Niezależnie od tego, czy właśnie odkryłeś WordPress, czy korzystasz z platformy przez eony, zasoby, które zamierzamy odsłonić w tym poście, będą świetnymi dodatkami do zestawu narzędzi WordPress. Aby post był łatwy do strawienia, podzieliliśmy go na siedem części, a mianowicie:


 1. Blogi WordPress
 2. Strony internetowe z samouczkiem WordPress
 3. Książki WordPress
 4. Wtyczki WordPress
 5. Zasoby motywów WordPress
 6. Hosting WordPress
 7. Dodatkowe zasoby WordPress

Bez zbędnych ceregieli, umieśćmy kilka słów w każdej sekcji. Ciesz się i nie zapomnij podzielić się swoją opinią w sekcji komentarzy poniżej!

Blogi WordPress

Internet jest oceanem blogów WordPress, które omawiają tematy odpowiednie zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników WordPress. Następujące blogi to jedne z najlepszych blogów WordPress:

wpexplorer-logoWPExplorer

Cóż, musiałeś zgadnąć, że jesteśmy świetnym zasobem WordPress. Tutaj w WPExplorer dokładamy wszelkich starań, aby każdego dnia dostarczać Ci świeże, wysokiej jakości treści. Niezależnie od tego, czy szukasz wskazówek na temat kodowania, zalecanych wtyczek, czy szukasz nowego motywu WordPress, zapewnimy Ci wszystko.


smashing-maga-logoWordPress Smashing Magazine

Zapytaj tylko dowolnego programistę (lub projektanta stron internetowych) WordPress, a będą mieli coś dobrego do powiedzenia na temat Smashing Magazine. Magazyn ma osobną kategorię WordPress, która zawiera mnóstwo przydatnych treści WordPress. Jest to świetne źródło informacji dla każdego, kto chce nauczyć się podstaw programowania WordPress.


logo codepoetKod Poeta

Jeśli znasz WordPressa wystarczająco długo, musiałeś natknąć się na frazę (lub cytat) „Kod to poezja”. Nie? Cóż, pod tym względem i tak nie ma to większego znaczenia. Code Poet to ogromne i niesamowite źródło informacji dla każdego programisty i użytkownika WordPress. Code Poet to urządzenie firmy Automattic, które oferuje wiele tematów związanych z WordPress, w tym SEO WordPress, bezpieczeństwo, wtyczki, opracowywanie motywów, pisanie i tak dalej.


Torque_Facebook_Icon-580x580Torque (WP Daily)

WP Daily (znany również jako Torque Mag) to zbiór najnowszych wydarzeń w świecie WordPress. Prowadzony przez facetów z tyłu 8 bitowy i Standardowy motyw, WP Daily to źródło wiadomości i inspiracji dla WordPress. Otrzymasz wszystkie wiadomości WordPress od ekspertów społeczności oraz obszerną sekcję archiwum.


wp-engine-logoBlog WPEngine

WPEngine, twórcy słynnego hostingu WordPress Managed WPEngine, prowadzą zasobnego bloga zarządzanego przez Austina Guntera. Blog zawiera między innymi artykuły informacyjne na temat optymalizacji WordPress.


Strony internetowe z samouczkiem WordPress

Podczas gdy blogi WordPress zawierają porady, artykuły, a czasem samouczki na temat WordPress, istnieją inne strony internetowe WordPress, które specjalizują się (lub nieco specjalizują) w samouczkach WordPress. Następujące strony internetowe zawierają sekcje samouczków poświęcone WordPress:

wprecipies-logoWPRecipes

Czy chcesz poprawić funkcjonalność swojej witryny WordPress? Jeśli tak, WP Recipes to witryna z samouczkami WordPress, którą chcesz odwiedzić. WP Recipes oferuje łatwe i szybkie porady i samouczki WordPress w celu poprawy funkcjonalności platformy WordPress.


wptuts + -logoWPTuts+

WPTuts + to rozszerzenie WordPress ogromnej sieci Tuts +. Tutsplus jest jednym z wielu projektów dostarczonych nam przez Envato, Inc. Zarządzane przez Japh Thompson – znanego entuzjastę WordPress – WPTuts + zapewnia najwyższej klasy samouczki WordPress, przewodniki, rzutowania ekranów, artykuły itp..


wpmudev-logoWPMU

WPMU jest domem dla programistów i autorów WordPress, którzy dużo dzielą się na temat WordPress. Blog prowadzony przez Jamesa Farmera udostępnia wiele przydatnych wskazówek i przewodników WordPress. Również na ich stronie znajdują się jedne z najbardziej niesamowitych motywów i wtyczek WordPress, do których można uzyskać pełny dostęp poprzez członkostwo premium.


wpbeginner-logoWPBeginner

WPBeginner jest własnością Syed Balkhi i jest przez niego zarządzany i oferuje szeroki zakres samouczków WordPress. Poza tym, możesz sprawdzić WPBeginner, jeśli szukasz filmów i ofert WordPress.


Logo SitegroundSiteGround

Najbardziej znani ze swojej niesamowitej usługi hostingowej zapewniają zarządzany hosting WordPress w bardzo przystępnej cenie, ale również SiteGround ma dedykowaną sekcję samouczków obejmującą WordPress. Niektóre z rzeczy, których możesz się nauczyć w SiteGround, w tym dostosowywanie motywów WordPress, poprawianie bezpieczeństwa WordPress i wiele innych oprócz bezpłatnych samouczków wideo WordPress.


Logo strony internetowejWebsitesetup.org

Robert Mening stworzył WebsiteSetup.org, aby pomóc każdemu – od blogerów po właścicieli firm – stworzyć własną stronę internetową bez konieczności nauki kodu. Przewodnik jest bardzo szczegółowy, ale bardzo łatwy do naśladowania – nawet jeśli nie jesteś zbyt techniczny. Sprawdź niektóre z jego przewodników, jak zbudować stronę internetową przy użyciu WordPress, Drupal i Joomla (tak, są bezpłatne!).


Książki WordPress

Od czasu narodzin WordPress jakieś dziesięć (10) lat temu, wielu autorów / programistów wydało książki obejmujące wszystko, co dotyczy WordPress. Tematy obejmują zakres od podstawowej wiedzy na temat WordPress po zaawansowane tematy dotyczące rozwoju WordPress. Następujące książki WordPress znalazły się na naszej liście z jednego oczywistego powodu. Wszystkie są wysokiej jakości zasobami WordPress od szanowanych autorów ��

wordpress-to-goWordPress To Go: Jak zbudować witrynę WordPress we własnej domenie, od podstaw, nawet jeśli jesteś kompletnym początkującym

Z dwiema (200) pozytywnymi recenzjami (w momencie pisania) i oceną 4,4 na 5 gwiazdek, WordPress To Go autorstwa Sarah McHarry jest obecnie najprostszą, ale praktyczną książką WordPress w Internecie. W książce nie ma „… żargonu i pożerania innych przewodników internetowych”. Prawdopodobnie dlatego jest najlepiej sprzedającym się produktem Amazon na Kindle.


smashing-wordpressSmashing WordPress: Beyond The Blog

Smashing WordPress: Beyond the Blog Thord Daniel Hedengren to książka, którą chcesz, jeśli chcesz „… zbudować prawie wszystko w WordPress”. Książka pomoże Ci tworzyć projekty WordPress dla SEO, zintegrować platformę WordPress z mediami społecznościowymi, tworzyć witryny e-commerce, galerie, formularze, niestandardowe motywy, formularze logowania i inne. Smashing WordPress: Beyond The Blog to książka, której potrzebujesz, aby w pełni wykorzystać swoją witrynę WordPress.


wordpress-plugin-devProfesjonalne opracowywanie wtyczek WordPress

Czy chcesz napisać własne wtyczki WordPress? Czy jesteś autorem wtyczek, który chce doskonalić swoje umiejętności? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na którekolwiek z tych pytań, Professional WordPress Plugin Development pokazuje, jak rozszerzyć WordPress za pomocą wtyczek, a następnie pokazuje, jak opracować własne wtyczki WordPress. Książka, której autorem jest Brad Williams, Ozh Richard i Justin Tadlock, oferuje czytelnikom praktyczne podejście do tworzenia wtyczek WordPress. Ułatwia tworzenie wtyczek, udostępniając próbki kodu i szczegółowe ilustracje.

„Poleciłbym tę książkę wszystkim, którzy myślą o stworzeniu swojej pierwszej wtyczki [WordPress]”. – Andre J. Bales

Książka ma ocenę 4,8 na 5 gwiazdek i kosztuje tylko 28 dolarów.


wordpress-for-manekinyWordPress For Dummies

WordPress For Dummies autorstwa Lisy Sabiny Wilson i Matta Mullenwega (tak, on z WordPress) to świetny przewodnik dla każdego, niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz swój pierwszy blog, czy przechodzisz z innej platformy blogowej do WordPress. Książka jest łatwa do zrozumienia i pozwoli ci w pełni wykorzystać elastyczność i użyteczność WordPressa. Jest to przewodnik, którego potrzebujesz, aby wykorzystać potencjał oferowany przez WordPress.


wordpress-design-devProfessional WordPress: Projektowanie i rozwój

Z oceną 4,4 na 5 gwiazdek, ta książka autorstwa Brada Williamsa, Davida Damstry i Hala Sterna jest bardzo cenionym źródłem informacji dla każdego, kto chce tworzyć strony internetowe WordPress. Książka obejmuje takie tematy jak: HTML5, CSS3, JavaScript, Niestandardowe typy postów, Niestandardowe taksonomie, Wielostronne itp. Książka zawiera ponadto przykłady kodu, które można pobrać ze strony książki.

Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym postem na temat wszystkich najlepszych zasobów WordPress na początku.

Wtyczki WordPress

W przeszłości omawialiśmy wiele wtyczek premium i bezpłatnych. Chciałbym na naszej stronie Wtyczki WordPress znaleźć wszystkie najlepsze wtyczki do wszystkiego.

Zasoby motywów WordPress

Wybór motywu wysokiej jakości może być dość trudny, ponieważ w Internecie jest tak wiele sklepów z motywami. W przeszłości pisaliśmy o najlepszych członkostwach motywów WordPress, a wszystkie następujące sklepy z motywami są dobrze ugruntowane, o niektórych z nich mówiliśmy wcześniej.

Eleganckie logo motywówEleganckie motywy

Eleganckie motywy są domem dla jednych z najpiękniejszych premium motywów WordPress w Internecie. Eleganckie motywy są najbardziej znane ze wspaniałego wyglądu ich motywów, zaawansowanych funkcji i dedykowanego wsparcia. Ich najnowszy motyw Divi to świetny wybór dla niemal każdej witryny, a obecnie pracują nad dużą aktualizacją, aby dodać jeszcze więcej funkcji do tego kompleksowego motywu. Mają osiemdziesiąt siedem (87) motywów premium w cenie all-inclusive 69 USD.


logo tematyczneThemify

Według Themify, ich celem jest „… pomóc niekodującym w rozpoczęciu pracy”. Standardowa struktura przeciągania i upuszczania Themify umożliwia „… szybkie dostosowywanie motywów bez konieczności dotykania kodu: po prostu dostosuj ustawienia i style motywów za pomocą panelu opcji”. Struktura Themify jest piękna, fachowo zakodowana i zawiera takie funkcje, jak niestandardowe widżety, Drag & Drop Builder i skróty. Ponadto można go łatwo dostosować i ma 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. Co więcej? Themify oferuje kolekcję pięknych, nowoczesnych i niedrogich motywów, które pomogą Ci szybko założyć sklep. Dodatkowo mamy na naszej stronie 20% zniżki na kupon Themify, dzięki czemu jest to jeszcze lepszy zakup.


logo genezaGenesis WordPress Theme Framework – StudioPress

Oprócz zapewniania Genesis – jednego z najlepszych frameworków motywów WordPress w Internecie – StudioPress zapewnia ogromną kolekcję motywów, w tym motywy stron trzecich. Chłopaki ze StudioPress zasłynęli w niszach premium WordPress, ponieważ ich oferta jest niczym innym jak najwyższą jakością. Chociaż ich ceny są nieco wyższe niż niektóre inne opcje motywów, masz dużo za swoje pieniądze i ramy jakości, na których możesz oprzeć. Genesis to świetne miejsce na rozpoczęcie tworzenia nowej witryny.


ThemeForest-logoThemeForest

ThemeForest, część Envato, oferuje ponad trzynaście tysięcy (13 000) motywów i szablonów WordPress w cenach od 3 dolarów. Tak, przeczytałeś to dobrze. 3 dolary. Nie przekręcaj, strona zawiera jedne z najlepszych motywów WordPress w sieci. ThemeForest jest domem dla wielu programistów WordPress, w tym WPExplorer. To świetny zasób dla użytkownika WordPress poszukującego profesjonalnych motywów, a także programistów, którzy chcą zarabiać na polecaniu / sprzedaży motywów.

Motywy WPExplorer

Mamy tutaj bogatą kolekcję motywów premium (z których jesteśmy bardzo dumni). Nie wierz nam na słowo, sprawdź nasze ręcznie wykonane motywy WordPress. Tworzymy motywy oparte na kodzie jakości, z żądanymi funkcjami, w cenach, na które możesz sobie pozwolić i przy najwyższej jakości wsparciu autora Themeforest Elite. Nasz najlepiej sprzedający się motyw Total WordPress jest doskonałym przykładem naszej pracy. Ten wysoce elastyczny motyw idealnie nadaje się dla firm, freelancerów, fotografów, blogerów i wszystkich innych. Sprawdź to!

Hosting WordPress

Jako użytkownik WordPress potrzebujesz dobrego hosta dla swojej witryny. Dobry hosting zapewni ci spokój, którego potrzebujesz, aby stworzyć udany projekt WordPress (korzystamy z WP Engine w Explorer i uwielbiamy naszego hosta, ponieważ zapewniają szybkie działanie naszych stron dla wszystkich). Oto niektóre z najlepszych zasobów na temat wyboru najlepszego hosta WordPress:

 • Hosting WordPress: jak wybrać najlepszy
 • Co musisz wiedzieć o zarządzanym hostingu WordPress
 • Jak wybrać odpowiedni hosting WordPress
 • Hosting WordPress
 • Czy jesteś dostawcą hostingu? Zobacz te motywy WordPress dotyczące hostingu!

Dodatkowe zasoby WordPress

Ta sekcja zawiera podsumowanie innych zasobów WordPress nie ujętych w tym poście.

Informacje i zasoby programistyczne WordPress

Usługi WordPress

 • Sucuri – premium usługa bezpieczeństwa WordPress
 • ManageWP – ManageWP pomaga zarządzać wieloma stronami WordPress z jednego pulpitu nawigacyjnego
 • VaultPress – Ochrona WordPress i rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych od Automattic
 • StackPath CDN – Najlepsza w swojej klasie sieć dostarczania treści

Uzbrojony w powyższe zasoby, jesteś gotowy, aby podbić świat WordPress. Nic nie powinno ci przeszkadzać, więc idź i bądź najlepszy WordPresser tam. Na razie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me