniu głosu w społeczności, ale jest także wzbogaconym środowiskiem do nauki. Nauczyłem się więcej w ciągu pierwszych trzech miesięcy, przyczyniając się do tego w trzech poprzednich latach tworzenia stron internetowych. – Andrew Nacin, Główny programista WordPress

Tak, zgadza się, uczysz się, grając w grę, a nie stojąc na uboczu. Nauczyłem się bardzo dużo o WordPressie w bardzo krótkim czasie i czasami martwię się o przeciążenie informacji. Ale najpierw musiałem zanurzyć się w WordPress i byłem zszokowany małą wiedzą o platformie. Wciąż się uczę, wnoszę niewielki wkład tu i tam i dobrze się bawię!

A poza tym, co robi dla Ciebie nauka od społeczności WordPress? Stajesz się mądrzejszym konsultantem, programistą, projektantem, blogerem itp., A wszyscy chcą inteligentnego gracza w swoim zespole. Twoja wiedza i wartość wzrosną dziesięciokrotnie, a potem trochę, gdy włączysz się w WordPress.

Im bardziej się zagłębiałem, tym bardziej było to interesujące i tym trudniejsze rzeczy mogłem zrozumieć. Teraz, kiedy patrzę wstecz i widzę, czego się nauczyłem, uczestnicząc, jestem zdumiony. To było więcej niż kiedykolwiek nauczyłem się na studiach. – Andrea Rennick

A potem jest …

Nigdy w życiu nie uczyłem się tak dużo, jak przez pięć lat, odkąd dołączyłem do społeczności WordPress i zacząłem wnosić wkład do rdzenia. – Konstantin Obenland, Główny współautor WordPress

Muszę powiedzieć więcej?

Wkład w WordPress czyni cię szczęśliwszym

Ręce do góry, jeśli obejrzałeś ten film The W pogoni za szczęściem z udziałem Willa Smitha. Jeśli nie miałeś tyle szczęścia, główną atrakcją filmu była odporność i determinacja Christophera Gardnera w czasach, gdy jego życie praktycznie się rozpadało. Mógłbym kontynuować, ale wróćmy do WordPressa i tego, w jaki sposób przyczynisz się do tego, że będziesz szczęśliwszy.

Oto jedna statystyka, która jest często rzucana, ale większość ludzi nie widzi piękna poza znakiem procentu (%). W chwili pisania tego tekstu WordPress obsługuje około 25% wszystkich stron internetowych. Oznacza to, że będziesz przyczyniał się i oddawał społeczności i platformie, która wkrótce zdominuje ponad jedną czwartą Internetu.

Dobrze jest wiedzieć, że Twój wkład, choć niewielki, pomaga około 25% internetu. To ogromna liczba ludzi! I wiecie, co mówią, sekretem szczęścia jest tworzenie szczęścia dla innych. Pomaganie innym poprzez wkład to sposób, w jaki możesz to zrobić.

Niezbyt często coś, co robisz po południu, może dotknąć tak wielu ludzi, ale WordPress jest jednym z tych miejsc, w których możesz. A dla ludzi, którym zależy na tym, nie ma nic lepszego. – Matt Mullenweg

Stań się częścią historii (lub przyszłości)

Jakieś 12 lat temu WordPress ledwo wyszedł z etapu pomysłu. To było jak squab, który trzepocze przed ostatecznym lotem. Cóż, wszystko to ogranicza się do historii. Dzisiaj WordPress nie jest już sprzeczką; jest w pełni wyhodowany wraz z kopnięciem i pchnięciem potężnego orła.

W obecnym tempie WordPress będzie całkiem bestią za dziesięć lat. Platforma przedstawia rodzaj historii, w której chcesz być częścią. Rodzaj historii, w której wiem, że chcę być częścią. Jeśli nie lubisz historii, przyszłość WordPress jest obiecująca.

Wnosząc wkład, możesz zaprojektować WordPress przyszłości tak, jak go sobie wyobrażasz. Możesz przyczynić się do projektu i pomóc w stworzeniu lepszego WordPressa dla nas wszystkich. Możesz być częścią historii, a także częścią przyszłości. Z WordPress możesz być dowolny; reprezentuje wolność, ponieważ oferuje opcje i moc potrzebną do spełnienia marzeń online. Bez wątpienia szanowani autorzy WordPressa zostawiają zapis w książkach historycznych. Jakiego rodzaju dziedzictwo pozostawisz w tyle?

Atuty są liczne

Wkład w WordPress daje z siebie wszystko, choć w zamian możesz cieszyć się jeszcze większymi korzyściami. Podnosisz swój status w społeczności WordPress, generujesz biznes, uczysz się i budujesz lepszą platformę dla świata. Wkład jest świetną zabawą. Ale w jaki sposób czerpiesz radość z tej zabawy? Jak przyczyniasz się do WordPress? Oto sok.

Jak przyczynić się do WordPress

cyber-komputer-kawiarnia

Dostępnych jest kilka dróg dla Ciebie i wszystkich, którzy chcą przyczynić się do WordPress. To jest piękno tego wszystkiego; ktoś i wszyscy może wnieść wkład i wzbogacić platformę kiedykolwiek i gdziekolwiek. Zacznijmy od najbardziej oczywistej trasy:

WordPress Core Developer

WordPress jest zbudowany przede wszystkim na PHP i MySQL wśród innych technologii sieciowych. Jeśli znasz się dobrze na którymkolwiek z tych obszarów, możesz wnieść swoją wiedzę specjalistyczną w zakresie Główny programista WordPress. Platforma WordPress jest zawsze spragniona nowych funkcji i ulepszeń. Możesz wnieść swój wkład jako programista, zostać komisarzem i pomóc WordPress rozwijać się w świetny i wyjątkowy sposób. Jako główny współpracownik WordPress, Twoje zadania obejmują opracowywanie nowych funkcji, testowanie, usuwanie błędów i publikowanie aktualizacji.

Nie martw się jednak, jeśli nie wiesz, co jest najważniejsze na temat tworzenia stron internetowych lub tego, co oznacza PHP, jeśli jesteś pasjonatem, możesz zacząć przyczyniać się do WordPress w inny sposób i uczyć się na nim. Kto wie, możesz być głównym programistą za kilka miesięcy. Inne obszary, w których możesz zaangażować się jako programista, to między innymi tworzenie motywów i wtyczek WordPress, technologia mobilna i dokumentacja.

Web Designer / UXer

Wcześniej przyglądaliśmy się ewolucji interfejsu użytkownika WordPress na przestrzeni lat. Przekształcił się z nijakiej platformy w piękny i potężny CMS. Piękny i elegancki interfejs użytkownika jest dziełem projektantów stron internetowych i UXers takich jak Ty.

WordPress to projekt typu open source, znany również jako połączenie pracy tysięcy współpracowników, więc nikt nie jest wynagradzany za połączenie projektu. Projekt został naszkicowany i wprowadzony w życie przez projektantów i UXers. Ich wkład sprawił, że WordPress jest tym, czym jest dzisiaj, pod względem wzornictwa. Oczywiście, musimy jeszcze zobaczyć i doświadczyć piękna i geniuszu twojego wkładu, więc nie każ nam czekać.

Być może to Twój wkład doprowadzi do przeglądu całego obszaru administracyjnego w celu uzyskania bardziej przyjemnego projektu. Być może to Twój wkład doprowadzi do usprawnienia obsługi.

Jako projektant stron internetowych lub ekspert ds. Doświadczenia użytkownika możesz przyczynić się również do Projekt mobilny WordPress, ponieważ wszyscy wiemy, że mobilność to przyszłość, a zespół sprawdzający motywy zapewnia, aby użytkownik końcowy otrzymał tylko najlepiej zaprojektowane motywy. Ogólnie twoim głównym obowiązkiem jako współtwórca sprawi, że WordPress będzie piękny. Brzmi świetnie, prawda?

WordPress Writer

Jeśli masz talent do słów, również masz miejsce dla siebie. Jako rosnący projekt WordPress stale potrzebuje zaktualizowanej dokumentacji. Tutaj dokonujesz wpisu; gdzie świecisz jako pisarz.

Dołącz do zespołu dokumentacji i zarządzaj dokumentacją. Mówimy między innymi o podręcznikach, Kodeksie, dokumentach wewnętrznych, pomocy dla administratorów i developer.wordpress.org. Zadań nigdy nie brakuje, więc nie wahaj się sprawdzić oficjalny blog dla zespołu dokumentacji WordPress. Zespół spotyka się online co tydzień w czwartek w godzinach 18:00 – 19:00 UTC.

Tłumacz

Czy jesteś poliglotą? Czy potrafisz rzucić tym Espanolem tak łatwo, jak to możliwe po rosyjsku, francusku lub suahili? Czy chciałbyś używać WordPress w swoim własnym języku? Oczywiście że tak. Kto by nie zrobił?

Oto twoja szansa. Wnieś wkład do WordPressa, pomagając w tłumaczeniu platformy na dowolny język, który ci się podoba. To nie koniec, Społeczność polyglots WordPress z zadowoleniem przyjmuje pomoc w tworzeniu narzędzi ułatwiających tłumaczenie WordPressa. Pomyśl o WPML itp.

Tłumaczenie WordPress na swój (lub dowolny) język to świetna zabawa i możesz zacząć działać w mgnieniu oka. Na co, do diabła, czekasz na żołnierza? Idź zacznij tłumaczyć! A tak przy okazji, cotygodniowy czat odbywa się na Slacku na #polyglots w każdą środę o 10:00 UTC. Nie przegap tej okazji głos język być słyszał znany. Podwójne przekreślenie jak szef. To jest mój język, czujesz mnie? Ha ha. Iść dalej.

Wspieraj jazdę

Jednym z najłatwiejszych, ale skutecznych sposobów wnoszenia wkładu w WordPress, zapewnianie pomocy na forach pomocy między innymi obszarami, może być po prostu sposób, w jaki wyróżniasz się w społeczności WordPress. Mantra operacyjna brzmi „każdy zna odpowiedź na coś”, więc nie wstydź się, zanurz się i pomóż innym miłośnikom WordPress.

Fora wsparcia będą Twoim atutem, polem bitwy, a ty zadzwonisz i wygrasz wojnę. Grałem ostatnio w wiele gier wojennych, ale najlepiej zacząć od odpowiedzi na pytanie na forach pomocy. Właśnie w tej chwili. Dowiedz się więcej o tym, jak możesz przyczynić się do WordPress, wspierając użytkowników na blogu pomocy technicznej pakietu Office.

Organizator imprezy

organizator

Uwielbiasz imprezy? Łączycie przyjaciół? Jeśli wydarzenia mogą z łatwością przejść na twoje drugie imię, WordPress cię potrzebuje. Dołączysz do elitarnego zespołu innych autorów z całego świata, którzy „… nadzorują oficjalne wydarzenia, programy mentorskie, inicjatywy na rzecz różnorodności, działania informacyjne i inne sposoby rozwoju…” społeczności WordPress.

Organizowanie wydarzeń brzmi jak zabawa, a kiedy robisz coś, co kochasz na platformie, którą uwielbiasz, właśnie wtedy marzenie się spełnia, co oznacza, że ​​zabawa będzie czterokrotnie. Będziesz organizować WordCampy i spotkania dla lokalnej społeczności WordPress, a także uczestniczyć w globalnych wydarzeniach WordPress. Jak słodko. Jest Blog zasięgu oraz cotygodniowe godziny pracy (czytaj spotkania online) we wtorki i czwartki.

Sensei

Jeśli lubisz przekazywać informacje, możesz rozpocznij swoją podróż współautora w ramieniu edukacyjnym WordPress właśnie w tej chwili. Na czym polega bycie nauczycielem lub trenerem w społeczności WordPress? Będziesz odpowiedzialny za tworzenie materiałów szkoleniowych do pobrania, z których instruktorzy korzystają podczas warsztatów na żywo.

Będziesz pisać / tworzyć lekcje od zera, edytować istniejące lekcje, projektować wygląd lekcji i / lub testować wykonalność lekcji. To może okazać się świetnym doświadczeniem dla Ciebie, mi amigo. Cotygodniowy czat szkolenia WordPress odbywa się w każdy wtorek o godzinie 17:00 UTC, więc nie przegap następnego.

Recenzent wideo

Mamy WordPress.org, WordPress.com i, moim zdaniem, mało znany WordPress.tv. Oczywiście istnieje między innymi BuddyPress.org i bbPress.org, ale nie pojedziemy tam dzisiaj. Chodzi o WordPress.tv, gdzie znajdziesz mnóstwo treści wideo zorientowanych na WordPress.

Jeśli dobrze działasz w dziale produkcji wideo, oto jak przyczyniasz się do WordPress. Witamy w Zespół WordPress TV Review, i przygotuj się do przeglądania, edycji, zatwierdzania i publikowania wszystkich filmów na WordPress.tv. Weźmiesz również udział w postprodukcji filmów WordCamp, więc tak, nie ma ograniczeń co do ilości zabawy, jaką możesz poświęcić wysiłkom i umiejętnościom. Sprawdź oficjalny blog zespołu recenzentów telewizyjnych.

Wszyscy inni

Możesz mieć wrażenie, że powyższe kanały zaangażowania Cię blokują, ale nie pozwól na to. Powtarzam, każdy może wnieść wkład w projekt WordPress, niezależnie od rasy, płci i / lub poziomu umiejętności. Jedyne, czego potrzebujesz, to twoje płonące pragnienie.

Nie pozwól, aby coś Cię powstrzymało, świat jest Twój, a WordPress cię potrzebuje. Tak ty, ty, ty i ty. Wszystko, co musisz zrobić, to sprawdzić Stwórz WordPress i zanurz się. Nie martw się o nic, nauczysz się w trakcie tego procesu, chyba że oczywiście nie posiadasz żadnego z poniższych atrybutów.

Cechy wielkiego współpracownika WordPress

bizneswoman z laptopem w biurze

Cóż, aby być świetnym współpracownikiem, musisz po prostu zacząć wnosić swój wkład. Bez czekania, po prostu się do tego zabierz. Z całą pewnością musisz być szanowany i przyjazny. Czasami twój wkład może pozostać nietknięty kilka wydań później, a jeśli będziesz balistyczny w takich drobiazgach, to nie będziesz świetnym współpracownikiem.

Innym razem ktoś może się nie zgodzić z twoimi sugestiami i to boli, wiem, ale nie możesz poderwać i rzucić całego świata na powiedziane komuś tylko po to, aby udowodnić, że jest to słuszne. Widzisz, gdzie idę z tym? Musisz zwracać uwagę na szczegóły bez względu na poziom wkładu. Jak już powiedzieliśmy, WordPress obsługuje 25% internetu, więc wszystko, co robisz, może wpływać pozytywnie lub negatywnie na dużą liczbę osób. Czy chcesz przejść do historii jako arogancki komentator, który złamał WordPress??

Pokora jest miłą cechą we wszystkich dziedzinach życia. Pamiętaj, że będziesz pracować z tysiącami innych osób, z których każda ma wyjątkowe ambicje i inne spojrzenie na życie. Bycie aroganckim wyrządzi więcej szkody niż pożytku. Będzie to przeszkodą samą w sobie.

Uczciwość to także świetna cecha, jaką można mieć jako twórca. Na przykład możesz być szczery, gdy nie jesteś pewny swojego zatwierdzenia / wkładu. Społeczność WordPress pęka w szwach z ludźmi (czytającymi ekspertami) gotowymi do pomocy.

Przyczyniasz się i uczysz, co oznacza, że ​​musisz być ciekawy i mieć coś do nauki. Mogę się mylić, ale nie sądzę, aby jakakolwiek osoba posiadała wystarczającą wiedzę, aby zrozumieć WordPress w całości. Będąc zbiorową pracą tysięcy współpracowników, będziesz potrzebować całej ciekawości, jaką możesz zdobyć, aby dowiedzieć się jak najwięcej o platformie. Zrób to krok po kroku, a wszystko będzie dobrze.

Ostatecznie wszystko sprowadza się do jednej jakości: cierpliwość. Każdy wielki współpracownik musi nauczyć się tej sztuki cierpliwości, bez której nie będziesz miał trudności z kontaktem z ludzkością, a nie tylko ze współpracownikami. Wystarczająco cierpliwie, a będziesz cieszyć się przygodą. W końcu cierpliwość jest cnotą – pomoże ci w wielu innych dziedzinach życia.

Narzędzia współpracowników

biurko do pracy

Bez odpowiednich narzędzi możesz osiągnąć tak niewiele, że to oczywiste. Właśnie dlatego przygotowałem dla Ciebie kilka narzędzi jako współpracowników WordPress. Następujące narzędzia będą bezcenne podczas podróży do poziomu PRO dla współautorów:

Slack WordPress

Faktyczna aplikacja do komunikacji dla WordPress, Slack, pozwala pozostać w kontakcie z członkami zespołu, do którego ostatecznie zdecydujesz się dołączyć. Na przykład, jeśli wybierzesz główny zespół programistów WordPress, możesz dołączyć do innych autorów komunikacji w czasie rzeczywistym na kanale #core na Slacku.

Slack to aplikacja do komunikacji na najwyższym poziomie dla zespołów pracujących nad wspólnym projektem. Aby to skonfigurować, po prostu przejdź do Nawiąż czat WordPress, i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby uzyskać zaproszenie z WordPress. Reszta jest łatwa, nie spodziewamy się, że wpadniesz w kłopoty. Obiecuję, że nie zajmie ci to więcej niż 5 minut. Nie zamierzam zepsuć niespodzianki, więc po prostu idź już zaproszony i dołącz do grona swoich i innych autorów pokoje czatowe kanały.

Stwórz WordPress

Możemy to nazwać Centrum współtwórców. Stwórz WordPress tam, gdzie idziesz, aby rozpocząć przygodę z WordPress. Niezależnie od tego, czy jesteś utalentowanym programistą, projektantem, pisarzem, tłumaczem, przedstawicielem pomocy technicznej, organizatorem, czy dopiero zaczynasz odkrywać WordPress, musisz znaleźć drogę do Make WordPress. Porzuć wszystko, co robisz, i przejdź do Make WordPress w tej chwili. Mamy na myśli to. Nie czekaj.

Devhub

Bez powlekania cukrem niczego, Devhub to po prostu „… nazwa projektu dla developer.wordpress.org”. Na devhub znajdziesz zasoby i dokumentację skierowaną do programistów, projektantów i UXers WordPress. Po zakończeniu będzie zawierać podręczniki i odniesienia do kodu.

Możesz wnieść swój wkład, dołączając do # meta-devhub kanał na Slacku, rozwiązując bilet developer.wordpress.org trac, czytając o Devhub, i / lub przesłanie żądania ściągnięcia do WP-Parser na Github.

A tak przy okazji, w momencie pisania Devhub potrzebuje cię, jeśli jesteś programistą PHP, programistą front-end, projektantem, UXer lub wolontariuszem, który chce wyrazić opinię.

Samouczki online

Możesz dowiedzieć się bardzo dużo o projekcie z oficjalnej strony WordPress.org. Możesz dowiedzieć się jeszcze więcej, sprawdzając inne zasoby i blogi związane z WordPress. Opublikowane przez miłośników WordPress (czytaj autorów), musisz nauczyć się czegoś nowego na każdym blogu WordPress, który odwiedzasz.

Nie bądź też skromny; przeglądaj każdy samouczek WordPress, książkę lub post na blogu, który otrzymujesz, i przyswajaj bogactwo wiedzy. Nigdy nie wiadomo, kiedy się przyda. Nie wiem, dlaczego to ostatnie zdanie mi przypomina Ostatni z nas, gra.

Planowanie WordCamp

Jeśli chcesz organizować WordCamps, musisz zapoznać się z tym ciekawym przewodnikiem stworzonym z myślą o Tobie. Musisz zrozumieć, jak wybrać idealne miejsca (wiesz, miejsca z doskonałym Wi-Fi, aby uczestnicy mogli spędzić połowę czasu na tweetowaniu o wydarzeniu zamiast słuchać głośników), zdobyć jedzenie i napoje, zebrać fundusze i tak dalej. . Możesz nawet zarejestrować się jako organizator w Witryna planowania WordCamp, więc tak!

A teraz słowo od nasi partnerzy w WordCamp Planning Kubuś Puchatek…

Organizowanie jest tym, co robisz, zanim coś zrobisz, aby po wykonaniu tej czynności wszystko się nie pomieszało. – Kubuś Puchatek

Iść dalej…

WordPress Trac

Jako współpracownik WordPress zdecydowanie chcesz śledzić rozwój platformy. WordPress Trac to miejsce, w którym możesz śledzić zmiany w swoim ulubionym CMS, WordPress. Co jest dostępne w Trac? Jest Sekcja na osi czasu z najnowszymi biletami, kanał RSS, lista mailingowa, i formularz do zgłaszać błędy. Jesteś naprawdę rozpieszczany wyborem.

Podręcznik dla współautorów

Jeśli chcesz przyczynić się do rozwoju podstawowego WordPressa, po prostu musisz to przeczytać podręcznik współtwórcy. Dosłownie obejmuje wszystko, co musisz wiedzieć, aby wnieść swój wkład, od początku do końca. Niewiele możemy do tego dodać.

Pod koniec dnia…

Udział w projekcie WordPress pozwala Ci zwrócić się do platformy i społeczności, która tak wiele Ci dała. Dobrą karmą jest przyczynianie się, a także pomaga w przenoszeniu WordPress na wyższy poziom dla ciebie i dla mnie.

Czy coś pominęliśmy? Twoje ulubione narzędzie może? Masz pytanie lub wkład (y) do wniesienia? Bądź dobrym sportem w sekcji komentarzy. Do zobaczenia w okolicy ��

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me