Przyspieszone strony mobilne dla WordPress

Surfowanie i przeglądanie Internetu powinno być szybkie i łatwe. Webmasterzy nieustannie starają się to umożliwić, optymalizując wydajność witryny i poprawiając szybkość witryny, a świetnym sposobem na osiągnięcie tego jest AMP for WordPress.


Strony internetowe zostały zaprojektowane głównie na większy ekran. Ale mniejszych ekranów jest coraz więcej, a nawet wyprzedzają laptopy i komputery osobiste. Telefony reprezentują teraz 65% czasu mediów cyfrowych. Urządzenia ręczne potrzebują stron, aby ładowały się tak szybko, jak na większych ekranach, jeśli nie szybciej.

Aby zaspokoić to zapotrzebowanie na szybkie ładowanie treści, aplikacje przeznaczone dla określonych platform mobilnych są dostępne w Apple (Wiadomości), Facebook (Artykuły błyskawiczne) i Snapchat (Odkryj). Na początku tego roku. Firma Google wprowadziła przyspieszoną stronę mobilną (AMP), aby przyspieszyć dostarczanie treści mobilnych i zapewnić lepszą obsługę.

Co to jest AMP?

AMP dla WordPress: Projekt AMP

Projekt AMP został ogłoszony przez Google w październiku 2015 r, i został wdrożony w lutym 2016 r. Jest to inicjatywa open source, która daje wydawcom środki do jednorazowego tworzenia treści zoptymalizowanych pod kątem urządzeń mobilnych i natychmiastowego ładowania ich w internecie mobilnym.

24 lutego 2016 r. Google rozpoczął wdrażanie treści zgodnych z AMP w karuzeli na stronie wyników wyszukiwania mobilnego. Użytkownicy mogą przesunąć karuzelę i dotknąć elementu, który chcą przeczytać. Pinterest podał, że strony są 4 razy szybciej, zużywając 8 razy mniej danych niż zwykłe strony zoptymalizowane pod kątem urządzeń mobilnych. Jest to możliwe ze względu na sposób formatowania i dostarczania stron.

Od sierpnia 2016 r. Wyszukiwarka Google ma w indeksie ponad 150 milionów dokumentów AMP i rośnie w tempie 4 milionów tygodniowo. Na początku sierpnia Google uruchomił również podgląd wyszukiwania w Google dla wzmocnionej treści. Oczekuje się, że wdroży go szerzej w tym roku.

AMP dla WordPress: Podgląd wyszukiwania AMP

AMP w podglądzie wyszukiwania

Możesz rzucić okiem na szybko ładujące się strony w wyszukiwaniu z włączonym AMP tutaj. Sprawdź to za pomocą linku w telefonie komórkowym (nie działa na komputerach).

Które strony internetowe powinny korzystać z AMP?

W lutym zainicjowano projekt dla wydawców. Ale przyjęcie AMP rozprzestrzeniło się daleko poza branżę wydawniczą do rozrywki, podróży, eCommerce i innych.

Otrzymano przychylne raporty od pierwszych użytkowników. Z 88% poprawą czasu ładowania dokumentów AMP, Raporty Washington Post wzrost liczby powracających użytkowników z telefonów komórkowych o 23%. eBay jest jedną z największych firm eCommerce przechodzących na AMP z blisko 15 milionami stron przeglądania produktów opartych na AMP. Wkrótce oczekuje się, że strony te zostaną powiększone i zostaną odkryte podczas wyszukiwania.

Które strony internetowe powinny korzystać z AMP? Zdecydowanie te, które w dużym stopniu polegają na ruchu mobilnym. Ale biorąc pod uwagę, że coraz więcej użytkowników decyduje się używać swoich urządzeń mobilnych do przeglądania Internetu, AMP dla WordPress (lub dowolnej strony internetowej) może być dobrym dodatkiem.

Co różni się w AMP?

Ten system dostarczania treści oparty jest na frameworku AMP HTML i jest szybszy niż zwykły HTML, ponieważ,

 • Jest to uproszczona wersja zwykłego frameworka HTML, pomniejszona o całą zawartość JavaScript. W przypadku JavaScript platforma opiera się na wspólnej bibliotece AMP JS.
 • Treść jest buforowana i przechowywana we wspólnej chmurze, dzięki czemu czas potrzebny na zapytania i pobieranie z serwera jest wyeliminowany.

Jest o wiele więcej różnic, ale wspomniane tutaj dwie powinny dać ci szybkie, szerokie zrozumienie.

Dlaczego wydawcy i blogi powinni włączyć AMP

Tak długo, jak czytanie powolnych ładowań stron na telefonach komórkowych jest zniechęcające dla użytkowników, wydawcy tracą przychody z reklam na telefonach komórkowych. AMP pomoże przyciągnąć i zatrzymać gościa na dłuższy okres w witrynie i może potencjalnie generować przychody z kliknięć.

Strony AMP pojawiają się obok ikony błyskawicy, aby wyróżnić je na zwykłych stronach internetowych. Przeglądający, klikając tę ​​opcję, zostaną przeniesieni bezpośrednio na strony AMP w przeglądarce AMP. Ponadto treści będą natychmiast dostępne w wyszukiwarce Google i dostępne za pośrednictwem platform społecznościowych, takich jak Twitter, LinkedIn, WordPress, Parse.ly, Adobe Analytics, Nuzzel i Pinterest.

Ponadto wydawcy będą mieli dostęp do Google Analytics, aby obserwować skuteczność swoich stron. Mogą wyróżnić swoją najlepszą zawartość i wykorzystać ją do optymalizacji wydajności witryny i wygody użytkowników.

AMP oferuje kolejną zaletę, ponieważ dba o wysoką wydajność i wygodę użytkownika, dzięki czemu zasoby wydawcy mogą być skoncentrowane na dostarczaniu świetnych treści.

Jakie optymalizacje są wymagane dla AMP

AMP jest w rzeczywistości wiele optymalizacji strony wykonane w jednolity sposób, zgodnie z wymaganiami Google. Różne optymalizacje, które należy przeprowadzić, aby strona internetowa była zgodna z AMP,

 • Zezwalaj tylko na asynchroniczny JavaScript – aby nie opóźniał renderowania strony. Oznacza to, że nie możesz używać utworzonego przez siebie JavaScript i musisz polegać na elementach AMP do obsługi interaktywnej zawartości twoich stron. JS w elementach iframe jest dozwolony, ale tylko wtedy, gdy nie utrudnia renderowania.
 • Rozmiar wszystkich zasobów statycznie – AMP ładuje stronę bez czekania na zasoby takie jak obrazy i iframe do pobrania. Rozmiar tych zasobów należy podać w HTTP, więc rozmiar i pozycja tych zasobów jest znana przed rozpoczęciem pobierania.
 • Nie pozwól, aby mechanizmy rozszerzeń blokowały renderowanie – jeśli na stronie ma znaleźć się jakieś rozszerzenie, skrypt niestandardowy musi o tym poinformować system. Tak więc przestrzeń jest tworzona dla rozszerzenia, nawet zanim AMP będzie wiedział, co będzie zawierać. Rozszerzenia dla lightboxów, osadzania na Instagramie i tweetów są w porządku, ponieważ nie blokują renderowania stron, mimo że wymagają dodatkowych żądań HTTP.
 • Trzymaj wszystkie JavaScript stron trzecich z dala od ścieżki krytycznej – niestandardowy JavaScript jest dozwolony tylko w ramkach iframe w piaskownicy. W ten sposób nie blokuje ładowania strony głównej.
 • Cały CSS musi być wbudowany i ograniczony rozmiarami – pomaga to zmniejszyć liczbę żądań HTTP na ścieżce krytycznej.
 • Wyzwalanie czcionek musi być skuteczne– system AMP nie zezwala na żądania HTTP, dopóki czcionki nie zaczną pobierać.
 • Zminimalizuj ponowne obliczenia wielkości – ponowne obliczenia opóźniają renderowanie, więc należy je ograniczyć do minimum.
 • Uruchamiaj tylko animacje z włączonym GPU – wszystkie animacje muszą być uruchomione na GPU (jednostka przetwarzania graficznego).
 • Priorytet ładowania zasobów – Najpierw ładowane są tylko potrzebne treści, a reklamy i obrazy są pobierane jak najszybciej, ale ładowane tylko w razie potrzeby. W ten sposób zapotrzebowanie na procesor jest ograniczone do minimum.
 • Ładuj strony w jednej chwili – wstępne renderowanie zużywa dużo przepustowości i procesora. Wstępne renderowanie AMP ładuje najpierw tylko wymaganą treść, a iframe i inne zasoby stron trzecich pobiera tylko w razie potrzeby.

Dostępna będzie standardowa gama formatów reklam, sieci reklamowych i technologii. Jednocześnie wydawcy mogą również wybierać własne formaty, o ile nie ogranicza to prędkości.

Jak dodać AMP dla WordPress

Google ma instruktaż do którego można się odwołać przy tworzeniu podstawowych stron HTML AMP, ustawianiu ich, sprawdzaniu, czy są zgodne z AMP, publikowaniu i dystrybucji. Sprawdzanie poprawności stron AMP jest ważne, ponieważ w ten sposób osoby trzecie, takie jak Twitter i Instagram, mają pewność, że strony będą się dobrze wyświetlać na ich platformach.

Jeśli chodzi o witryny hostowane na WordPress.com, są one automatycznie obsługiwane przez WordPress, bez konieczności robienia czegokolwiek więcej. Własne hostowane witryny WordPress mogą włączyć AMP dla WordPress, instalując wtyczkę.

Wtyczka AMP WordPress firmy Automattic

Wtyczka AMP WordPress firmy Automattic

Po pobraniu zainstaluj i aktywuj Wtyczka AMP na stronie WordPress Twoje posty będą automatycznie miały dynamicznie generowaną wersję AMP. Możesz uzyskać dostęp do tych stron, dołączając amp na końcu adresu URL (example.com/my-post/amp). Jeśli nie masz włączonych ładnych łączy bezpośrednich, dodaj ?amp = 1 do linków (które wyglądałyby jak example.com/?p=100&amp=1). Jedynym innym krokiem jest przetestowanie i sprawdzenie poprawności stron, jak wspomniano powyżej.

Nie zauważysz żadnych ustawień ani funkcji dla tej wtyczki. Istnieje jedna dodana opcja pulpitu nawigacyjnego dla AMP Analytics, w której można wkleić własny kod konfiguracji JSON, ale to wszystko.

Ta wtyczka jest oficjalną wtyczką ze stajni Automattic, a obecnie nie obsługuje stron i archiwów, ani nie można dostosowywać stron. Jest to jednak bardzo prosta i łatwa w użyciu opcja, a wskazówki można znaleźć za pośrednictwem dokumentacja na Github do dostosowywania.

AMP dla WP – Przyspieszone strony mobilne

AMP dla WP Free WordPress Plugin

Kolejną świetną bezpłatną opcją jest AMP dla WP. Ta darmowa wtyczka WordPress oferuje szybką i łatwą konfigurację – po prostu zainstaluj, włącz ustawienia i zacznij automatycznie generować AMP dla swojej witryny. Bonus – ta wtyczka jest również kompatybilna z wieloma witrynami.

Istnieją wbudowane ustawienia włączania AMP (posty, strony, archiwa), dodawania mobilnych obszarów reklamowych, danych strukturalnych (ważna część SEO), integracja metatagów Yoast SEO, zaawansowane opcje indeksu / braku indeksu, powiadomienia push, natywne Komentowanie AMP, niestandardowe tłumaczenia AMP (jeśli używasz języka innego niż angielski, chcesz to zaktualizować) i nie tylko. Ustawienia są bardzo obszerne dla darmowej wtyczki, która jest niesamowita.

Co najlepsze, ta wtyczka oferuje opcje projektowania, dzięki czemu można dostosować wygląd wyjścia AMP. Użyj dołączonych domyślnych motywów AMP lub użyj ich Framework tematyczny AMP stworzyć swój własny, jedyny w swoim rodzaju projekt.

AMP dla WP oferuje również rozszerzenia premium w celu dodania funkcji (takich jak wezwanie do działania lub buforowanie AMP) i obsługa popularnych wtyczek, w tym WooCommerce, Advanced Custom Fields i Contact Form 7.

Więcej sposobów dodawania AMP dla WordPress

Oczywiście nie jest to jedyny sposób na dodanie AMP do strony internetowej opartej na WordPress. Inne wtyczki, które mogą Ci pomóc w witrynach AMP for WordPress, obejmują:

 • WP AMP – aby stworzyć niestandardowy projekt AMP bez kodowania i poprawić SEO. Możesz przeczytać więcej na ten temat tutaj.
 • Przyspieszone strony mobilne (AMP) dla WordPress – aby utworzyć motyw AMP dla swojej witryny.
 • Niestandardowy AMP – w celu dostosowania treści AMP.
 • Natychmiastowe artykuły na Facebooku i strony Google AMP – do publikowania treści i zarządzania nimi bezpośrednio z WordPress na strony Google AMP z obsługą reklam i analiz.
 • Klej do Yoast SEO i AMP – aby upewnić się, że domyślna wtyczka WordPress AMP korzysta z odpowiednich metadanych SEO Yoast i umożliwia modyfikację projektu strony AMP.

Powinieneś dodać AMP dla WordPress?

Chociaż AMP nie jest obowiązkowy dla stron internetowych, które mają być odkryte przez Google, jest dość oczywiste, że Google będzie dążyć do wdrożenia projektu AMP w szerszej perspektywie. Obecnie zgodność z AMP nie jest odrębnym czynnikiem ranking wyszukiwania Google. Chociaż można założyć, że w pewnym momencie będzie to ważne,

Jeśli pamiętasz, że szybkość ładowania strony jest czynnikiem wpływającym na pozycję w rankingu wyszukiwarek, naprawdę nie masz dużego wyboru, jeśli chcesz być częścią mobilnego internetu. Jeśli rankingi wyszukiwarek są dla Ciebie ważne, wszelkie inne przemyślenia na temat korzystania z AMP mogą zniknąć.

Jednak udział w projekcie wymaga ścisłego przestrzegania formatowania wymaganego przez Google, co może nie być filiżanką herbaty dla wszystkich. Ogranicza to, co możesz umieścić na swojej stronie, i może sprawić, że wszystkie blogi będą wyglądać na jednolite i pozbawione indywidualności. Niektóre animacje są niedozwolone, a formularze nie są obsługiwane. A jeśli chodzi o strony docelowe, AMP może wcale nie być dobrym pomysłem. Ponadto mogą istnieć strony internetowe, które kładą nacisk na estetykę i branding w stosunku do prędkości, dla których AMP może okazać się tłumikiem.

Jeśli jednak chcesz stworzyć szybkie i angażujące środowisko dla swoich użytkowników i sprawić, by pozostali dłużej, musisz poważnie rozważyć AMP dla WordPress (lub innego rodzaju strony internetowej, którą możesz uruchomić). Jeśli jest to miejsce na karuzeli AMP na stronach wyszukiwania Google, które chcesz skręcić, wskocz do modnego AMP.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me