Jak wybrać najlepszą wtyczkę WordPress

Wspaniałe lub oszałamiające nie są etykietami, które można łatwo przypiąć do WordPress. Ale to, co sprawia, że ​​jest ekscytujące i atrakcyjne, to naprawdę ogromna liczba wtyczek, które ogromnie rozszerzają funkcje platformy. Pomyśl o jakiejkolwiek funkcji, którą chcesz realizować WordPress. Możliwe, że dla tej funkcji będzie dostępnych wiele wtyczek.


Użytkownicy WordPress są naprawdę rozpieszczani wyborem wtyczek. Na dzień dzisiejszy łączna liczba wtyczek w repozytorium wtyczek WordPress wynosi 45 000, a łączna liczba pobrań to 1 291 555 880. Liczby te nie obejmują licznych darmowych i premium wtyczek wydanych przez strony trzecie.

Przy tych wszystkich opcjach prawdopodobnie będziesz chciał zainstalować kilka (lub więcej). W pewnym momencie możesz się zastanawiać – ile wtyczek należy zainstalować na stronie internetowej opartej na WordPress? Jeśli masz zasoby serwera do jego obsługi, możesz naprawdę zainstaluj tyle wtyczek jakości, ile chcesz. Jeśli wtyczki są odpowiednio zakodowane, a PHP ma przydzieloną wystarczającą ilość pamięci, nie powinieneś mieć żadnych problemów. Ale jedna źle zakodowana wtyczka może obniżyć wydajność serwera – niezależnie od tego, czy masz zainstalowane dwie wtyczki, czy dwadzieścia. Odpowiedzią jest jakość ponad ilość.

Prostą zasadą, której należy przestrzegać, aby wtyczki nie spowalniały Twojej witryny, jest: dezaktywuj wtyczki, których nie używasz. Nieaktywne wtyczki zajmują miejsce na serwerze, ale nie zużywają pamięci RAM, przepustowości ani PHP. Ten prosty krok może zwiększyć szybkość witryny o kilka milisekund.

Większość wtyczek jest opracowywana niezależnie i są przydatne, jeśli są dobrze zakodowane. Ale źle zakodowane wtyczki, które nie mają ciągłego wsparcia ze strony autora, lub wtyczki niezgodne z wersjami WordPress, motywami lub innymi wtyczkami, mogą mieć katastrofalne konsekwencje dla Twojej witryny. Mogą powodować spowolnienie witryny, a nawet awarię, błędy lub zjadanie miejsca w pamięci lub powodować biały ekran śmierci.

Lista kontrolna do wyboru wtyczek

Zawsze dobrze jest ustawić sobie kilka podstawowych zasad podczas sortowania wtyczek. W ten sposób nie przesadzisz i nie zatłoczisz swojej witryny zbyt dużą liczbą wtyczek. Oto kilka prostych wskazówek, o których należy pamiętać przed zainstalowaniem nowej wtyczki:

1. Zrób listę życzeń funkcji wtyczek

Zacznij od zapisania listy wymagań funkcji wtyczek w kolejności, która jest dla Ciebie ważna. Uwzględnij wszystkie zadania, które mają być wykonywane przez wtyczkę, u góry zadań „Nie można żyć bez”, a następnie inne, gdy zejdziesz na dół listy.

Lista kontrolna

Niektóre funkcje są kluczowy dla wszystkich stron internetowych – takich jak backup, SEO i ochrona przed spamem. Powinny one znajdować się na górze listy i tam, gdzie rozpoczynasz wyszukiwanie wtyczek, ponieważ są one kluczowe dla codziennych operacji na stronie. Jeśli nie jesteś pewien, od czego zacząć, nie bój się. Pod koniec tego artykułu wymieniłem niektóre z najlepszych wtyczek do realizacji tych ważnych funkcji.

Ponadto przed zainstalowaniem czegokolwiek upewnij się, że funkcje, których szukasz, nie są już dostępne w Twoim motywie lub hostingu. Na przykład, jeśli korzystasz z hostowanego WordPress zarządzanego przez WPEngine, nie potrzebujesz wtyczki buforowania, a jeśli zainstalowałeś funkcje motywu Total WordPress, takie jak udostępnianie społecznościowe, opcje typografii i suwaki..

2. Rozpocznij wyszukiwanie wtyczek

Szukając wtyczki prawdopodobnie znajdziesz opcje bezpłatne i premium. Bezpłatne opcje są zwykle dobrym miejscem na rozpoczęcie, ponieważ nie wymagają inwestycji. Dla darmowe wtyczki najlepszym źródłem jest Repozytorium wtyczek WordPress. Istnieją tysiące opcji, wszystkie ZA DARMO, więc jest to świetny punkt wyjścia. Zgłoszenia podlegają wysokim standardom kodowania, zgodności z WordPress i aktualizacji autora. Wtyczki są również oznaczone i podzielone na kategorie, aby ułatwić wyszukiwanie. Wystarczy użyć filtrów, aby znaleźć listę możliwych wtyczek. Ponadto wiele bezpłatnych opcji w repozytorium oferuje również aktualizacje premium dla dodatkowych funkcji i wsparcie premium, jeśli tego potrzebujesz / chcesz.

Codecanyon

Z drugiej strony wtyczki premium nie są tak drogie i mają lepszą obsługę. Ponadto po początkowym koszcie dożywotnie aktualizacje są często bezpłatne. Dla wtyczki premium, wyszukaj CodeCanyon. Oferują jedne z najlepszych wtyczek premium w Internecie i są zgodne ze standardami kodowania podobnymi do WordPress.org. Są także domem dla większości popularnych wtyczek premium w Internecie. Szukasz najlepszego narzędzia do tworzenia stron dla WordPress? CodeCanyon jest domem dla Visual Composer. Potrzebujesz wydajnej i responsywnej wtyczki z suwakiem? Wypróbuj Slider Revolution – kolejną wyróżniającą się wersję CodeCanyon. A lista jest długa.

W obu przypadkach – tylko pobierz wtyczkę z zaufanych źródeł. Istnieje wiele stron internetowych oferujących bezpłatne wtyczki, więc spróbuj pobrać najlepszą ocenę przed pobraniem i zainstalowaniem czegokolwiek. Skorzystaj z rekomendacji znanych blogów (zacznij od tych niesamowitych blogów WordPress), aby dowiedzieć się, gdzie znaleźć wysokiej jakości wtyczki. Również unikać nielegalnych bezpłatnych pobrań wtyczek premium. Jest to nie tylko niesprawiedliwe dla autora, który poświęcił tyle wysiłku na stworzenie swojej niesamowitej wtyczki, ale prawdopodobnie dostaniesz do swojej strony jakiś złośliwy złośliwy kod (nie wart 10-20 $ oszczędności, jeśli mnie zapytasz).

3. Wybierz wtyczki jakości

Oprócz wiarygodnych źródeł warto sprawdzić oceny i recenzje wtyczek. W przypadku wielu popularnych wtyczek szybkie wyszukiwanie w Google zwróci mnóstwo szczegółowych recenzji blogerów. W katalogu WordPress i na CodeCanyon możesz sprawdzić szczegóły wyświetlane na prawym pasku bocznym poszczególnych stron wtyczek

Spójrz na liczba pobrań przeciwko wtyczce. Wysoka liczba jest dobrym wskaźnikiem popularności wtyczki. Czasami może się zdarza, że ​​wtyczka nie jest pobierana tak często tylko dlatego, że spełnia niszowe wymagania.

Sprawdź ocena w skali gwiazdkowej. Podczas gdy wyższa ocena oznacza lepszą wtyczkę, odwrotność niekoniecznie musi być prawdziwa. Jeśli znajdziesz wtyczkę, która Ci się podoba, ale jej ocena jest niska, nie odrzucaj jej od razu. Ocena może być zniekształcona z powodu ograniczonej liczby recenzji lub pojedynczego recenzenta, który był bardzo szczegółowy. Jeśli masz jakieś pytania, po prostu zostaw komentarz lub napisz do autora wtyczki, aby dowiedzieć się, czy wtyczka jest w stanie zaspokoić Twoje potrzeby.

Strona oceny

Wtyczka musi być popierany przez autora. Liczba wątków rozwiązanych w ciągu ostatnich 2 miesięcy jest wyświetlana na WordPress.com, podczas gdy rynki takie jak CodeCanyon często korzystają z sekcji komentarzy.

Oprócz wsparcia od autora, sprawdź dwukrotnie, czy wtyczka została zaktualizowane niedawno. Większość wtyczek wymaga regularnej aktualizacji, przynajmniej gdy pojawią się nowe wersje WordPress (ale pamiętaj, że w przypadku darmowych wtyczek może być tak, że wtyczka nie wymaga aktualizacji). Jest to ważne, ponieważ wtyczki są często punktem wejścia dla złośliwego oprogramowania i hakerów, którzy mogą uzyskać dostęp poprzez znane problemy bezpieczeństwa we wtyczkach. Zaktualizowana wtyczka powinna rozwiązać znane problemy, aby zapewnić bezpieczeństwo tobie i twojej stronie internetowej (ale pomaga również, jeśli proaktywnie dowiesz się więcej o WordPress Security). Wypatruj więc aktywnej sekcji dziennika zmian.

Zobacz zrzuty ekranu i dema wtyczek zobaczyć funkcjonalność w akcji. Pojedynczy obraz lub kompletna witryna testowa na żywo może pokazać, do czego naprawdę jest zdolna wtyczka. Jeśli dostępne są zrzuty ekranu, sprawdź je wszystkie, a jeśli jest link do strony na żywo, wypróbuj wtyczkę w różnych przeglądarkach lub różnych urządzeniach. I znowu, jeśli nie masz pewności, czy wtyczka spełnia Twoje potrzeby, po prostu zapytaj autora.

Ostatnią rzeczą do zapamiętania jest to, że czasami jedna wtyczka może obejmować więcej niż jedną funkcję i to świetnie. Weźmy na przykład Jetpack – może mieć idealne rozwiązanie dla Twojej sieci CDN, automatycznej aktualizacji i udostępniania społecznościowego – wszystko na jednej wtyczce.

4. Inne wskazówki dotyczące wtyczek

Jeśli widziałeś określoną funkcję na jakiejś stronie i chcesz zidentyfikuj zastosowaną wtyczkę zainstalować go na swojej stronie internetowej, sprawdź za pomocą WordPress Plugin Checker. Ta strona może wykryć, czy którakolwiek z 50 najpopularniejszych wtyczek jest zainstalowana w witrynie obsługiwanej przez WordPress.

Jeśli po instalacji a wtyczka nie działa na swojej stronie, spróbuj dezaktywować wszystkie inne wtyczki na stronie, aby rozwiązać wszelkie konflikty z innymi wtyczkami. Następnie zdecyduj, którą wtyczkę chcesz zachować, a którą chcesz odrzucić.

Niektóre opcjonalne testy, które można wykonać przed / po zainstalowaniu wtyczki:

  • Jeśli zawęziłeś listę do dwóch wtyczek, ale nie możesz się zdecydować między nimi, możesz porównać wtyczki za pomocą narzędzia do porównywania.
  • The Wtyczka Query Monitor można użyć, aby sprawdzić, czy po instalacji wtyczki występuje skok zapytań do bazy danych.
  • Porównaj prędkość strony przed i po zainstalowaniu wtyczki. Nie wiesz, jak sprawdzić szybkość witryny? Przeczytaj nasz artykuł na temat testowania wydajności i szybkości WordPress. Wtyczki ze słabym kodem spowalniają witrynę.
  • ZA Test profilu wydajności wtyczki P3 może również ujawnić, czy wtyczka spowalnia witrynę.
  • Luki w zabezpieczeniach wtyczek sprawdzi zainstalowane wtyczki i powiadomi Cię o każdej często wykorzystywanej luce. Możesz także otrzymywać powiadomienia o wszelkich lukach w zabezpieczeniach.

Kolejny element do sprawdzenia to kompatybilność z różnymi wtyczkami. W większości przypadków wtyczki zwykle działają dobrze, ale nie zawsze. W takim przypadku musisz skontaktować się z autorami, aby sprawdzić, czy jedna z nich zaktualizuje wtyczkę do współpracy z drugą. Lub mógłbyś rozważ pakiety wtyczek oferowane przez strony trzecie, takie jak WPMU. Ponieważ wtyczki te pochodzą z jednego źródła, jest mało prawdopodobne, aby wystąpił konflikt między wtyczkami, a w przypadku jakichkolwiek problemów wystarczy skorzystać z pomocy jednego źródła.

Wtyczki WordPress dla każdej witryny

Dzięki naszej krótkiej liście kontrolnej powinieneś być w stanie zająć się procesem znajdowania odpowiednich wtyczek dla swojej witryny WordPress. Jeśli potrzebujesz trochę wskazówek na początek, istnieje kilka kluczowych funkcji, które większość użytkowników WordPress powinna dodać za pomocą wtyczek. Oto nasze najpopularniejsze wtyczki, które powinieneś rozważyć, aby dodać je do swojej witryny WordPress, aby pokryć wszystkie swoje bazy:

1. Optymalizacja wyszukiwarek: WordPress SEO firmy Yoast to przejście do wtyczki w celu zoptymalizowania WordPressa pod kątem rankingów wyszukiwarek. Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się więcej o tym, co ta wtyczka może zrobić dla Twojej witryny.

Yoast

2. Anti Spam: Akismet to darmowa wtyczka antyspamowa, która jest domyślnie dołączona do WordPress. Musisz go tylko aktywować. WP Bruiser to wtyczka premium, która przyciąga uwagę społeczności WordPress w zakresie kontroli spamu.

Akismet

3. Buforowanie: W3 Total Cache to darmowa wtyczka, która pomaga w buforowaniu i zauważalnie poprawia szybkość twojej witryny. Konfiguracja tej wtyczki może być nieco techniczna, ale WPExplorer ma przewodnik dla tej wtyczki. Inną dobrą opcją jest WP Rocket Caching Plugin, ale pamiętaj, że wskazane jest, aby aktywować tylko jedną wtyczkę buforującą na raz.

W3 Razem (2)

4. Bezpieczeństwo: Sucuri Security może pomóc w utrzymaniu bezpieczeństwa witryny, monitorując ją i wykrywając złośliwe oprogramowanie. Możesz ukryć swoją wersję WordPress za pomocą Sucuri. Występuje zarówno w wersji darmowej, jak i premium. Inne sposoby ochrony WordPressa to: Ograniczanie prób logowania, lub wymuszanie uwierzytelnienia dwuskładnikowego.

Ochrona WAF i złośliwego oprogramowania strony internetowej Zapora sieciowa Sucuri

5. Kopia zapasowa: VaultPress, i BackupBuddy to dobre opcje premium do tworzenia kopii zapasowych WordPress. Jeśli szukasz darmowej wtyczki, spróbuj backupwordpresspress.

VaultPress

6. Wielofunkcyjny: Jetpack to darmowa wtyczka, która łączy wiele funkcji razem. Funkcje te można aktywować niezależnie i możesz użyć tej wtyczki do optymalizacji obrazu, trybu mobilnego, monitorowania ruchu i wielu innych funkcji.

Wtyczka Jetpack

Inne wtyczki, które mogą być wymagane

W zależności od zapotrzebowania Twojej witryny na te funkcje, wtyczki te mogą okazać się dla ciebie bezcenne – Formularze Gravity do tworzenia zaawansowanych formularzy, Optin Monster do generowania leadów, Monarch Social Sharing do udostępniania społecznościowego, MemberPress do budowania członkostwa, WP Smush.it do optymalizacji obrazu i Broken Link Checker do sprawdzania uszkodzonych linków.

Możesz także sprawdzić listę 50 niezbędnych wtyczek przygotowaną dla Ciebie przez WPExplorer. Lub po prostu odwiedź nasz blog WordPress, w którym przeglądamy wtyczki i udostępniamy przewodniki uruchamiania wielu z nich.

Podsumowując…

Teraz, gdy masz dobry pomysł na sortowanie wtyczek, możesz je pewniej zainstalować na swojej stronie. Trzymaj się zasad, a najprawdopodobniej będziesz mieć szczupły WordPress z doskonałymi wtyczkami, które wzbogacą twoją stronę internetową i sprawią, że będzie ona prawdziwym wykonawcą.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me