Wskazówki, jak poprawić funkcjonalność WordPress w swojej witrynie

Wskazówki, jak poprawić funkcjonalność WordPress w swojej witrynie

Zainstalowanie motywu na stronie opartej na WordPressie lub po prostu uruchomienie go online bez odpowiedniej optymalizacji nie wystarczy, aby zoptymalizować funkcjonalność WordPressa i sprawić, by był naprawdę użyteczny. Publiczność internetowa stała się bardzo wybredna i wymagająca.


Szukają zoptymalizowanych pod kątem prędkości, funkcjonalnych, ale dobrze wyglądających zasobów online, które zapewniają każdą informację i funkcjonalność, której szukają. Budując użyteczną i funkcjonalną witrynę WordPress, zwróć uwagę na następujące 10 głównych wskazówek.

1. Wybierz najlepszy host

Tutaj zaczyna się historia. Wydajny i niezawodny hosting jest ogromnym wyznacznikiem lepszej funkcjonalności WordPress. Istnieje wiele opcji do wyboru. Niektóre z nich są tańsze niż inne, w tym różne zestawy funkcji do planów cenowych. Aby pomóc Ci wybrać najlepszego hosta, który spełni wymagania Twojej witryny, zapoznaj się z poniższą listą kontrolną.

 • Wybierając najlepszy rodzaj hostingu, rozważ budżet swojego projektu i ilość danych, które musisz udostępnić w swojej witrynie. Chociaż wielu programistów nie lubi hostingu współdzielonego ze względu na fakt, że musisz dzielić przestrzeń z innymi witrynami, jest to idealny wybór dla mniejszych projektów internetowych, które nie mają stałego przepływu dochodów. Może to być świetny punkt wyjścia dla witryn, które starają się dotrzeć do nowych odbiorców.
 • Słaby punkt. Ważne jest, aby wybrać hosting zapewniający regularne i bezpieczne kopie zapasowe. Witryny WordPress są podatne na ataki hakerskie. Aby więc czuć się bezpiecznie, że wszystkie cenne informacje z Twojej witryny są chronione i zabezpieczone, wybierz plan hostingowy, który obejmuje regularne kopie zapasowe.
 • Szybkie ładowanie strony. Wybierz plan hostingowy, który obejmuje system buforowania i wysokie prędkości ładowania strony. Jeśli nie chcesz, aby Twoi klienci wychodzili na strony konkurencji, nie każ im czekać dłużej niż 2 sekundy, aż strona się załaduje.

2. Zainstaluj selektywnie wtyczki

W rzeczywistości nie będziesz miał trudności z poszukiwaniem najbardziej optymalnego rozwiązania, aby dodać określone funkcje WordPress do swojej witryny. Istnieją tysiące darmowych wtyczek i tyle samo premium do wyboru do wszystkich celów. Ponadto wiele premium Szablony stron WordPress są ładowane z rozszerzeniami, które będą pasować do określonych celów. Może to być na przykład formularz rezerwacji online, suwak, formularz kontaktowy WordPress, LMS, lokalizator sklepów WordPress itp..

Mimo że jest tak wiele niesamowitych wtyczek, bądź wybiórczy. Instaluj tylko potrzebne wtyczki i, jeśli to możliwe, staraj się kondensować funkcje w jednej wtyczce. Posiadanie wielu wtyczek nie zawsze jest złe, ale zwiększa wysiłek, który musisz włożyć w testowanie aktualizacji.

3. Używaj elastycznych projektów

Jako system zarządzania treścią WordPress nie jest rozwiązaniem mobilnym. Aby wyglądał idealnie na wszystkich ekranach, musisz zainstalować wtyczki innych firm na pulpicie nawigacyjnym swojej witryny. Na szczęście istnieje wiele elastycznych motywów WordPress do wyboru, zarówno darmowych, jak i premium.

Responsywne motywy WordPress dla funkcjonalności WordPress - Monstroid

Wraz z rosnącym przejściem społeczności internetowej na korzystanie z urządzeń przenośnych, niezbędne jest, aby każda witryna była przyjazna dla urządzeń mobilnych. Co więcej, projekty na urządzenia mobilne stają się o wiele bardziej przydatne, szczególnie w przypadku funkcjonalności WordPress. Korzystając z nich, możesz mieć pewność, że każda informacja podana na stronie internetowej jest wyświetlana poprawnie i nie zaśmieca strony.

4. Integracja z mediami społecznościowymi

Trudno znaleźć osobę, która nie ma konta w żadnej z popularnych sieci społecznościowych. Dzięki integracji witryny WordPress z opcjami mediów społecznościowych uczynisz ją bardziej użyteczną dla odbiorców. Ponadto zwiększasz szanse, że więcej osób zaangażuje się w Twoją markę.

 • Opcje udostępniania społecznościowego umożliwiają klientom udostępnianie informacji o wybranych przez nich danych za pomocą jednego kliknięcia.
 • Widżety mediów społecznościowych wyświetlają najnowsze publikacje bezpośrednio na stronach Twojej witryny.
 • Dzięki funkcji logowania społecznościowego nie trzeba wypełniać formularzy rejestracyjnych.

Integracja społeczna dla funkcjonalności WordPress

Wiele motywów ma co najmniej podstawową integrację z mediami społecznościowymi za pomocą widżetów lub modułu nagłówka / stopki. Ale bardzo łatwo można go dodać samodzielnie za pomocą wtyczki WordPress do mediów społecznościowych. Po znalezieniu odpowiedniej wtyczki skorzystaj z tych wskazówek z naszego bloga, aby zwiększyć swoją obecność:

 • Podstawy marketingu w mediach społecznościowych dla Twojej witryny WordPress
 • Jak monitorować Social Media Analytics za pomocą WordPress
 • Jak zwiększyć liczbę obserwowanych mediów społecznościowych z Twojej witryny WordPress

5. Użyj animacji HTML5

Minęła dekada od oficjalnego ogłoszenia o śmierć Flasha. W dzisiejszej sieci lepiej jest ulepszyć swoją witrynę dzięki animacji HTML5 z wielu powodów. Przede wszystkim wyszukiwarki nie widzą elementów witryny opartych na technologii Flash.

Jak często aktualizujesz Flash Player? Nie możesz przypomnieć sobie ostatniego razu? Podobnie jak większość użytkowników sieci. Większość z nas korzysta z przestarzałych odtwarzaczy Flash, które nie obsługują efektów animacji Flash, dzięki którym ulepszyłeś swoją witrynę. Dodatkowo animacja HTML5 jest przyjazna dla urządzeń mobilnych, co zwiększa szanse, że Twoja witryna będzie wyglądać bardziej interaktywnie.

6. Uczyń nawigację łatwą i oczywistą

Po raz pierwszy odwiedzający witrynę powinni łatwo znaleźć niezbędne informacje w ciągu kilku sekund. Intuicyjne i rozpoznawalne wzorce nawigacji poprawią komfort przeglądania przez użytkowników, dzięki czemu Twój zasób sieciowy będzie bardziej przyjazny dla użytkownika.

Nie wymyślaj na nowo koła, gdy myślisz o elementach nawigacyjnych witryny, które powinny znajdować się na Twojej stronie. Zawsze dobrym pomysłem jest umieszczenie panelu nawigacyjnego na górze strony. Właśnie tam użytkownicy spodziewają się go znaleźć. Dodaj także pole wyszukiwania oparte na Ajaxie obok głównego panelu nawigacji witryny. Ulepsz swoją witrynę dzięki liście kategorii na pasku bocznym, archiwach i okruszkach.

7. Prosty i czysty design

Podczas budowania lub modyfikowania witryny WordPress należy pamiętać o jednej prostej zasadzie – odwiedzający witrynę szukają funkcji WordPress zamiast formy. Dlatego pracując nad projektem witryny, zadaj sobie proste pytanie: „Czy projekt taki pomyli mojego gościa?” Jeśli wahasz się odpowiedzieć na to pytanie, być może lepiej wybrać inną strategię.

Prosty elegancki design WordPress

Ludzie lubią przewidywalne projekty. Lubią widzieć pewne elementy w niektórych miejscach. Jeśli tak się nie stanie, stają się sfrustrowani i zdezorientowani, co powoduje, że opuszczają strony konkurentów.

8. Użyj CDN

Upewnij się, że prędkość Twojej witryny jest na równi z konkurencją, używając CDN. Jest to kluczowa część przyspieszenia WordPress, a ponieważ jest tak wiele bezpłatnych usług CDN do wyboru, nie masz żadnej wymówki, aby nie spróbować.

CDN to sieć dostarczania treści zazwyczaj zlokalizowana na całym świecie, która dostarcza statyczną zawartość witryny (np. Obrazy lub CSS) do czytelników szybciej niż własny serwer WWW. Możesz przeczytać więcej o korzyściach CDN, ale ogólnie jest to dobry pomysł na każdą stronę internetową (WordPress lub nie). W rzeczywistości – używamy Cloudflare tutaj w WPExplorer i sprawdził się doskonale dla nas.

9. Skoncentruj się na SEO

Funkcjonalność WordPress: SEO

Nie zaniedbuj SEO. To naprawdę jest tak ważne, jak mówią ludzie. Optymalizacja wyszukiwarek wymaga dużo czasu i wysiłku, aby opanować, ale jest mnóstwo wtyczek, przewodników i wskazówek online, które pomogą Ci zacząć. Oto tylko niektóre z naszych ulubionych:

 • Jak korzystać z Yoast SEO w celu zwiększenia pozycji w wyszukiwarkach
 • Niezbędne strategie SEO WordPress w celu poprawy rankingu
 • Najważniejsze wskazówki SEO WordPress dla nowych firm
 • 10 wskazówek SEO WordPress, aby zwiększyć ruch w swojej witrynie
 • Wskazówki dotyczące SEO wideo, aby jak najlepiej wykorzystać filmy WordPress
 • Plus więcej na naszym blogu SEO

10. Nie zapomnij zaktualizować

Na koniec – nie zapomnij aktualizować instalacji, motywu i wtyczek WordPress! Aktualizacja WordPress nie tylko jest ważną wskazówką dotyczącą bezpieczeństwa WordPress, ale także zapewnia, że ​​masz wszystkie najnowsze poprawki błędów i nowe funkcje (co znacznie poprawia funkcjonalność WordPress).

Ostatnie przemyślenia na temat funkcjonalności WordPress

WordPress to potężny system zarządzania treścią, z którego korzysta ponad 30% stron internetowych dostępnych we współczesnej sieci. Rosnąca społeczność WordPress zapewnia więcej narzędzi i przydatnych wskazówek, jak sprawić, by Twoja strona była bardziej funkcjonalna i użyteczna. Mamy nadzieję, że wskazówki, które omówiliśmy w tym poście, pomogą Ci odpowiednio zoptymalizować witrynę i zwiększyć zaangażowanie użytkowników.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map