Wskazówki i trendy marketingowe WordPress

Uważajcie! To kolejny post o marketingu. Ale nie bądź rozczarowany. Porozmawiamy o przyjemnych rzeczach: jak przyciągnąć więcej klientów do swoich produktów i usług WordPress, zapominając na chwilę o reklamach Google i linkach zwrotnych.


Najpierw wyjaśnijmy niektóre mniej ekscytujące aspekty.

Istnieją 3 główne etapy ewolucji marketingu, które są teraz integralnymi częściami właściwej prezentacji przedmiotu: powiedz, pokaż i daj szansę spróbować.

Można je łatwo wdrożyć w prawdziwym świecie. Najprostszy przykład: klient, który chce kupić odzież, przychodzi do dowolnego sklepu z odzieżą, może zobaczyć opis produktu, oczywiście może zobaczyć sam produkt (show) i, co naprawdę ważne, jest w stanie dopasuj to (spróbuj). Idealny scenariusz.

W podobnej sytuacji, ale wykonywanej w świecie internetowym, istnieje większe prawdopodobieństwo, że zostanie zażądany zwrot pieniędzy. Wszystko to dlatego, że ostatni krok („spróbuj”) jest często ignorowany.

Dlaczego „próbowanie” jest tak ważne? Proste, to naturalne narzędzie do zdobycia klienta. Prawdziwa organiczna broń marketingowa to taka, którą można wdrożyć nawet bez marketera. Ten jest w stanie zapewnić udany wynik bez mnóstwa reklam.

Krótko mówiąc, krok „spróbuj” kołysze, ponieważ:

 • Ta strategia określa dwa ważne dla klienta momenty: zaufanie i przejrzystość. Relacje zbudowane na zaufaniu i bezpieczeństwie są zawsze celem obu stron. To także główna filozofia WordPress. Prawdopodobnie następująca historia wyjaśni to lepiej:
  Źródło zdjęcia: Sadhana Balaji

  Źródło zdjęcia: Sadhana Balaji

 • Zapewnia „lepszy proces sprzedaży” i daje klientowi kontrolę nad procesem zakupu.
 • Jest to rodzaj weryfikacji wśród odbiorców docelowych, z perspektywą, że ten konkretny produkt spełnia rzeczywiste potrzeby klientów.

Więc czym są najskuteczniejsze i najmodniejsze „dają okazję do wypróbowania” sposobów na pokładzie klientów i udowodnić, że warto korzystać z produktów i usług WordPress? Porozmawiajmy o trzech głównych:

 1. Gwarancja zwrotu pieniędzy
 2. Bezpłatny okres próbny
 3. Demo + bezpłatny okres próbny

Gwarancja zwrotu pieniędzy

Gwarancja zwrotu pieniędzy

Jest to rodzaj obejścia strategii „wypróbuj”: użytkownicy płacą za produkt / usługę, traktując ją jako jazdę próbną. Dlaczego nie, są pewni, że będą w stanie odzyskać swoje pieniądze, jeśli istnieje ku temu powód.

Tak, wtyczki WordPress, motywy i inne produkty cyfrowe nie są namacalne. Jak więc można uzyskać zwrot pieniędzy? To właśnie niektórzy dostawcy oprogramowania nadal twierdzą, że przestrzegają zasad przeciwdziałania zwrotom w cyfrowym świecie. Ale jest to droga do nikąd, ponieważ wiele popularnych internetowych platform SaaS (nie tylko w branży WordPress) już udowodniło.

Niezadowoleni klienci, którzy nie otrzymają zwrotu pieniędzy, nie wrócą, aby kupić nowe rzeczy, nie polecą niczego innym, aw najgorszym przypadku pozostawią opinię publiczną negatywną na temat niezależnych zasobów. Twoja reputacja nie potrzebuje tego obciążenia.

StudioPress, jeden z najbezpieczniejszych i profesjonalnych dostawców motywów WordPress, jest doskonałym przykładem wysokiej jakości obsługi klienta i strategii biznesowej. Jeśli klienci są niezadowoleni, mogą otrzymać zwrot pieniędzy w ciągu 30 dni, jak podano w oficjalna strona polityki.

Twoje następne pytanie brzmi prawdopodobnie, jak najlepiej wykorzystać tę strategię?

Nie zwracaj tylko pieniędzy – na początku staraj się osiągnąć pożądane miejsce docelowe klienta, oferując pomoc w trudnym zadaniu, z którym nie byliby w stanie konkurować podczas korzystania z Twoich produktów. Oznacza to oferowanie wsparcia na najwyższym poziomie. Jeśli to nie pomoże, wykonaj następujące proste kroki, aby pozostawić klientowi pozytywne wrażenie:

 1. Zachowuj się tak samo, jakbyś zajmował się pytaniem przedsprzedażowym.
 2. Nie ma tu przykrych pytań!
 3. Nie próbuj zmieniać zdania klienta, ale zaproponuj przydatne rozwiązanie.
 4. Przeproś, że produkt nie spełniał ich wymagań, dziękuj klientowi za szukanie pomocy i za próbę.

Niektórzy menedżerowie nadal uważają, że każdy poetycki i wyrafinowany e-mail może zmienić zdanie klienta. Zwykle to nie działa. Jeśli jednak masz konkretną propozycję pocieszenia (zniżka, współpraca itp.), Może to być skuteczny sposób na zachęcenie klienta do pozostania.

Bezpłatna wersja próbna

Bezpłatny okres próbny

To taki słodki dźwięk dla uszu klienta. Bezpłatne wersje próbne i „wypróbuj zanim kupisz” mogą nie być jeszcze standardem branżowym, ale są ogromnym trendem. To świetna wiadomość zarówno dla firm SaaS, jak i dla kupujących.

Głównym celem tej strategii jest zapewnienie wspomnianego już „procesu sprzedaży z większym dotykiem”.

Wielu dostawców WordPress nadal uważa to za ryzykowne. Ale w zależności od produktu i grupy docelowej, dlaczego nie rozszerzyć dostępu do rzeczy, które sprawiają, że Twój produkt jest świetny?

Lincoln Murphy, osoba, która pomaga firmom SaaS w zwiększaniu współczynników konwersji bezpłatnej wersji próbnej, kiedyś zapewniła świetne porównanie:

„Czy jazda próbna Ferrari zmniejsza wartość Ferrari? Nie… jeśli już, to właśnie to uszczelnia ofertę dla większości kupujących ”.

Jako eksperci z Eksperymenty marketingowe roszczenie, bezpłatna wersja próbna i gwarancja zwrotu pieniędzy są w rzeczywistości podobne pod względem funkcjonalności, ale ich postrzeganie przez użytkowników może być zupełnie inne. Spróbuj zaoferować oba. Na przykład zacznij od bezpłatna wersja próbna i kontynuuj dodawanie gwarancji zwrotu pieniędzy, aby zyskać jeszcze większe zaufanie potencjalnych klientów i sprawiają, że czują się bezpieczniej.

Ale nie pozwól, aby bezpłatna wersja próbna prześlizgnęła się, stwórz strategię wokół niej. Rozważ następujące kluczowe punkty.

1. Zdefiniuj idealny okres istnienia konta próbnego

Biorąc pod uwagę, że ta strategia jest stosowana w przypadku różnych rodzajów produktów i usług WordPress, które zachowują się inaczej, spróbuj samodzielnie przetestować funkcjonalność i funkcje. Standard branżowy WordPress to 30 dni, ale oczywiście nie jest to kierunek dla wszystkich. To powinien być czas idealny, aby nie stracić zainteresowania tym, co oferujesz. Co więcej, jeśli skrócisz okres próbny, powoduje to wrażenie pilności, dzięki czemu użytkownicy mogą działać szybciej.

Wniosek: spróbuj znaleźć swoje szczęśliwe medium. Na przykład jeden ze znanych ekspertów WordPress WPMUDEV znalazł to medium w ciągu 14 dni.

2. Interakcja z potencjalnym nabywcą

Niektórzy strategowie marketingowi twierdzą, że okres próbny ma na celu ograniczenie interakcji ludzi wymaganych do dokonania sprzedaży. Ale mam nadzieję, że już teraz jest jasne, że „skupienie się na użytkowniku”, które jest przy okazji głównym motto Google, jest kluczowym czynnikiem w budowaniu zaufanych relacji z klientem, a zwłaszcza potencjalnym klientem. Nie zapomnij więc:

 • Zaoferuj osobiste trzymanie się zamiast łącza do samej strony przewodnika lub FAQ.
 • Wysyłaj kolejne wiadomości e-mail. Jeśli to możliwe, spersonalizowane (tak, czekałeś na to słowo), które w naszym przypadku są automatycznymi wiadomościami e-mail opartymi na zachowaniu. Na przykład, Zendesk technicy sprzedaży wysyłają kolejne wiadomości e-mail z propozycją pomocy użytkownikom, którzy są najbardziej zaangażowani w ciągu pierwszych 3 dni (skup się na najbardziej aktywnych i obiecujących użytkownikach). To pomaga im być bardziej efektywnym dla swoich klientów. W połączeniu z połączeniami telefonicznymi pomogło to zwiększyć konwersje próbne nawet o 30%. Ten odsetek pochodzi z Badania firmy Totango, która pomogła Zendesk śledzić zachowanie użytkowników. Aby uzyskać podobną analizę zachowań użytkowników, możesz skorzystać z bezpłatnej platformy analitycznej dla firm SaaS, takich jak HeapAnalytics lub MixPanel (obie mają darmowe plany).
 • Nie przeszkadzaj. Strategia obsługi klienta „Zawsze gotowa do pomocy” już zapewniła swoją skuteczność. Jak również zbyt wiele „spamowania” potencjalnego klienta udowodniło jego nieskuteczność.
 • Wysyłaj e-maile z przypomnieniami, gdy pozostaną 2-3 dni. Aby napisać lepszą wiadomość e-mail, spróbuj przetestować wezwania do działania (wypróbuj inne etykiety przycisków / linków) – te e-maile sprawiają wrażenie pilnych, ale nie powinny być stanowcze.

3. Karta kredytowa lub nie karta kredytowa

To długofalowa dyskusja bezpłatnych prób. Jedyne, co jest oczywiste: prośba o podanie danych karty kredytowej podczas rejestracji bezpłatnego okresu próbnego przeraża klienta. O ile Twoja firma nie należy do tzw. „Najlepszych w swojej klasie liderów SaaS” (już popularnych i autorytatywnych firm), prawdopodobnie lepiej odłożyć tę metodę na jakiś czas.

Jeden z głównych Raport Totango dochodzenia są nadal aktualne:

Porównania konwersji

Jeśli nie masz pewności, którą drogę wybrać, ponownie, testowanie i więcej testów. Daj swoim użytkownikom 2 opcje – z danymi karty kredytowej i bez nich oraz przeprowadź testy A / B w celu śledzenia konwersji.

Na przykład po niskich wskaźnikach rejestracji z danymi karty kredytowej firma CrazyEgg dowiedziała się, że odwiedzający po prostu bali się podać te dane. Dlatego stworzyli i przetestowali kolejną stronę rejestracji z wyjaśnieniem, że nie będą miały miejsca automatyczne obciążenia: ta poprawa spowodowała wzrost liczby rejestracji próbnych o 116%.

Moz firma prosi również o podanie informacji o karcie kredytowej, podając niezbędne wyjaśnienie:

Wyjaśnienie szczegółów

Demo + Oczyszczone wersje próbne

Demo i wersja próbna

Co to jest wersja próbna? Z marketingowego punktu widzenia jest podobny do bezpłatnych kont próbnych, ale technicznie ma inny sposób implementacji.

Podczas gdy bezpłatne wersje próbne są dobrym narzędziem dla dużych społeczności WordPress, takich jak WPMUDEV, strategia wersji demonstracyjnej jest bardziej wydajna i przystępna cenowo dla małych programistów wtyczek WordPress, dostawców motywów, projektantów stron internetowych lub każdego innego, kto właśnie wypuszcza swój pierwszy komercyjny produkt / usługę WordPress.

Na przykład opracowałeś nową fajną wtyczkę suwaka WordPress. Nie będzie hostowany na Twoim serwerze, a Twoi użytkownicy nie będą potrzebować żadnych kont osobistych w Twojej witrynie do pracy z nim. Masz okazję nie tylko pokazać, jak działa wtyczka (w prawdziwym przykładzie frontonu lub w prezentacji promocyjnej wideo), ale możesz faktycznie umożliwić potencjalnym klientom dostęp do zaplecza wtyczki, aby przetestować wtyczkę z pierwszej ręki. Oferowanie obszaru testowego piaskownicy oprócz opisu produktu zabójcy może działać znacznie lepiej.

Nie wiesz, jak skonfigurować wersję demonstracyjną swojego produktu? Nie ma problemu. Istnieje kilka narzędzi WordPress, które pozwalają na tę magię.

Jednym z niedawno wydanych narzędzi do łatwego tworzenia front-endowej wersji demonstracyjnej i bezpłatnej wersji próbnej twoich produktów WordPress jest wtyczka Demo Builder for Any WordPress. Znajdziesz tam jasne instrukcje, jak zacząć z nim pracować i jakie szanse masz jako administrator wtyczki:

Kreator wersji demo

Aby rozpocząć tworzenie prezentacji / demonstracyjnej (na żywo przykład produktu WordPress w akcji) i / lub dostępu do zaplecza, aby użytkownicy mogli go przetestować, należy rozpocząć od utworzenia sieci WordPress Multisite do testowania wersji próbnych (piaskownic, które będą dalej automatycznie oczyszczone).

Za pomocą wtyczki Demo Builder możesz stworzyć atrakcyjny przykład produktu na żywo, który potencjalni klienci mogą szczegółowo sprawdzić (zwłaszcza jeśli jest to złożona wtyczka z wieloma funkcjami). Tutaj jest demo na żywo jak działa Demo Builder (demo wyświetla test Visual Builder).

Ten konstruktor demonstracyjny działa z dowolnym produktem WordPress i umożliwia użytkownikom zarejestrowanie bezpłatnego konta próbnego w celu przetestowania potrzebnych instrumentów z własnego pulpitu WordPress. Po pewnym czasie (który zdefiniujesz) konta te są automatycznie czyszczone, więc nie przechowujesz niepotrzebnych kont, a potencjalni klienci mają powód do działania po pracy z Twoim produktem.

W rzeczywistości masz wiele świetnych narzędzi do zarządzania, aby skonfigurować konta próbne i pokazać użytkownikom wszystkie zalety Twojego produktu:

Funkcje konstruktora

Jak widzisz, oprócz samych ustawień możesz także zwiększyć swoje możliwości marketingowe dzięki bardziej standardowej technice e-mail marketingu – automatyzacji MailChimp. Pomoże Ci to śledzić użytkowników (czytaj: nie spamuj) użytkownikom w razie potrzeby.

Tutaj możesz przetestować działanie tego konta próbnego zaplecza dla użytkownika.

Niektórzy mali dostawcy WordPress stosują tę strategię bezpłatnych wersji próbnych z odrobiną soli: co zrobić, jeśli potencjalny klient nie spodoba się produktowi lub nie zaspokoi ich potrzeb, aby go nie kupić? Ta troska może być świetną wiadomością dla Twojej firmy. Dzięki wersji próbnej możesz potencjalnie uniknąć nieuzasadnionych zwrotów lub negatywnych opinii i udowodnić, że Twój produkt jest tak dobry „jak w reklamie”.

Co więcej, w tym przypadku możesz potencjalnie mieć większe szanse na przekształcenie klienta w lojalnego klienta, który jest w stanie uczciwie pomóc Ci w ulepszeniu produktu w dłuższej perspektywie.

Nie zgaduj, która opcja jest najlepsza dla klienta – pozwól mu dostosować Twój produkt do jego potrzeb.

Wnioski

Gwarancja zwrotu pieniędzy, bezpłatne wersje próbne i wersje demo to obiecujące strategie marketingowe, których powinna przestrzegać każda duża i mała komercyjna marka WordPress. Pomaga wzmocnić Twoją markę w oczach konsumentów, a także budować relacje między twórcami WordPress a ich klientami.

Opisane przez nas strategie nie są konieczne ani idealne dla każdego sklepu lub produktu e-commerce, musisz przeprowadzić własne badania rynku i testy, aby ustalić, który produkt jest odpowiedni dla Ciebie. Rozważ opisane rekomendacje jako warianty dalszych eksperymentów marketingowych.

Mam nadzieję, że ten napis był przydatny dla tych, którzy zastanawiają się nad zastosowaniem którejkolwiek z tych strategii lub już się z nimi zaprzyjaźnili. Nawiasem mówiąc, czy masz jakieś doświadczenie na ten temat? Więcej wskazówek, a może pytanie? Zostaw nam komentarz!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me