Sprawdzanie konserwacji WordPress, aby usunąć się przed wiosną

Kiedy w okresie świątecznym wszystko zaczyna się szaleć i wielu z nas decyduje się na kontrole WordPressa na tylnym palniku, ale nowy rok to idealny czas, aby zająć się konserwacją, zanim biznes zacznie się ponownie rozgrzewać . Ważne jest, aby upewnić się, że WordPress jest w najlepszej możliwej formie, dzięki czemu nie napotkasz żadnych kłopotliwych błędów lub problemów, gdy najmniej się ich spodziewasz.


Na szczęście, aby uniknąć katastrofy, istnieją pewne czynności konserwacyjne i podstawowe kontrole bezpieczeństwa WordPress, które możesz po prostu zejść z drogi, aby upewnić się, że wszystko jest w porządku, gdy uruchomisz w 2017 roku. Oto nasze ulubione rekomendacje, aby upewnić się Twoja strona jest w doskonałym stanie:

1. Wykonaj kopię zapasową strony internetowej

Jednym z zadań konserwacyjnych, o którym prawdopodobnie nie pomyślałeś od dłuższego czasu, jest wykonanie pełnej kopii zapasowej witryny. Oczywiście prawdopodobieństwo, że będziesz musiał polegać na kopii zapasowej, jest zawsze dość rzadkie, ale jeśli tak się stanie, na pewno nie chcesz się bez niej obejść.

Jest to pierwszy krok w procesie konserwacji, ponieważ zgodnie z prawdą, jeśli coś się stanie, gdy dostroisz i zaktualizujesz swoją stronę internetową, przynajmniej masz wszystko bezpiecznie przechowywane. Zalecamy przechowywanie informacji o witrynie w wielu miejscach, takich jak lokalnie i w chmurze. Będziesz także chciał upewnić się, że wykonałeś kopię zapasową wszystkich plików powiązanych z witryną. Używamy VaultPress ale istnieje wiele opcji tworzenia kopii zapasowych WordPress.

2. Upewnij się, że podstawowe pliki WordPress, wtyczki i motywy są aktualne

Jednym z bezstresowych aspektów WordPress jako platformy jest łatwość aktualizowania aspektów witryny. Biorąc to pod uwagę, nie możemy podkreślać, jak ważne jest upewnienie się, że są one w dobrym stanie – w rzeczywistości jest to równie ważne, jak tworzenie kopii zapasowej całej witryny (która, nawiasem mówiąc, zawsze będzie chciała wykonać kopię zapasową witryny przed aktualizacją te pliki ręcznie).

Jeśli nie masz ustawionych podstawowych plików, wtyczek i motywów do automatycznej aktualizacji – więcej informacji o szczegółach ręcznych aktualizacji znajdziesz tutaj.

  • Podstawowe pliki WordPress. Gdy początkowo konfigurujesz i pobierasz podstawowe pliki WordPress, istnieje możliwość automatycznej aktualizacji, co jest zawsze sprytnym pomysłem, szczególnie jeśli jesteś osobą, która nie zamierza pamiętać o zrobieniu tego ręcznie. Ważne jest, aby upewnić się, że podstawowe pliki są aktualizowane, ponieważ projektanci stale dokonują ważnych aktualizacji, aby pomóc WordPressowi działać płynnie, a nieaktualne pliki podstawowe mogą powodować niepotrzebne błędy i wyzwania.
  • Wtyczki i motywy. Zawsze możesz sprawdzić menu Pulpit nawigacyjny> Aktualizacje, ponieważ pokaże, czy któreś z Twoich wtyczek / motywów wymagają aktualizacji! Powiadomienia są dobrym punktem wyjścia, ponieważ sprawiają, że niezwykle łatwa jest ręczna aktualizacja, jeśli Twoje nie są automatyczne. Należy zauważyć, że okazało się, że nieaktualne wtyczki i motywy były ściśle powiązane z hakowaniem stron WordPress (pamiętaj, aby je uruchamiać skanowanie w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania) – więc nie przeszkadzaj, pozwalając, aby zbierały kurz i pozostały nieaktualne (nawet jeśli obecnie ich nie używasz).

Jeśli masz utworzoną dla Ciebie niestandardową stronę internetową, zazwyczaj projektant stron internetowych zaktualizuje ją za darmo, aby aktualizacja nie wpłynęła na żaden projekt. Zawsze pytaj przed rozpoczęciem.

3. Pozbądź się nieużywanych wtyczek

Pozbądź się nieużywanych wtyczek

Jeśli chodzi o posiadanie nieaktualnych wtyczek i wtyczek, po prostu pozbądź się wtyczek, które otrzymałeś, których prawdopodobnie nigdy nie użyjesz ponownie. Zbyt proste jest ponowne pobieranie wtyczek, a pozostawienie ich nieużywanymi i przestarzałymi może w rzeczywistości wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Oprócz tworzenia luk w zabezpieczeniach witryn mogą one również powodować spowolnienie działania witryny. Więc w styczniu przejdź do listy wtyczek i pozbądź się tego, czego nie używasz!

4. Utwórz kopię zapasową tej fantastycznej zawartości blogu

Utwórz kopię zapasową tej wspaniałej zawartości bloga

W 2016 roku napisałeś, poprawiłeś i opublikowałeś fantastyczne treści bez wątpienia! Oprócz tworzenia kopii zapasowych całej witryny WordPress, będziesz również chciał upewnić się, że specjalnie utworzysz kopię zapasową zawartości bloga.

Jeśli coś się stanie z Twoim blogiem, treść ta może zostać potencjalnie utracona na zawsze – a to wiele danych zoptymalizowanych pod kątem SEO, których nie można pominąć w tym roku. Jeśli na ogół piszesz w dokumentach przed opublikowaniem (co jest naprawdę najlepszą praktyką), to dobrze, ale możesz również rozważyć przechowywanie tych plików na dysku twardym lub w chmurze.

Możesz także wykonać automatyczne Kopia zapasowa WordPress na Dropbox, co pozwala zdecydować, jak często, kiedy i gdzie chcesz, aby ta niesamowita zawartość blogu została utworzona na Twoim koncie Dropbox. To nie będzie najlepszy pomysł na witryny z dużą ilością treści, ale może dobrze działać w małych firmach.

5. Pozbądź się komentarzy spamu i śmieci

Pozbądź się komentarzy do spamu i śmieci

WordPress sprawia, że ​​naprawdę łatwo pozbyć się śmieci lub komentarzy na swoim blogu. Tego rodzaju komentarze ostatecznie zajmują miejsce w pamięci witryny i naprawdę nie wyświadczają żadnych przysług. Naprawdę należy to robić co najmniej raz w miesiącu, a nawet co tydzień, w zależności od rodzaju ruchu w witrynie. W każdym razie rozpoczęcie nowego roku to wciąż dobre miejsce na rozpoczęcie.

6. Usuń poprawki postu

WordPress jest w rzeczywistości jedną z platform, na której niekoniecznie musisz stresować się pisaniem treści bezpośrednio na platformie online, ponieważ ma funkcje, które regularnie wykonują kopie zapasowe treści, na wypadek awarii Internetu, awarii komputera lub wystąpienia nieprzewidzianej pomyłki . Ta funkcja jest świetna, ale gdy zawartość będzie już dostępna i bezpieczna, będziesz chciał usunąć wersje postów, ponieważ zajmą one dużo niepotrzebnego miejsca po fakcie.

Usuń stare wersje postów WordPress

Aby szybko i łatwo pozbyć się poprawek, które nam się podobają WP-Optimize WordPress plugin. Nie tylko możesz użyć tej wtyczki do usunięcia starych wersji, ale możesz także włączyć opcje usuwania postów z kosza, usuwania komentarzy spamowych, usuwania pingbacków / trackbacków i więcej.

7. Sprawdź, czy nie ma uszkodzonych linków

Sprawdź, czy nie ma uszkodzonych linków

Jednym z zadań konserwacyjnych, które często spotyka się na marginesie, jest sprawdzenie blogu i zawartości WordPress pod kątem niedziałających linków. Jest to jeden z tych aspektów, że nie możesz wrócić i sprawdzić ponownie po opublikowaniu treści, ale zepsute linki mogą naprawdę obniżyć jakość treści zarówno pod względem SEO / rankingów internetowych, jak i doświadczenia czytelników. Moim zdaniem, WordPress Broken Link Checker jest SUPER pomocny w indeksowaniu stron i szukaniu tego rodzaju zmian i błędów.

Na wynos

Te siedem wskazówek dotyczących konserwacji z pewnością sprawi, że Twoja witryna WordPress będzie w dobrym stanie, gdy rozpoczniemy w 2017 roku. Regularna konserwacja poprawia bezpieczeństwo, wydajność i może znacząco wpłynąć na sposób, w jaki użytkownicy postrzegają bloga. Możesz dowiedzieć się więcej podstawowych wskazówek WordPress tutaj.

Czy którakolwiek z tych wskazówek dotyczących konserwacji miała wpływ na sprawdzenie witryny? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me