WordPress eCommerce Prezenty i prezenty

Wraz z nowym rokiem i już w toku możesz wreszcie zaplanować nadchodzące wakacje! Czas przygotować i upiększać swój sklep internetowy – postaraj się jak najlepiej wykorzystać gorączkę zakupów, gdy publiczność złapie błąd przeglądania.


Od samego początku dawanie prezentów było nierozerwalnie związane z wakacjami. W rzeczywistości wdrażanie strategii marketingowych dla poszczególnych sezonów jest jednym z najbardziej niezawodnych sposobów na zwiększenie sprzedaży w Twoim sklepie internetowym.

Jednak samo oferowanie rabatów lub ofert na produkty nie jest już wystarczające. Biorąc pod uwagę tempo rozwoju handlu elektronicznego, musisz mieć w ręku mocne karty, aby wywrzeć wrażenie przed wakacyjną gorączką.

Jednym ze sposobów na to jest przycinanie witryny specjalnie z myślą o obdarowywaniu, a nie tylko reklamowanie wartości produktów podarunkowych. Zmieszany? Pozwól mi wyjaśnić.

Sprzedaż prezentów a sprzedaż produktów

Jedną znaczącą różnicą między zakupami gif a zakupami tradycyjnymi jest to, że ludzie często szukają produktów, które mają dodatkowy, znaczący akcent. Mogą to być kubki na dzień ojca, spersonalizowany łup, zestawy wakacyjne itp.

Sprzedawanie prezentów zamiast zwykłej sprzedaży produktów może potencjalnie przyciągnąć do twojego sklepu dwóch klientów zamiast jednego.

Pierwszy to prezent, który przejrzał twój e-sklep i znalazł idealny prezent. Drugi to giftee, który otrzymuje prezent, zachwyca się troskliwością i odwiedza Twój sklep internetowy, aby sprawdzić inne interesujące prezenty, które może podarować. Mów o reakcji łańcuchowej!

Teraz, gdy już ustaliliśmy, jak ważne jest ukierunkowanie działań marketingowych na sprzedaż prezentów zamiast produktów, zobaczmy, jak przygotować sezon na prezenty w sklepie e-commerce!

Przygotowywanie prezentu w sklepie internetowym

Istnieje wiele sposobów na przygotowanie sklepu internetowego na nadchodzący rok, ale oto kilka kluczowych wskazówek na początek dla kupujących prezenty.

1. Zaplanuj świąteczne promocje i wydarzenia

Planowanie kalendarza

Najpierw wyciągnij kalendarz i zwróć uwagę na nadchodzące wakacje, na które chcesz kierować. Może się to wydawać oczywiste, ale jest to kluczowa część planowania dużych wydarzeń marketingowych, a także przewidywania potrzeb związanych z zapasami. Zastanów się, które święta mają sens w twoim sklepie, aby tworzyć prezenty skupione wokół.

Na przykład Walentynki to prawdopodobnie dzień, którego nie będziesz chciał przegapić. Z drugiej strony, chyba że jesteś browarem lub sklepem, który importuje irlandzkie produkty, istnieje duża szansa, że ​​dzień Świętego Patryka możesz pominąć. Masz pomysł.

2. Zintegruj prezenty z nawigacją witryny

Jedną z głównych zasad sprzedaży prezentów jest ułatwienie odbiorcom ich znalezienia. Możesz mieć najlepsze pomysły na największe prezenty na świecie, ale jeśli są one ukryte w rogu twojej witryny, nikt ich nie znajdzie.

1800 kwiatów prezenty

1800 kwiatów zawiera bieżące sezony obdarowywania w menu głównym nawigacji.

Skorzystaj ze wskazówek z głównych witryn z darami, takich jak 1800 Kwiatów, i trzymaj prezenty z przodu i na środku. Dodanie bieżących promocji podarunkowych, które są dostępne w menu, ułatwia kupującym szybkie znalezienie tego, czego szukają i dokonanie zakupu. Po prostu stwórz kategorie prezentów i dodaj je do swojego menu głównego.

SearchWP Wyszukiwanie zaawansowane

Aby wyszukiwanie było jeszcze bardziej przyjazne dla użytkownika, możesz nawet posortować prezenty według określonych kategorii, takich jak Odbiorca, Okazja, Wiek, Marka, Zakres cen, Oferty itp. Świetnym sposobem na dodanie tego do swojej witryny jest SearchWP zaawansowana wtyczka wyszukiwania WordPress. SearchWP automatycznie obsługuje zaawansowane wyszukiwanie aspektów za pomocą taksonomii (takich jak kategorie, tagi, a nawet atrybuty produktu). Podczas tworzenia produktów WooCommerce pamiętaj, aby dodać odpowiednie atrybuty produktu (kolor, markę, składniki itp.) I tagi (wiek, na który jest to dobry prezent, interes ogólny itp.).

3. Skonfiguruj dedykowane strony z prezentami

Jeśli nie jesteś osobą, która chce nakleić na swojej stronie głównej lepki baner reklamujący Twoje prezenty, zawsze możesz wybrać bardziej subtelny, ale równie skuteczny sposób tworzenia dedykowanych stron podarunkowych. Mogą to być urządzenia na twoją stronę przy okazji i mogą być dostępne dla kupujących przez cały rok.

Dean & Deluca Gifting

Dean i Deluca mają stałą stronę „Prezenty”.

Kategorie, które omówiliśmy powyżej, mogą mieć zastosowanie również tutaj. Ponadto możesz nawet rozważyć utworzenie specjalnej strony z ofertami sezonowymi w pakietach produktów z pakietami prezentów na różne okazje.

4. Promuj spersonalizowane pakiety

Jednym ze sposobów ułatwienia zakupów prezentów jest tworzenie zestawy prezentów z góry dla określonych osób. Możesz wziąć aktualne trendy i popularne produkty trendujące na rynku i dodać je do pakietu, czyniąc go atrakcyjnym. Ponadto spersonalizowany dotyk, oparty na tym, dla kogo jest prezent, znacznie przyczynia się do zawarcia umowy.

Pamiętasz gotowe na zamówienie „pudełko upominkowe dla mamy”, które sprawdziłeś na Dzień Matki? Ten pomysł jest podobny. Dla osób szybko kupujących nie ma nic lepszego niż pakiet, który można łatwo i szybko zamówić, i który obejmuje praktycznie wszystko, czego szukają.

Możesz przeprowadzić ankiety rynkowe, aby uzyskać wyraźniejszy obraz ogólnych preferencji i przystępności cenowej przed utworzeniem spersonalizowanych pakietów według wieku lub okazji. Nie zapomnij zaoferować klientom szerokiej gamy opcji do wyboru, a dosłownie zobaczysz prezenty lecące z twoich wirtualnych półek!

Bonus: pakiety niestandardowe

Oferuj opcjonalne warianty pakietów

W ten sam sposób możesz zaoferować klientom pełną swobodę tworzenia własnych, spersonalizowany pakiet prezentów. Dzięki niestandardowym pudełkom produktów WisdmLab możesz oferować pudełka na prezenty o różnych rozmiarach, pulę produktów do wyboru oraz określony przedział cenowy i usiąść, aby klienci mogli zaprojektować indywidualny pakiet. Możesz użyć typowo przekonujących środków, takich jak większe pole, lepszy rabat lub oferowanie nieodpartej zachęty do zwiększenia sprzedaży.

Innym pomysłem jest zapoznanie się z nastawieniem kupującego i odpowiednie określenie strategii cenowej. Czy kupujący szuka wiązki zapachowych świec lub kompletu zapachowego? Ten pierwszy ma mniej opcji, ale otrzymuje stałą zniżkę, podczas gdy drugi ma więcej opcji, ale ma rabaty na produkt. Eksperymentuj z popularnymi produktami i odpowiednio zmieniaj dostępne opcje.

5. Utwórz karty upominkowe

Wtyczka YITH WooCommerce

Nieuchronnie w całym naszym życiu jest ktoś, kogo trudno kupić. Dlatego wymyślono karty podarunkowe. Karty upominkowe mogą być trudne do dodania do sklepu, ale za darmo Karta podarunkowa YITH Dodatek WooCommerce to pestka. Ta darmowa wtyczka dodaje nowy typ produktu do sklepu WooCommerce, dzięki czemu możesz tworzyć karty na różne kwoty. Gdy klient zamówi kartę podarunkową, będzie mógł dodać adres e-mail odbiorcy w celu szybkiej dostawy. Kwota prezentu jest następnie nakładana za pomocą kodu kuponu przy kasie.

6. Oferta pakowania prezentów przy kasie

Dodatek do pakowania prezentów

Jednym z najlepszych upominków, które możesz dodać do swojego sklepu, jest opakowanie na prezent. Wypróbuj za darmo Wtyczka WooCommerce Gift Wrapper – dodaje łatwe opcje pakowania rodzajów i wiadomości prezentowych przy kasie. To prosty sposób, aby dodać osobisty akcent i zamienić każdy zakup w prezent.

7. Utwórz biuletyn dla ofert specjalnych

Wreszcie – utwórz biuletyn! Newsletter to świetny sposób na pozostawanie w kontakcie z byłymi klientami przez cały rok, dzielenie się nowymi prezentami, powiadamianie ich o promocjach świątecznych, a nawet wysyłanie im spersonalizowanych ofert na podstawie wcześniejszych zakupów.

Rozszerzenie WooCommerce MailChimp

Naprawdę podoba nam się MailChimp (który jest BEZPŁATNY dla biuletynów do 2000 subskrybentów), ponieważ jest łatwy w użyciu i oferuje mnóstwo bezpłatnych opcji integracji, takich jak WooCommerce MailChimp aby dodać biuletyn do swojego sklepu. Ta wtyczka w szczególności dodaje opcje subskrypcji po złożeniu zamówienia. Następnie możesz utworzyć powitalne wiadomości e-mail lub pełną kampanię kroplowania wiadomości e-mail.

Rozstanie myśli

Istnieje wiele sposobów na przygotowanie sklepu internetowego na ten rok, ale mam nadzieję, że te wskazówki pomogą Ci przygotować się na prezenty. Oferując łatwe do znalezienia strony z prezentami, pakiety, pakowanie prezentów i wiele innych, wypróbowano i przetestowano strategie skierowane na rynek prezentów.

Co sądzisz o naszych strategiach przygotowywania sklepów internetowych z prezentami na sezon? Jakieś wskazówki, którymi chciałbyś się podzielić? Dodaj komentarz poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me