Wskazówki blogowe WordPress, aby Twój blog odniósł sukces

Wskazówki do blogowania WordPress na sukces

Od samego początku blogowanie jest fantastycznym sposobem na dzielenie się swoją pasją do tematu z innymi osobami o podobnych zainteresowaniach w Internecie. Niezależnie od tego, czy piszesz o gotowaniu, mechanice, SEO, czy migracji ptaków, masz do dyspozycji odbiorców. W ciągu ostatnich 20 lat blogowanie ewoluowało od prostego hobby do pełnej kariery. Co jest niesamowite! Ludzie zarabiają na życie robiąc to, co kochają i dzieląc się tą pasją z innymi.


W przeszłości udostępnialiśmy mnóstwo wskazówek, jak założyć blog, jak zbudować obecność w Internecie i jak zwiększyć liczbę odbiorców. Dzisiaj omówimy garść kluczy porady na blogach możesz natychmiast użyć, aby Twój blog był jeszcze lepszy i zostać odnoszącym sukcesy blogerem!

Napisz o tym, co wiesz

Może się to wydawać oczywiste, ale napisz o tym, co kochasz i o czym wiesz. Kiedy piszesz o tym, co Cię interesuje, Twoja pasja przejawia się w tekście. To sprawia, że ​​twoja nowa kariera w blogowaniu jest przyjemniejsza i łatwiejsza w zarządzaniu.

Jeśli chcesz dodać więcej artykułów na określony temat, który nie jest autorytetem, być może powinieneś dodać więcej autorów do swojego zespołu. Wiele motywów WordPress obejmuje obsługę wielu autorów, a także niestandardowe strony autorów.

Edytor ról użytkownika Wtyczka WordPress

Chcesz dodać autorów, nie dając im swobodnego panowania nad swoim blogiem? Wypróbuj wtyczkę taką jak darmowa Edytor ról użytkownika dla WordPress. Ta wtyczka pozwala ograniczyć dostęp do różnych ról użytkowników (admin, współautorzy, subskrybenci itp.), A następnie przypisać te role zarejestrowanym użytkownikom.

Utwórz odpowiednią treść

Kolejnym ważnym aspektem jest skupienie się na odpowiednich treściach. Nie widzisz nas piszących o dramacie z YouTube tutaj na WPExplorer, prawda? Tylko dlatego, że blogerzy zarabiają na dany temat, co nie znaczy, że powinieneś też o tym pisać … chyba że istotnych na blogu ORAZ to coś, czym jesteś bywały o.

Spraw, aby Twoje artykuły były interesujące

Czytanie

Jeśli napiszesz o tym, co wiesz, to znacznie ułatwi tę wskazówkę – musisz ją interesować. Nikt nie chce czytać słownika, więc nie pisz takich artykułów. Znajdź swój styl pisania (jest mnóstwo świetnych artykułów online z poradami dotyczącymi pisania, znajdź i rozwijaj swój głos online), a następnie zagłęb się w inne nasze wskazówki, aby odnowić swoje artykuły.

Użyj dobrego nagłówka

Oprócz interesujących treści potrzebujesz także świetnego nagłówka, który przyciągnie uwagę i zostanie kliknięty. Nagłówki to pierwsze, co potencjalni nowi czytelnicy widzą w wynikach wyszukiwania lub w mediach społecznościowych. Podczas burzy mózgów weź pod uwagę: 4 litery U za świetny nagłówek:

 • Pilne: Jeśli to możliwe, twój tytuł powinien zawierać pilną potrzebę lub wezwanie do działania. Twórz treści, których czytelnicy mogą używać do wprowadzania zmian dzisiaj, lub udostępnij coś za darmo przez ograniczony czas.
 • Wyjątkowy: Jest to niezwykle ważne – Twoje treści muszą być jedyne w swoim rodzaju. Nie rażąco kopiuj cudzych prac. To nie tylko przestępstwo, które może wpłynąć na Twoje SEO, ale czytelnicy przestaną wracać, jeśli wszystkie informacje na Twoim blogu zawierają informacje zwrotne. Pomyśl o rodzaju treści, które chcesz przeczytać, ale jeszcze ich nie znalazłeś, a następnie zacznij tworzyć.
 • Przydatny: Napisz treść, którą czytelnicy chcą lub muszą przeczytać. Twoje artykuły powinny zawierać informacje, które czytelnicy mogą wykorzystać, w zależności od Twojej niszy mogą to być dekoracje dla majsterkowiczów, lekcje życia zdobyte, gdy zostałeś rodzicem, porady dotyczące zaczepienia swojej wymarzonej kariery lub może przewodnik po tworzeniu niesamowitego bloga.
 • Ultra-specyficzny: Jedyną lepszą rzeczą niż użyteczna treść jest bardzo przydatna treść. Im bardziej szczegółowe treści, tym bardziej zaangażowani będą czytelnicy. Oczywiście drugą stroną jest to, że im niszowa treść, tym mniejsza grupa czytelników, do której się odwołujesz, ale tworząc dobrą mieszankę ogólnych i szczegółowych artykułów na swoim blogu, możesz poszerzać grono odbiorców.

Tytuł Eksperymenty Darmowa wtyczka WordPress

Dla jeszcze lepszych nagłówków możesz także użyć Wtyczka testowa podziału tytułu. Dzięki wtyczce możesz wypróbować odmiany tego samego nagłówka, aby zobaczyć, który format najbardziej odpowiada odbiorcom. Chociaż nie jest to konieczny krok, warto o tym pomyśleć, nawet jeśli dzielisz tytuły testowe przez ograniczony czas, aby poczuć, co lubią widzieć Twoi czytelnicy.

Dodaj udostępnianie społecznościowe

Po zainwestowaniu całego tego czasu w tworzenie niesamowitych treści chcesz, aby czytelnicy udostępnili je poprawnie? Oczywiście, że tak! Cóż, użytkownicy będą bardziej skłonni do dzielenia się twoimi treściami, jeśli stworzysz treści, które można udostępniać. Co to znaczy? Cieszę się, że zapytałeś.

Upewnij się że masz przyciski udostępniania społecznościowego wbudowane w Twojego bloga. Nie polegaj na swoich czytelnikach, którzy mają skróty do przeglądarek społecznościowych lub przejdą dodatkowy wysiłek związany z otwarciem ich kont społecznościowych w celu udostępniania treści. Przeciętnie ludzie źle podejmują decyzje, więc im łatwiej im to zrobić (np. Udostępnianie treści), tym większe prawdopodobieństwo, że to zrobią.

Wtyczka Jetpack WordPress

Świetna darmowa wtyczka do przycisków społecznościowych to Jetpack przez Automattic. Jetpack oferuje blogerom wiele potężnych opcji, wszystkie z jednej niesamowitej wtyczki, a jedna z tych opcji tak się składa udostępnianie społecznościowe. Po zainstalowaniu Jetpack przejdź do pulpitu nawigacyjnego i przejdź do Jetpack> Ustawienia> Udostępnianie, aby włączyć przyciski udostępniania i wybrać lokalizację przycisku. Obecnie obsługiwanych jest 10 usług (w tym wielka trójka – Twitter, Facebook i Google+), a także opcje wysyłania wiadomości e-mail i drukowania.

Ponadto większość ludzi odczuwa potrzebę przynależności do grupy. Tak więc pokazując liczbę z twoich akcji społecznościowych lub twoich obserwatorów społecznościowych można zwiększyć prawdopodobieństwo czytelnika, aby pójść w ich ślady. Monarch to świetna wtyczka społecznościowa premium, której można używać do tworzenia łączy społecznościowych i przycisków udostępniania społecznościowego z licznikami. Ale w zależności od liczby obserwujących możesz ukryć swoje liczniki, dopóki liczby nie będą bardziej imponujące.

Twój blog powinien być łatwy do odczytania

Test łatwości odczytu Flescha

Uporządkowanie treści to ogromny krok, ale nie należy zapominać o czytelności. Jednym z szybkich sposobów sprawdzenia zawartości jest test Flesch. The Łatwość czytania Flesch test jest standardową metodą sprawdzania trudności fragmentu lub artykułu napisanego w języku angielskim. Jest to w zasadzie wzór matematyczny, w którym zdania, słowa i sylaby są zmiennymi. Chociaż nie powinien to być jedyny czynnik, który należy wziąć pod uwagę, aby twój wynik Flesch mógł pomóc Ci pisać lepsze treści dla odbiorców docelowych.

Yoast SEO

Jeśli już używasz Wtyczka Yoast SEO aby zoptymalizować witrynę WordPress pod kątem wyszukiwarek, z przyjemnością dowiesz się, że możesz użyć tej samej wtyczki do optymalizacji swoich postów również dla czytelników, ponieważ ma ona wbudowany test łatwości odczytu Flesch. Dzięki narzędziu Analiza treści SEO Yoast możesz szybko zobaczyć swój tytuł, meta i treść SEO oraz wprowadzić odpowiednie zmiany, aby wszystkie zmienne znalazły się w zielonej strefie SEO (możesz wziąć analiza treści w czasie rzeczywistym na jazdę próbną na swojej stronie internetowej).

Oczyść swój projekt strony internetowej

Istnieje wiele świetnych blogów, do których z pewnością nigdy nie wróciłeś, ponieważ ich wygląd zniechęca. Poważnie. Kto chce mieć na twarzy fantazyjne nieczytelne czcionki, migające reklamy i zwariowane pasy? Wiele razy prostsze jest lepsze, a jeśli chodzi o blog, czytelność powinna być kluczowa.

Ananasowy darmowy motyw WordPress

Ananasowy darmowy motyw WordPress

Użyj motywu WordPress dzięki czemu czytelnicy mogą robić to, co robią najlepiej (czytać), jednocześnie oferując opcje potrzebne do prowadzenia bloga / firmy. Dla niektórych może to oznaczać wybór prostego motywu WordPress do blogowania Ananas. Ten czysty, minimalny i BEZPŁATNY motyw WordPress wykorzystuje prosty wyśrodkowany układ treści bez głównego paska bocznego, dzięki czemu czytelnicy skupiają się na treści, a nie na widżetach i innych puchach.

Łącznie przeciągnij i upuść motyw WordPress

Łącznie przeciągnij i upuść motyw WordPress

Jeśli Twoje potrzeby są nieco bardziej złożone, możesz wybrać większy motyw premium za pomocą narzędzia do tworzenia stron (dzięki czemu możesz zbudować dowolne inne strony docelowe, sklep, zespół lub inne strony, których możesz potrzebować). Stworzyliśmy Całkowity właśnie tutaj w WPExplorer i zbudował to we właściwy sposób. Dodaj nieograniczoną liczbę stron blogów, skorzystaj z opcjonalnego filtru blogów, wybierz jeden z trzech głównych układów (mur, siatka lub standardowy styl listy), dodaj pasek boczny (lub nie), dodaj wielu autorów z awatarami, twórz serie postów, używaj niestandardowych kadrowanie obrazu, udostępnianie w serwisach społecznościowych i nie tylko. A to tylko niektóre z opcji blogu! Możesz także dodać niestandardowe kolory, czcionki, logo itp. Przejdź do wersji demo, aby zobaczyć więcej!

I bez względu na to, jaki wybierzesz motyw, upewnij się wybierz dobrą czcionkę w rozmiarze czcionki, który czytelnicy mogą łatwo odczytać. Według Amerykańscy pisarze i artyści Inc najlepsze czcionki do czytania online to Arial w rozmiarze 12+, Weranda o 10 lub Gruzja jeśli potrzebujesz czegoś bardziej formalnego. Odkryli również, że jeśli odwołujesz się do bardziej dojrzałej publiczności, powinieneś zwiększyć rozmiar czcionki do co najmniej 14.

Łatwa czcionka Google Bezpłatne wtyczki WordPress

Jeśli nie masz pewności, jak dodać niestandardowy kod, aby zmienić czcionki motywu, po prostu pobierz Proste czcionki Google dla WordPress. Dzięki tej bezpłatnej wtyczce możesz wprowadzać zmiany w czcionkach bezpośrednio z dostosowywania na żywo WordPress (bez umiejętności kodowania). Edytuj i wyświetl podgląd koloru, rozmiaru, wysokości linii i odstępów między literami dla różnych elementów tekstowych w całej witrynie.

Uprość formatowanie

Dbanie o porządek w treści to długa droga. Jeśli starasz się napisać post zawierający ponad 2000 słów, chcesz, aby czytelnicy dotarli do końca. Jednym ze sposobów poprawy czytelności swoich postów jest użycie formatowania.

Każda myśl, którą wpisujesz, nie musi być długa, krótsze zdania z pewnością mają swoje miejsce i mogą pomóc ci utrzymać (i twoich czytelników) na punkcie. Użyj nagłówków aby wyraźnie oznaczyć poszczególne sekcje artykułu. Powinieneś używać nagłówków H2 dla głównych sekcji z dodatkowym nagłówkiem poziomu kochanka (H3, H4 itp.) W razie potrzeby. Dodaj punktory i listy numerowane dla prostych i szybkich punktów w swoich postach.

Wykorzystaj obrazy na swoją korzyść

Dlaczego obrazy są ważne

Zdjęcie jest podobno warte tysiąc słów, ale na blogu może być o wiele więcej warte, jeśli odpowiednio je wykorzystasz. Twórz obrazy, które są urzekający wizualnie. Dzięki stronom takim jak Unsplash, Duży zapas, Pixabay, PicJumbo i Death to Stock znalezienie niedrogich zdjęć to pestka. Potem z Photoshop lub bezpłatne narzędzie online pixlr możesz edytować obraz, aby dodać tekst, filtry i więcej.

Upewnij się, że podałeś także alternatywny tekst kiedy dodajesz obrazy do swoich postów. Wyszukiwarki mogą zobaczyć te informacje. Optymalizując tekst alternatywny obrazu, ten sam obraz może być lepszy w wynikach wyszukiwania w wyszukiwarkach (tworząc zupełnie nowy kanał ruchu internetowego do Twojej witryny).

Zachęcaj czytelników do zaangażowania

Omówiliśmy już ten temat, ale to tylko dlatego, że jest tak ważny. Twoi odbiorcy są głównym tematem Twojego bloga, więc zaangażowanie ich jest szczególnie ważne. Oto kilka prostych sposobów, aby to zrobić.

Popraw swoją sekcję komentarzy

Twoje komentarze są najprostszym sposobem na zaangażowanie czytelników. Komentarze WordPress same w sobie są świetne, ale dostępnych jest mnóstwo niesamowitych wtyczek WordPress, które pomogą Ci ulepszyć swoje komentarze. Oto tylko niektóre z najlepszych wtyczek komentarzy WordPress (naszym zdaniem), aby wyrównać swoją sekcję komentarzy.

Rozpocznij biuletyn

Innym prostym sposobem dotarcia do czytelników jest biuletyn. Biuletyny trafiają prosto do skrzynki odbiorczej odbiorców, więc bez względu na to, gdzie się znajdują, widzą, że masz coś nowego do kasy. Biuletyny to także świetny sposób na udostępnianie ekskluzywna treść z czytelnikami, jak dla nich darmowy konkurs lub konkurs specjalny. Oto kilka niesamowitych wskazówek od naszych autorów dotyczących biuletynów i WordPress:

 • Przewodnik dla początkujących po MailChimp z WordPress
 • 5 darmowych wtyczek WordPress dla MailChimp, aby zwiększyć liczbę subskrypcji biuletynu
 • 3 Essential List Building Plugins dla WordPress

Rozważ darmowy konkurs lub konkurs

Niezależnie od tego, czy oferujesz gratisy / upominki tylko dla subskrybentów, czy dla całej publiczności, zawsze miło jest móc oddać je czytelnikom. To oni wspierają cię i sprawiają, że blogowanie jest możliwe! Na szczęście dzięki WordPress bardzo łatwo jest organizować własne zawody lub rozdawać za pomocą wtyczki. Możesz również rozważyć stworzenie darmowych gadżetów do pobrania (takich jak darmowe motywy WordPress, bezpłatne ebooki, darmowe psds itp.) Lub zapewnienie ekskluzywnych rabatów na produkty, które polecasz.

Podsumowanie

To tylko wierzchołek góry lodowej sposobów na ulepszenie bloga opartego na WordPressie i mamy nadzieję, że niektóre z tych wskazówek pomogą Ci osiągnąć sukces na blogu. Ale nie zatrzymuj się tutaj – istnieje mnóstwo sposobów na poprawę wiarygodności swojego bloga, bezpieczeństwa witryny, SEO WordPress, a nawet wskaźnika subskrybentów. Kontynuuj badania i ucz się. A jeśli natrafisz na inne przydatne wskazówki na blogach, udostępnij je w komentarzach poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map