Kiedy odkryłeś WordPress, prawdopodobnie pomyślałeś, że to tylko platforma do blogowania młyna. Ale kiedy zaczniesz odkrywać wszystkie zaawansowane wbudowane opcje i funkcje WordPress, na pewno będziesz zaintrygowany. Jeśli wciąż jesteś nowy w WordPressie, pokochasz go coraz bardziej, gdy lubisz czytać ten post. Po prostu możesz czuć się skłonny zakochać się w WordPress. Jak zwykle ten post będzie zabawny, ale twój ograniczony znajomość WordPressa może cię zaskoczyć. Haha ��


To na bok … Dzisiejszy post zaspokoi pragnienie – tę silną tęsknotę, którą musisz nauczyć się o WordPressie (i jego opcjach). W tym wpisie zostanie ujawnionych wiele wspaniałych opcji WordPress, o których powinieneś wiedzieć w 2014 roku. Zacznijmy od najczęstszych, po prostu, aby nabrać tempa.

Opcje zaplecza WordPress

AKISMET

akismet-wordpress-options-wpexplorer

„Czy Akismet (A.kis.met) nie jest wtyczką WordPress?”
„Tak, to wtyczka”.
„Jak więc zamierzasz się odwrócić i nazwać to wbudowaną opcją WordPress?”

Na początek jest wbudowany. Nie instalujesz Akismet – po prostu aktywujesz go za pomocą klucza API, który jest łatwy do zdobycia, ale nie o to chodzi. Akismet to jedna z najlepszych wtyczek spamu w Internecie. Pokonuje konkurencję o dziesięć punktów do zilcha. Zbudowany przez Automattic, Akismet to rozwiązanie spamujące dla supergwiazd dwadzieścia (20) milionów użytkowników WordPress.

Zanim cokolwiek zrobisz na swoim blogu WordPress, aktywuj Akismet dla własnego dobra. Między tobą a mną możesz użyć tego samego klucza API, aby aktywować Akismet na kilku stronach internetowych. Być może tak to zbudowali, albo jest to wada. Kto wie? Podsumowując, Akismet doskonale spełnia swoją rolę wbudowanej opcji WordPress.

JETPACK

jetpack-for-wordpress-wordpress-options-wpexplorer

Jest też Jetpack, który oferuje wiele ekscytujących funkcji. Po podłączeniu Jetpack do WordPress.com konto, będziesz miał dostęp do opcji takich jak:

 • Poprawione statystyki dzięki uprzejmości WordPress.com
 • Powiadomienia, ponieważ powiadomienia są dobre
 • Opublikuj funkcję, która automatycznie udostępnia twoje posty
 • Komentarze Jetpack
 • Subskrypcje Jetpack
 • Lubi
 • Karuzela, aby dodać oomph do galerii zdjęć
 • Wyślij pocztą e-mail
 • VaultPress
 • Skróty WP.me
 • Integracja profilu Google+
 • Selektywna widoczność widżetów
 • Lista jest praktycznie nieograniczona

Mówiąc najprościej, Jetpack oferuje wiele opcji WordPress, które pozwolą ci ulepszyć twojego blogu WordPress.

PERMALINKI

Wiele razy zobaczysz osoby używające adresów URL ze znakami zapytania i wieloma liczbami. Łatwo jest zobaczyć coś takiego: http://www.example.com/?p=123. To nie może być dobre dla SEO WordPress, biorąc pod uwagę, że WordPress oferuje wiele opcji bezpośredniego połączenia, w tym:

 • Dzień i nazwisko – http://www.example.com/2014/05/07/sample-post
 • Miesiąc i nazwa – http://www.example.com/2014/05/sample-post
 • Numeryczne – http://www.example.com/archives/123
 • Nazwa posta – http://www.example.com/sample-post (dobre dla SEO)
 • Struktura niestandardowa (dobra również dla SEO)

Znajdziesz PeUstawienia rmalink pod Ustawienia w Twoim Administrator WordPress.

WYSZUKAJ WIDOCZNOŚĆ SILNIKA

Załóżmy, że właśnie zainstalowałeś WordPress. Nie masz żadnych treści w swojej witrynie, więc zapraszanie pająków wyszukiwarek nie jest konieczne. Najlepiej, aby czekali. Po zebraniu wystarczającej ilości treści możesz zachęcić pająki do zaindeksowania witryny.

Słowo ostrzeżenia: Wyłączenie widoczności wyszukiwarki w witrynie na żywo spowoduje usunięcie witryny z indeksów wyszukiwarek na kilka dni, czego nie chcesz. Kolejna rzecz: „… to wyszukiwarki muszą uhonorować…”, według WordPress, twoją prośbę o incognito. Aby włączyć / wyłączyć tę opcję WordPress, przejdź do Ustawienia -> Czytanie i zobaczysz „Widoczność w wyszukiwarkach”.

Słowo porady: Nie zadzieraj z tą opcją, jeśli nie masz pojęcia, co robisz.

POST PRZEZ E-MAIL

opcja wysłania pocztą e-mail

Czy wysyłanie wiadomości e-mail z dowolnego miejsca nie byłoby przyjemne i wygodne? Ponieważ nie musisz się logować do WordPress, możesz publikować posty z dowolnego urządzenia. Może to działać dla Ciebie, jeśli brakuje Ci czasu na zalogowanie się na swojej stronie, być może dlatego, że dużo podróżujesz lub coś podobnego.

W innym poście dowiesz się, jak publikować posty na blogu WordPress za pośrednictwem poczty e-mail, więc nie będę tego robić dzisiaj. Ale pod warunkiem, że znasz się na serwerach pocztowych, możesz w pełni skorzystać z tej opcji WordPress, przechodząc do Ustawienia -> Pisanie i przystępując do Wyślij pocztą e-mail. Tutaj możesz skonfigurować swoje ustawienia. Istnieją również instrukcje użytkowania Jetpack, Wtyczka Postie lub Post by Email w Kodeks WordPress.

PASZE WORDPRESS

Według Kodeks WordPress, „… Kanał jest funkcją specjalnego oprogramowania, które umożliwia czytnikom kanałów dostęp do witryny i automatyczne wyszukiwanie nowej zawartościNastępnie opublikuj informacje o nowej zawartości i aktualizacjach na innej stronie.”

Innymi słowy, kanały WordPress pozwalają odwiedzającym przeglądać blog. WordPress zawiera maksymalnie pięć (5) rodzajów kanałów, a mianowicie:

 • Kanał atomowy
 • Kanał RDF / RSS 1.0
 • Kanał RSS 2.0
 • Kanał RSS 0.92
 • Kanał komentarzy RSS 2.0

Możesz łatwo dodawać kanały do ​​swojej witryny WordPress (dla czytelników) za pośrednictwem Ekran widżetów. Wszystko czego potrzebujesz to adresy URL swoich kanałów. Umownie adres URL Twojego kanału pocztowego to http://www.twojadomena.com/feed/ a URL kanału komentarzy to http://www.twojadomena.com/comments/feed/.

Jeśli otworzysz te adresy URL kanałów w przeglądarce, po prostu zobaczysz drzewo dokumentu pozbawione stylu. Aby wyświetlić elementy kanału RSS, użyj czytnika kanałów, takiego jak Feedly lub łatwo dostępny RSS wwchodzić w twoje Ekran widżetów.  Proszę nie mylić RSS widget z Linki RSS widget; pierwszy wyświetla elementy kanału, a drugi wyświetla linki do kanałów.

Aby dowiedzieć się więcej o kanałach WordPress, odwiedź WordPress Feeds on Codex.

PODGLĄD TEMATU NA ŻYWO

live-theme-preview-wordpress-options-wpexplorer

Ta opcja WordPress istnieje od WordPress 3.4. Użyłeś go przynajmniej raz, aby zmienić motywy. Bez wątpienia opcja Podgląd motywu na żywo jest świetna, ponieważ przyspiesza podejmowanie decyzji dotyczących tematów. Zobaczysz pełny widok tego, jak będzie wyglądał motyw po aktywacji. Po prostu idź do Wygląd -> Tematy i najedź kursorem na wybrany motyw (musi być nieaktywny). Kliknij Podgląd na żywo przycisk, który się pojawi.

KLIENT WORDPRESS TEMAT

Zanim pożegnasz się z funkcją Podgląd motywu, powiedzmy kilka rzeczy na temat dostosowywania motywu WordPress, który jest integralną częścią opcji Podglądu na żywo. Na powyższym obrazku Dostosowanie motywu będzie paskiem nawigacyjnym po lewej stronie (wszystkie opcje wymienione poniżej nazwy motywu, który wyświetlasz podgląd).

Opcja dostosowania motywu pozwala dostosować tytuł i slogan witryny, kolory, obraz nagłówka, nawigację, statyczną stronę główną, stopkę i wiele więcej w zależności od opcji dostępnych w motywie. Dostosowanie wyglądu witryny WordPress nigdy nie było łatwiejsze. Wystarczy kliknąć kilka rzeczy, zobaczyć zmiany na żywo, nacisnąć przycisk Zapisz i aktywuj przycisk i praca jest skończona. Wiele sklepów z motywami premium przechodzi na używanie dostosowywania motywów WordPress w swoich motywach ze względu na łatwość użycia.

Opcje blogowania WordPress

WordPress jest przełożonym blogowanie platformy, ale do tej pory mówiliśmy o opcjach WordPress, które nie mają nic wspólnego z blogowaniem. W nadchodzącej sekcji porozmawiamy o opcjach WordPress, które obracają się wokół edytora postów, gdzie i tak większość akcji spada.

OPCJE WIELU EKRANÓW

wordpress-screen-options-wpexplorer

Opcje ekranu jest również dostępny w Panelu domowym WordPress (gdzie masz funkcje i widżety, takie jak W skrócie, Szybki szkic, Aktywność, Statystyki strony Wiadomości WordPress pośród innych. Jest również dostępny w Strony, komentarze, opinie i kilka innych miejsc (w tym niektóre wtyczki), ale wróćmy do edytora postów.

Podczas tworzenia nowego posta na blogu znajdziesz Opcje ekranu rozwijane menu w prawym górnym rogu ekranu. Ta opcja pozwala dodać dowolną liczbę elementów do twojego Edytuj post ekran. Możesz wybrać między innymi wyświetlanie opcji udostępniania, kategorii, tagów, dyskusji, fragmentu i autora.

Poza tym możesz zmienić układ ekranu, wybierając liczbę kolumn do wyświetlenia (jedną lub dwie). Jeśli chcesz zobaczyć, jak twoje obrazy mieszczą się w treści tekstu, możesz wybrać układ jednokolumnowy, który jest wyposażony w powiększony edytor postów. Z drugiej strony, jeśli chcesz mieć kompaktowy widok i nie masz problemów ze zdjęciami (być może nie masz nic przeciwko podglądowi swojego postu przed opublikowaniem), możesz wybrać układ dwukolumnowy. Na koniec dnia wszystko, co wybierzesz, zależy od osobistych preferencji.

ŁATWA LISTA AUDIO

easy-audio-playlist-wordpress-options-wpexplorer

Dobry przykład listy odtwarzania audio WordPress

WordPress to cudowna platforma. Na przykład, czy wiesz, że nie potrzebujesz wtyczki, aby stworzyć profesjonalnie wyglądający odtwarzacz audio dla swojej witryny WordPress? Ta kwestia jest bardzo interesująca dla ludzi takich jak muzycy i djajowie, którzy chcieliby hostować pliki mp3 (i inne audio) na swoich stronach internetowych. Jeśli chcesz, aby Twoi użytkownicy oglądali muzykę w Twojej witrynie, dodanie odtwarzacza audio jest dość łatwe.

Aby dodać odtwarzacz audio do posta, otwórz post w edytorze i kliknij przycisk Dodaj media przycisk. Na wynikowej stronie wybierz Utwórz listę odtwarzania audio.  Możesz wybrać wcześniej przesłane pliki audio z Biblioteka multimediów lub prześlij je tam i tam. Wybierz listę odtwarzania, klikając pliki, a następnie naciśnij przycisk Utwórz nową listę odtwarzania przycisk w prawym dolnym rogu ekranu.

Spowoduje to przejście do nowej strony, na której możesz edytować swoją listę odtwarzania przed opublikowaniem. W razie potrzeby edytuj listę odtwarzania i kliknij przycisk Wstaw listę odtwarzania audio przycisk. Spowoduje to powrót do edytora postów, w którym będzie można zobaczyć odtwarzacz audio. Opublikuj lub zaktualizuj swój post, aby zobaczyć gracza w akcji!

NA BOK: Możesz użyć tej samej metody, aby dodać odtwarzacze audio do stron i obszarów widżetów na pasku bocznym (lub gdziekolwiek indziej).

UPROSZCZONE TWEET EMBEDDING

Czy chcesz wyświetlać swoje tweety w swoich treściach w następujący sposób:

Jeśli odpowiedziałeś tak, powinieneś wiedzieć, że osadzanie tweetów jest jedną z najprostszych opcji WordPress, z której niestety nie korzystasz. Dlaczego jest to świetna opcja WordPress:

 • Wygląda świetnie (mówi, że masz szalone umiejętności WordPress)
 • Pomoże Ci zwiększyć zaangażowanie użytkowników na twojej stronie internetowej i koncie na Twitterze

Jak to zrobić:

Wystarczy wejść na Twitter, skopiować adres URL tweeta i wkleić go w edytorze postów w następujący sposób:

easy-tweet-embedding-wordpress-options-wpexplorer

Widzisz wyróżniony adres URL? Nie musisz przełączać się do edytora HTML. Po prostu wklej adres URL i zapisz swój post. Łatwa praca.

WBUDOWANIE WIDEO YOUTUBE

W tej branży osadzania podobnie osadzanie filmów na YouTube jest równie łatwe. Po prostu wklej link do filmu na YouTube w swoim poście i zapisz zmiany. Poniższe wideo AJ Clarke to przewodnik krok po kroku, który pokazuje, jak korzystać z niesamowitego motywu Total Drag & Drop WordPress.

http://www.youtube.com/watch?v=zu80FX6mAQM

Aby osadzić powyższe wideo, właśnie wkleiłem link YouTube z przeglądarki…

youtube-embedding-wordpress-options-wpexplorer

… W tym poście ��

Z pewnością jest to bardzo łatwy sposób na osadzanie filmów z YouTube’a (aby uzyskać więcej metod, sprawdź post Toma na temat dodawania filmów do witryny WordPress). Jedynym minusem jest to, że nie można kontrolować wielkości wideo za pomocą tej metody. Jeśli znasz jakiś sposób, podziel się z nami w komentarzach �� Próbowałem umieścić link w elemencie div (co oznaczało przełączenie do edytora HTML), ale to nie działało.

LINKI W OBRAZACH OBRAZU

Przez długi czas napisy HTML nie były możliwe. W związku z tym nie można dodawać linków do podpisów w celu uznania źródeł obrazu. Co więcej, nie mogłeś Wykursywiać, pogrubienie lub podkreślać twoje podpisy.

Obecnie możesz łatwo dodawać linki do podpisów obrazów. Po prostu kliknij obraz i wybierz wordpress-image-options-image-wpexplorer ikona, która pojawia się, aby uzyskać dostęp do Twojej Opcje obrazu ekran. Tutaj możesz dodać HTML do Podpis pole, które uważasz za odpowiednie.

9 maja 2014 r. - Astronomy Picture of the Day autorstwa Mike'a Taylora. Dzięki uprzejmości apod.nasa.gov

9 maja 2014 r – Zdjęcie astronomiczne dnia wg Mike Taylor. Dzięki uprzejmości apod.nasa.gov

UWAGI DOTYCZĄCE WYŁĄCZANIA

Czy chcesz wyłączyć komentarze na całym blogu lub na poszczególnych postach? Jeśli tak, możesz wyłączyć komentarze w całej witrynie WordPress, przechodząc do Ustawienia -> Dyskusja i odznacz „Umożliwiaj użytkownikom publikowanie komentarzy na temat nowych artykułów”. Spowoduje to wyłączenie komentarzy dla wszystkich nowych postów.

Alternatywnie możesz użyć Dyskusja Opcje ekranu podczas tworzenia nowego postu. Widżet dyskusji udostępnia opcje zezwalania lub niedozwolania na komentarze, trackbacki i pingbacki dla tego konkretnego postu.

PRZEŁĄCZANIE MIĘDZY EDYTOREM WIZUALNYM A HTML (TEKSTOWYM)

przełącza między wizualnym i HTML-edytorem-wordpress-opcje-wpexplorer

Domyślnie WordPress wyświetla edytor postów Visual (WYSIWYG). Nawiasem mówiąc, WYSIWYG jest po prostu skrótem od „To, co widzisz, dostajesz”. Edytor wizualny jest łatwy w użyciu, ponieważ nie wymaga znajomości programowania. Ponadto wygląda jak typowy edytor tekstu, do którego jesteś przyzwyczajony.

Następnie mamy edytor HTML (tekst), który oferuje dodatkową elastyczność w dostosowywaniu swoich postów. Do korzystania z tego edytora potrzebujesz co najmniej podstawowych umiejętności HTML, ale może się przydać, gdy chcesz wrzucić kilka kodów do swoich postów.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ OPCJI

Dla wielu osób ta opcja WordPress znajduje się w edytorze postów. Albo nie wiedzą o tym ani jak z niego korzystać. Możesz użyć opcji Czytaj więcej, aby utworzyć fragmenty swojej strony głównej.

Jeśli Twój motyw nie ma funkcji fragmentu, na stronie głównej zostaną wyświetlone Twoje posty w całości, co jest nieatrakcyjne. Aby skorzystać z opcji Czytaj więcej, otwórz swój post i po prostu umieść kursor w miejscu, w którym chcesz zakończyć fragment. Kliknij ikonę Czytaj więcej czytaj-więcej-wordpress-opcje-wpexplorer w menu. Nie musisz przełączać się do edytora HTML i możesz tworzyć niestandardowe wprowadzenie (fragmenty) do swoich postów.

OPCJA PRZERWY STRONY

Nie potrzebujesz wtyczki do dzielenia długich postów na wiele stron. Nie, ty nie. Edytor postów WordPress jest wyposażony we własną opcję podziału strony. Jesteś zaskoczony? Aby zakończyć jedną stronę i wysłać czytelników na następną, przełącz się do edytora HTML i dodaj następujący kod:

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

  Pages: 1 2