Rozwijaj swój biznes WordPress dzięki biuletynom

Biuletyny są jednym z najskuteczniejszych sposobów łączenia marek z klientami i potencjalnymi klientami. Pozwalają komunikować się w prosty, ale niedrogi sposób. Jako marketer czuję, że biuletyny wyróżniają się jako niesamowite alternatywy dla innych kanałów ze względu na czynnik zaufania. Biuletyny są skuteczne dla firm wszystkich rozmiarów i domen. Działają jako osobiste okno do twoich klientów, pracowników, dostawców, osób ogólnie zainteresowanych Twoją firmą.


W tym artykule nauczymy się, jak używać biuletynów, aby rozwijać swoją działalność WordPress. Omówię również 7-krokowy przewodnik, aby utworzyć biuletyny dla Twojej firmy. Zapnij pasy, aby szczegółowo poznać temat.

Dlaczego biuletyny w 2020 r

Prosta odpowiedź brzmi: „zwroty”. E-mail marketing generuje zwrot z inwestycji w wysokości 4200%. Oczywiście marketing w mediach społecznościowych zyskuje na popularności, ale jest coś więcej. Zarówno krajobraz Social Media Marketing (SMM), jak i SEM stają się przepełnione i nasycone. Musisz konkurować z dziesiątkami tysięcy konkurentów, a dostaniesz uwagi jest trudne, nawet jeśli korzystasz z najlepszych narzędzi SEO WordPress na rynku. Również Ankieta mówi, że 80% Amerykanów z Ameryki Północnej używa nie mniej niż jednego adblokera. Zmniejsza to skuteczność tych platform.

Oprócz tego chcę również podkreślić, że wszystkie te działania mają na celu generowanie „potencjalnych klientów”. Aby zgromadzić tych potencjalnych klientów, musisz stworzyć przekonującą treść i przekonać czytelników do udostępnienia swoich danych kontaktowych. Adresy e-mail należą do potencjalnych klientów, którzy już Cię subskrybowali. Oznacza to, że są już zainteresowani i znajdują się w połowie ścieżki sprzedaży. Utrata szansy na dotarcie do nich jest poważnym błędem i należy tego unikać na wszelki wypadek.

Najprostszym sposobem na powiększenie listy e-mail za pomocą WordPress jest zaimplementowanie wtyczki lub dwóch. Może to obejmować użycie wtyczki do dodawania formularzy subskrypcji biuletynu za pośrednictwem wyskakującego formularza, koła optin (obróć, aby wygrać) lub dedykowanej strony docelowej.

Co zrobić po otrzymaniu adresów e-mail swoich potencjalnych klientów? Nie możesz przez cały czas wysyłać im e-maili marketingowych, ponieważ oznaczą Cię jako spam. Niewłaściwe komunikowanie się jest również niewskazane. Biuletyny wypełniają lukę między marketingiem treści a komunikacją opartą na wartościach z klientami i przyszłymi klientami.

Rok 2020 to właściwy czas na zwiększenie e-mailowych kampanii marketingowych lub rozpoczęcie takiej, jeśli nie robisz tego obecnie. Pomoże to w zarządzaniu budżetem i skutecznym dotarciu do obecnych klientów i potencjalnych klientów. Więc jako marketer, co powinno być pierwszą rzeczą, jaka przyjdzie Ci do głowy? Zobaczmy to w poniższej sekcji:

Ustaw porządek obrad i posprzątaj swoją listę mailingową

Zasadniczo każda czynność jest uruchamiana dopiero po zdefiniowaniu jej celu. Radzę zacząć od ustawienia pożądanego rezultatu. Co chcesz, aby ludzie robili po przeczytaniu Twojego komunikatu? Czy chcesz, aby użyli kodu polecającego, kuponu rabatowego lub powiedzieli im o nadchodzącym wydarzeniu? Ustalenie jasnego planu pomoże ustalić kierunek, w którym należy podążać.

Jedną z najważniejszych rad, które mam dla ciebie, jest uporządkowanie listy mailingowej. Usuń subskrybentów, którzy są nieaktywni, skutkują odesłaniem wiadomości e-mail lub w inny sposób nie są zaangażowani. Jest to szczególnie korzystne, ponieważ umożliwia dostosowanie biuletynów do upodobań odbiorców. Możesz stopniowo rozszerzać odbiorców, aby uzyskać większe zaangażowanie.

Oto 7 kroków do stworzenia świetnych biuletynów dla Twojej firmy. Z zasad tych można korzystać w prawie każdym rodzaju biuletynu.

7 kroków do tworzenia za każdym razem bezbłędnych biuletynów

Twórz bezbłędne biuletyny

Zanim przejdziemy do przodu, powinieneś wiedzieć, że gazety bardzo różnią się od innych form treści. Zależą od treści tekstowych, aby przekazać wartość, a jednocześnie oprzeć się na elementach wizualnych w celu uzyskania estetyki. Powinny doprowadzić czytelników do jak najszybszego kliknięcia przycisku CTA. W pewnym sensie jest to sztuka kuracji wielu małych elementów treści, aby szybko uruchomić pożądane działanie. Zacznijmy od procesu projektowania:

Krok 1: Rozpocznij od wezwania do działania

Tak, dobrze to przeczytałeś. Przycisk wezwania do działania (CTA) powinien znajdować się w centrum Twoich wysiłków. Mogą to być bezpłatne kupony, kody polecające, linki do zakupu przedmiotów / usług lub RSVP do wydarzeń w ich mieście. Możesz także poprosić o rekomendacje i zebrać opinie. Wiedza o tym, co musi zrobić publiczność, pomoże ukształtować szczegóły, które zmusą ich do tego.

Łatwo jest dodać wezwanie do działania do WordPress. Za pomocą narzędzia do tworzenia stron, shortcode, formularza lub wtyczki opcjonalnej możesz uzyskać wezwanie do działania w Twojej witrynie w ciągu kilku minut.

Krok 2: Utwórz ostry wiersz tematu

To jest pierwsza rzecz, którą zobaczą odbiorcy. Musisz zrobić to tak, jak chcesz przeczytać osobiście. Większość z nas decyduje, czy otworzyć pocztę, czy nie, w ciągu kilku milisekund. Tak więc istnieje kilka sposobów, aby zapewnić, że Twój temat pozostaje aktualny:

 • Unikaj ogólnych tematów.
 • Ogranicz do 5-7 słów. Poprawia to także komfort korzystania z telefonów komórkowych.
 • Nie powinno to wyglądać następująco: JAK IOT WPŁYWA NA MIEJSCA PRACY, LUB JAK ROZPOCZYNAJĄC KORPUS 19. Zawsze zachowuj normalną wielkość liter.
 • Unikaj używania zbyt wielu emoji.
 • Nie próbuj używać wykrzykników, chyba że oferujesz nagrody lub prezenty. W większości przypadków prowadzi to do oznaczenia jako spam.

Krótko mówiąc, nie daj subskrybentom powodu do pominięcia biuletynu. Spraw, by było to godne kliknięcia i ustaw tam oczekiwania.

Krok 3: Dodaj wizualną stronę historii

Grafika zajmuje drugie miejsce w temacie, jeśli chodzi o uchwycenie odbiorców. Polecam korzystanie z darmowych zdjęć lub obrazów wolnych od tantiem, aby uniknąć problemów z naruszeniem praw autorskich. Obraz musi być odpowiedni i atrakcyjny. Rozważ użycie podpisów zarówno do opowiadania historii, jak i do oszczędzania miejsca na treści tekstowe. Możesz także użyć odpowiednich kolorów, aby dopasować cel wysyłania wiadomości lub po prostu dopasować kolor marki. Istnieje wiele bezpłatnych zadań online, za pomocą których możesz tworzyć obrazy na swoim blogu WordPress i biuletynach.

Pamiętaj, że nasz mózg przetwarza grafikę 60 000 razy szybciej niż dane tekstowe. Dobry przykład podano poniżej:

Dodaj wizualną stronę historii

Krok 4: Napisz treść e-maila jak kulturysta

W ogóle nie żartuję. Kulturystyka klasyczna opierała się na estetycznych proporcjach. Twój biuletyn również musi wyglądać proporcjonalnie i miło dla oczu. Niektóre cechy, które musisz uwzględnić, to:

 • Krótkie linie i krótkie akapity.
 • Właściwe użycie nagłówków.
 • Jeśli to możliwe, rozpowszechnij zawartość w blokach.
 • Wyróżnij wskazówki, przydatne informacje i wiadomości.
 • Wyrównaj w prawo, jeśli jest zbyt długi, aby uzyskać lepszą widoczność.
 • W stosownych przypadkach należy zachować spójność z poprzednim komunikatem.
 • Zoptymalizuj dla wszystkich urządzeń i rozmiarów ekranu.

Skutkuje to czystym, zwięzłym i atrakcyjnym wyglądem konstrukcji. Oczywiście umieszczenie tylko istotnych informacji jest koniecznością, ale użycie odpowiedniego tonu językowego jest równie konieczne. Spróbuj być uprzejmy, nieco swobodny, ale nieprofesjonalny. Organ powinien zawierać wszystkie istotne dane dotyczące tego, dlaczego należy kliknąć CTA. Utrzymanie wartościowej i edukacyjnej da ci wiele mil. Narzędzia przydają się w postaci wtyczek do e-mail marketingu, tak jak w przypadku witryn WP, a CRM dla innych. Pomagają w budowaniu atrakcyjne wizualnie szablony wiadomości e-mail bez wysiłku.

Krok 5: Wytnij tłuszcz

Po skompletowaniu biuletynu zawsze znajdziesz takie porcje, które nie dodają wystarczającej wartości. Możesz sparafrazować je lub pominąć te części, jeśli to konieczne. Redukcja tłuszczu jest niezbędna, aby końcowa zawartość była świeża i godna przeczytania. Przejrzyj go wiele razy podczas korekty i edycji. Spowoduje to tylko lepszą, zniewalającą kopię.

Krok 6: Wybierz odpowiedni czas i częstotliwość wysyłania

To jest techniczna część docierania do mas. Pomagają w określeniu właściwej strategii. Musisz wybrać odpowiednią częstotliwość i wysłać czas, jeśli chcesz uzyskać maksymalny CTR. Podobnie jak wielu marketerów, zgadzam się również, że wysłanie biuletynu w poniedziałek lub wtorek rano jest najlepszym czasem. Subskrybenci najprawdopodobniej przeczytają go podczas przeglądania e-maili służbowych.

Ponownie jest to subiektywne. Jeśli jesteś właścicielem restauracji lub sali kinowej, piątki mogą być dla Ciebie bardziej korzystne. W skrajnych przypadkach możesz wybrać dowolną częstotliwość, na przykład dzienną, tygodniową, miesięczną, a nawet roczną. Musisz tylko upewnić się, że nie przytłoczy czytelników do tego stopnia, że ​​zrezygnują z subskrypcji.

Krok 7: Zmierz i awansuj

Nie ma panaceum na pisanie biuletynów. Z poprzednich kampanii musisz dowiedzieć się, co podnieca odbiorców, a co nie. Jeśli prowadzisz witrynę WordPress, możesz łatwo zainstalować wtyczkę testową Split A / B. Lub w zależności od używanej usługi newslettera, podzielone narzędzia testowe i analityczne mogą być wbudowane w Twój plan.

Możesz także użyć Narzędzi Google Analytics, które można łatwo skonfigurować za pomocą wtyczki Google Site Kit. Mierzenie zaangażowania jest procesem ciągłym, ponieważ ludzie zmieniają swoje zainteresowania, a trendy również się zmieniają. Niemniej jednak posiadanie odpowiednich narzędzi pomoże ulepszyć grę i pozostać aktualnym.

Jak biuletyny pomagają w budowaniu silnego raportu

Po pierwsze, gdy subskrybenci klikną, zostaną przekierowani bezpośrednio do Twoich treści, bez udziału konkurencji, z którymi mogliby się skupić. Co więcej, więcej osób czyta e-maile tak długo, jak 18 sekund który jest wyższy niż w przeszłości. Możesz udostępniać porady, wiadomości branżowe lub treści edukacyjne; cokolwiek klienci chcieliby zobaczyć, ale nie otrzymują regularnie od innych firm. Zawsze czułem potrzebę dostosowania komunikacji do strategii budowania relacji. Więcej niż połowa (61%) klientów woli marki, które kontaktują się z nimi niż e-maile. Możesz utworzyć kampanię, dzieląc zawartość biuletynów lub wysyłając obiecane prezenty / kupony zgodnie z harmonogramem.

Zawsze jest pewne zaufanie między tobą a twoimi czytelnikami, ponieważ dali ci swoje adresy e-mail. Jest to zdecydowanie największy czynnik, który wywołuje serię spersonalizowanych interakcji. Spersonalizowane wiadomości e-mail otrzymać 6X normalnych stawek transakcyjnych. Możesz stopniowo zwiększać zaangażowanie w miarę korzystania z narzędzi analitycznych i budowania bliskiego kontaktu z subskrybentami.

Wpływ SEO biuletynów

Biuletyny zmieniają Twoje SEO. Twoi subskrybenci mogą je zapisać, co stanowi jedną z największych zalet Twoich działań marketingowych. Spowoduje to pośrednio podwyższenie rankingu SEO, ponieważ prowadzi do regularnego ruchu na Twojej stronie i zachęca ludzi do angażowania się w Twoją markę na innych platformach. Udostępnianie „przycisków udostępniania” w serwisach społecznościowych to świetny sposób na zdobycie soku SEO, ponieważ wzmianki na tych platformach przekazują pozytywne sygnały wyszukiwarkom takim jak Google. Wszystkie są dostępne w bardzo przystępnej cenie i nie można tego z pewnością zignorować.

Do Ciebie

Możemy stwierdzić, że kontakt z twoją bazą klientów staje się łatwy dzięki biuletynom, bez zbyt nachalnego brzmienia. Opłacalność również działa na jej korzyść. Budowanie zaangażowania w czasie nie jest niczym innym jak atutem, ponieważ nie musisz polegać na wydawaniu dużych pieniędzy, aby uzyskać widoczność. W dłuższej perspektywie generują także wielokrotnie większe przychody niż inne kanały. To powiedziawszy, to twoja osobista platforma. Masz całkowitą swobodę w wyglądzie i treści, bez rywalizacji wokół niego. To wystarczający powód, aby wykorzystać biuletyny do rozwoju firmy w 2020 r. I później.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me