Wskazówki dotyczące marketingu treści dla małych firm korzystających z WordPress

Niezależnie od wielkości firmy lub działalności zajmującej się marketingiem treści jest koniecznością. Jeśli jednak prowadzisz małą firmę lub działasz na własną rękę, zapewne możesz powiedzieć, że masz mniej zasobów do zainwestowania w promocję swoich usług i produktów niż duże przedsiębiorstwo. Mimo to nie oznacza to, że bez odpowiedniej strategii nie można uzyskać doskonałych rezultatów, dlatego opracowaliśmy naszą listę porad dotyczących marketingu treści.


Mówiąc najprościej, content marketing obejmuje wytwarzanie treści wysokiej jakości, które są następnie promowane w celu zwiększenia ruchu docelowego w Twojej witrynie. Zwiększając wysiłki związane z marketingiem treści, witryna zyska więcej odwiedzających, zwiększysz liczbę potencjalnych klientów. To ostatecznie może przyczynić się do zwiększenia sprzedaży.

Istnieje wiele różnych sposobów wdrażania lub ulepszania strategii content marketingu. Na szczęście, jeśli masz witrynę WordPress, istnieje kilka potężnych wtyczek WordPress, których możesz użyć, aby pomóc. Niezależnie od tego, jakie masz doświadczenie z content marketingiem i ile czasu musisz poświęcić, poniższe porady dotyczące marketingu treści rozpoczną Cię we właściwym kierunku lub przyspieszą twoje obecne wysiłki.

1. Twórz świetne treści

Być może nie chcesz tego słyszeć, ale najważniejszym aspektem content marketingu jest sama treść. Wiele osób łączy się w węzły, tworząc niesamowite treści, a nawet decydując o tym, o czym pisać.

Najlepszą radą dla małych firm jest prostota. Zastanów się, jakie informacje chcą wiedzieć Twoi klienci. Jakie pytania zadawali ostatnio? Co tłumaczyłeś w kółko? Jeśli ktoś ma problem, o którym z tobą rozmawiał, więcej niż prawdopodobne, że wiele innych osób ma ten sam problem i jest w domu..

Zapisz zapytania i obawy odbiorców docelowych i obecnych klientów i zamień je w treść. Najlepszym sposobem dodawania ciekawych i angażujących treści do witryny jest blog, więc odpowiedz na pytania klientów i zmień każde z nich w post na blogu. Postaraj się, aby te posty były pouczające i zabawne, ale przede wszystkim trafne dla odbiorców docelowych, aby zachęcić ich do czytania.

Teraz, ilekroć potencjalny klient lub klient zabierze się do Google, aby znaleźć odpowiedź na swoje zapytanie, istnieje szansa, że ​​znajdzie Twojego bloga. Po otrzymaniu odpowiedzi na ich pytanie, w ciągu zaledwie kilku kliknięć, mogą znaleźć się w kasie lub na stronie kontaktowej – są gotowi zrobić kolejny krok na ścieżce sprzedaży.

2. Użyj wysokiej jakości motywu WordPress

Motyw WordPress Total Marketing

Do wyboru jest wiele motywów WordPress, a kiedy zaczynasz swoją działalność lub blog online, może to być bardzo przytłaczające. Do content marketingu potrzebujesz motywu, który ładuje się szybko, wygląda profesjonalny, jest łatwy w użyciu i nie kosztuje cię ręka i noga. Nie możemy wystarczająco polecić motywu Total WordPress. Ten motyw został zoptymalizowany pod kątem szybkości, ma setki opcji dostosowywania motywu i jest łatwy przeciągnij i upuść narzędzie do tworzenia stron i kosztuje mniej niż nowa drukarka. Dla każdej firmy lub blogu Total jest świetnym motywem do stworzenia strony z content marketingiem.

3. Zorganizuj tworzenie treści

W przypadku małej firmy chcesz publikować co najmniej jeden, najlepiej dwa posty na blogu tygodniowo. Ludzie często zaczynają dobrze tworzyć i dodawać treści do swojej witryny. Kiedy jest nowy, masz motywację! Ale z upływem tygodni mają tendencję do pozostawania w tyle. Bardzo ważne jest regularne dodawanie treści, a najlepszym sposobem na to jest użycie modułu śledzącego lub kalendarza. Używałbyś kalendarza do spotkań lub innych ważnych aspektów swojej firmy, więc dlaczego nie swoje posty i promocje?

Kalendarz redakcyjny Wtyczka WordPress

Kalendarz redakcyjny to darmowa wtyczka do WordPress, która pozwala zobaczyć wszystkie zaplanowane posty na dzień, tydzień lub miesiąc. Pozwala ci zorganizować, kiedy artykuły mają zostać opublikowane, jakie masz pomysły na przyszłe treści i wiele więcej. Wszystkie informacje są przedstawione w przejrzystym formacie kalendarza. Ta bezpłatna wtyczka oferuje szybki i łatwy sposób, aby być na bieżąco z obowiązkami tworzenia treści.

4. Nie zapomnij o e-mailu

Lista wskazówek dotyczących marketingu treści nie byłaby kompletna bez dotykania wiadomości e-mail. Bardzo ważne jest, abyś próbował zebrać adresy e-mail odwiedzających witrynę, a także prowadzić listę e-maili klientów i klientów. Konfigurując biuletyn e-mail lub listę subskrybentów, możesz teraz kontaktować się z tymi osobami za każdym razem, gdy opublikujesz nowy artykuł na swoim blogu. Te powiadomienia e-mail pomagają odbiorcom zapoznać się z nowymi artykułami i zachęcają ich do odwiedzenia witryny w celu uzyskania dodatkowych informacji.

MailChimp dla WordPress

MailChimp to potężne rozwiązanie do e-mail marketingu. Instalując bezpłatny MailChimp dla WordPress Wtyczka i rejestracja w MailChimp, możesz zacząć budować listę mailingową. Za pomocą MailChimp możesz automatycznie wysyłać nowe wiadomości e-mail do wszystkich lub grupy list mailingowych. Jest to ważny sposób interakcji z klientami i wzywania odbiorców do bloga i reszty witryny.

5. Zarządzaj mediami społecznościowymi

Media społecznościowe to kolejny ważny sposób udostępniania treści i promowania witryny. Niezależnie od rodzaju firmy potrzebujesz obecności w mediach społecznościowych. Im więcej artykułów wyprodukujesz, tym więcej będziesz musiał udostępniać w różnych kanałach społecznościowych, tym więcej osób będzie narażonych na Twoje treści.

Social Warfare Free Social Sharing Plugin

Najłatwiejszym sposobem na udostępnienie treści i zachęcenie ludzi do śledzenia Cię w mediach społecznościowych jest dodanie przycisków udostępniania w witrynie. Wojna społeczna to freemium wtyczka WordPress, która specjalizuje się w udostępnianiu społecznościowym i zwiększaniu ruchu na Twojej stronie.

Oprócz przycisków udostępniania w mediach społecznościowych pomaga również w innych aspektach marketingu w mediach społecznościowych, w tym w udostępnianiu opcji dla określonych obrazów na Pinterest i tworzeniu przyjaznych dla Twittera cytatów. Ta wtyczka wyposaży Twoją witrynę w narzędzia, których potrzebujesz, aby zacząć udostępniać swoje treści i budować silną społeczność społecznościową, która również będzie udostępniać Ci swoje treści.

6. Oszczędzaj czas dzięki CoSchedule

Jednym z głównych problemów z content marketingiem i mediami społecznościowymi jest to, że może być czasochłonne. Ciągłe tworzenie nowych treści i ciągłe dzielenie się nimi na różnych platformach społecznościowych może być pracą w pełnym wymiarze godzin. CoSchedule może w tym pomóc i zaoszczędzić dużo czasu i energii.

CoSchedule Darmowa wtyczka WordPress

CoSchedule to wysokiej klasy wtyczka WordPress (z 14-dniową bezpłatną wersją próbną), która działa trochę jak Kalendarz redakcyjny. Jednak CoSchedule pomaga nie tylko zaplanować artykuły na blogu, ale wszystkie związane z nim posty w mediach społecznościowych. Umożliwia także łatwe ponowne udostępnianie starych postów, dzięki czemu nie musisz ciągle tworzyć nowych treści. Wszystko to odbywa się z pulpitu WordPress, oszczędzając czas na przeskakiwanie z jednej strony do drugiej i omijając wymagania każdego kanału.

7. Użyj Analytics, aby poprawić strategię marketingu treści

Analityka jest kluczową częścią content marketingu. Pozwala zobaczyć, ile osób przeglądało Twoją witrynę, jak Cię znalazło, jakie treści są zainteresowane i na jakich stronach nie są, a także wiele więcej.

Bezpłatna wtyczka WordPress do Google Analytics

Google Analyticator to świetna darmowa wtyczka WordPress, która umożliwia wyświetlanie statystyk w czasie rzeczywistym z poziomu pulpitu nawigacyjnego WordPress. Informacje, które udostępnia, pomogą Ci ulepszyć strategię marketingu treści. Uzbrojeni w te informacje mogą sprawić, że Twoje treści będą bardziej dostosowane do zainteresowań klientów.

Sprout Social

Sprout Social to usługa, która pomaga monitorować skuteczność swoich treści w różnych sieciach społecznościowych. Jest to rozwiązanie premium, które oferuje wiele funkcji, ale jego parametry w mediach społecznościowych są szczególnie imponujące.

Narzędzia zawarte w Sprout Social pozwalają naprawdę dokładnie przyjrzeć się, w jaki sposób platformy społecznościowe pomagają ci, gdzie spotykają się Twoi docelowi odbiorcy oraz jakie treści są zainteresowane i którymi się dzielą. Ten rodzaj informacji jest niezbędny, aby pomóc Ci promować swoją witrynę we właściwy sposób, z właściwymi ludźmi we właściwym czasie, we właściwym miejscu!

Podsumowanie naszych porad dotyczących marketingu treści

Wszystkie powyższe strategie są ważnymi aspektami content marketingu. Jeśli chcesz, aby Twoja firma prosperowała, warto poświęcić czas na wdrożenie każdego z nich. Następnie używaj ich konsekwentnie.

Jeśli dopiero zaczynasz lub nie znasz jeszcze strategii content marketingu, wybierz kilka obszarów, na których chcesz się skoncentrować. Idź stamtąd w górę. Lub po prostu zacznij od wskazówek marketingu treści, które udostępniliśmy powyżej. Powodzenia!

Czy masz jakieś dobre wskazówki dotyczące marketingu treści? Co próbowałeś, aby odnieść sukces? Co jeszcze musisz poprawić? Podziel się z nami swoimi doświadczeniami w komentarzach poniżej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me