Posiadanie solidnej biografii lub sekcji o swojej stronie WordPress jest koniecznością.


Nie ma znaczenia, w jakiej branży działasz – potrzebujesz biografii, aby ludzie mogli dowiedzieć się, kim jesteś, co robisz i dlaczego to robisz. Nawet jeśli prowadzisz działalność (szczególnie jeśli prowadzisz działalność), musisz dać ludziom trochę z siebie. W końcu każda transakcja na koniec dnia odbywa się między dwojgiem ludzi, więc im więcej możesz się przedstawić jako relatywny, tym lepiej.

Dlatego zebraliśmy ten post, aby odpowiedzieć na każde pytanie, jakie kiedykolwiek miałeś na temat pisania biografii bloga i jak prawidłowo wyświetlać go w witrynie WordPress. Przygotuj swoje ołówki i przygotuj się na notatki!

Co powinno być zawarte w biografii?

To, co umieścisz w swoim blogu, zależy w dużej mierze od branży, w której działasz i jaki jest cel Twojego bloga. Jeśli jesteś na rynku nieruchomości, biografia blogu oczywiście powie coś innego i skupi się na różnych rzeczach, niż jeśli blogujesz, aby wspierać swój sklep Etsy.

Przede wszystkim należy podkreślić swoją wiedzę fachową. Ci, którzy klikną, by przeczytać twoje biografie, będą chcieli przede wszystkim dowiedzieć się, dlaczego blogujesz i dlaczego powinni zawracać sobie głowę ufaniem twoim słowom. Korzystanie z przykładu prawdopodobnie ułatwi to wyjaśnienie.

Załóżmy, że sprzedajesz produkt informacyjny i używasz swojego bloga jako platformy wspierającej. Twoja biografia powinna mówić o tym, jakie masz doświadczenie, dzięki czemu jesteś ekspertem w temacie, który obejmuje Twój produkt informacyjny. Powinieneś porozmawiać o tym, jaki masz trening i jakie sukcesy osiągnąłeś w swojej dziedzinie.

Kilka „must have” (jeśli mają zastosowanie) obejmują:

  • Twoja edukacja
  • Seminaria, kursy lub konferencje, w których uczestniczyłeś
  • Odpowiednie publikacje
  • Poparcia od szanowanych rówieśników

Po omówieniu swoich kwalifikacji jako eksperta możesz przejść do rozmowy o trochę danych osobowych. Niektóre ogólne informacje ogólne są również przydatne dla czytelników, ponieważ dają im kontekst i spojrzenie na to, kim jesteś poza biznesem.

Porozmawiaj o tym, gdzie dorastałeś. Porozmawiaj o swoich zainteresowaniach lub zainteresowaniach. Porozmawiaj o tym, jak dostałeś się na wybrane pole. Ile lub jak mało danych osobowych zależy od Ciebie, ale może pomóc w przeczytaniu niektórych biografii na blogach innych osób w Twojej branży. Co oni robią? Co podkreślają? Użyj tego jako przewodnika.

Musisz także upewnić się, że ton Twojej biografii pasuje do tonu bloga, więc oznacza to, że jeśli masz w postach profesjonalny głos, biografia powinna pozostać wierna temu. A jeśli masz bardzo konwersacyjny styl, nie rób nagle sztywności w swoim biografii. Spójność jest kluczem.

Rozważania strukturalne

Jest kilka strukturalnych rzeczy, o których należy pomyśleć przy tworzeniu skutecznego biografii blogu. Zanim na stronie pojawi się jedno słowo, powinieneś zdecydować, czy chcesz pisać w pierwszej osobie, czy w trzeciej osobie.

Pierwsza osoba jest znacznie bardziej bezpośrednia i pozwala rozmawiać bezpośrednio z czytelnikami: „Dorastałem w Rugby”, a „Tom Ewer dorastał w Rugby”. Trochę osobisty charakter może przejść długą drogę, jeśli chodzi o uczynienie cię relatywnym dla czytelników.

Będziesz także chciał pomyśleć o długości swojego biografii. Znowu będzie to miało wiele wspólnego z branżą, w której działasz. Prawnik będzie potrzebował na przykład dużo więcej biografii niż na przykład właściciel butiku. Musisz jednak zdecydować, czy chcesz mieć tylko małą biografię w polu autora poniżej postów na blogu – o czym za chwilę porozmawiamy – w pełni dedykowaną stronę „Informacje” lub kombinację tych dwóch. Poproś konkurentów o wskazówki i pamiętaj, że czasami mniej znaczy więcej.

Uwaga: nawet jeśli Twoja biografia jest stosunkowo krótka, nadal będziesz chciał wyświetlać tylko kilka wierszy poniżej swoich postów, a resztę wyświetlić na własnej stronie. Jest czystszy i sprawia, że ​​strona jest mniej zagracona.

Skrzynka autora

Jak wspomnieliśmy wcześniej, pole autora to mała przestrzeń, która zwykle wyświetla się poniżej postów na blogu i zawiera krótkie fakty na temat autora postu. Jest to szczególnie przydatne, jeśli masz wielu autorów na swoim blogu.

Dostępnych jest wiele wtyczek, zarówno darmowych, jak i premium, które realizują to zadanie. Oto tylko garść, które uznaliśmy za przydatne i które warto rozważyć:

Fanciest Author Box

Fanciest Author Box

Wtyczka Fanciest Author Box firmy Thematosoup jest osobistym faworytem, ​​ponieważ robi absolutnie wszystko, co chciałbyś, aby zrobiła to autorka (sprawdź moją pełną recenzję wtyczki Fanciest Author Box WordPress). Możesz go dostosować, aby osiągnąć wszystko, od czego chcesz, od podstawowej skrzynki biologicznej po coś bardziej złożonego. Możesz dodawać lub usuwać karty w górnej części pola autora, aby wyświetlać więcej informacji o Tobie, takich jak profile w mediach społecznościowych, najnowsze posty na blogu itp. Właściwie używamy spersonalizowanej wersji Fanciest Author Box tutaj na WPExplorer – sprawdź moją skrzynkę autorską poniżej.

Ma również wbudowaną integrację autorstwa Google i możesz łatwo dostosować CSS, aby płynnie pasował do motywu bloga. Fanciest Author Box kosztuje 10 USD, ale istnieje uproszczona, darmowa wersja o nazwie Fancier Autor Box jeśli chcesz wypróbować go przed podjęciem jakiegokolwiek zobowiązania finansowego.

Pole autora zostało ponownie załadowane

Pole autora zostało ponownie załadowane

Jeśli szukasz czegoś naprawdę prostego, który nadal wyświetla wszystkie informacje w stylowy sposób, Pole autora zostało ponownie załadowane wtyczka jest dla Ciebie dobrą opcją.

Zdjęcie autora i krótka biografia są wyświetlane w prosty i gustowny sposób pod każdym postem na blogu. Musisz jednak pobrać rozszerzenie o nazwie Author Box Reloaded, aby dodać ikony mediów społecznościowych, co może być wadą niektórych.

Ponownie, jest to bardzo prosta opcja, ale jeśli nie potrzebujesz niczego solidnego, jest to dobry, bezpłatny sposób na wyświetlenie swojej biografii i wpuszczenie ludzi w to, kim jesteś i co robisz.

Niestandardowe informacje o autorze

Niestandardowe informacje o autorze

The Niestandardowe informacje o autorze wtyczka jest interesująca, ponieważ jest jedną z niewielu dostępnych na rynku, która nie wymaga tworzenia indywidualnych kont użytkowników. Zwykle trzeba skonfigurować różne profile użytkowników, każdy z własnymi uprawnieniami, aby skrzynka autora działała skutecznie. Ta wtyczka pozwala jednak skonfigurować niestandardowe profile do wyłącznego użytku z wtyczką, a nie w samym pulpicie WordPress.

Możesz wyświetlać swoje biografie w tej wtyczce, tak jak chcesz, za pomocą HTML i wszystkich linków mediów społecznościowych, które chcesz. To darmowy i kolejny prosty sposób na wyświetlenie swojej biografii.


Napisanie atrakcyjnej biografii na swojej stronie WordPress jest trudne. Trudno podsumować wszystkie istotne doświadczenia na krótkiej przestrzeni. Podejmowanie decyzji dotyczących sposobu wyświetlania tych informacji może być trudne. Ale miejmy nadzieję, że masz już dobrą wiedzę na temat pisania i przedstawiania informacji „O mnie” i możesz kontynuować z ufnością.

Co znajduje się w twoim blogu? Czy ty w ogóle masz? A może to jeden z twoich projektów na deszczowy dzień? Chcielibyśmy usłyszeć Twoje zdanie na temat biografii bloga, co powinno, a czego nie powinno zawierać, oraz Twój ulubiony sposób jej wyświetlania. Dźwięk w komentarzach!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me