The Ultimate WordPress Cheatheet

WordPress szybko staje się popularną marką, jeśli jeszcze nie jest. Jest wszędzie, ta łagodna piękność, zasilająca jedne z najlepszych witryn i aplikacji internetowych, jakie świat kiedykolwiek widział. To premierowa platforma CMS i platforma do blogowania, która jest nie tylko niezwykle wszechstronna, ale także niezwykle łatwa do nauczenia się i obsługi. Dlaczego inaczej WordPress zyskałby na popularności z każdym dniem?


Ale to, co widzisz na powierzchni po skonfigurowaniu i uruchomieniu WordPress, to tylko niewielki ułamek tego, co dzieje się za kulisami. W rzeczywistości piękny interfejs użytkownika, który wszyscy tak kochamy, jest niczym w porównaniu z aklamacją aktywności za kulisami. Chodzi mi o to, że WordPress działa na dwóch dość skomplikowanych technologiach internetowych znanych jako PHP i MySQL.

Inne technologie, które odgrywają rolę, to JavaScript, to bliski kuzyn jQuery, CSS i HTML. Motywy WordPress (a nawet wtyczki) są pisane głównie w PHP i działają w oparciu o bazy danych MySQL. Zależą również od wyżej wymienionych technologii sieciowych. Wszystkie te technologie muszą ze sobą współpracować.

Teraz, jako początkujący, możesz nie rozumieć, że aby platforma WordPress, motywy i wtyczki działały zgodnie, programiści używają zestawu standardowych kodów, zwanych inaczej tagami PHP. To właśnie te kody przedstawiamy w dzisiejszym poście, pokazując, jak są przydatne. Dla pewności przytoczymy tutaj kilka przykładów, więc przygotuj się na świetną podróż do budowania motywów!

Motyw anatomii

anatonmy-of-a-wordpress-theme

Motyw WordPress jest po prostu niczym więcej niż kilkoma połączonymi ze sobą plikami PHP. Zawiera plik arkusza stylów CSS, który odpowiada za wygląd Twojego motywu (i witryny). Jednak wracając do podstaw, motyw WordPress to zaledwie kilka plików PHP. Powyżej znajduje się migawka wspaniałego tuts + ściągawka dla anatomii motywu WordPress. Aby utworzyć motyw WordPress, potrzebujesz następujących plików:

 • header.php– Ten plik szablonu zawiera informacje nagłówka, które pojawiają się w sekcja, a przed otwarciem etykietka. Tutaj dodajesz między innymi metadane, tytuł witryny i link do arkusza stylów CSS.
 • index.php – To jest główny szablon treści motywu (lub strony) WordPress. Jego jedynym celem jest zebranie innych plików poprzez włączenie ich za pomocą tagów szablonów (więcej o tagach szablonów za chwilę).
 • sidebar.php – To jest sekcja paska bocznego. Możesz umieszczać widżety, kategorie, dodatkowe menu, formularz wyszukiwania i cokolwiek innego, co ci się podoba
 • footer.php – To jest sekcja stopki. Dodaj informacje o prawach autorskich, linki RSS, widżety, linki, ikony społecznościowe itp
 • page.php – Za każdym razem, gdy tworzysz stronę w witrynie opartej na WordPress, jest to odpowiedzialny za szablon
 • single.php – Pliki szablonów zawierają jeden post na blogu
 • comments.php – Szablon odpowiedzialny za ich komentarze
 • 404.php – Szablon wyświetlany, gdy czytelnik napotka niesławny błąd 404
 • search.php –  Daje czytelnikom szansę na znalezienie treści w witrynie WordPress
 • searchform.php – Będziesz potrzebować formularza wyszukiwania, aby zaoferować wyżej wspomnianą funkcjonalność, teraz już nie?
 • archive.php – Ponieważ znalezienie treści opublikowanej w 2008 roku nie powinno być kłopotliwe
 • functions.php – Umieść tutaj wszystkie funkcje specjalne, a nawet niestandardowe wtyczki. Aby jednak zachować zgodność z wieloma motywami, zaleca się dodanie niestandardowego kodu jako samodzielnych wtyczek. Możesz dodawać dodatkowe menu, aktywować widżety i wiele więcej. Ten plik daje Ci tyle mocy, aby zmienić stronę / motyw WordPress w dowolny sposób.
 • style.css – To nie jest plik szablonu PHP jako taki. Ale jest to plik, w którym dodajesz style CSS, aby kontrolować estetykę. Zawiera również nagłówek informacji o motywie WordPress.

Bez wątpienia możesz stworzyć motyw z mniejszą liczbą szablonów, ale nie zalecamy nawiązywania z niego nawyku. W końcu potrzebujesz tylko powyższych 10 plików, aby utworzyć standardowy motyw WP. Trzynaście nie jest dużą postacią, prawda? W skrócie, twój index.php może wyglądać mniej więcej tak:// Wstaw tutaj główną treść, dołącz pętlęPoruszając się dalej, porozmawiajmy o fajnym fragmencie kodu o nazwie pętla.

Pętla

W niektórych z naszych poprzednich serii postów, takich jak popularny samouczek WordPress: Jak utworzyć motyw WordPress z HTML, wspomnieliśmy o pętli, choć mimochodem. Co sprawia, że ​​ta pętla jest popularnym fragmentem? Cóż, bez tego specjalnego fragmentu kodu, musiałbyś ręcznie kodować każdy post, wraz z fragmentami, do motywu WordPress. Zrobisz to za każdym razem, gdy opublikujesz nowy artykuł.

Wysiłek i czas, który zmarnowałbyś, sprawiły, że stałeś się niebieski i sztywny. Odcisk węgla, który pozostawiłeś – po przepracowaniu swojego żałosnego ja na śmierć – rozerwałby dziurę wielkości dwunastu stadionów Yankee przez warstwę ozonową. Cóż, przesadzam z faktami (lub ich brakiem), ale wpadłbyś w szał, gdybyś kodował każdy post na swojej stronie WordPress ręcznie.

Pętla ratuje życie. Wystarczy rzucić następujący fragment kodu w dowolne miejsce w plikach szablonów WordPress, aby wyświetlić listę wszystkich utworzonych przez Ciebie postów:

Zwykle używamy pętli w index.php, aby wyświetlić listę postów, ale możesz eksperymentować; dodaj go tam, gdzie chcesz wyświetlić swoje posty. Ponadto dodaj niestandardowe tagi HTML i PHP w pętli, aby dostosować swoje posty według własnego uznania. Mówiąc o tagach, co jest dostępne w WordPress?

Uwzględnij tagi

tagi wordpress

Tagi dołączania szablonu to po prostu kody PHP używane w dowolnym pliku szablonu do dołączania (a raczej wywoływania) innych plików szablonów z folderu motywu WordPress. Oto o czym mówimy:

 • – Użyj tego w index.php, aby wywołać (lub dołączyć) plik header.php. Pobiera header.php i wyświetla jego zawartość w index.php – o to właśnie chodzi w tym o pliku.
 • – Zawiera sidebar.php
 • – Zawiera plik szablonu footer.php
 • – Szybki quiz: Jak myślisz, co robi ten tag tagu?

Szablon Tagi bloginfo

Jest jeszcze jedna kategoria tagów szablonów, które po prostu nazywamy tagami bloginfo. Odgrywają one jedną rolę, czyli pobieranie informacji o Twojej witrynie WordPress z bazy danych. Są to głównie informacje, które podajesz do swojej witryny WordPress w obszarze administracyjnym za pośrednictwem Profil użytkownikaUstawienia -> Ogólne. Po pobraniu informacji z baz danych tagi te będą wyświetlane w witrynie w taki sam sposób, w jaki je umieszczasz.

Możesz nieznacznie zmodyfikować strukturę bloginfo, aby zamiast wyświetlać pobrane informacje, możesz użyć ich (informacji) w innym miejscu w kodzie PHP. Jak wygodnie? Więcej o tym za chwilę. Oto najczęstsze tagi bloginfo:

 •  – Wyświetla tytuł twojego bloga / strony WordPress
 • – Ten tag szablonu wyświetla adres URL twojego bloga
 •  – Wyświetla opis, a raczej slogan Twojego bloga.
 •  – Wyświetla zestaw znaków używany do kodowania witryny. Domyślnie jest to UTF-8
 •  – Pokazuje URL do arkusza stylów CSS twojego aktywnego motywu
 •  – Wyświetla używaną wersję WordPress
 •  – Wyświetla język WordPress
 •  – Wyświetla adres URL kanału RSS 0.92
 • – Wyświetla adres URL kanału RSS 2.0

Istnieje kilka innych tagi bloginfo możesz użyć do ulepszenia motywu WordPress. Teraz o tej małej modyfikacji bloginfo, o której rozmawialiśmy kilka sekund temu. Do tej pory używaliśmy Zmodyfikujmy to, aby: . Pozwól mi rozbić parametry:

 • pokaż  To słowo kluczowe służy do nazwania informacji, które chcesz pobrać z bazy danych. Przykłady obejmują „imię”, „adres URL”, „opis”, „admin_email” itp.
 • $ filter – Pozwala to tylko na filtrowanie uzyskanych informacji. Domyślnie jest ustawiony na „raw”, co oznacza, że ​​wartość $ show jest zwracana w niezmienionej postaci. Ustawienie tej opcji na „display” spowoduje, że wartość $ show zostanie najpierw przekazana przez funkcję wptexturize (). Nie przejmuj się tym w tej chwili.

Oto przykład: Załóżmy, że chcemy pobrać i wyświetlić Twój slogan (opis witryny), który wygląda jak „Najlepsze motywy WordPress Premium”, najpierw uzyskalibyśmy te informacje za pomocą tego tagu…

… Który ładuje opis strony do $ site_description. Aby wyświetlić opis witryny w witrynie, użyj tego:

To daje ci: Twój slogan to: Najlepsze motywy WordPress Premium

Uwaga: Istnieje wiele innych rodzajów tagi szablonów które pozwalają osiągnąć znacznie więcej dzięki witrynie WordPress. Są one podzielone na różne zestawy, a mianowicie ogólne tagi, tagi autora, opublikuj tagi miniatur, Tagi kategorii, i połączyć tagi pośród innych. Możesz nawet używać ich w pętli, więc tak, powinieneś się dobrze bawić.

Arkusz stylów motywów

Wspominaliśmy wcześniej style.css. Ponownie, dlaczego plik style.css jest ważny? Po pierwsze, zawiera szczegółowe informacje na temat Twojego motywu. Informacje te trafiają do nagłówka arkusza stylów, który pomaga w identyfikacji motywu podczas wyboru w obszarze administracyjnym. W związku z tym żadne dwa motywy nie powinny mieć tych samych szczegółów w nagłówkach arkuszy stylów. Oto przykład nagłówka arkusza stylów:

/ *
Nazwa motywu: nazwa motywu
Motyw URI: https://www.yoursite.com/yourtheme
Autor: Twoje imię
Autor URI: https://www.yoursite.com/
Opis: Ten motyw WordPress jest w 100% responsywny bla bla...
Wersja: 1.0
Licencja: GNU General Public License V2 lub nowsza
Identyfikator URI licencji: http://www.gnu.org/licenses/gpl-2.0.html
Tagi: złoty, jednokolumnowy, lewy pasek boczny, responsywna siatka itp
Domena tekstowa: twoja nazwa
* /

Ta informacja jest pierwsza (lub na samej górze) w style.css. Poza tym upewnij się, że:

 • Podążać Standardy kodowania CSS
 • Użyj poprawnego CSS
 • Zminimalizuj CSS
 • Dodaj style przyjazne do drukowania
 • Nadaj styl wszystkim elementom HTML

Końcowe przemyślenia

Ta ściągawka to tylko szybki zasób, który pomoże Ci rozpocząć pracę z nauką tworzenia motywów WordPress. Korzystając z tagów i fragmentów, które tutaj udostępniliśmy, możesz szybko opracować standardowy motyw i ulepszyć go bez zerwania. Oczywiście musisz nadal uczyć się opracowywania motywów WordPress i do tego zalecamy Kodeks WordPress, tuts+, Threehouse i ThemeShaper wśród innych renomowanych zasobów.

Poza tym prosimy o podzielenie się wskazówkami, kodami, fragmentami lub cokolwiek innego, co masz na myśli w komentarzach poniżej. Chcielibyśmy dowiedzieć się, gdzie i jak dowiesz się o WordPress. Na razie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map