Webinaria i WordPress: The Whys and the Hows

Czy zauważyłeś, że wszyscy twoi konkurenci i wielkie nazwiska w Twojej branży korzystają z seminariów internetowych? Czy chcesz dowiedzieć się więcej na temat tej formy komunikacji i tego, jak możesz ją wykorzystać, aby zwiększyć grono odbiorców i biznes? Czy chcesz mieć pewność, że nie zostaniesz w tyle??


W tym artykule dowiesz się o zaletach webinariów oraz o tym, jak skutecznie zintegrować je ze swoją strategią marketingową. Omówimy również niektóre z najlepszych rozwiązań do webinarów, które pomogą Ci znaleźć najlepsze dopasowanie do twoich celów.

Korzyści z seminariów internetowych i WordPress

Seminaria internetowe i WordPress

Coraz więcej firm prowadzi seminaria internetowe. Jakie są więc korzyści i dlaczego warto rozważyć zejście na webinarium?

Interakcja z odbiorcami

Webinarium to świetny sposób na zbliżenie się do publiczności. Podczas webinariów możesz wchodzić w interakcje i kontaktować się z ludźmi, którzy naprawdę tam wiedzą i czego chcą. Pomoże Ci to lepiej zrozumieć grupę docelową i zaczniesz budować społeczność opartą na Twojej witrynie.

Sprzedaż Twoich produktów

Niezależnie od tego, czy sprzedajesz kursy, członkostwo w witrynie, towary lub usługi, webinarium to skuteczny sposób na promocję przedmiotów premium. Zamiast po prostu umieszczać towar w witrynie i mieć nadzieję, że ludzie będą zainteresowani, zachęć odwiedzających do zapisania się na seminarium internetowe. Poprzez webinarium możesz zademonstrować swój produkt, pokazać go w działaniu, wyjaśnić, w jaki sposób rozwiązuje problem, odpowiedzieć na wszelkie pytania i naprawdę przekonać klientów, że jest to coś, czego potrzebują.

Rozwijanie listy mailingowej

Listy mailingowe są niezbędnym sposobem na pozostanie w kontakcie z odbiorcami, a oprócz wyboru najlepszej wtyczki do biuletynu, webinaria są świetnym sposobem na ich rozwój.

Podczas prowadzenia webinaru gromadzisz adresy e-mail podczas rejestracji. Te adresy e-mail można następnie dodać do listy mailingowej (pod warunkiem uzyskania zgody podczas procesu rejestracji) i wykorzystać do promowania dalszych seminariów internetowych wraz z promocją nowych treści i produktów.

Dodawanie świetnych treści do swojej witryny

Gdy zaczniesz korzystać z seminariów internetowych, powinny one od razu stać się częścią Twojej strategii marketingu treści. Po zakończeniu webinaria mogą być archiwizowane i publikowane w Twojej witrynie, zapewniając przydatne informacje prezentowane w inny sposób.

Korzystanie z pytań z seminarium internetowego

Wszyscy od czasu do czasu próbują wymyślić ciekawe i trafne pomysły na tytuły na blogach. Chcesz pisać artykuły, które pomogą ludziom z problemem, który mają, ale często trudno jest wyobrazić sobie, jakie mogą być te problemy w stosunku do Twojej niszy.

W tym przypadku webinaria mogą być niezwykle pomocne. Wybierz, aby otworzyć czat na pytania na końcu webinaru. Następnie możesz użyć tych pytań do utworzenia postów na blogu, a także przyszłych tematów seminariów internetowych.

Jeśli prowadzisz serię webinariów, uważnie poszukaj powtarzających się pytań lub tematów, w których ludzie starają się zrozumieć lub rozwiązać. Może to oznaczać, że nie ma wystarczającej ilości informacji sygnalizujących lukę na rynku, którą można by wykorzystać.

Oszczędzanie czasu

Odpowiadanie na pytania i wymagania odbiorców może być bardzo czasochłonne i umożliwia odpowiadanie na wiadomości e-mail o każdej porze dnia. Webinarium to bardzo skuteczny sposób na zaoszczędzenie czasu i obsługę wielu zapytań klientów jednocześnie.

Współdziałając z publicznością razem, udostępniasz się, angażujesz klientów i radzisz sobie z ich problemami. Po zakończeniu webinaru będziesz mieć więcej czasu na resztę swojej firmy.

Zarabianie na seminariach internetowych

Oczywiście seminaria internetowe nie muszą być bezpłatne, a niektórzy ludzie zarabiają na nich dużo pieniędzy. Jednak jeśli zamierzasz pobierać opłaty za seminarium internetowe, naprawdę musisz zaoferować dobry stosunek jakości do ceny, zwłaszcza, że ​​jest tak wiele seminariów internetowych, że nie musisz płacić za oglądanie.

Jednym ze sposobów obejścia tego jest współpraca z innymi dużymi graczami w Twojej niszy lub branży. Oferując seminarium internetowe z rozmowami różnych wielkich nazwisk, uzasadnione będzie żądanie opłaty.

Seminaria internetowe dla treści premium

Innym sposobem korzystania z seminariów internetowych jest oferowanie ich jako części witryny członkowskiej WordPress. Dodając comiesięczne seminaria internetowe jako treści premium, członkowie poczują, że otrzymują wartość swoich pieniędzy.

Jest to również dobry sposób na udostępnianie informacji w innym formacie, co może pomóc zainteresować ludzi i zachęcić ich do dalszego płacenia za miesięczną subskrypcję Twojej witryny. Ponownie webinaria można zarchiwizować i przekształcić w zasób, zwiększając ilość oferowanej zawartości.

Pozyskanie klienta

Jeśli oferujesz usługę, seminaria internetowe to świetny sposób na zdobycie większej liczby klientów. Zaoferuj seminarium internetowe lub serię webinariów, które uczą odbiorców docelowych, w jaki sposób mogą wykonywać oferowane przez siebie usługi.

Na przykład, jeśli jesteś programistą witryny, uruchom seminarium internetowe, aby nauczyć ludzi, jak utworzyć podstawową witrynę. Obserwując webinarium, widzowie zyskają zaufanie do Ciebie i uznają Twoją wiedzę. Pod koniec webinaru wielu będzie mogło budować własne strony internetowe, ale inni nadal nie będą na tyle pewni, aby to zrobić. To wtedy oferujesz swoje usługi.

Jak rozpocząć korzystanie z seminariów internetowych i WordPressa

Istnieje wiele profesjonalnych rozwiązań, które można wykorzystać do prowadzenia własnych seminariów internetowych. Oto niektóre z najlepszych dostępnych opcji.

WebinarJam

WebinarJam

WebinarJam to, na najbardziej podstawowym poziomie, dodatek do Google Hangouts, ale z kilkoma bardzo imponującymi i wartościowymi funkcjami marketingowymi. Prawdopodobnie największą atrakcją dla dużych firm jest nieograniczona liczba obsługiwanych webinarów.

Nie ma żadnych ograniczeń ani dodatkowych opłat za prowadzenie seminarium internetowego z udziałem określonej liczby osób, więc im więcej widzów przyciągniesz, tym lepiej. Inne funkcje obejmują:

 • Możliwość dodania 10 równoczesnych mówców do każdej sesji webinaru
 • Rozmawiaj w czasie rzeczywistym z publicznością
 • Zaproś członków widowni do natychmiastowego dołączenia do transmisji
 • Wezwanie do działania w czasie rzeczywistym dotyczące zakupu produktów
 • Pełna integracja z bramką płatności, jeśli pobierasz opłaty za swoje seminaria internetowe
 • Integracja ze wszystkimi autoresponderami

Jak widać WebinarJam to potężne narzędzie. Minusem jest to, że same seminaria internetowe nie są prowadzone w Twojej witrynie, a przy 397 funtach za roczną subskrypcję cena nie jest dla wszystkich!

EasyWebinar

EasyWebinar

EasyWebinar to popularne rozwiązanie do seminariów internetowych, które integruje się z WordPress za pośrednictwem wtyczki. EasyWebinar wykorzystuje moc YouTube Live i Google Hangouts, czyniąc go wyjątkowo niezawodnym. Możesz przesyłać strumieniowo do nieograniczonej liczby widzów, tworzyć dowolną liczbę wydarzeń i oferować prywatne lub publiczne spotkania. Zapewnia również znakomitą gamę narzędzi marketingowych. Główne cechy to:

 • Nagrane zdarzenia wideo przesyłane strumieniowo podczas sesji webinaru w czasie rzeczywistym
 • Wydarzenia na żywo można przekształcić w wiecznie zielone lub zautomatyzowane
 • Współpracuje z WordPress, OptimizePress 2, Leadpages i wieloma innymi programami do tworzenia stron
 • Tworzy wszystkie strony potrzebne do marketingu (strony rejestracji, podziękowania, wydarzenia, powtórki i odliczania)
 • Tworzy automatyczną sekwencję wysyłania wiadomości e-mail
 • Pięknie zoptymalizowane szablony

Aby hostować wydarzenia we własnej domenie, musisz kupić licencję i zainstalować wtyczkę WordPress. Sprzedawanie w tej samej cenie co WebinarJam, EasyWebinar nie jest tanie, ale oferuje imponującą obsługę w cenie.

Seminarium internetowe

Seminarium internetowe

WebinarIgnition to profesjonalne, a zarazem proste rozwiązanie, i może być sensowną opcją dla osób dopiero rozpoczynających działalność w dziedzinie webinariów. Dostępny jako wtyczka WebinarIgnition bezproblemowo integruje się z dowolnym motywem WordPress i jest stosunkowo prosty w konfiguracji.

WebinarIgnition pozwala tworzyć zarówno webinaria na żywo, jak i zautomatyzowane, a także oferuje wszystkie narzędzia, których można oczekiwać w związku z marketingiem webinaru. Inne funkcje obejmują:

 • Umożliwia zintegrowanie dowolnego strumienia wideo (takiego jak Google Hangouts lub LiveStream) ze stroną Live lub zautomatyzowanego webinaru
 • Umożliwia odwiedzającym rejestrację za pomocą loginu na Facebooku
 • Koncentrator Live Console oznacza, że ​​możesz zarządzać swoim webinarem na żywo
 • Możliwość wyboru pola zapytania lub obszaru czatu na żywo na stronie webinaru na żywo
 • Konfigurowalne szablony stron
 • Śledzenie sprzedaży i konwersji

Znacznie tańsze niż WebinarJam lub EasyWebinar, WebinarIgnition będzie kosztować jednorazową opłatę w wysokości 97 USD. To sprawia, że ​​jest to świetna opcja dla osób poszukujących profesjonalnego rozwiązania do webinarów o ograniczonym budżecie.

Ostatnie przemyślenia na temat seminariów internetowych i WordPress

Niezależnie od tego, czy prowadzisz sklep e-commerce, stronę członkowską, czy blog, seminaria internetowe oferują tak wiele korzyści dla każdego rodzaju firmy, że nadszedł czas, aby poważnie rozważyć ich uruchomienie. Po wybraniu rozwiązania webinaru określ, co chcesz zyskać z seminariów internetowych i odpowiednio dostosuj każde wydarzenie. Usiądź wygodnie i obserwuj, jak Twoja firma kwitnie.

Czy oferujesz webinaria w swojej witrynie? Z jakiego rozwiązania webinarium korzystasz i jakich wskazówek udzielisz komuś, kto dopiero zaczyna grę online?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me