Wskazówki, jak lepiej zorganizować swoją witrynę WordPress

Wskazówki, jak lepiej zorganizować swoją witrynę WordPress

Zawsze dobrze jest zacząć od początku. Z pewnością musiałeś czuć się dobrze, kiedy zacząłeś od czystej instalacji WordPress. Ale z biegiem czasu, chociaż zajęty byłeś tworzeniem świetnych treści lub dostrajaniem do SEO, być może nie zauważyłeś, że gromada się sumuje. A teraz trudno ci znaleźć rzeczy w instalacji WordPress? Za dużo kategorii? I tagi? Wpisy na blogu są nieaktualne? Wolno się ładuje? Kopie zapasowe trwają wiecznie? Jeśli jest to tak dla wszystkich (lub nawet niektórych), to jest dla Ciebie. Czas przystąpić do poważnego sprzątania, aby ulepszyć WordPress.


Oto, co możesz zrobić, aby lepiej zorganizować WordPress:

1. Struktura witryny

Menu jest tak dobrym miejscem, jak każde inne, aby uporządkować WordPress. Logiczne i proste menu pomaga odwiedzającym w Twojej witrynie znaleźć to, czego szukają. Jeśli nie znajdą tego, czego chcą, prawdopodobnie się odejdą. Wszyscy wiemy, co oznacza wysoki współczynnik odrzuceń w rankingach wyszukiwarek.

Nie tylko to, Google również opiera się na strukturze Twojej witryny, aby znaleźć treść, a także określić, która treść jest ważniejsza niż reszta. Zróbmy więc naszą przysługę i zwróć uwagę na menu, nawigację i strukturę strony.

Nie wszystkie strony i posty na blogu muszą znaleźć miejsce w menu. Ważne jest prawidłowe kategoryzowanie i tagowanie swoich postów oraz miejsce w głównych kategoriach w menu. Jeśli dobrze rozumiesz kategorie i tagi, budowanie menu staje się o wiele łatwiejsze. Yoast ma dość kompleksowy przewodnik na temat strukturyzowania stron internetowych.

Witryna z dużą zawartością może wymagać wielopoziomowego menu obniżania. Ale nie przesadzaj, ponieważ użytkownicy mogą nie być zbyt chętni, aby przejść zbyt wiele kliknięć, aby dotrzeć do potrzebnych treści.

Korzystanie z bułki tartej na górnym pasku w celu zapewnienia szybkich linków do popularnych stron jest również dobrym pomysłem na stronę z dużą ilością treści.

2. Przejrzyj kategorie i tagi

Domyślnie wszystkie posty w WordPress są oznaczone jako „Nieskategoryzowane”. A jeśli nie skategoryzujesz swojego postu, ta kategoria pojawi się na twoich stronach internetowych. Kategoryzowanie postów jest nie tylko konieczne w przypadku WordPress, ale także ważne dla SEO. Pomaga wyszukiwarkom i odwiedzającym ograniczyć wyszukiwanie w witrynie. Przydaje się do organizowania treści w sposób umożliwiający łatwe wyszukiwanie. Kategorie ułatwiają użytkownikowi interfejs i interfejs administratora strony.

Główną różnicą między kategoriami i tagami jest to, że kategorie są ogólne, łączą w sobie posty, które można opisać w szerokim opisie. Tagi są bardziej szczegółowe. Wpis może mieć więcej niż jeden tag i może należeć do wielu kategorii. Kategorie to główne tematy poruszane na blogu i prawdopodobnie nie będą się często zmieniać.

W idealnym przypadku kategorie powinny być odrębne, bez nakładania się. Podczas kadrowania kategorii i tagów spójrz na nie z punktu widzenia użytkowników, aby ułatwić im przeglądanie. Zawsze lepiej jest wybrać kategorie, z których będziesz korzystać w swojej witrynie już na jej początku. Dzięki tagom możesz je dodawać w miarę upływu czasu.

Z czasem jednak przekonasz się, że Twoje kategorie i tagi nakładają się na siebie lub ich liczba jest zbyt duża, aby ułatwić nawigację. Wtedy nadszedł czas, aby dokonać przeglądu kategorii i tagów w Twojej witrynie.

Usuń nieużywane tagi

 • Po pierwsze, możesz usunąć wszystkie nieużywane tagi. Zmierzać do Posty> Tagi. Jeśli liczba jest równa „0” dla dowolnego tagu, usuń ten tag. Usuwając niepotrzebne kategorie i tagi, zwolnisz miejsce w niektórych plikach administracyjnych WordPress.
 • Następnie przejrzyj wszystkie pozostałe tagi, aby sprawdzić, czy możesz połączyć kilka z nich razem. Zachowaj odpowiednie tagi i połącz z nimi rzadko używane tagi. The Wtyczka przekierowania powinien ci w tym pomóc. Po zainstalowaniu wtyczek musisz wprowadzić adresy URL, które mają zostać przekierowane. Korzystanie z opcji szybkiej edycji w Posty> Tagi, dodaj nowe tagi zamiast starych tagów do starych postów.
 • Po zakończeniu usprawniania kategorii i tagów sprawdź, czy nie ma uszkodzonych linków i upewnij się, że adresy URL są przekierowywane na odpowiednią stronę.

Możesz sprawdzić nasz artykuł na temat lepszych tagów i kategorii, aby dowiedzieć się o wtyczkach, które pomagają w kategoriach i tagach.

3. Utwórz wewnętrzne linki w swoich postach na blogu

Linki wewnętrzne są bardzo pomocne w poprawie SEO. Pomagają utrzymać użytkowników w witrynie dłużej, kierując ich do innych interesujących treści. WordPress ułatwia pisarzom wyszukiwanie pokrewnych postów z linkami. Wstawiając link do swojego posta, możesz szybko przejrzeć istniejące artykuły w swojej witrynie i znaleźć pokrewne posty do linku.

Linki wewnętrzne

Najlepiej jest też poświęcić czas na ponowne przejrzenie starszych postów i powiązanie ich z powiązanymi nowymi postami.

Innym sposobem na obejście tego jest skorzystanie z wielu wtyczek powiązanych postów i wyświetlenie wybranych postów związanych z tym, które czytają odwiedzający.

4. Sprawdź, czy nie ma uszkodzonych linków

Raz na jakiś czas sprawdź swoją witrynę pod kątem uszkodzonych linków. Żaden użytkownik nie lubi lądować na ślepej stronie i nie może zawracać sobie głowy kierowaniem się wskazówkami w celu znalezienia odpowiedniej treści. Za każdym razem, gdy zmieniasz adresy URL, kategorie lub tagi, pamiętaj, aby dodać przekierowanie do istniejącej treści.

The Broken Link Checker to świetna wtyczka do skanowania witryny w poszukiwaniu uszkodzonych linków. Chociaż istnieje mnóstwo innych świetnych zasobów do naprawy uszkodzonych łączy.

5. Oczyść bazę danych

Czyszczenie bazy danych może znacznie poprawić wydajność witryny. Nowa instalacja WordPress ma tylko kilka tabel baz danych. Ale nawet w miarę dodawania treści baza danych pęcznieje i z czasem staje się niewygodna. Moja trzymiesięczna instalacja WordPressa ma już ponad 30 tabel, co nie wystarcza, aby wywoływać duże obciążenia, ale na pewno się tam dostaję.

Tabele bazy danych

Najlepiej wyczyścić bazę danych, zanim pojawią się problemy, takie jak powolne ładowanie, tworzenie kopii zapasowej lub importowanie / eksportowanie plików. Czyszczenie bazy danych może poprawić wydajność, przyspieszyć tworzenie kopii zapasowych, rozwiązać problemy z przepływem pracy i pomóc w utrzymaniu witryny. Po utworzeniu kopii zapasowej bazy danych wykonaj następujące czynności,

 • Zacznij od opróżnienia Kosza we wpisach i stronach. Możesz także usunąć posty oczekujące lub robocze, których już nie potrzebujesz.
 • Usuń nieużywane motywy i wtyczki, nie dezaktywuj ich.
 • Usuń niezatwierdzone komentarze, spam i śmieci z komentarzy.
 • Nieużywane pliki multimedialne można usunąć z folderu wp-uploads.
 • Zoptymalizuj bazę danych za pomocą opcji Optymalizuj tabelę PHPMyAdmin. Usuń wszystkie koszty ogólne, jeśli występują, z tabeli.

Usuń koszty ogólne

 • Uszkodzone bazy danych można również naprawić, zaznaczając tę ​​opcję.

Zoptymalizuj bazę danych

 • Możesz także zoptymalizować bazę danych, edytując plik wp-config.php. Lub jeśli wolisz użyć wtyczki, spróbuj Optymalizacja WP

Podsumowując

Jeśli chcesz pójść o krok dalej, możesz raz na jakiś czas przeprowadzić kontrolę treści, aby usunąć treści, które nie są już istotne. Ale staranne wdrożenie powyższych kroków powinno pomóc pozbyć się WordPressa z dużej części martwej wagi i zapewnić bardziej zorganizowany wygląd. Utrzymanie zdrowego rozsądku podczas dodawania kategorii i tagów oraz przyjęcia logicznej struktury menu znacznie przyczyni się do oczyszczenia i utrzymania WordPressa.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map