Przewodnik po niezależnych blogach dla WordPress

Pisanie artykułów na WordPress na blogu może być miłym sposobem na relaks, odejście od codziennych napięć i dobrą metodą kontrolowania stresu, ale co z robieniem tego jako pracy? Co jeśli zostaniesz niezależnym pisarzem?


Bycie wolnym strzelcem nie jest ogrodem pełnym róż, ale jest to doświadczenie, które może być bardzo satysfakcjonujące zarówno dla twoich dochodów, jak i poczucia spełnienia. Spróbuj zapytać projektanta stron internetowych, jak miło jest obchodzić się z klientami, zrozumiesz mój punkt widzenia. W tym przewodniku podzielę się z Wami moim osobistym doświadczeniem, pomysłami i metodami w nadziei, że zainspiruje was to do zostania niezależnym pisarzem.

Zdecyduj co ty Chcesz napisać o

Decydowanie o tym, o czym powinieneś pisać, może być męczącym doświadczeniem, jeśli nie jesteś zdeterminowanym typem osoby. Z reguły, powinieneś pisać o tym, co najbardziej kochasz. Osiedlenie się za mniej lub po prostu skakanie za trendem nie jest opcją. Profesjonalne pisanie na blogu nie jest czymś, co można osiągnąć przy łagodnym zainteresowaniu – potrzebujesz pasji.

Ludzie będą chcieli przeczytać o twoich doświadczeniach, wiedzy i opiniach, jeśli pochodzą one z miejsca, w którym jesteś do tego zainspirowany. W przeciwnym razie artykuły, które napiszesz, będą nudne i puste. W sieci jest o wiele za dużo treści, abyś mógł wnieść swój wkład w nudne artykuły. Kiedy piszesz o czymś, twoja pasja musi tam być.

Nie czekaj, aż to się zdarzy

Planujesz napisać coś na bloga? Nie planuj za dużo ani nie przemyśl tego. Kiedy stajesz się niezależnym pisarzem, tworzenie artykułów może być boleśnie powolnym procesem, jeśli zaplanujesz zbyt wiele. Otwórz pustą stronę w swoim ulubionym edytorze i zacznij pisać. Zasadniczo uważam, że jest to o wiele łatwiejsze najpierw skup się na szerszym pomyśle, a następnie dodaj główne tematy / tytuły. Jeśli masz napisane główne tematy, reszta artykułu będzie płynęła znacznie szybciej i łatwiej.

Utwórz własny blog i CV

Jeśli chcesz przyciągnąć uwagę, musisz mieć własnego bloga. Wybierz niedrogą usługę hostingową, aby założyć bloga (jedną świetną opcją jest Cloudways, która zaczyna się już za 10 USD / mc – sprawdź moją recenzję Cloudways, aby dowiedzieć się więcej). Po opublikowaniu wystarczającej ilości treści rozważ utworzenie własnej wznowić online.

Chociaż możesz korzystać z bezpłatnych usług, takich jak about.me, zawsze wolę własne domeny. Możesz zrobić własne CV online za pomocą łatwych narzędzi i w krótkim czasie. W przypadku domeny sugeruję użycie własnej nazwy. W moim przypadku, alexvojacek.com jest więcej niż wystarczające.

Zostań niezależnym pisarzem: Resume

Użyj odpowiednich narzędzi

Przed zalogowaniem należy pamiętać, że pracuję na systemie Windows 10, więc zalecane narzędzia są przeznaczone dla użytkowników systemu Windows. Niektóre są również dostępne na iOS, ale aby się upewnić, musisz sprawdzić sklep z aplikacjami.

Kompilowanie CV może być bardzo łatwe, jeśli używasz odpowiednich narzędzi. Chociaż możesz użyć jednego z tych niesamowitych motywów WordPress, innym świetnym sposobem na rozpoczęcie własnego CV jest darmowy kreator stron, taki jak Mobirise, Wix itp. To przydatne narzędzie pozwoli Ci szybko zbudować stronę internetową, po prostu dodając moduły, zdjęcia i tekst. Po przygotowaniu witryny jest tak proste, jak skopiowanie plików na nowe konto hostingowe, a witryna powinna być od razu widoczna. Mobirise to program do tworzenia stron HTML, który działa całkowicie bez kodu, więc absolutnie nie ma potrzeby wcześniejszej wiedzy. Oprócz przenoszenia plików na hosting, a ponieważ jest to program do tworzenia HTML, nie będzie też musiał tworzyć baz danych!

Praca nad artykułami, kiedy zostaniesz niezależnym pisarzem, będzie wymagać użycia pewnych narzędzi. Jeśli lubisz pisać offline, Word będzie twoim najlepszym przyjacielem. Jeśli korzystasz z systemu Windows, dodaj Jedna uwaga do twojego ulubionego zestawu programów. To przydatne narzędzie pozwoli ci łatwo zapisać zawartość i zsynchronizować ją z chmurą. Jest to bardzo pomocne, gdy masz nowe pomysły na pisanie i nie masz wystarczająco dużo czasu, aby stworzyć nowy dokument. OneNote synchronizuje się ze wszystkimi urządzeniami, dzięki czemu jest to szybki sposób na szybkie tworzenie notatek, które później mogą zamienić się w pełne artykuły.

Zostań niezależnym pisarzem: Narzędzia

Jeśli samodzielnie edytujesz wszystkie artykuły, dobrze jest mieć podstawową wiedzę Photoshop. To narzędzie pozwala łatwo manipulować zdjęciami. Jeśli nie interesujesz się Adobe, zawsze możesz wybrać darmową trasę ŻYŁKA.

Jeśli potrzebujesz tylko poprawić, zmniejszyć lub wyciąć zdjęcia, istnieje wiele bezpłatnych opcji online. Świetną opcją jest Edytor zdjęć PicsArt – które zapewniają dostęp do ponad 100 milionów zdjęć, naklejek, memów i nie tylko. Lub prześlij własne zdjęcia i użyj ich zaawansowanego edytora, aby zmienić ekspozycję, usunąć tło, dodać efekty – w zasadzie wszystko, co możesz zrobić w Photoshopie (a potem jeszcze!).

Możesz też użyć czegoś prostego, takiego jak Faststone Image Viewer lub Internetowy edytor zdjęć Canva (co nie wymaga niczego instalowania). To cud, że tak potężne oprogramowanie jest bezpłatne. Wykorzystać jak najwięcej.

Używanie własnych zdjęć w każdym wpisie na blogu może stanowić problem, jeśli tematy nie są techniczne ani namacalne. Dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie zdjęć royalty free z witryn takich jak unsplash.

Jeśli chcesz zrobić zrzuty ekranu ze swojej pracy, bezpośrednio z komputera, po prostu dodaj program, taki jak Snipaste ze sklepu Microsoft Store (przy okazji, jest też wersja na komputer).

Korzystaj z mediów społecznościowych na swoją korzyść

Facebook doskonale nadaje się do nawiązywania kontaktów z przyjaciółmi, ale jeśli szukasz pracy, nie znajdziesz jej tam. Linkedin to wspaniała sieć społecznościowa do znalezienia pracy. Wykorzystaj to w pełni, dodając połączenia i powiększając sieć. Nie bój się publikować swoich artykułów w sieci i przedstawiać się kontaktom, które mogą być zainteresowane Twoją pracą.

Osobiście nie polecam subskrybowania sieci pracy, takich jak Fiverr, chyba że jesteś zadowolony z pracy prawie za darmo. Witryny z ofertami pracy online są pełne konkurencji, co sprawia, że ​​znalezienie dobrych ofert pracy jest prawie niemożliwe. 10 razy lepiej jest tworzyć własne połączenia i znajdować właścicieli firm zainteresowanych publikowaniem cotygodniowych treści. Przeskakiwanie z pracy losowej do pracy losowej to rozwiązanie, które na dłuższą metę pozbawi Twoją energię.

Zostań niezależnym pisarzem: LinkedIn

Bądź aktywny w społecznościach w swojej niszy

Wiem, że wspomniałem, że Facebook nie nadaje się do pracy, ale jednym z jego najlepszych zastosowań są grupy. Czy to społeczność programistów, społeczność fotograficzna lub jakikolwiek interesujący Cię temat. Dołączanie do grup to dobry sposób na znalezienie i poznanie odbiorców treści, gdy zostaniesz niezależnym pisarzem. Zawsze pytaj menedżera grupy lub społeczności, czy publikowanie treści zewnętrznych jest dozwolone. Publikowanie swojej pracy w grupach na Facebooku to bardzo przydatny sposób na poszerzenie grona odbiorców, dotarcie do potencjalnych potencjalnych klientów.

Zostań niezależnym pisarzem: grupy na Facebooku

Nie bój się mówić

Twoje pierwsze zadanie jest już gotowe i nie wiesz, co powiedzieć. Czy zdarzyło Ci się to kiedyś? Nie bój się mówić. Jeśli artykuł dotknie trudnych tematów lub boisz się, że nie pójdzie dobrze, nie pozostań całkiem. Powiedz coś. Bądź uprzejmy, ale nie ukrywaj swoich prawdziwych motywacji.

Ludzie chcą czytać uczciwe artykuły, nawet jeśli są techniczne. Firmy nie obrażą się, jeśli napiszesz coś negatywnego, o ile jest to napisane z szacunkiem i dobrze napisane. Pozbyłeś się strachu przed tym, że ludzie nie lubią twoich treści. Zawsze znajdą się ludzie zainteresowani tym, co masz do powiedzenia.

Utrzymaj zdrowe środowisko

Po pewnym czasie pisania blogów wkrótce przekonasz się, że twoja praca jest edytowana za każdym razem. To normalne. Musisz porzucić swoje ego, udając, że twoje dzieło jest zawsze dziełem sztuki. Choć może tak być, każdy poważny blog lub magazyn będzie miał redaktorów. Ci ludzie są odpowiedzialni za poprawianie treści, dostosowywanie jej do celu czasopisma i edytowanie jest całkowicie normalne.

Ale nie pozwól, aby edycja przebiegała bez problemu. Zbyt dużo edycji może zmienić główną wiadomość w twoim artykule. Zasadą jest, jeśli edytowana jest treść nie zmieniając zasadniczo twojego pomysłu to jest w porządku. Jeśli podejrzewasz, że konkretna edycja zmienia artykuł w fundamentalny sposób, musisz to przekazać redaktorowi.

Powiadomienie pracodawcy o tym, że zmiany zaszły za daleko, to zdrowy sposób na utrzymanie zdrowego środowiska, pod warunkiem, że robisz to z szacunkiem i dobrymi manierami (szarpnięcie tylko rozzłości wszystkich).

Zostań niezależnym pisarzem – i ciesz się!

Możesz napisać kilka świetnych artykułów i niektóre niezbyt dobre. Tego należy się spodziewać. Nie zmuszaj się za każdym razem do napisania arcydzieła. Pamiętaj, że aby zostać niezależnym pisarzem, potrzebujesz poświęcenia i zaangażowania. Z czasem Twoje artykuły będą się poprawiać. Sztuką jest naprawdę miłego pisania im. Jeśli uda ci się zrównoważyć zaangażowanie z przyjemnością, będziesz mieć to, co najlepsze z obu światów. Kto by tego nie chciał?

Czy masz jeszcze jakieś pytania dotyczące tego, jak zostać niezależnym pisarzem? A może jesteś freelancerem i masz więcej wskazówek, którymi możesz się podzielić? Zostaw komentarz – chcielibyśmy usłyszeć od ciebie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me