Każda osoba chce być zorganizowana w swoim życiu, mając wszystko pod kontrolą i konsekwentnie. Zawsze usuwasz niepotrzebne przedmioty z domu, aby utrzymać je w czystości. To samo dotyczy twojego miejsca pracy, szczególnie jeśli prowadzisz witrynę WordPress dla swojej firmy. Aby to było czyste, musisz dołożyć starań, aby usunąć wszystko, co jest bezużyteczne.


Mówiąc precyzyjnie, użytkownicy przychodzą do Ciebie, aby skorzystać z jakiegoś produktu lub usługi i naprawdę nie dbają o wszystko, co umieściłeś. Twoja witryna musi więc mieć cel i trzymać się go dla każdej strony. Umieszczenie nieistotnych danych bez odniesienia do Twojej niszy to po prostu bezużyteczny wysiłek, który tylko obniża wartość Twojej marki.

Kroki, aby wyczyścić instalację WordPress

Istnieją różne taktyki, które możesz zastosować w swojej witrynie WordPress, aby uczynić ją przyjazną dla użytkownika i ostatecznie zwiększyć zaangażowanie odwiedzających.

1. Usuń niepotrzebne wtyczki

Chociaż wtyczki są jednym z najważniejszych elementów każdej witryny WordPress, utrzymywanie wtyczek, które nie są aktywne lub są źle kodowane, może kosztować szybkość witryny, co nie jest mądrym posunięciem. Po prostu odinstaluj lub dezaktywuj wtyczki, których nie używasz.

Ponadto zastanów się nad zastąpieniem niektórych obecnych wtyczek tymi, które obsługują wiele celów (Jetpack to świetny przykład pojedynczej wtyczki, która oferuje wiele funkcji). Skoncentruj się na swoich wymaganiach i odpowiednio skróć listę (nie bądź zbieraczem wtyczek).

2. Spraw, by nawigacja była uporządkowana

Mega Menu

Nadaj przejrzysty wygląd swojej nawigacji. Usuń nadmierne kategorie i upewnij się, że używasz odpowiednich kategorii nadrzędnych i podrzędnych do sprawnego wyszukiwania. Upewnij się, że nawigacja zawiera najważniejsze strony, możesz używać tagów i widżetów kategorii, aby zapewnić czytelnikom dostęp do większej ilości treści.

Jeśli Twoja witryna wymaga wielu linków, rozważ dodanie mega menu. Mega męskie oferują odwiedzającym twoją stronę duże listy informacji, jednocześnie pozwalając na uproszczenie głównej nawigacji. Wtyczki, takie jak Uber Menu, Mega Menu główne i Hero Menu, oferują fantastyczne funkcje mega menu, które świetnie współpracują z większością motywów WordPress.

3. Organizuj zawartość witryny

Jeśli zawartość witryny jest ogromna, zorganizuj ją w uporządkowany sposób, łącząc akapity. Pamiętaj także o stosowaniu odpowiednich nagłówków. Twoje posty i strony powinny mieć tytuły H1, a następnie powinieneś użyć H2, H3 itp. Zagnieżdżonych w swoim poście (nasz post używa H2 do nagłówka „Kroki, aby wyczyścić instalację WordPressa”, a następnie nagłówki H3 dla każdego punktu liczbowego ). Poprawia to czytelność i wygodę użytkownika, utrzymując odwiedzających z dala od nieczytelnej ściany tekstu.

Nacisk na podstawowe formatowanie może dać zauważalne rezultaty. Obejmuje to używanie nagłówków, list, cytatów, przycisków, łączy, a nawet różnych stylów czcionek, aby uczynić przepływ treści bardziej intuicyjnym.

4. Sprawdzaj trafność

Gdy używasz obrazów, wideo lub innych mediów w blogu witryny WordPress, musi ona odnosić się do tematu. Co więcej, nie powinieneś trzymać mediów, które nie mają znaczenia dla twojego punktu widzenia. Okresowa aktualizacja starych treści i powiązanych z nimi mediów to także dobry sposób na upewnienie się, że nie masz uszkodzonych obrazów ani linków.

5. Regularnie uruchamiaj aktualizacje

Zaktualizuj WordPress

Pamiętaj, aby aktualizować swoją instalację, motywy i wtyczki WordPress. Jeśli nie aktualizujesz od dłuższego czasu, zrób to. Korzystanie z bieżącej wersji WordPressa musi zapewniać otrzymywanie najnowszych poprawek bezpieczeństwa do WordPressa, a także kompatybilność z wtyczkami i motywami dla Twojej witryny.

Przed aktualizacją zawsze zalecamy wykonanie kopii zapasowej witryny WordPress. Jest to ważny środek ostrożności, gdy jedna z wtyczek zepsuje się podczas aktualizacji, dzięki czemu możesz przywrócić witrynę do poprzedniego stanu. Aby ułatwić tworzenie kopii zapasowych, rozważ jedną z najlepszych usług tworzenia kopii zapasowych i wtyczek do WordPress.

6. Monitoruj prędkość witryny

Narzędzia Pingdom

Jeśli ładowanie witryny trwa zbyt długo, musisz znaleźć przyczynę, która może utrudniać jej płynne działanie. Pingdom Narzędzia to świetny sposób na sprawdzenie szybkości witryny WordPress.

Korzystanie z szybkiej usługi hostingowej jest dobrą opcją dla większej szybkości strony, ale niektóre osoby również korzystają z hostingu dzielonego, ponieważ oferuje świetny stosunek jakości do ceny. Ale bez względu na wszystko, zawsze upewnij się, że korzystasz z planu hostingowego, który jest odpowiedni dla Twojego ruchu w sieci – dzięki współdzielonemu hostingowi aktywnie udostępniasz zasoby swojego serwera dowolnej liczbie innych stron internetowych, a przy zarządzanym hostingu często otrzymujesz tylko ustal kwotę. Wybierz plan odpowiedni dla siebie.

Powinieneś również spojrzeć na swój motyw i aktywne wtyczki. Niektóre dodatki WordPress (motywy i wtyczki) są bardzo obciążające zasoby (takie jak niektóre duże wtyczki z suwakami), a słabo zakodowane mogą zdecydowanie spowolnić twoją stronę. Przetestuj szybkość witryny z motywami na żywo przed pobraniem i zainstalowaniem ich, a także zbadaj wtyczki przed dodaniem nowych.

7. Odśwież swój panel administracyjny

WP Optymalizuj wtyczkę WordPress

Praca tylko nad tobą nie wystarczy, to tak, jakbyś tylko utrzymywał twarz w czystości, zakładając niezdarne ubrania – to nie jest dobry znak. Back-end lub obszar administracyjny strony WordPress jest tak samo ważny jak jego widok z przodu. Jest tak wiele ukrytych mechanizmów wewnętrznych, które można zoptymalizować.

  • Usuń motywy, które nie są już używane. Domyślna witryna WordPress zawiera wiele motywów, ale nie wszystkie są wymagane. Praktycznie nie będziesz tak często zmieniać motywu. Porzuć stary motyw i idź naprzód z mniejszym obciążeniem.
  • Usuń oczekujące i spamujące komentarze. Daje to negatywne wrażenie z punktu widzenia SEO. Użyj Opróżnij spam przycisk, aby wyczyścić te komentarze za pomocą jednego kliknięcia, i regularnie, aby uzyskać lepsze wyniki. Możesz także spróbować Pszczoła antyspamowa wtyczka, która specjalnie ma na celu zachowanie twoich uzasadnionych komentarzy przy jednoczesnym zapobieganiu spamowi.
  • Często opróżniaj kosz. Wpisy i strony witryny WordPress, które umieszczasz w koszu, zajmą miejsce, dopóki nie zostaną trwale usunięte. WordPress ma opcję trwałego usunięcia postów z kosza, więc skorzystaj z niego.
  • Pracuj nad uszkodzonymi linkami. Niedziałające linki powodują złe wrażenie na odwiedzających i wyszukiwarkach. Podstawowym krokiem jest znalezienie takich linków, a następnie ich naprawa. Użyj wtyczek takich jak W3C Link Checker znaleźć uszkodzone linki. Następnie zaktualizuj je ręcznie lub wykonaj przekierowania 301 (powinieneś również sprawdzić nasz artykuł na temat usuwania uszkodzonych linków, a także nasz przewodnik dotyczący aktualizacji linków bezpośrednich).
  • Wyczyść bazę danych. Baza danych jest nieodzowną częścią, a raczej sercem strony internetowej WordPress, ponieważ większość niezbędnych danych jest w niej przechowywana. Dlatego wymaga dobrego zarządzania. Takie czyszczenie może obejmować usuwanie tymczasowo używanego miejsca na dysku, korekty wpisów, komentarze spamu i inne elementy znajdujące się w koszu, a także resztki wtyczek i motywów. Wolny Optymalizacja WP wtyczka jest bardzo przydatną wtyczką, która może pomóc w zoptymalizowaniu bazy danych w ten sposób.
  • Wyłącz elementy o mniejszej potrzebie. Jest to również łatwy sposób przycinania niepotrzebnych elementów obecnych w dowolnym obrazie WordPress. Kliknij zakładkę o nazwie opcje ekranu w prawym górnym rogu pulpitu WordPress. Stąd możesz włączyć lub wyłączyć różne funkcje, po prostu zaznaczając lub odznaczając odpowiednie pola.
  • Taksonomia również musi zostać oczyszczona. Jeśli twoja strona internetowa ma niewykorzystaną taksonomię, pozbądź się jej. Jeśli istnieją tagi i kategorie, których nie używasz, usuń je ręcznie. Ponieważ dla każdego typu postów istnieją taksonomie (które mogą obejmować posty na blogu, portfolio, personel, referencje itp. W zależności od motywu i aktywnych wtyczek), musisz przejść do każdego z nich, aby sprawdzić nieużywane elementy.
  • Niewykorzystane media muszą zostać usunięte. W WordPress istnieje osobny folder o nazwie przesłane który obejmuje wszystkie pliki multimedialne przesłane do Twojej witryny. Na dłuższą metę może to prowadzić do masowego przechowywania i dlatego musi zostać przycięte. Wtyczki takie jak Oczyszczanie obrazu może znaleźć i usunąć takie pliki multimedialne. Możesz także użyć Wymuś regenerację miniatur wtyczka, która usunie wszystkie przycięte obrazy w witrynie, które mogą pozostać ze starych motywów, i ponownie przycina obrazy zgodnie z definicją dla bieżącego motywu, co może zwolnić dużo miejsca, jeśli przełączałeś się między wieloma motywami w przeszłości.
  • Przytnij widżety, których nie używasz. Dotyczy to widżetów na pulpicie nawigacyjnym, a także widżetów widocznych na froncie witryny. W przypadku widżetów pulpitu nawigacyjnego (widocznych na stronie głównej po pierwszym zalogowaniu do instalacji WordPress) otwórz opcje ekranu zakładka w górnej części ekranu, aby włączyć lub wyłączyć pola Avaialbe. Widżety w przedniej części witryny WordPress na paskach bocznych i stopkach można znaleźć pod wygląd> widżety. Po prostu przeciągnij i upuść, aby je zastąpić lub zreorganizować.

Nie jest konieczne, aby w Twojej witrynie WordPress brakowało wszystkich powyższych punktów. Ale wciąż miej oko na wszelkie wady, nawet niewielkie zmiany mogą dać uczciwe wyniki.

Wniosek

Twoja witryna WordPress może zostać przekształcona w kilka godzin po dokładnym wyczyszczeniu. Decluttering może nadać mu bardziej interaktywny widok, usuwając wszystkie nieistotne elementy i porządkując resztę w lepszy sposób. Krótko mówiąc, musisz usunąć niepotrzebny tłuszcz ze swojej witryny. Po prostu weź to, co konieczne, i zrzuć pozostałe.

Sprawdzaj uważnie rzeczy, które nie są przydatne, ale nadal zajmują przestrzeń, a ponadto zapewniają czytelnikom przypadkowe wrażenia. A panel administracyjny deski rozdzielczej jest równie ważny, jak wygląd zewnętrzny witryny w sieci. Okresowo wymagana jest dokładna kontrola zarówno witryny, jak i zaplecza witryny WordPress, a na dłuższą metę poprawi ona jakość witryny. Rezultatem będzie szybsze ładowanie strony wraz z poprawą komfortu użytkowania.

Czy masz jeszcze jakieś wskazówki na temat usuwania zanieczyszczeń z WordPressa? A może próbowałeś naszego? Z przyjemnością poznamy Twoje wrażenia!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me