Użyj powiadomień push, aby zbudować powtarzalny ruch

Aby zaangażować odbiorców, musisz umieć przyciągnąć ich uwagę w znaczący sposób. Nie zawsze jest to jednak łatwe zadanie, zwłaszcza gdy na ich urządzeniach mobilnych jest tyle zakłóceń.


Na szczęście powiadomienia push oferują skuteczne rozwiązanie. Powiadomienia push to sposób, w jaki wydawcy i inne firmy mogą dostarczać odbiorcom bezpośrednie wiadomości w czasie rzeczywistym, aby promować zaangażowanie i zwiększać ruch.

W tym poście omówimy, jakie są powiadomienia wypychane i wyjaśnimy korzyści z ich używania. Omówimy również cztery wskazówki dotyczące korzystania z powiadomień wypychanych w celu zwiększenia liczby powtórzeń ruchu i omówienia ich konfigurowania w witrynie WordPress. Zacznijmy!

Korzyści z używania powiadomień push

Powiadomienia push to klikalne wyskakujące wiadomości, których można używać w przeglądarkach lub urządzeniach mobilnych i aplikacjach. Są formą natychmiastowej, bezpośredniej komunikacji w czasie rzeczywistym.

Za pomocą powiadomień wypychanych wydawcy mogą:

 • Docieraj do czytelników, gdzie spędzają większość czasu, na urządzeniach mobilnych
 • Dodaj nowy kanał, który kontrolują bezpośrednio, podobny do biuletynu, ale z wyższymi wskaźnikami otwartości i klikalności
 • Zwiększ zaangażowanie i liczbę odwiedzin, pomagając przekształcić zwykłych gości w lojalnych czytelników i tworzyć nawyki

W szczególności wydawcy wiadomości i treści mogą korzystać z powiadomień push. W końcu stanowią skuteczny sposób dostarczania czytelnikom treści, historii i aktualizacji, które są wrażliwe na czas. Powiadomienia push mogą również pełnić tę samą rolę, co biuletyn, jeśli chodzi o budowanie bazy lojalnych czytelników.

Kolejną zaletą powiadomień push jest prostota procesu akceptacji. Na przykład osoby odwiedzające Twoją witrynę lub aplikację mobilną po raz pierwszy będą musiały tylko wybrać Dopuszczać po wyświetleniu monitu, a następnie można je dodać do listy subskrybentów.

Akceptacja powiadomień push

Powiadomienia push aplikacji mobilnych mają w szczególności wysokie wskaźniki akceptacji. Zgodnie z badaniami, prawie 60 procent ruchu internetowego pochodzi z urządzeń mobilnych, z opcją akceptacji powiadomień push aplikacji mobilnych 43,9 procent dla użytkowników iOS i 91,1 procent dla użytkowników Androida (ponieważ proces jest automatyczny na drugiej platformie).

Teraz, gdy omówiliśmy przydatność powiadomień wypychanych, spójrzmy na cztery wskazówki dotyczące ich używania do zwiększania powtarzalnego ruchu na blogu lub stronie z wiadomościami.

1. Twórz jasne, zwięzłe wiadomości i używaj emotikonów

Powiadomienia push są krótkie. Zwykle masz tylko około 40 znaków, aby przyciągnąć uwagę użytkowników i przekazać wiadomość. Dlatego zaleca się używanie prostego, bezpośredniego języka.

Pamiętaj, aby wybrać tematy odpowiednie dla czytelników. Pomocne jest również ułożenie wiadomości w taki sposób, aby wzbudzić poczucie pilności i zainspirować do działania. W przypadku wydawców wiadomości jednym ze sposobów na zwrócenie uwagi byłoby umieszczenie terminu „BREAKING NEWS” w powiadomieniu push w celu przedstawienia aktualnej i ważnej historii.

Ponadto będziesz chciał wypróbować chwytliwe linie reklamowe i wezwania do działania (CTA). Badania wykazały również, że używanie emotikonów w powiadomieniach push może znacznie zwiększyć zaangażowanie.

Powiadomienia push Emoji

Emoji mogą pomóc w przekazaniu określonej emocji lub tonu w Twojej wiadomości. Ponadto mogą poprawić ogólny wygląd powiadomienia.

Ważne jest również, aby utworzyć kuszącą wiadomość o wyrażeniu zgody. W przeciwieństwie do powiadomień internetowych, które używają tylko „zezwalaj” lub „blokuj” wiadomości opt-in, mobilne powiadomienia wypychane umożliwiają personalizację wysyłanej wiadomości.

Tworząc wiadomość o wyrażeniu zgody, rozważ poinformowanie czytelnika o wartości wyrażenia zgody i wyjaśnienie, co otrzymają (najświeższe wiadomości, najnowsze aktualizacje, specjalne promocje itp.) Możesz także dostosować opcje „Zezwól” i „Don” Przyciski „t Allow” są bardziej przyjazne, używając terminów takich jak „Tak!” lub „Może później”.

2. Podziel odbiorców na segmenty

Ludzie nie chcą być ciągle bombardowani wiadomościami, zwłaszcza tymi, które ich nie dotyczą. Zastosowanie uogólnionego, rozgłoszeniowego podejścia do powiadomień push może spowodować, że subskrybenci będą zirytowani i zrezygnują.

Według badań segmentacja odbiorców pod kątem powiadomień push może zwiększyć CTR o 218 procent. Identyfikując subskrybentów na podstawie ich zainteresowań, możesz dostarczać spersonalizowane wiadomości dla każdej osoby. To z kolei powinno zwiększyć szansę na otwarcie wiadomości.

Istnieje wiele sposobów kategoryzacji subskrybentów. Na przykład wydawcy wiadomości mogą segmentować użytkowników na podstawie kategorii treści, które czytelnik jest zainteresowany otrzymywaniem. Inne opcje segmentacji obejmują strefę czasową, lokalizację i typ urządzenia.

Aplikacje mobilne umożliwiają również wydawcom treści pozwalanie subskrybentom na wybór rodzaju powiadomień, które chcą otrzymywać i kiedy. To pozwala użytkownikowi czuć się bardziej kontrolowanym i mniej bombardowanym niepotrzebnymi wiadomościami.

Przykład tej techniki w działaniu można znaleźć w ustawieniach powiadomień wypychanych The New York Times dla jej aplikacji mobilnej.

Ustawienia segmentów powiadomień push

Wydawcy treści i wiadomości mogą korzystać z tych ustawień, aby tworzyć cenne wiadomości dla swoich odbiorców. Możesz dowiedzieć się, dla których historii odbiorcy są zainteresowani otrzymywaniem powiadomień push, i odpowiednio je dostosować.

3. Uważaj na czas i częstotliwość wiadomości

Jedno badanie wykazało, że prawie 40 procent użytkowników twierdzi, że rezygnuje z powiadomień push, ponieważ przeszkadzają im w niewłaściwym czasie. Ponadto ponad połowa stwierdziła, że ​​zrezygnowała, ponieważ uznała powiadomienia push za irytujące.

Badania wykazały, że najwyższe współczynniki kliknięć dla powiadomień push występują we wtorki i poza godzinami pracy. Jest to jednak oczywiście uogólnienie. Określenie najbardziej efektywnych czasów i częstotliwości powiadomień wypychanych może wymagać pewnych eksperymentów.

To kolejny powód, dla którego segmentacja jest kluczowa; może pomóc określić, kiedy wysłać wiadomości do każdej kategorii subskrybentów. Na przykład witryny handlu elektronicznego mogą używać powiadomień wypychanych w celu rozwiązania problemu porzucenia koszyka.

Powiadomienie push eCommerce

Ponadto segmentacja odbiorców pozwala dostosować wiadomości na podstawie ich stref czasowych i lokalizacji. Jeśli połowa Twoich odbiorców znajduje się w innej strefie czasowej niż Ty, nie chcesz wysyłać wiadomości, które dostaną w środku nocy.

Wiadomości, blogi i inni wydawcy treści często korzystają z wysyłania wiadomości z samego rana. Na przykład „New York Times” codziennie wysyła powiadomienie push „Morning Briefing”.

4. Śledź właściwe dane

Podobnie jak w przypadku każdej strategii marketingowej, śledzenie wydajności powiadomień push jest niezbędne, jeśli chcesz zobaczyć, co działa, a co nie. Ustalenie, na jaki rodzaj wiadomości i czas reaguje twoja publiczność, może chwilę potrwać.

Należy zwrócić uwagę na pewne wskaźniki, które mogą pomóc w ocenie wydajności powiadomień wypychanych, w tym:

 • CTR
 • Stawki rezygnacji i rezygnacji
 • Otwarte stawki
 • Współczynniki retencji

Najlepsze metody przechwytywania i analizy danych różnią się w zależności od platform i systemów używanych do wysyłania powiadomień. Ważne jest jednak, aby strategia śledzenia była spójna, dzięki czemu możesz stale optymalizować i ulepszać powiadomienia push.

Jak wysyłać powiadomienia push za pomocą WordPress

Ważne jest, aby zrozumieć, że są takie różnice między powiadomieniami push internetowymi i mobilnymi. Powiadomienia internetowe nie oferują opcji personalizacji wiadomości opt-in, na przykład w przypadku powiadomień mobilnych. Nie pozwalają też dotrzeć do użytkowników iOS. Co więcej, badania wykazały, że powiadomienia wypychane aplikacji mobilnych mają wyższy współczynnik otwarcia i klikalności.

Istnieje kilka sposobów wysyłania powiadomień push dowolnego typu za pomocą WordPress. Do wysyłania powiadomień internetowych można na przykład użyć narzędzia takiego jak OneSignal.

Wtyczka OneSignal Free Web Push Notifications

Aby zainstalować tę wtyczkę WordPress, przejdź do pulpitu nawigacyjnego WordPress i przejdź do Wtyczki> Dodaj nowe. Wyszukaj wtyczkę OneSignal, a następnie zainstaluj ją i aktywuj. Stamtąd możesz zapoznać się z naszym podręcznym przewodnikiem, aby dodać powiadomienia push do WordPress w celu uzyskania dalszych instrukcji.

Z drugiej strony, jeśli chcesz wysyłać mobilne powiadomienia push, możesz utworzyć wersję swojej aplikacji mobilnej za pomocą usługi takiej jak MobiLoud.

Aplikacje mobilne MobiLoud WordPress

ich bezpłatna wtyczka pomaga po prostu zmienić witrynę WordPress w aplikację, której możesz użyć do wysyłania powiadomień. Dzięki MobiLoud tworzysz i automatycznie wysyłasz powiadomienia wypychane bezpośrednio z pulpitu WordPress. Zapewnia również czytelnikom opcję wyboru tematów, dla których chcą otrzymywać powiadomienia wypychane. Jest to idealne rozwiązanie dla blogów, serwisów informacyjnych i innych wydawców treści, którzy chcą zwiększyć zaangażowanie.


W tym zatłoczonym środowisku cyfrowym masz tylko tyle okazji, by zaangażować odwiedzających i przekonać ich do powrotu. Powiadomienia wypychane to skuteczny sposób, aby to zrobić.

Na szczęście tworzenie powiadomień wypychanych z sieci i urządzeń mobilnych za pomocą WordPress jest łatwe. Robiąc to, pamiętaj o tych czterech wskazówkach:

 1. Twórz jasne, chwytliwe i zwięzłe wiadomości za pomocą emoji, aby zwiększyć zaangażowanie.
 2. Użyj aplikacji mobilnej, aby segmentować odbiorców i tworzyć ukierunkowane wiadomości.
 3. Pamiętaj o czasie i częstotliwości dostarczania powiadomień.
 4. Śledź najważniejsze dane dla Twojej firmy, aby zoptymalizować i ulepszyć strategię powiadomień wypychanych.

Czy masz pytania dotyczące korzystania z powiadomień push? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me