Z ponad 1,7 miliarda aktywnych użytkowników, Facebook może być potężną platformą do pozyskiwania nowych klientów i kierowania ukierunkowanego ruchu do Twojej witryny. Nie jest to jednak tak proste, jak publikowanie treści na Facebooku i liczenie na najlepsze.


Facebook ciągle się zmienia, a właściciele firm muszą być na bieżąco, aby skutecznie wykorzystać swoją moc. Na szczęście istnieje kilka sprawdzonych i skutecznych strategii, które można wdrożyć, aby zapewnić jak największy zasięg.

W tym artykule przyjrzymy się siedmiu strategiom, których możesz użyć, aby zmaksymalizować wpływ swoich wysiłków na Facebooku.

Wskazówka 1: Utwórz profil na Facebooku i stronę firmową

W porządku, więc jest to oczywisty krok dla wielu z was. Jednak prawda jest taka, że ​​wiele osób jeszcze nie zapuściło się w świat Facebooka. Tylko od kwietnia 2015 r 41% małych amerykańskich firm używało Facebooka do marketingu. Ponadto wielu właścicieli małych firm używa swojego profilu osobistego zamiast dedykowanej strony biznesowej, aby reklamować się na Facebooku, pomimo wielu zalet korzystania ze strony biznesowej.

Nasza strona biznesowa na Facebooku (kliknij, aby wyświetlić i polubić!)

Nasza strona biznesowa na Facebooku (kliknij, aby wyświetlić i polubić!)

Jeśli nie masz już skonfigurowanej strony firmowej (musisz także utworzyć konto, jeśli jeszcze go nie masz).

Wskazówka 2: Dodaj przyciski społecznościowego udostępniania i śledzenia do swojej witryny

Zasięg to termin, który odnosi się do liczby kanałów informacyjnych Facebooka, w których treść pojawia się po opublikowaniu. Chociaż zasięg Twoich postów jest określany przez złożone algorytmy Facebooka, istnieje wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby zwiększyć zasięg.

Jednym z oczywistych sposobów na zwiększenie zasięgu jest zwiększenie liczby osób takich jak Twoja strona. Ułatw swoim czytelnikom polubienie Twojej strony na Facebooku (i innych kont w mediach społecznościowych), dodając przyciski społecznościowe do Twojej witryny. Robimy to, wyświetlając dedykowany widget Facebook na pasku bocznym (wystarczy spojrzeć na prawo od tego postu).

Jeśli nie chcesz używać dużego widżetu, możesz zamiast tego dodać przycisk obserwowania na Facebooku oraz wiele innych przycisków mediów społecznościowych. Istnieje wiele opcji dostępnych bezpośrednio z Facebook, lub możesz użyć wtyczki (sugestie poniżej).

Oprócz dodawania nowych obserwujących, innym sposobem na zwiększenie zasięgu jest zachęcenie użytkowników do udostępniania treści w swoich profilach za pomocą przycisków udostępniania społecznościowego. Możesz umieszczać niestandardowe przyciski w różnych lokalizacjach na postach, stronach i stronach graficznych.

Koniec posta na blogu WPExplorer z przewijanymi przyciskami z boku posta i statycznymi przyciskami na dole posta

Mamy przewijane przyciski z boku postów i statyczne przyciski u dołu postów

Dostępnych jest wiele wtyczek, które pomogą Ci dodać udział w mediach społecznościowych i przyciski śledzenia. Dwie popularne opcje obejmują Udostępnianie Jetpack (dołączony do wtyczki Jetpack) i Aplikacja SumoMe Share (dołączony do wtyczki SumoMe). Istnieje również wiele opcji premium, takich jak Monarch i Easy WordPress Social Sidebar.

Wskazówka 3: Skonfiguruj swoją witrynę do automatycznego publikowania na Facebooku

Skonfigurowanie witryny do automatycznego publikowania postów na Facebooku pozwala zaoszczędzić czas i problemy z logowaniem się na Facebooku i ręcznym tworzeniem postów. Można to zrobić na wiele różnych sposobów, w tym poprzez Moduł reklamowy Jetpack lub poprzez wtyczki takie jak Facebook Auto Publish.

Jeśli masz już zainstalowany pakiet Jetpack, na pulpicie nawigacyjnym przejdź do Jetpack > Ustawienia > Zaręczynowy > Propagować > Skonfiguruj swoje ustawienia upublicznienia. Tutaj możesz połączyć się z Facebookiem i innymi kontami mediów społecznościowych, aby za każdym razem, gdy publikujesz nowe treści, były one automatycznie udostępniane na Facebooku i poza nim.

Jetpack Publikuj ekran ustawień w WordPress

Jetpack Publikuj ekran ustawień w WordPress

Wskazówka 4: Dodaj metatagi Open Graph do swojej witryny

Jeśli chcesz, aby Twoje treści wyglądały świetnie po udostępnieniu na Facebooku, musisz je dodać Otwórz wykres (OG) do znaczników witryny. Dodanie tagów OG pozwala przejąć kontrolę nad wyglądem treści poprzez identyfikację różnych jej części, takich jak tytuł, opis i obraz:

Link do posta na blogu WPExplorer gotowy do opublikowania na Facebooku z obrazem, tytułem i opisem

Jak Facebook używa tagów Open Graph, aby posty wyglądały świetnie

Możesz dodać tagi OG ręcznie lub zrobić to w prosty sposób za pomocą takiej wtyczki Yoast SEO.

Wskazówka 5: Dołącz i twórz grupy na Facebooku

Twoja obecność na Facebooku nie musi być ograniczona do twojego osobistego profilu i strony biznesowej. Dołączanie do grup na Facebooku, które są istotne dla Twojej firmy, i przyczynianie się do nich, jest jednym ze sposobów tworzenia nowych połączeń i generowania potencjalnych klientów. Istnieje wiele strategii, które można zastosować, jeśli chodzi o korzystanie z grup na Facebooku; po prostu przeczytaj zasady grupy i przestrzegaj ogólnej etykiety na Facebooku.

Możesz także rozważyć utworzenie własnej grupy. Takie postępowanie może potencjalnie pomóc Ci w ustaleniu się jako autorytet w Twojej branży i daje ci kontrolę nad tym, co dzieje się w grupie. Jednym z głównych minusów zarządzania grupą na Facebooku jest to, że może to być czasochłonne, dlatego ważne jest, aby stale oceniać dokładnie to, co otrzymujesz w zamian za poświęcony czas.

Wskazówka 6: Użyj reklam na Facebooku

Można by pomyśleć, że reklama na platformie tak dużej jak Facebook byłaby bardzo droga. Możesz jednak zacząć Reklamy na Facebooku przy bardzo skromnych kosztach i wdrażaj ściśle ukierunkowane kampanie na podstawie wieku, lokalizacji i zainteresowań.

Ekran opcji kierowania reklam na Facebooku

Opcje kierowania reklam na Facebooku

Oczywiście to od Ciebie zależy, czy Twoje reklamy będą skuteczne i czy odpowiednio je skierujesz. Reklamy na Facebooku stały się potężnym i popularnym narzędziem marketingowym. W rezultacie dostępnych jest mnóstwo wspaniałych zasobów, które pomogą Ci tworzyć i ulepszać kampanie reklamowe.

Wskazówka 7: Bądź na bieżąco dzięki aktualizacjom Facebooka

Krajobraz Facebooka ciągle się zmienia, dlatego ważne jest, aby być na bieżąco z tym, co się dzieje. W miarę ewolucji Facebooka niektóre strategie mogą stać się mniej skuteczne lub nawet przestarzałe, gdy pojawiają się nowe możliwości.

Subskrybuj do Wiadomości z Facebooka oraz inne serwisy społecznościowe, takie jak Social Media Examiner i Social Media Today. W ten sposób nigdy nie przegapisz okazji do zwiększenia zasięgu na Facebooku.


Facebook oferuje ogromną pulę potencjalnych klientów dla Twojej firmy. Ponieważ jednak wiele firm walczy o uwagę użytkowników Facebooka, łatwo jest zgubić się w morzu profili, stron i postów. Aby Facebook działał magicznie na Twojej stronie, możesz zastosować te sprawdzone strategie!

Jakie strategie okazały się najbardziej skuteczne w zwiększaniu ruchu z Facebooka do Twojej witryny? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me