Wskazówki, jak uczynić WordPress Mobile przyjaznym

Wskazówki, jak uczynić WordPress Mobile przyjaznym

Często zdarza się, że ludzie używają urządzeń przenośnych, aby nadrobić zaległości w czytaniu lub wyszukać coś w Internecie. Szacuje jeden raport 60% wyszukiwań rozpoczyna się od urządzenia mobilnego. Jeśli twoi odbiorcy docelowi są częścią tej populacji, która ciągle się przemieszcza, tak naprawdę nie masz wyboru – musisz upewnić się, że Twoja witryna wygląda dobrze i działa świetnie na telefonach komórkowych. W tym poście przyjrzyjmy się, co możesz zrobić, aby Twoja witryna WordPress była przyjazna dla urządzeń mobilnych.


Witryna dostosowana do urządzeń mobilnych wygląda jak niewielka wersja zwykłej witryny. Aby uzyskać ten wygląd, należy zoptymalizować każdy element witryny, aby odpowiadał rozmiarowi ekranu. Aby przyciągnąć i utrzymać ruch, musisz upewnić się, że Twoja witryna szybko się ładuje, szczególnie na telefony komórkowe.

Dostosuj witrynę WordPress do urządzeń mobilnych

Googlebot analizuje wiele aspektów, sprawdzając, czy strona jest dostosowana do urządzeń mobilnych, w tym,

 • czy strona zawiera zbyt wiele reklam lub oprogramowanie, które nie jest odpowiednie dla urządzeń mobilnych, takich jak Flash i Java.
 • jeśli zawartość jest zmniejszana do ekranu, a tekst jest czytelny, bez powiększania i przewijania w poziomie.
 • czy linki są rozmieszczone wyraźnie od siebie, aby można je było łatwo stuknąć.

Dlaczego Twoja witryna WordPress powinna być przyjazna dla urządzeń mobilnych??

Dostosowanie strony internetowej WordPress do urządzeń mobilnych jest naturalnym następstwem gwałtownego wzrostu liczby telefonów komórkowych, lepszej łączności sieciowej i dostępu do Wi-Fi w miejscach publicznych. Bardziej przekonujące są powody,

 • Wyszukiwarki uważają za przyjazne dla urządzeń mobilnych jako czynnik rankingowy. Łatwość obsługi mobilnej zależy od strony. Oznacza to, że obszary Twojej witryny przyjazne dla urządzeń mobilnych zajmą wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania, a pozostałe treści – niższą.
 • Trudna do przeglądania strona internetowa może skutkować wyższym współczynnikiem odrzuceń, który może zaszkodzić SEO Twojej witryny. Z kolei strona dostosowana do urządzeń mobilnych może przełożyć się na lepszą szybkość witryny i SEO.
 • Dostosowanie stron do urządzeń mobilnych często oznacza, że ​​masz czyste siatki i układy, a być może jeden uniwersalny adres URL i jedną bazę kodów.
 • Przyjazność mobilna poprawia wzmocnienie marki i sprzedaż.

Jak uczynić witrynę WordPress przyjazną dla urządzeń mobilnych

W dzisiejszych czasach nowoczesne motywy WordPress, takie jak Total, reagują i mogą wyświetlać witrynę na dowolnym urządzeniu. Ale możesz zrobić wiele rzeczy zoptymalizuj swoją witrynę pod kątem urządzeń mobilnych, oprócz korzystania z responsywnego motywu.

1. Us ​​Mobile First Approach

W obecnym scenariuszu cyfrowym nie można przecenić znaczenia bycia przyjaznym dla urządzeń mobilnych. W Stanach Zjednoczonych, czas na media cyfrowe jest dłuższy o 51% w porównaniu do komputerów stacjonarnych 42%. Aby dotrzeć do tej grupy odbiorców, dotknij i przeciągnij, właściciele witryn nie tylko optymalizują istniejący projekt witryny pod kątem różnych rozmiarów ekranu. Idą krok naprzód i przyjmują pierwsze podejście mobilne.

Pierwsze podejście mobilne tworzy projekt UX specjalnie dla telefonów komórkowych i nadaje priorytet strategii treści dla mniejszych rozmiarów ekranu. Nie tylko optymalizuje istniejącą zwykłą stronę internetową na komputery stacjonarne dla telefonów komórkowych.

Innym ważnym powodem, dla którego warto przejść na urządzenia mobilne, jest ogłoszenie Google w listopadzie 2016 r. O stopniowym przechodzeniu na indeksowanie urządzeń mobilnych. Ta metoda indeksowania polega na tym, że Google najpierw sprawdza strony mobilne witryny pod kątem indeksowania, przed stronami na komputery. Podczas wyboru witryny dla pierwszy indeks mobilny, Google używa „klasyfikatorów”, aby dowiedzieć się, jak witryna jest przygotowana na indeks na urządzenia mobilne. Klasyfikatory określają, jak równa lub porównywalna jest strona komputerowa z witryną mobilną, jeśli chodzi o treść, linki, schemat, multimedia itp. W rzeczywistości w październiku Gary Illyes z Google wskazał publiczności na konferencji SMX East w Nowym Jorku, że niektóre witryny znajdują się już na liście indeksów telefonów komórkowych, a kolejne będą dostępne.

2. Zoptymalizuj obrazy

Pliki obrazów są zwykle bardzo duże. Ładują się wolniej niż inne zasoby, takie jak tekst i HTML. Aby Twoja witryna była przyjazna dla urządzeń mobilnych, musisz zoptymalizować obrazy, aby pasowały do ​​mniejszych ekranów. Od wersji 4.4 WordPress w dużej mierze zajmuje się tym, ale zawsze możesz także użyć wtyczki WordPress w celu dalszej optymalizacji swoich zdjęć.

Możesz zrobić znacznie więcej, aby zoptymalizować obrazy, zawsze pamiętając, że optymalizacja obrazów wymaga równowagi między wrażeniami użytkownika, atrakcyjnością wizualną i wydajnością strony. Po pierwsze, usuń obrazy, które nie dodają wartości. Następnie, nawet przed przesłaniem zdjęć, zoptymalizuj obrazy, kompresując je do mniejszych rozmiarów plików. Jeśli korzystasz z programu Photoshop, skorzystaj z Zapisz dla Internetu opcja. Narzędzia online, takie jak TinyPNG lub wtyczki takie jak WPSmush może również wykonywać pracę dość wydajnie. Jest też Strona Github które mogą pomóc w porównaniu różnych narzędzi do kompresji. Aby dowiedzieć się więcej na temat optymalizacji obrazu, skorzystaj z naszego przewodnika po optymalizacji obrazu.

3. Wdróż przyspieszone strony mobilne

Przyspieszone strony mobilne dla WordPress

Accelerated Mobile Pages to inicjatywa Google typu open source mająca na celu szybkie ładowanie treści na telefony komórkowe. Daje to wydawcom środki do tworzenia treści dostosowanych do urządzeń mobilnych tylko raz i natychmiastowego ładowania ich w internecie mobilnym. AMP to tak naprawdę dużo optymalizacje do strony wykonanej w jednolity sposób, zgodnie z wymaganiami Google. Dostępna będzie standardowa gama formatów reklam, sieci reklamowych i technologii. Jednocześnie wydawcy mogą również wybrać własne formaty, o ile nie jest to utrudnione. Mamy własny samouczek AMP dla WordPress dotyczący tworzenia stron AMP, które pomogą Ci zacząć. Polecamy również AMP Start od Google pomaga również tworzyć świetnie wyglądające strony AMP z gotowymi szablonami i komponentami AMP.

Treści AMP będą natychmiast dostępne w wyszukiwarce Google i dostępne za pośrednictwem platform społecznościowych, takich jak Twitter, LinkedIn i Pinterest.

Specjalne formatowanie i dostarczanie stron na telefony komórkowe sprawia, że ​​strony te są znacznie szybsze na urządzeniach mobilnych. Średni czas ładowania strony AMP do załadowania z Google wynosi mniej niż pół sekundy. Według stanu na październik 2017 r. Więcej niż 25 milionów domen opublikowało ponad 4 miliardy stron AMP. AMP prowadzi do 10% wzrostu ruchu na stronie i podwaja czas spędzany na stronie. Witryny e-commerce AMPed odnotowały 20% wzrost konwersji sprzedaży ponad strony inne niż AMP.

AMP nie jest jeszcze czynnikiem rankingowym może to jednak mieć duży wpływ na komfort użytkowania, a tym samym na SEO.

4. Unikaj wyskakujących okienek na pełnym ekranie

Nie ma co do tego wątpliwości wyskakujące okienka działają. Jednak podczas korzystania z wyskakujących okienek musimy zawsze dbać o wygodę użytkowników. Wyskakujące okienka, które są odpowiednie dla kontekstu, mają chwytliwe nagłówki i oferują czytelnikowi prawdziwą wartość, mają lepsze możliwości konwersji. Z drugiej strony spamerskie, trudne do odrzucenia wyskakujące okienka, które wyświetlają reklamy nad główną treścią, są wystarczające, aby odesłać odwiedzającego.

Gdy użytkownik kliknie stronę Google, treść, którą masz zaindeksowane w wyszukiwaniu mobilnym musi być łatwo dostępny. W przeciwnym razie mogą nie zajmować wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania na urządzeniach mobilnych (od stycznia 2017 r.). Wyskakujące okienka w odpowiedzi na zobowiązania prawne, takie jak pliki cookie i potwierdzenia wieku lub okna dialogowe logowania umożliwiające dostęp do zablokowanych treści są w porządku z Google. To samo dotyczy reklam, które zajmują minimalną przestrzeń ekranu i można je łatwo odrzucić.

Wręcz przeciwnie, wyskakujące okienka, które pojawiają się, gdy użytkownik dotrze do strony z wyszukiwania, które obejmują główną treść, lub które pojawiają się podczas przeglądania, nie znajdują uznania w Google. To samo dotyczy autonomicznych reklam pełnoekranowych, które użytkownik musi zamknąć przed uzyskaniem dostępu do głównej treści.

Inne dobre praktyki postępowania w przypadku wyskakujących okienek na telefonach komórkowych obejmują unikanie wyskakujących okienek na pełnym ekranie lub włączenie treści rozwijanych, takich jak akordeony lub rozwijane pudełka w witrynie mobilnej. Używaj mniejszych wiadomości, takich jak banery, wstawki lub slajdy, lub chowaj zawartość za kartami.

John Mueller z Google informuje, że reklamy pełnoekranowe wyświetlane między kliknięciem wyszukiwania a dostępem do treści mają negatywny wpływ na ranking. W związku z tym wyskakujące okienka podczas przechodzenia ze strony na stronę lub wyskakujące wyskakujące okienka mogą nie wpływać na ranking.

5. Rozważ utworzenie aplikacji mobilnej

WordPress Mobile Ready

Aplikacja mobilna to program komputerowy, który działa na urządzeniu mobilnym, takim jak telefon lub zegarek. Na przykład Amazon ma aplikację na zakupy Alexa. Aplikacje są teraz dostępne i do pobrania na wszystko – na użytek, wydajność, nawigację, rozrywkę, sport lub fitness. Facebook to najczęściej pobierana aplikacja 140 milionów miesięczne pobieranie aplikacji.

Wiele witryn ma zarówno witryny mobilne, jak i aplikacje mobilne. Aplikacja zapewnia określone informacje w łatwym do zrozumienia formacie. Jest intuicyjny w obsłudze i oferuje większą interaktywność. Obecnie znaczna część działalności eCommerce, w tym płatności, odbywa się za pośrednictwem telefonów komórkowych. W związku z tym aplikacje mobilne będą się utrzymywać i będą rosły. Najlepsze jest to, że łatwo przekształcić witrynę WordPress w aplikację lub stworzyć aplikację dla małych firm.

Aplikacje mobilne zwiększają ruch, umożliwiając użytkownikom dotykanie bezpośrednio ze swoich telefonów. Użytkownicy mogą uzyskać dostęp do Ciebie w ciągu kilku kliknięć. Aplikacje pomagają dotrzeć do większej liczby klientów i dobrze integrują się z sieciami społecznościowymi. Możesz używać aplikacji, aby regularnie aktualizować listę produktów oraz tworzyć rabaty i oferty. Lub połącz się ze stronami partnerskimi, aby uzyskać dostęp do Twojej aplikacji i uzyskać lepszą widoczność.

Owinąć

Po przeprowadzeniu wszystkich optymalizacji, aby Twoja witryna była przyjazna dla urządzeń mobilnych, nie zapomnij ją przetestować PageSpeed ​​Insights. The Google Friendly Friendly Test testuje również strony internetowe na podstawie adresów URL.

Wskazówki w tym poście nie są wyczerpujące. Istnieje mnóstwo zoptymalizowanych wtyczek WordPress i więcej poradników, które pomogą Ci ulepszyć swoją witrynę mobilną. Więc jeśli masz coś do dodania lub masz do nas pytanie, podziel się komentarzami poniżej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map