WordPress vs Squarespace: różnice i funkcje

Czy chcesz zaprojektować nową stronę internetową, ale nie wiesz, jakiej platformy użyć? W takim razie trafiłeś we właściwe miejsce. W tym przewodniku WordPress vs Squarespace porównujemy te dwa rozwiązania, aby pomóc ci podjąć świadomą decyzję, które z nich jest najlepsze dla twojego projektu.


Dzisiaj naszym celem jest wprowadzenie do WordPress i Squarespace – dwóch potężnych i popularnych platform internetowych. Przyjrzymy się cenom, ich hostowaniu, Twoim opcjom motywów lub szablonów, możliwości dostosowania, dodanych funkcji lub integracji, bezpieczeństwa i dostępnej pomocy technicznej.

Gotowy żeby zacząć? Chodźmy…

Wprowadzenie do WordPress

WordPress vs Squarespace

WordPress.org jest popularnym systemem zarządzania treścią typu open source (CMS) obsługuje ponad 60 milionów stron internetowych. Kiedy omawiamy WordPress w tym artykule, mamy na myśli WordPress.org. Aby uzyskać więcej informacji o WordPress.com i tym, czym różni się od WordPress.org, zapoznaj się z naszym artykułem na WordPress.com vs WordPress.org.

WordPress.org jest używany przez kilka wielkich nazwisk, w tym Microsoft, Mercedes Benz, Walt Disney i TED Blog, aby wymienić tylko kilka. Istnieje wiele powodów, dla których popularność cieszy się WordPress, ale kontrola i elastyczność zapewniana przez to rozwiązanie jest głównym czynnikiem. Oto niektóre z innych najważniejszych funkcji…

 • Darmowy w użyciu
 • Tysiące darmowych i premium motywów
 • Tysiące wtyczek, aby dodać dodatkową funkcjonalność
 • Liczne opcje dostosowywania, w tym konstruktory przeciągnij i upuść, panele opcji motywu oraz możliwość kodowania
 • Kwitnąca społeczność WordPress
 • Całkowita własność i kontrola nad Twoją witryną

Społeczność WordPress jest globalną jednostką, która nieustannie pracuje i ulepsza WordPress, nie wspominając o wprowadzaniu nowych narzędzi i produktów. Dzięki temu WordPress nie tylko zawsze wyprzedza swoją grę, ale także twoja strona internetowa.

Wprowadzenie do Squarespace

Squarespace

Squarespace to kompleksowe rozwiązanie, które obsługuje miliony witryn internetowych w setkach branż. Nowoczesne, modne projekty szablonów umożliwiają firmom tworzenie profesjonalnych stron internetowych, pięknych portfolio lub rentownych sklepów internetowych.

Squarespace, obecnie używane przez Keanu Reevesa, Sadie Williams i Johna Malkovicha jako platforma z wyboru, jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, od skromnego blogera po znane marki. Zawiera wiele funkcji, które pomogą Ci zaprojektować stronę internetową, w tym…

 • Darmowy nieograniczony hosting
 • Infrastruktura najwyższej jakości
 • Piękne szablony
 • Intuicyjny kreator stron typu „przeciągnij i upuść”
 • Najwyższe bezpieczeństwo
 • Wsparcie 24/7

Po utworzeniu witryny Squarespace zapewnia również zestaw narzędzi marketingowych, które pomogą Ci dotrzeć do odbiorców, znaleźć się wśród wyszukiwarek i serwisów społecznościowych oraz zwiększyć liczbę obserwowanych.

Ceny WordPress

Jak już wspomniano, oprogramowanie WordPress jest bezpłatne. Jedyne niezbędne koszty bieżące to opłaty za hosting i domeny (omówione dalej). Piękno WordPress polega na tym, że można go skalować w górę lub w dół, aby dopasować do twoich potrzeb, i dotyczy to również wydatków pieniężnych.

WordPress zapewnia wszystko, czego potrzebujesz za darmo, od motywów i wtyczek po narzędzia do generowania leadów i marketingu. Dostępne są jednak zaawansowane produkty premium dla wszystkich aspektów WordPress i warto je uaktualnić w miarę rozwoju witryny.

Ceny Squarespace

cennik

Squarespace to usługa premium, która pobiera opłaty za bieżące Miesięczna opłata korzystać z platformy. Do wyboru są cztery plany, począwszy od Osobisty plan skierowany do osób posiadających blogi lub małe strony internetowe, skalowany do zaawansowane plan, stworzony dla profesjonalnych sklepów eCommerce.

Wszystkie plany obejmują hosting i opłaty za domenę za pierwsze lata, a także dostęp do szablonów Squarespace i kreatora „przeciągnij i upuść”, wsparcie 24/7 i więcej. Zaawansowane plany obejmują narzędzia marketingowe i eCommerce, umożliwiające rozwój i utrzymanie dochodowego biznesu.

Squarespace oferuje 14-dniowy bezpłatny okres próbny, dzięki czemu możesz stworzyć stronę internetową i poznać platformę. Jest to świetny sposób, aby sprawdzić, czy to rozwiązanie jest odpowiednie dla Ciebie. Polecam rejestrację i zabawę, jeśli rozważasz korzystanie z Squarespace długoterminowo.

Hosting WordPress i nazwy domen

WordPress vs Squarespace: Hosting

Oprogramowanie WordPress jest bezpłatne i zawsze będzie. To sprawia, że ​​jest to atrakcyjna opcja dla wielu firm, ponieważ mogą one stworzyć witrynę internetową, mając pewność, że koszty witryny nie wzrosną z roku na rok.

To powiedziawszy, WordPress nie jest rozwiązaniem typu „wszystko w jednym”. Więc kiedy korzystasz z WordPress, wszystko, co dostajesz, to oprogramowanie. Aby zarejestrować się i używać nazwy domeny oraz hostować witrynę, musisz uiścić opłatę miesięczną lub roczną.

Nazwa domeny – Większość nazw domen kosztuje kilka dolarów rocznie i nie złamie banku. Możesz zarejestrować nazwę domeny za pośrednictwem wielu zewnętrznych dostawców usług (możesz uzyskać domenę GoDaddy za jedyne 0,99 USD w pierwszym roku) i masz pełną kontrolę nad domeną wybraną dla Twojej witryny.

Hosting – Dzięki hostingowi dostajesz to, za co płacisz. Plany zaczynają się od kilku dolarów rocznie (takich jak Bluehost za jedyne 2,95 USD / mc), ale w przypadku większych witryn z dużą liczbą obserwowanych będziesz musiał wybrać droższe plany zapewniające obsługę dużego natężenia ruchu i przestrzeni dyskowej.

Hosting specyficzny dla WordPress – Najlepszym hostingiem WordPress jest często zarządzany hosting WordPress. Jest to zapewnione przez wiele najlepszych usług hostingowych i jest dobrym wyborem, ponieważ serwery są zoptymalizowane specjalnie dla WordPress. Aby uzyskać więcej informacji na temat wyboru hosta dla witryny WordPress, zapoznaj się z naszym artykułem na temat tego, czego szukać w hostingu WordPress.

Zaletą płacenia za hosting jest szeroki asortyment usług i planów, więc niezależnie od budżetu i potrzeb witryny znajdziesz coś, co pasuje.

Hosting i nazwy domen Squarespace

Ponieważ Squarespace jest w pełni zarządzany serwis internetowy, wszystkie strony Squarespace są hostowane w chmurze. Nie ma ograniczeń co do przechowywania danych lub przepustowości, a Squarespace korzysta z własnej globalnej sieci CDN, aby zapewnić szybki czas ładowania wszystkim użytkownikom strony internetowej, gdziekolwiek się znajdują.

Nazwy domen są również rejestrowane i kupowane przez Squarespace. Twoja domena ma certyfikat SSL i jest zawsze odnawialna w tym samym tempie, co oszczędza Ci niepożądanych niespodzianek. Możesz kupić wiele domen i połączyć je ze swoim kontem Squarespace. W razie potrzeby możesz łatwo przenieść nazwę domeny innej firmy do Squarespace.

Motywy WordPress

WordPress vs Squarespace: motywy

Patrząc na WordPress vs Squarespace, WP ma wiele motywów, które pozwalają tworzyć piękne i stylowe strony internetowe. Prawie wszystkie nowoczesne motywy są responsywne, przyjazne dla użytkownika i zawierają szereg funkcji ułatwiających osiągnięcie celów witryny.

Darmowy lub Premium Theme?

Przy wyborze motywu WordPress jest wiele do rozważenia. Po pierwsze, musisz zdecydować, czy chcesz użyć motywu bezpłatnego, czy premium. Bezpłatne motywy WordPress można znaleźć na stronach programistów w całej sieci. Lub możesz zainstalować motywy z Repozytorium WordPress z pulpitu nawigacyjnego WordPress. Te motywy są dobrze skonstruowane, bezpieczne i łatwe w obsłudze, co stanowi dobry wybór niezależnie od projektu.

Motywy WordPress premium mają na ogół bardziej zaawansowane funkcje i często zawierają wtyczki premium jako część opłaty za zakup. Kupując motyw premium, zawsze upewnij się, że wybierzesz motyw od renomowanego nabywcy. Dobrym rozwiązaniem są programiści WordPress, tacy jak StudioPress lub Elegant Themes. ThemeForest to także popularny rynek motywów, który sprzedaje szeroki asortyment motywów. Tutaj możesz przeglądać oceny i recenzje, dając ci dobre wyobrażenie o tym, jak używać motywu przed dokonaniem zakupu.

Aby uzyskać więcej informacji na temat wybierania motywu bezpłatnego lub premium, przeczytaj nasz artykuł na temat motywów darmowego lub premium?

Motyw zbudowany lub przeznaczony do wielu celów?

Drugim ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze motywu WordPress, jest to, czy powinieneś wybrać motyw wbudowany lub wielofunkcyjny.

Wbudowane niszowe motywy WordPress służą unikalnym celom i będą zawierać odpowiednie i specyficzne funkcje. Na przykład wbudowany do blogów tematycznych blog o jedzeniu prawdopodobnie będzie zawierał narzędzie do tworzenia przepisów, umożliwiając łatwe wyświetlanie przepisów w czytelnym formacie na Twojej stronie. Korzystanie z wbudowanego motywu WordPress sprawia, że ​​proces projektowania i tworzenia jest szybki i bardzo prosty, ponieważ wszystkie potrzebne funkcje są natychmiast dostępne.

Motyw uniwersalny zapewni narzędzia potrzebne do utworzenia dowolnego rodzaju strony internetowej. Zwykle zawierające zaawansowane programy budujące strony, uniwersalne motywy pozwalają łatwo dostosować dowolne części witryny, umożliwiając zaprojektowanie naprawdę wyjątkowej witryny. Świetnym przykładem jest motyw Total WordPress, stworzony przez mądrych umysłów tutaj w WPExplorer.

Funkcje i funkcje

Ostatnim kluczowym aspektem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze motywu WordPress, jest rozważenie potrzebnych funkcji i funkcjonalności. Zastanów się dokładnie, czego potrzebuje Twój projekt i upewnij się, że przeprowadziłeś badania, aby dowiedzieć się, co zawiera motyw przed dokonaniem zakupu lub instalacji.

Pamiętaj, że dodatkowe funkcje można dodawać za pomocą wtyczek (omówione dalej). Ale kupowanie osobno wtyczek premium może w dłuższej perspektywie kosztować więcej niż zwykły zakup motywu premium od samego początku.

Sprawdź nasz artykuł przedstawiający najlepsze motywy WordPress, aby dać ci wyobrażenie o tym, co tam jest.

Szablony Squarespace

WordPress vs Squarespace: Szablony

Wybór szablony oferowane przez Squarespace jest imponujące (chociaż nie można go porównać z WordPress). Wszystkie szablony Squarespace są zawarte w każdym planie. Wszystkie zostały zbudowane przez wielokrotnie nagradzany zespół projektowy Squarespace i są zaprojektowane do użytku wyłącznie na ich platformach.

Szablony są podzielone na kilka kategorii, w tym sklepy internetowe, usługi profesjonalne, fotografię, społeczność i organizacje non-profit i wiele innych. Każdy szablon jest punktem początkowym, a dzięki setkom konfigurowalnych funkcji możesz stylizować go w dowolny sposób.

Squarespace sprawia, że ​​wybór odpowiedniego szablonu jest niezwykle łatwy. Po prostu kliknij kategorię, która pokrywa się z niszą Twojej witryny. Następnie wyświetl każde demo na żywo, sprawdzając jego projekt, układ, funkcje i wrażenia użytkownika. Pomoże Ci to zrozumieć, co każdy szablon ma do zaoferowania i jak użytkownicy będą wchodzić w interakcje z Twoją witryną.

Jeśli jesteś zadowolony z szablonu, po prostu wybierz Zacznij od tego projektu w prawym górnym rogu, a Twój nowy szablon otworzy się w narzędziu do tworzenia i przeciągania witryn Squarespace. Jeśli zmienisz zdanie, możesz po prostu zmienić szablony w dowolnym momencie.

Dostosowywanie WordPress

Jak wspomniano wcześniej w sekcji Wprowadzenie, WordPress ma wiele opcji dostosowywania. W zależności od wybranego motywu będziesz mógł dostosować swoją stronę internetową za pomocą panelu opcji motywu lub dostosowywania WordPress, używając narzędzia do przeciągania i upuszczania stron i / lub dodając i zmieniając kod.

Najważniejsze w WordPress jest to, że można go w 100% dostosować poprzez kodowanie lub instalację i używanie odpowiednich narzędzi. Więc jeśli chcesz mieć pełną kontrolę nad swoją witryną, WordPress jest właściwym wyborem dla Ciebie.

Personalizacja Squarespace

Kreator strony internetowej

Aby dostosować szablon do Squarespace, będziesz korzystać z wbudowanego narzędzia do tworzenia witryn z funkcją przeciągnij i upuść. Jest to w rzeczywistości bardzo łatwy w użyciu i zapewnia zabawne wrażenia projektowe. W kreatorze stron możesz dodawać strony do witryny, dodawać elementy projektu, takie jak tytuł i logo, pisać posty na blogu, sprawdzać dane analityczne, zarządzać wbudowanymi narzędziami i wiele więcej.

Elementy wizualne szablonu można zmieniać za pomocą Edytora stylów. Każdy szablon różni się stylem, jaki możesz wprowadzić poprawki. Zasadniczo możesz zmienić typografię, kolory, obrazy tła, nagłówek i paski boczne. Istnieje również edytor CSS, który pozwoli Ci dodać własny kod, jeśli potrzebujesz.

Nie ma wątpliwości, że kreator stron internetowych Squarespace jest intuicyjny, a dla osób z ograniczonym doświadczeniem w projektowaniu stron internetowych może być dobrym rozwiązaniem. Dostosowania, które możesz wprowadzić, są jednak ograniczone i może to być frustrujące, szczególnie w miarę rozwoju witryny.

Wtyczki WordPress

Wtyczki WordPressOmawiając motywy WordPress, wpadliśmy na pomysł wyboru motywu wbudowanego, który ma wbudowane funkcje. Większość nowoczesnych motywów ma już wiele zintegrowanych funkcji i funkcjonalności. Ale czasem będziesz potrzebować dodatkowej funkcjonalności, która nie jest zapewniona przez Twój motyw. Tematem może być również określona funkcja, ale witryna wymaga bardziej zaawansowanej wersji.

Zaletą WordPress jest to, że każdą dodatkową funkcjonalność, której potrzebujesz, można szybko i łatwo dodać za pomocą wtyczki WordPress. Dostępne są tysiące wtyczek, a dla każdej funkcji, którą chcesz zainstalować, zawsze jest wiele przydatnych wtyczek do wyboru, które mogą dobrze wykonać zadanie. Ta elastyczność zapewniana przez WordPress, pozwalająca użytkownikom na integrację wszelkich dodatkowych niezbędnych narzędzi, jest nieoceniona przy rozwijaniu stron internetowych i firm.

Wybierając odpowiednie wtyczki do swojej witryny, upewnij się, że przeprowadziłeś badania. Istnieje zarówno szeroki wybór darmowych, jak i premium wtyczek, więc najlepszym miejscem do rozpoczęcia wyszukiwania jest Repozytorium WordPress lub CodeCanyon.

Funkcje i integracje Squarespace

Jeśli chodzi o WordPress vs. Squarespace, później jest on wyposażony w wiele wbudowanych funkcji do wykorzystania. Obejmują one…

 • Bloki galerii – wyświetlanie galerii, układów siatki, suwaków i innych elementów.
 • Tła wideo – Dodaj wybrane wideo, aby stworzyć przyciągające uwagę tło.
 • Kolekcje audio – przesyłaj i udostępniaj swoje albumy na swojej stronie internetowej.
 • Pasek ogłoszeń (znany również jako pasek powitania) – zaznacz promocje lub ogłaszaj wiadomości na stronie głównej swojej witryny.
 • Bloki formularzy – dodaj formularz, aby przechwycić dane użytkownika lub umożliwić mu nawiązanie z Tobą kontaktu.

Integracje Squarespace są również wbudowane w platformę i gotowe do użycia. Dzięki temu nie musisz nawigować po portalach, aby znaleźć dodatkowe funkcje, których możesz potrzebować, a następnie zainstalować wtyczki. Dla wszechstronnego konstruktora stron wybór integracji oferowanych przez Squarespace jest niezwykły. Oto tylko część tego, co jest w ofercie…

 • Disqus – użyj tego zaawansowanego systemu komentowania zamiast domyślnego systemu komentarzy Squarespace.
 • Stripe, Apple Pay i Paypal – Akceptuj płatności w swojej witrynie na wiele sposobów.
 • Media społecznościowe – Połącz się z kontami mediów społecznościowych, w tym Facebook, Twitter, Instagram, iTunes Store, LinkedIn, Tumblr i wiele więcej.
 • Czcionki Google i Typekit – oba wbudowane w edytor stylów.
 • Adobe Creative Cloud Image Editor – pozwala edytować i ulepszać obrazy bezpośrednio w Squarespace.
 • YouTube i Vimeo – Osadzaj filmy w swojej witrynie z tych kanałów.

Możesz także zintegrować inne usługi stron trzecich, w tym Google AdSense, Etsy, Eventbrite i Facebook Pixel. Jednak Squarespace nie oferuje żadnej pomocy w integracji innych firm i nie może zagwarantować pełnej zgodności z ich szablonami. Opcja integracji innych firm nie jest również dostępna dla osób korzystających z abonamentu osobistego, dlatego konieczne będzie uaktualnienie.

Wydajność i bezpieczeństwo WordPress

Wszystko w jednym WP Security and Firewall

Jeśli zdecydujesz się na korzystanie z WordPress, odpowiedzialność za wydajność i bezpieczeństwo Twojej witryny spoczywa na Tobie. Wybór skutecznego dostawcy hostingu może pomóc, ale musisz również zainstalować wiele wtyczek, aby zapewnić bezpieczeństwo witryny i jej płynne działanie przez cały czas.

Bezpieczeństwo – Zainstaluj bezpłatną wtyczkę WordPress Wszystko w jednym WP Security and Firewall oraz dalsze wskazówki dotyczące bezpieczeństwa przeczytaj nasz artykuł, w jaki sposób poprawić bezpieczeństwo witryny WordPress.

Prędkość – Możesz wiele zrobić, aby poprawić szybkość swojej witryny WordPress, od aktualizacji witryny, po użycie optymalizatora obrazu i wtyczki pamięci podręcznej. Sprawdź nasz artykuł o tym, jak przyspieszyć WordPress, aby uzyskać więcej informacji.

Wydajność – Strony internetowe, które przyjmują dużą liczbę odwiedzających lub które zawierają duże ilości mediów, muszą kontrolować wydajność. Czy witryna zawsze ładuje się szybko, czy jakość strumieniowego przesyłania mediów jest stale wysoka, a czas przestoju niski? Jeśli odpowiedź na którekolwiek z tych pytań brzmi „Nie”, może być konieczne rozważenie skorzystania z sieci dostarczania treści (CDN).

Utrzymanie kontroli nad witryną oraz dbanie o bezpieczeństwo i wydajność witryny jest koniecznością dla właścicieli witryn WordPress. Istnieje jednak wielu programistów i agencji internetowych, którzy świadczą te usługi, jeśli wolisz zlecić tę pracę na zewnątrz.

Wydajność i bezpieczeństwo Squarespace

Ponieważ Squarespace jest hostowanym rozwiązaniem typu „wszystko w jednym”, wszystkie kwestie związane z wydajnością witryny i bezpieczeństwem są rozwiązywane za Ciebie. Oto niektóre z jego najlepszych funkcji wydajności i zabezpieczeń…

 • Squarespace współpracuje z dostawcami DNS w celu zapewnienia najwyższej jakości routingu ruchu, niezawodności i czasu pracy.
 • Globalny CDN Squarespace obsługuje miliardy odsłon każdego miesiąca.
 • Wszystkie witryny Squarespace mają certyfikaty SSL, zabezpieczające połączenia odwiedzających z Twoją witryną.
 • Zaawansowane techniki ograniczania DDoS są stosowane w celu ochrony witryny przed złośliwym ruchem.
 • Strony internetowe Squarespace są monitorowane co minutę z ponad 20 lokalizacji na całym świecie, a zespół operacyjny jest pod ręką 24/7 gotowy do reagowania na wszelkie wykryte incydenty.

Wsparcie WordPress

WordPress.org zapewnia obszerne dokumentacja na ich stronie internetowej. Jednak to prawie nie przypomina informacji udostępnianych i omawianych przez globalną społeczność WordPress.

Blogi, takie jak nasze tutaj w WPExplorer, oferują przydatne artykuły, samouczki i przewodniki dla początkujących, a nawet profesjonalnych programistów WordPress. Fora, gdzie można zadawać pytania i dzielić się problemami, są powszechne. W przypadku bardziej palących problemów możesz wypróbować usługę serwisową WordPress lub zatrudnić programistę.

Dla tych, którzy zdecydują się na zakup motywu WordPress premium, wtyczek lub innych narzędzi, wsparcie zawarte w tych produktach może być często warte swojej ceny. Bezpośrednia poczta e-mail lub obsługa biletowa przez całą dobę często nie są rzadkością w przypadku droższych produktów, co może pomóc w zapewnieniu pełnej wydajności witryny przez cały czas.

Wsparcie Squarespace

Wsparcie Squarespace

Squarespace oferuje spersonalizowane wsparcie Zespół obsługi klienta. Wsparcie jest dostępne 24/7 przez czat na żywo lub e-mail. The Centrum pomocy jest również pełen popularnych przewodników i tematów, filmów i seminariów internetowych, omawiających wszystkie funkcje Squarespace i sposoby ich używania w witrynie.

WordPress.org vs Squarespace – porównanie

Więc teraz dobrze rozumiemy, co oferują obie te platformy. Ale jak się mierzą ze sobą? Rzućmy okiem na kluczowe obszary porównania…

WordPress vs Squarespace – Cennik

WordPress to bezpłatne rozwiązanie, a jedynymi bieżącymi miesięcznymi kosztami są hosting i rejestracja nazw domen. Dostępnych jest jednak wiele narzędzi premium, które pozwalają skalować funkcjonalność witryny według własnego uznania. Zasadniczo WordPress jest ofertą typu „zapłać tyle, ile chcesz”.

Dla porównania, aby korzystać ze Squarespace, musisz wybrać abonament miesięczny. A jeśli wybierzesz wysokiej klasy plan, z czasem będzie to Cię kosztować. To powiedziawszy, oferowane narzędzia, wsparcie i wbudowane funkcje sprawiają, że Squarespace ma dobry stosunek ceny do jakości.

WordPress vs Squarespace – motywy, szablon i funkcje

WordPress oferuje tysiące darmowych i premium motywów i wtyczek, z wbudowanymi i instalowalnymi funkcjami i funkcjami. Bez względu na dodatki, które chcesz dodać do swojej witryny, WordPress może zaspokoić potrzeby Twoich projektów. To sprawia, że ​​jest to doskonała platforma dla stron internetowych do rozwoju i rozwoju w miarę upływu czasu.

Squarespace oferuje również imponujący wybór szablonów, funkcji i integracji. Szczególnie w porównaniu do innych platform all-in-one, takich jak Wix i Weebly, Squarespace wyprzedza konkurencję. Jednak nadal jesteś ograniczony do Squarespace i nie znajdziesz takiej samej elastyczności, jaką zapewnia WordPress.

WordPress vs Squarespace – Dostosowanie i łatwość użycia

WordPress wygrywa w dostosowywaniu. Ta platforma zapewnia najwyższą kontrolę nad witryną. Jednak wadą tego jest to, że nie zapewnia takiej samej łatwości użytkowania jak Squarespace i ma stromą krzywą uczenia się dla początkujących.

Squarespace ma więcej ograniczeń, ale jego intuicyjny kreator stron z funkcją przeciągnij i upuść oraz wbudowane funkcje sprawiają, że projektowanie witryny jest szybkie i przyjemne.

WordPress.org vs Squarespace – Wsparcie

Zarówno WordPress, jak i Squarespace otaczają ich silna sieć wsparcia. Wsparcie Squarespace jest bardziej scentralizowane dzięki dedykowanemu Centrum pomocy i zespołowi obsługi klienta. Może to odpowiadać początkującym lub tym, którzy lubią mieć indywidualne wsparcie i pewność na wyciągnięcie ręki.

WordPress.org nie oferuje wsparcia indywidualnego jako takiego, chociaż często jest dostępny jako część pakietów produktów premium. Jednak siła społeczności WordPress zapewnia, że ​​niezależnie od problemu lub pytania znajdziesz odpowiedź online. Wsparcie jest dostępne – być może będziesz musiał go poszukać.

Ostatnie przemyślenia na temat WordPress vs. Squarespace

Obie platformy umożliwiają tworzenie pięknych, profesjonalnych i przyjaznych dla użytkownika stron internetowych. Wybrane przez Ciebie rozwiązanie powinno zależeć wyłącznie od twoich własnych potrzeb i witryny. Zastanów się nad budżetem, ograniczeniami czasowymi, osobistymi umiejętnościami projektowania stron internetowych, a przede wszystkim długoterminowymi aspiracjami do projektu.

WordPress vs Squarespace – który wybierzesz dla swojego projektu? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach poniżej…

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me