Uprość swoją obecność online dzięki WordPress: Hosting

Hosting WordPress
 1. 1. Teraz czytam: Uprość swoją obecność online dzięki WordPress: Hosting
 2. 2). Uprość swoją obecność online dzięki WordPress: motywy, wtyczki, produkty i usługi
 3. 3). Uprość swoją obecność online dzięki WordPress: założenie firmy
 4. 4. Uprość swoją obecność w Internecie dzięki WordPress: branding i marketing

Ten post jest częścią serii Uproszczenie swojej obecności online. Przeprowadzimy Cię przez kolejne etapy tworzenia użytecznej witryny internetowej dla Ciebie lub Twojej firmy za pomocą WordPress. W tym artykule porozmawiamy o stworzeniu podstaw dla biznesu opartego na WordPress i wyborze Hosting WordPress firma oparta na twoich indywidualnych potrzebach.


Najprostszym sposobem na umieszczenie się na mapie cyfrowej za pomocą WordPress jest zarejestrowanie konta WordPress.com. Ale najłatwiejszy niekoniecznie oznacza najlepszy sposób, ponieważ witryna z własnym hostingiem daje wiele korzyści w porównaniu z bezpłatną alternatywą WordPress.com. Dzięki własnej witrynie hostowanej możesz:

 • Zaimplementuj dowolny motyw WordPress premium
 • Dokonuj modyfikacji na miejscu za pomocą motywów potomnych
 • Rozszerz funkcjonalność o dowolną wtyczkę
 • Masz kontrolę nad treścią i wartością swojej witryny

WordPress wyrósł na platformę, która może zaspokoić wiele potrzeb; od prostych stron blogowych po duże marki. Dzięki tak potężnemu zasobowi witryny na wyciągnięcie ręki, co powstrzymuje Cię przed rozpoczęciem?

Uproszczenie obecności online

Uproszczenie polega na tym, aby wiedzieć, kim chcesz być w Twojej osobistej lub biznesowej obecności online i jak to zrobić, korzystając z optymalnej trasy, koncentrując się na ważnych rzeczach, jednocześnie niosąc przy tym jak najmniej balastu. Nie musisz koniecznie frachtowca, jeśli podróżujesz lekko lub nie chcesz wydawać za dużo pieniędzy.

Uproszczenie obecności online

Każda obecność online zaczyna się od firmy hostingowej. W końcu potrzebujesz hostingu, aby założyć własną stronę internetową. Jest ich mnóstwo, a wszystkie twierdzą, że są tanie i wysokiej jakości. Te dwa często nie idą w parze, więc skupimy się na niektórych niedrogich rozwiązaniach hostingowych WordPress, które powinny z łatwością zaspokoić twoje obecne i przyszłe potrzeby.

Hosting jest podstawą Twojej obecności w Internecie, którą powinieneś poważnie potraktować. Większość firm hostingowych pozwala zmieniać plany lub robić to automatycznie po przekroczeniu limitu planu. Należy wcześniej uzyskać informacje o ich skalowalności i obsłudze WordPress, aby nie pozostawiać miejsca na niespodzianki.

Jakie są wymagania do uruchomienia WordPress

Aby uruchomić najnowszą wersję WordPress (v4.0), twój host musi obsługiwać tylko kilka rzeczy wymienionych poniżej. Jeśli nie możesz znaleźć informacji na stronie internetowej firmy, pamiętaj, aby przesłać pytanie przed zakupem do wybranej przez siebie firmy hostingowej z pytaniem:

 • PHP 5.2.4
 • MySQL 5.0

Jeśli preferowana firma hostingowa działa na serwerach Apache i Linux, możesz zapytać, czy obsługuje mod_rewrite, co zapewni ci dodatkowy dostęp do zwiększenia bezpieczeństwa Twojej witryny. Pamiętaj, że rozwiązania hostingowe zarządzane przez WordPress nie oferują tej funkcji, ponieważ dbają o to za Ciebie (co jest znacznie łatwiejsze, zwłaszcza jeśli dopiero zaczynasz budować / prowadzić witrynę).

Plany hostingowe WordPress

Wybór planu hostingowego

Przed wybraniem firmy hostingowej pamiętaj, że najpopularniejsze plany oferowane przez hostów obejmują:

 • Hosting współdzielony
 • Virtual Private Server lub VPS
 • Dedykowany serwer hostingowy
 • Hosting zarządzany WordPress

Jeśli poważnie podchodzisz do swojej obecności w Internecie, nie rozważałbym darmowych rozwiązań hostingowych, ponieważ „to nie jest coś takiego jak darmowy lunch”. Skorzystaj z jednej z płatnych usług hostingowych, nawet jeśli cena jest symboliczna, nadal będziesz otrzymywać podstawowe wsparcie, które będzie potrzebne, zaufaj mi.

Wspólny hosting WordPress

Jednym z bardziej popularnych planów dla startupów i blogerów, hosting dzielony WordPress jest zawsze dostępny. Jeśli chcesz rozpocząć swoją obecność w Internecie i nie chcesz poświęcać dużej ilości zasobów, jest to odpowiedni sposób. Będziesz udostępniać serwer, na którym Twoja witryna jest hostowana, z innymi witrynami. Wspólne ceny hostingu są dla mas, a plany zaczynają się od 3 do 10 USD miesięcznie. Jeśli chcesz założyć pierwszą witrynę WordPress, dobrym rozwiązaniem jest hosting dzielony. Polecam wypróbowanie wspólnej usługi hostingowej BlueHost, która jest jedną z preferowanych opcji WordPress.org, jeśli chodzi o firmy hostingowe.

Istnieją dwie główne wady współdzielonych usług hostingowych: wątpliwe bezpieczeństwo i problemy z obciążeniem serwera. Oba problemy wynikają z innych witryn, którym udostępnisz swoje miejsce. Nie wiesz, czy są bezpieczne, czy oczekują dużego ruchu w najbliższym czasie. WordPress to bezpieczna platforma, ale dzielenie się szczoteczką nigdy nie jest dobrą praktyką, przynajmniej jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Oprócz BlueHost, innymi dobrymi dostawcami hostingu dzielonego są BlueHost i HostMonster.

Hosting WordPress VPS (Virtual Private Server)

VPS to skrót od Virtual Private Server. VPS daje dostęp do fizycznego serwera podzielonego na wiele wirtualnych. Jeśli prowadzisz WordPress i masz wielu klientów, powinieneś użyć VPS. W ten sposób tworzysz nowy panel sterowania dla każdego ze swoich klientów, którzy działają jak kilka fizycznie oddzielnych komputerów. Hosting VPS może być kosztowny, ale za to, co dostajesz, jest bardzo przystępny. Jeśli planujesz prowadzić sklep z motywami, oczekujesz dużego ruchu lub prowadzisz wiele witryn swoich klientów, VPS to świetny wybór.

Wadą hostingu VPS jest to, że musisz mieć wiedzę na temat obsługi serwerów. Niektóre hosty zapewniają zarządzany hosting VPS dla administratorów mniej zaawansowanych technologicznie, ale zależy Ci na wyższym zakresie od 20 do 1000 USD. Najlepsze firmy hostingowe VPS do prowadzenia stron internetowych WordPress to Media Temple lub BlueHost.

Hosting zarządzany WordPress

Ten plan hostingowy pozwoli Ci skoncentrować się na tym, co robisz najlepiej: tworzeniu treści, promocji, pisaniu, sprzedaży i budowaniu marki. Nie martwiąc się o szczegóły techniczne, będziesz najbardziej produktywny. To najlepszy prezent, jaki możesz sobie dać – nie musisz instalować wtyczek pamięci podręcznej, poprawiać modułów wydajności ani martwić się o bezpieczeństwo. Dzięki zarządzanemu hostingowi WordPress zwykle zapewnia ono doskonałe wsparcie, jeśli kiedykolwiek będziesz go potrzebować.

Najlepsi dostawcy hostingu WordPress

Niektóre z najlepszych firm hostingowych zarządzanych przez WordPress to WPEngine, BlueHost, GoDaddy i MediaTemple. Dostawcą współpracującym wyłącznie z WordPress jest SiteGround. Ceny wahają się od 30 do 100 USD miesięcznie.

Dedykowany serwer hostingowy

Najlepszy prezent, jaki możesz kupić dla nowej witryny WordPress, jest zapakowany w pudełko z napisem – Serwer dedykowany. Twoja witryna będzie zajmować jeden cały serwer. Będziesz mieć kontrolę nad systemem operacyjnym, na którym działa serwer, jego sprzętem i będziesz mieć do niego pełny dostęp. To przesada dla każdego, kto nie ma dużego ruchu.

Dedykowany serwer hostingowy jest przeznaczony dla bardzo dużych firm, które nie chcą żadnych przestojów z powodu przeciążenia serwera lub naruszenia bezpieczeństwa. Plany zaczynają się od 100 USD i zwiększają do 2000 USD miesięcznie na MediaTemple za funkcje premium, takie jak dostęp do katalogu głównego, wybór systemu operacyjnego, najnowocześniejszy sprzęt itp. Możesz również uzyskać niestandardowy plan Enterprise od WPEngine, który zawiera serwer dedykowany, więc zyskasz korzyści z zarządzanego hostingu WordPress z serwerem całkowicie własnym. Po przystępnej cenie możesz również przejść przez BlueHost, aby mieć kontrolę nad budżetem.

Wniosek

Uproszczenie obecności w Internecie poprzez skupienie się na rzeczach, które są najważniejsze, pozwoli Ci zaoszczędzić mnóstwo czasu na dłuższą metę. Tworząc stabilne, bezpieczne i szybkie środowisko dla swojej obecności w Internecie, kładziesz solidny fundament, na którym Twoja marka może się rozwijać.

HostGator i BlueHost świetnie nadają się do hostingu współdzielonego, ale także dużych domen, niekoniecznie zbudowanych na WordPressie. Plany Media Temple zaczynają się od nieco wyższej ceny, ale z pewnością otrzymasz niesamowitą obsługę klienta. Jeśli nie chcesz w ogóle myśleć o hostingu i jesteś gotowy zapłacić nieco więcej, to zarówno hosting witryn SiteGround, jak i WPEngine to świetny wybór.

Dowiedzenie się, które rozwiązanie hostingowe będzie dla Ciebie najlepsze, to pierwsza część uproszczenia; dbanie o najważniejsze rzeczy i rozwijanie firmy (i wymaganych zasobów), gdy tylko poczujesz taką potrzebę, ale nie wcześniej. W następnej części porozmawiamy o znalezieniu idealnych produktów, motywów i wtyczek WordPress, które pomogą Ci prowadzić swoją obecność w Internecie przy bardzo niewielkiej konserwacji i rozproszeniu, więc bądź na bieżąco.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map