Wysoka cena darmowych wtyczek WordPress

Jeśli chodzi o WordPress, dwie z moich ulubionych rzeczy to blogowanie – oczywiście – i rozszerzenie podstawowej aplikacji poprzez użycie wtyczek.


Tak, skończyłem pracę z motywami, a nawet zbudowałem kilka aplikacji internetowych na platformie, ale często wracam do pracy nad wtyczkami. To coś w rodzaju aplikacji do WordPress, prawda?

W tej chwili istnieje szalony pomysł na tworzenie aplikacji dla różnych platform: iOS, Android, Mac, Windows i innych głównych platform, jakie możesz sobie wyobrazić – w tym WordPress.

Ale tak jak w przypadku budowania byle co, budynek dla WordPress przedstawia zestaw wyzwań. Jeśli chcesz zacząć budować wtyczki szczególnie dla zabawy, oto podsumowanie tego, czego możesz się spodziewać.

Czego można się spodziewać Budowanie darmowych wtyczek WordPress

Proces programowania różni się znacznie od budowania oprogramowania dla dowolnej innej platformy lub platformy:

 • Masz podstawową warstwę aplikacji – WordPress – i jej zestaw interfejsów API
 • Masz zależności – to znaczy twój JavaScript, arkusze stylów i biblioteki stron trzecich
 • I masz zestaw standardy kodowania
 • …i więcej

Ale ważną rzeczą do zapamiętania jest to, że jeśli dopiero zaczynasz, lub jeśli pochodzisz z innej platformy, języka lub społeczności, to tylko dlatego, że zamierzasz zaoferować wtyczkę za darmo oznacza, że ​​możesz go rozwinąć jak na dzikim zachodzie.

W szczególności za każdym razem, gdy prześlesz wtyczkę do repozytorium wtyczek WordPress, twoja baza kodu jest sprawdzana przed jej zatwierdzeniem.

To fantastyczny sposób na zapewnienie pewnego poziomu jakości tego, co jest udostępniane za pośrednictwem repozytorium WordPress?

Ale jest wyjątek!

Powiedziałem, że nie możesz rozwinąć się tak, jakby to był dziki zachód, ale prawda jest taka, że ​​jeśli planujesz opublikować go na swoim blogu, stronie lub jakiejkolwiek innej nieruchomości, którą posiadasz, to jesteś praktycznie dowolnie go budować według własnego uznania.

Chodzi o to, że z czasem ludzie zaczęli być nieco ostrożni w korzystaniu z darmowych motywów WordPress i wtyczek WordPress, które nie są hostowane przez renomowane źródło lub które nie są premium ze względu na ich brak jakości.

Zestaw funkcji nie musi być zły, ale jakość kodu jest niska i często skutkuje zbyt dużą liczbą włamań, problemów ze zgodnością lub ogólnych problemów z użytkowaniem. Chociaż twoja praca może nie skutkiem tego jest prawdopodobne, że ta reputacja zostanie rozwinięta tylko z powodu reputacji tego typu prac.

Więc zrób sobie przysługę i uzyskaj bezpłatny audyt od zespołu recenzującego wtyczki WordPress.org. Zyskujesz na tym tylko jakość.

Wolno dostępne narzędzia

Ponadto, jeśli chcesz wypuścić bezpłatną wtyczkę i zobowiązujesz się do przestrzegania wytycznych dotyczących najlepszych praktyk, to repozytorium wtyczek WordPress oferuje szereg bezpłatnych narzędzi do obsługi wtyczki.

repozytorium wordpress

Oprócz kontroli źródła otrzymujesz również:

 • Strona główna wtyczki
 • Wtyczka jest indeksowana i można ją wyszukiwać z poziomu pulpitu nawigacyjnego WordPress
 • Strona główna repozytorium zawiera bezpłatne forum pomocy technicznej, dzięki czemu możesz wspierać swoich użytkowników
 • System ocen dla innych, który informuje, jak bardzo lubią (lub nie lubią) twoją pracę
 • Instrukcje Instalacji
 • Sposób na zarządzanie często zadawanymi pytaniami
 • Statystyki liczby osób, która wersja Twojej pracy
 • …i więcej

Słodka prawda?

Ale oto kwestia, o której niewiele osób dyskutuje lub nawet wie, kiedy wchodzi do tej gry: jeśli masz szczególnie popularną wtyczkę, wsparcie może stać się niezwykle trudne.

Jesteś jedną osobą, która utrzymuje projekt zainstalowany na dziesiątkach tysięcy blogów, a wszystkie te osoby mogą dzielić się problemami na temat Twojej pracy.

Niezależnie od tego, czy masz obowiązek pomagać tym ludziom, jest to szara strefa dla wielu ludzi. Niektórzy mówią, że ponieważ jest bezpłatny, nie ma obowiązku; inni twierdzą, że skoro go wydałeś, powinieneś być przygotowany na jego wsparcie.

To nie jest post dla tej debaty.

Gdziekolwiek upadniesz, nie lekceważ czasu, jaki może zająć wsparcie. W tym celu zachęcam również do przeczytania świetnego posta przez Chris Lema na rozróżnianie klientów i użytkowników.

Słowo o wsparciu

Byłbym niedoceniony, jeśli nie upewniłem się, że wystarczająco mocno podkreśliłem aspekt wsparcia. Repozytorium wtyczek WordPress jest absolutnie świetne, ale może wywołać wiele negatywnych uczuć w stosunku do projektu, który kiedyś zacząłeś kochać, po prostu z powodu dużej liczby próśb o wsparcie (czy to funkcji, próśb, czy prawdziwych błędów) ).

Nie mówię, że ignoruj ​​te prośby – w końcu niektórzy poświęcają czas na zgłaszanie rzeczy, które tylko poprawią twoją pracę; jeśli jednak ludzie zazwyczaj otrzymują wynagrodzenie za czas i spędzasz zbyt dużo czasu na rozwiązywaniu problemów z pomocą techniczną, być może nadszedł czas, aby rozważyć wprowadzenie pewnego rodzaju modelu biznesowego do wtyczki.

Chociaż nie jest to możliwe w tym poście, myślę, że warto wspomnieć o oferowaniu bezpłatnej wersji wtyczki premium. Jeśli ludzie lubią twoją wtyczkę i znajdują w niej wartość, często są skłonni zapłacić za wsparcie.

„Twoja wtyczka jest do bani!”

Jednym z największych wyzwań związanych z zarządzaniem produktem jest rozpatrywanie poziomu skarg, które możesz otrzymać.

Prawda jest taka, ludzie rzadko zadzwoń do centrów obsługi klienta, aby powiedzieć „dziękuję” lub „świetna robota”, prawda? Mam na myśli, jak często ty naprawdę daj znać swojej firmie komórkowej, że jesteś zadowolony, że podczas ostatniego połączenia nie doszło do zerwania połączenia?

Dokładnie.

W tym celu wysyłka produktu o dowolnej pojemności – w tym wtyczki WordPress – podlega temu, więc jeśli nie opracowałeś jeszcze wtyczki lub masz zamiar ją wypuścić, przygotuj się na skargi.

To nie tak, że użytkownicy nie chwalą używane przez siebie wtyczki. Skłamałbym, gdybym powiedział, że tak się nie stało, ale liczba skarg często znacznie przewyższa liczbę pochwał.

Taka jest po prostu natura ludzi i tym samym rynku.

Myślę, że wszyscy jesteśmy zbudowani inaczej, ponieważ wiąże się to z krytyką. Niektórzy ludzie mają grubą skórę i mogą ją wziąć, pozwolić jej zsunąć się z pleców i odejść; inni nie tak bardzo. Ale to coś takiego mogą uczyć się i rozwijać z czasem.

Jeśli więc należysz do drugiej grupy i dopiero wchodzisz na rynek: bądź przygotowany, ale nie bierz tego do siebie. Zdarza się nam wszystkim i, ryzykując kalambur, słowa wciąż są naciskane :).

Teraz idź Zbuduj wtyczkę

Zasadniczo ten post jest „gdybym wiedział, co wiem teraz” na temat WordPress, skróciłbym wiele błędów, pomyłek i trudnych lekcji.

Myślę, że wszyscy doceniają uczenie się od innych ufnie ten post pomógł w skrócie niektórych rzeczy, które zwykle pochodzą z wydania wtyczki.

W każdym razie rozmowa jest tania. Idź zbuduj coś :).

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me