Sprzedawaj swój sklep WooCommerce w Google Merchant Center

Każdy właściciel sklepu internetowego będzie szukał innowacyjnych sposobów promocji swoich produktów. Jednym z preferowanych kanałów marketingu w przestrzeni cyfrowej są reklamy w Zakupach Google. Twoje reklamy produktów ze zdjęciami będą wyświetlane, gdy użytkownik będzie wyszukiwał za pomocą odpowiedniego zapytania w Google. Ponieważ są atrakcyjne wizualnie i zawierają zaktualizowane informacje, reklamy zakupowe Google są również bardzo skuteczne w zwiększaniu konwersji. Jednym z podstawowych aspektów marketingu za pośrednictwem reklam w Zakupach Google jest utworzenie pliku danych produktów dla Google Merchant Center. W tym artykule omówimy podstawy marketingu Twojego sklepu WooCommerce w Google Merchant Center.


Co to jest Google Merchant Center?

Google Merchant Center

Google Merchant Center to platforma oferowana przez Google, za pomocą której właściciele sklepów internetowych mogą przesyłać i przechowywać informacje o swoich produktach. Zapewnia również opcje łączenia danych produktu z innymi usługami Google, takimi jak Google Ads. Dzięki Google Merchant Center będziesz mieć lepszą kontrolę nad swoimi działaniami marketingowymi za pomocą usług Google.

Korzyści z Google Merchant Center

Założenie konta Google Merchant Center oferuje właścicielom sklepów internetowych kilka korzyści. Ważne jest, aby zrozumieć te korzyści, abyś mógł w pełni z nich korzystać.

Pomaga udostępniać Twoje produkty w reklamach Zakupów Google

Jedną z najbardziej oczywistych zalet tworzenia pliku danych produktów dla Google Merchant Center jest to, że będziesz mógł udostępniać swoje produkty w reklamach Google Shopping. Te reklamy różnią się od reklam tekstowych Google, które wymagają wybrania zestawu słów kluczowych dla swoich produktów. Aby wyświetlać swoje produkty w reklamach zakupowych, musisz utworzyć plik danych swoich produktów w określonym formacie i prześlij go do Google Merchant Center. Następnie możesz połączyć swoje konto Merchant Center z reklamami Google i ustawić odpowiednie stawki. Na podstawie zapytania wyszukiwania i trafności pliku danych Google wyświetli reklamy produktów użytkownikom. To znacznie poprawi widoczność Twojego sklepu i produktów oraz pomoże Ci pozyskać nowych klientów.

Integracja z innymi usługami Google

Google Merchant Center działa jako idealna platforma, która pomaga udostępniać informacje o produktach innym usługom Google, takim jak Google Ads. Możesz także uzyskać szczegółowe informacje z Google Analytics, aby stworzyć lepsze strategie marketingowe.

Link recenzji produktów

Kanał produktu w Google Merchant Center umożliwia bogate dane, w tym recenzje produktów, dzięki czemu użytkownicy będą mieli lepszą wiedzę o wyświetlanych reklamach produktów. Możliwość łatwego przeglądania danych recenzji produktów może pomóc użytkownikom w podjęciu decyzji o zakupie. Będziesz także mógł zbierać regularne opinie od klientów, automatyzując proces sprawdzania.

Pomaga wyróżniać produkty lokalne

Czasami, gdy masz fizyczną lokalizację swojego sklepu, możesz nawet utworzyć konkretny plik danych produktów dla reklam lokalnych zasobów Google. Może to potencjalnie promować Twoje produkty, które są dostępne tylko w lokalizacji sklepu.

Działania zakupowe

W Stanach Zjednoczonych i Francji użytkownicy będą mogli bezpośrednio dokonywać zakupów w Google przy użyciu określonych urządzeń. Możesz przesłać swój kanał Merchant Center do akcji zakupowych, jeśli jest on odpowiedni dla Twojego sklepu.

Promocje i remarketing

Możesz wyświetlać oferty i oferty związane z Twoimi produktami, aby zapewnić lepszy współczynnik konwersji. Google Merchant Center oferuje opcję o nazwie Promocje handlowca, która pomaga wyświetlać dostępne rabaty na Twoje produkty. Znajdziesz również odpowiednie strategie remarketingowe Google niezwykle przydatne do poprawy konwersji, a także lojalności klientów.

Jak połączyć produkty ze sklepu WooCommerce z Google Merchant Center?

Jak wspomniano powyżej, reklamy zakupowe Google nie działają w oparciu o określone słowa kluczowe, na które kierujesz reklamy. Zamiast tego Google wyświetli Twoje produkty, gdy otrzyma odpowiednie zapytania. Dlatego musisz upewnić się, że Twój plik danych produktów jest odpowiedni i aktualny. Google ma bardzo surowe wytyczne określające, w jaki sposób informacje o produktach powinny być zorganizowane w kanale. Ma to na celu zapewnienie, że Google dobrze rozumie twoje produkty, aby wyświetlać je po otrzymaniu odpowiednich zapytań.

Jednym z pierwszych kroków marketingu Twojego sklepu za pomocą Google Merchant Center jest utworzenie pliku danych produktów. Możesz go utworzyć ręcznie, korzystając z szablonu Arkuszy Google, który znajduje się na koncie Merchant Center. Alternatywnie możesz użyć narzędzia, aby utworzyć dokładny plik danych w wymaganym formacie pliku, a następnie przesłać go.

Wtyczki WooCommerce Google Product Feed

Istnieją narzędzia, które pomogą Ci wygenerować dokładny plik danych o produktach w pożądanym formacie pliku. Jeśli korzystasz z platformy WooCommerce dla swojego sklepu internetowego, istnieje kilka wtyczek, których możesz użyć do tworzenia i regularnego aktualizowania pliku danych produktów na koncie Merchant Center.

1. Wtyczka ELEX Google Product Feed

Wtyczka ELEX Google Product Feed

Za pomocą tej wtyczki będziesz mógł przesłać plik danych Google na swoje konto Merchant Center. Wtyczka zapewnia opcję mapowania kategorii Google i atrybutów produktu na odpowiednie kategorie i atrybuty w sklepie WooCommerce. Możesz nawet ustawić zasady i warunki mapowania atrybutów podczas korzystania z tej wtyczki. Pomaga także ustawić harmonogramy odświeżania pliku danych produktów, dzięki czemu wszelkie zmiany w sklepie zostaną odzwierciedlone w pliku danych produktów.

ELEX Plik danych Google

Oto krótkie spojrzenie na funkcje wtyczki ELEX Google Product Feed:

 • Utwórz co najmniej jeden plik danych produktów w formacie XML, TSV lub CSV, który możesz przesłać na konto Google Merchant Center.
 • Twórz dzienne, tygodniowe lub miesięczne harmonogramy odświeżania, które pomogą zapewnić synchronizację pliku danych produktów z danymi sklepu.
 • Uwzględnij odmiany produktu w swoim pliku danych, aby pomóc użytkownikom w znalezieniu Twoich produktów, gdy korzystają z zapytań z tymi wartościami atrybutów.
 • Zamapuj swoje kategorie sklepów WooCommerce za pomocą kategorii Google.
 • Dodaj dodatkowe pola atrybutów produktu, aby wzbogacić plik danych produktu.
 • Selektywnie wykluczaj produkty z pliku danych.
 • Łatwo zarządzaj wieloma kanałami produktów dzięki łatwym opcjom ich usuwania lub pobierania.
 • Niezawodny zespół wsparcia.

Jeśli nie chcesz uwzględniać produktów zmiennych w swoim pliku danych, możesz wypróbować darmowa wersja wtyczki ELEX Google Product Feed.

2. Kanał produktów Google WooCommerce

Kanał produktów WooCommerce Google

To rozszerzenie pomaga generować i aktualizować plik danych produktów w Google Merchant Center ze sklepu WooCommerce. Oprócz pliku danych Google możesz także utworzyć kanał dla Bing, a także dla recenzji produktów Google, używając tego rozszerzenia. Obsługuje ponad 50 pól atrybutów i zapewnia, że ​​Twoje produkty prezentują Google bogate dane. Możesz utworzyć niestandardowe dodatkowe pola zgodnie ze swoimi wymaganiami. Rozszerzenie jest kompatybilne z kilkoma popularnymi wtyczkami, takimi jak pakiety produktów, marki, produkty kompozytowe itp.

Kanał produktów WooCommerce Google

Funkcje tej wtyczki obejmują:

 • Twórz kanały produktów w czasie rzeczywistym, aby dostarczać najnowsze informacje o produktach do Google Merchant Center.
 • Proste opcje mapowania, aby połączyć dane produktów WooCommerce z wymaganymi polami Google.
 • Utwórz niestandardowe pola, aby przechwycić dodatkowe dane wymagane przez Google, które domyślnie nie są dostępne w WooCommerce.
 • Obsługuje import zbiorczy za pomocą importera WooCommerce.
 • Elastyczność w dostosowywaniu dzięki filtrom i działaniom WordPress.
 • Obszerna dokumentacja.

3. WooCommerce Google Feed Manager

WooCommerce Menedżer kanałów Google

Jeśli chcesz utworzyć plik danych produktów Google zawierający mniej niż 100 produktów, ten darmowy produkt może być dla Ciebie świetną opcją. Wtyczka automatycznie utworzy kanał produktu, uwzględniając wszystkie pola, które Google uczynił obowiązkowymi. Ponadto możesz zmodyfikować plik danych zgodnie z konkretnymi wymaganiami dotyczącymi Twojej firmy lub lokalizacji. Wtyczka jest dość prosta w instalacji i konfiguracji, dzięki czemu nawet nowi użytkownicy WordPressa będą mogli z nią pracować. Ponadto pomoże Ci zoptymalizować kanał, dzięki czemu Twoje produkty będą lepiej widoczne dzięki reklamom w Zakupach Google. Zapewnia także aktualizację pliku danych w czasie rzeczywistym, gdy wprowadzane są zmiany w informacjach o produkcie.

WP Pro Google Product Feed

The wersja premium wtyczki Google Feed Manager będzie odpowiedni dla Twojego sklepu, jeśli masz dużą liczbę produktów.

Darmowa wtyczka zawiera funkcje dla:

 • Łatwo mapuj kategorie produktów WooCommerce za pomocą kategorii Google za pomocą szablonów.
 • Zoptymalizuj swój kanał, wprowadzając odpowiednie ulepszenia, aby go wzbogacić.
 • Automatycznie aktualizuj swój kanał, określając harmonogramy odświeżania.
 • Zaawansowane filtry do selektywnego wykluczania niektórych produktów z generowanego pliku danych.
 • Prosty proces instalacji i niezawodne wsparcie.

Uzyskaj lepszą widoczność swoich produktów za pośrednictwem Google Merchant Center

Jak już mówiliśmy, Google Merchant Center stanowi doskonałą platformę, dzięki której Twoje produkty docierają do większej liczby klientów i rynków. Pomoże Ci zintegrować się z innymi usługami Google, takimi jak Google Ads oraz Google Analytics. Jednym z niezbędnych kroków do umieszczenia Twoich produktów na liście w Zakupach Google jest stworzenie dokładnego pliku danych produktów Google.

Jeśli masz sklep WooCommerce z dużą liczbą produktów, możesz użyć jednej z wyżej wymienionych wtyczek, aby automatycznie wygenerować kanał produktów. Te wtyczki pomogą Ci upewnić się, że kanał jest aktualizowany w regularnych odstępach czasu, aby uniknąć niezgodności między Twoim sklepem a kanałem. Mamy nadzieję, że podstawy marketingu Twojego sklepu WooCommerce za pomocą Google Merchant Center są jasne w tym artykule. Zostaw nam komentarz, jeśli masz jakieś pytania.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me