Optymalizacja współczynnika konwersji (CRO) to ważna technika optymalizacji witryny, która zajmuje się interakcją użytkowników z Twoją witryną. Jest to w zasadzie sposób tor i zoptymalizować liczba odwiedzających faktycznie kupuję twój produkt lub wykonując wybrane działanie.


Oto interesujący fakt: witryna o dużym ruchu, ale niskim współczynniku konwersji generuje mniejsze przychody niż strona o stosunkowo niższym ruchu, ale o wyższym współczynniku konwersji. Innymi słowy:

Wyższy współczynnik konwersji zapewnia lepsze przychody.

Słownik

Poniżej znajduje się kilka terminów, które musimy zrozumieć, zanim przejdziemy do przewodnika. Rozbijmy to, abyśmy nie zapomnieli:

 • Konwersja: Kiedy gość wykonuje określony akcja w Twojej witrynie jest to konwersja.
 • Akcja: Czynnością może być dowolna czynność lub transakcja, którą użytkownik ma wykonać. Może to być zapisanie się do newslettera, zakup usługi (lub promowanej), subskrypcja kanału społecznościowego itp..
 • Współczynnik konwersji: Weź liczba osób, które dokonały konwersji i podziel je przez całkowita liczba odwiedzających na twojej stronie. Na przykład, jeśli Twoja witryna ma 1000 użytkowników, z czego 50 konwersji, to współczynnik konwersji wynosi 5%

Formuła współczynnika konwersji

 • Lejek konwersji: Sekwencja czynności wykonywanych przez gościa w celu przekształcenia się w klienta. (Klient w tym kontekście to ktoś, kto wykonuje pożądane działanie)

Prosty lejek konwersji

 • Wezwanie do działania (CTA): To przycisk, który odwiedzający powinien kliknij, aby wykonać żądaną akcję. Może to być coś z „Kup teraz”, „Zarejestruj się na bezpłatny okres próbny” lub kreatywnych, takich jak „Zobacz, dlaczego tracisz pieniądze”.

Wymiana odrzuceń

Wymiana odrzuceń to jedna z granic technologii ukierunkowanej na wyjście. Przyciski, które widzisz, są wezwaniami do działania. 

Kluczowe wskaźniki

Przechodząc dalej, oto kilka podstawowych wskazówek dla CRO, pożyczonych od Neila Patela (znanego eksperta analitycznego).

 • Twoje wysiłki CRO powinny być ukierunkowane na uzyskanie większej liczby konwersji – tj. Zwiększenie współczynnika konwersji.
 • CRO nie opiera się na tym, czego chcesz. To jest o postawić się w bucie odwiedzających i myślenie z ich perspektywy. Jest to proces uczynienia pożądanego działania dla odwiedzającego tak łatwym i godnym zaufania, jak to możliwe.
 • Do CRO można podejść na dwa sposoby – poparte dowodami i techniki ogólne. Pierwszy wymaga większego wysiłku i zwykle ma lepszy zwrot z inwestycji.
 • Ogólne techniki może nie zawsze działać. To, co działa na jednej stronie, może nie działać na innej.

proces cro

CRO to proces ewolucyjny

 • Dowody poparte Działania CRO powinny być zorientowane na użytkownika i oparte na danych. Nie powinna opierać się wyłącznie na taktyce podręcznikowej. Musisz badać użytkowników, zdobywać wiedzę i formułować hipotezy, testować ich i powtarzać proces aż do osiągnięcia celu konwersji.
 • Badania pokazuje, że zbyt wiele wyborów wpływa na nasz proces decyzyjny. Dlatego każde pożądane działanie należy umieścić na własnej stronie docelowej. Najlepiej nie zaśmiecać jednej strony zbyt dużą liczbą opcji lub wezwań do działania.
 • Kontynuując do powyższego punktu, twoje wysiłki CRO powinny również mieć na celu najwyższy komfort użytkowania. Nie pozwól, aby użytkownik zgadywał, czy chce tylko pobrać eBook, czy osobno zapisać się do newslettera. Zamiast tego zaoferuj im pojedynczy formularz subskrypcji biuletynu, w którym otrzymają bezpłatną kopię eBooka.
 • Zapamiętaj, mniej wyborów = krótszy czas na podejmowanie decyzji = szybsza konwersja.
 • Obrazy są warte 1000 słów, a niektóre obrazy działają lepiej w zależności od grupy docelowej. Czasami prawdziwe obrazy przewyższają wizerunki.

Co wyróżnia CRO – dlaczego to takie ważne?

CRO jest jedną z tych rozważanych technik jakość ponad ilość. Jak wspomniałem wcześniej, witryna o dużym ruchu, ale brak konwersji będzie kosztować Cię pieniądze. Zamiast skupiać wysiłki marketingowe na pozyskiwaniu większego ruchu, powinieneś popracować konwersja ruchu, który już masz. Maksymalizuje Twoje zyski bez konieczności płacenia za większy ruch (oczywiście musiałbyś ponieść koszty procesu CRO).

Wysiłki CRO wymagają znacznych nakładów czasowych (i potencjalnie finansowych). Dobrym pomysłem jest podzielenie budżetu marketingowego na ruch, SEO i CRO. Przesiewając ruch uliczny, CRO pomaga w segregacji odpowiedniego rodzaju odwiedzających dla Twojej firmy. Z sterowane danymi podejście badawcze, możesz zrozumieć swój typ klientów. Możesz wykorzystać te ustalenia, aby dostosuj swoje SEO oraz próby pozyskiwania ruchu w celu uzyskania ruchu docelowego. Ci goście są bardziej prawdopodobne do konwersji.

cro poprawia akwizycję ruchu

CRO usprawnia proces pozyskiwania ruchu

Proces CRO

1. Zidentyfikuj stronę, którą chcesz zoptymalizować

Połóż fundament – wiedz, co musisz zrobić. Zidentyfikować element w Twojej witrynie wymaga optymalizacji. To nie jest tak proste, jak się wydaje. Jak widzieliśmy wcześniej, CRO zależy od Twojej witryny, a przede wszystkim od odbiorców. Taktyka, która działa świetnie na jednej stronie, może nie działać na twoją.

Oto przykład. Rozważ sytuację, w której specjalizujesz się w usługach konsultingowych WordPress i oferujesz bezpłatne konsultacje. Twoim celem powinno być zoptymalizowanie strony i wezwania do działania, które zawiera bezpłatne konsultacje. Ludzie są bardziej skłonni do konwersji, jeśli to robią lubić pierwsza darmowa oferta.

2. Ustal poziom odniesienia

Zanim zaczniesz optymalizować, musisz wiedzieć, jak wyglądała poprzednia wydajność. Tam właśnie pojawia się linia bazowa. Sprawdź statystyki konwersji i ustal ją jako swoją linię bazową. Pamiętaj, aby wybrać a realny czas trwania (dni, tygodnie lub miesiące) w zależności od ruchu i trzymaj się go podczas bieżącego procesu CRO.

Jak to zrobić w WordPress:
Eksperymenty z treścią Google, który jest częścią Google Analytics, to świetny sposób na podzielenie testowych stron WordPress. Pozwala na tworzenie celów i rejestrację wariantów stron do śledzenia. Pomoże to webmasterom zidentyfikować „zwycięską” stronę. Tam jest podłącz w celu zintegrowania Eksperymentów z treścią Google z witryną WordPress, zapewniając interfejs umożliwiający łatwe dodawanie fragmentu kodu do stron. Omówimy całą listę narzędzi do optymalizacji współczynnika konwersji w WordPress w nadchodzącym artykule z serii.

3. Zidentyfikuj bariery

Po ustaleniu konkretnej strony, którą chcesz zoptymalizować, zacznij od podzielenia ścieżki konwersji na logiczne części. Jeśli masz wysoki współczynnik odrzuceń, określ część, z której użytkownicy wychodzą. To część, którą chcesz zmienić. Przygotuj różne wersje tej części i przetestuj A / B każdą z nich.

Nie zawsze zdarza się, że użytkownicy chcą opuścić Twoją witrynę. Czasami możesz chcieć wprowadzić w całości małe (lub duże) zmiany na stronie docelowej i zobaczyć, jak sobie radzą w stosunku do starej.

Na przykład możesz umieścić swoje wezwanie do działania w karuzeli – co jest naprawdę złym pomysłem. W automatycznym suwaku z trzema suwakami CTA byłby ukryty dwie trzecie czasu! O wiele lepiej jest mieć statyczna strona docelowa z łatwo widocznymi informacjami. To samo dotyczy stron powitalnych Flash i HTML5. Są oldschoolowi, nie w stylu i okropni zarówno dla SEO, jak i CRO, niezależnie od tego, jak ładnie wyglądają.

4. Przełam bariery

Jeśli współczynnik odrzuceń jest wysoki, zadaj sobie pytanie – dlaczego odwiedzający opuszczają tę stronę?

Oto kilka pytań, które pomogą Ci znaleźć winowajcę:

 • Czy wezwanie do działania jest odpowiednio widoczne lub trudne do znalezienia??
 • Jeśli klikalne wezwanie do działania? Czy ludzie klikają wezwanie do działania??
 • W obu przypadkach skorzystaj z oprogramowania analitycznego heatmap, aby osiągnąć to samo.
 • Jest pasek ryzyka za wysoko? Na przykład zapytanie o dane karty kredytowej w celu bezpłatnej konsultacji nie jest dobrym pomysłem. Z drugiej strony wyświetlanie „nie wymaga karty kredytowej” daje większą szansę na konwersję.

Jeśli chcesz wprowadzić małe zmiany na stronie docelowej, możesz eksperyment z następującymi:

strona główna envato

Strona główna Envato korzysta z podejścia testimonial + CTA

 • Zmień mikrokopię w CTA
 • Zmień układ wezwania do działania (większe przyciski, rozmiar tekstu, styl czcionki itp.)
 • Wypróbuj inny zestaw kolorów dla całej strony docelowej. Badania pokazują, że kolor wpływa na nastrój i zachowanie użytkownika.
 • Zmieniam ilość danych na stronie docelowej – czy użytkownicy przewijają się zbyt mocno, aby dotrzeć do wezwania do działania?
 • Jak często wyświetlam wezwanie do działania? Jaki wpływ ma wielokrotne wyświetlanie wezwania do działania na współczynnik konwersji?
 • Są moje nagłówki wystarczająco magnetyczny?
 • Zmiana pozycji referencji klientów, portfolio i klientów.
 • Jestem pytać za dużo informacje w formularzu rejestracyjnym? Na przykład dobrze jest nie pytać o adres klienta, gdy usługa przetwarzania karty kredytowej go nie wymaga.

5. Spłucz i powtórz

Musimy to zrozumieć CRO to nieustannie ewoluujący proces. Po eksperymentowaniu z zestawem technik dla określonego zestawu elementów osiągasz określony współczynnik konwersji. Zmiana trendu w branży wpływa na masy. Pomyśl o boomie na smartfony i o Internet rzeczy. Prowadzi to do zmiany zainteresowania mas.

Wczoraj chodziło o posiadanie porządnej pary słuchawek. Dziś chodzi o bezprzewodowe boomboksy – Beats Pill.

Ogólne sposoby poprawy CRO

Do tej pory rozmawialiśmy o technikach marketingowych – rozpoznawanie barier, Optymalizacja CTA, mikrokopy, itp. Przyjrzyjmy się teraz niektórym inny sposoby na poprawę współczynnika konwersji. Te metody są ogólne i mają zastosowanie do wszystkich witryn internetowych mających na celu zapewnienie komfortu użytkowania (UX).

Nikt, w tym Google, nie lubi powolnej witryny.

Istnieje wiele sposobów na poprawę szybkości Twojej witryny – już o tym pisaliśmy na blogu, więc mam nadzieję, że wyglądają nieco znajomo.

Naukowe i / lub czasochłonne techniki (bez względu na to, jak małe):

Chcesz natychmiastowej satysfakcji? Możesz wdrożyć lepsze buforowanie lub CDN, aby poprawić prędkość witryny już dziś. Oto nasze ulubione opcje.

1. Zaimplementuj buforowanie WordPress

2. Użyj sieci dostarczania treści

Bezproblemowe techniki:

Zwykle kosztują więcej, ale dają ci Święty spokój. Oto lista różnych technik hostingu, posortowanych według malejących kosztów:

1. Zarządzany hosting WordPress

wpengine

Przenieś swoją witrynę WordPress do znanej zarządzany hosting WordPress firma – są niezwykle szybko i nie musisz się martwić o problemy z hostingiem / prędkością / bezpieczeństwem / aktualizacją. Wszystko, co musisz zrobić, to zapłacić miesięczny rachunek i możesz to zrobić bezpłatnie skup się na swoich treściach.

 • Przykład: W WPExplorer używamy i polecamy WPEngine
 • Koszt: 30-250 USD / miesiąc

2. Wspólny hosting WordPress

siteground

Używany współdzielony hosting WordPress usługa. Jest to forma hostingu współdzielonego specjalizowana dla WordPress i został niedawno wprowadzony przez duże firmy hostingowe.

 • Przykład: SiteGround, Media Temple
 • Koszt: 15-80 USD / miesiąc

3. Zarządzana usługa hostingu w chmurze

chmury

Użyć zarządzana usługa hostingu w chmurze jak Cloudways – hostują i zarządzają Twoją witryną WordPress u dostawców hostingu w chmurze, takich jak Microsoft Azure, DigitalOcean i Google Cloud.

 • Koszt: 5-300 USD / miesiąc

4. Usługi hostingowe w chmurze

wordpress cyfrowy

Firmy takie jak DigitalOcean tworzą hosting w chmurze łatwy i niedrogie. Zapewniają również instalacje WordPress za pomocą jednego kliknięcia, dzięki czemu można wdrożyć witrynę internetową obsługującą WordPress w niecałą minutę.

 • Minusem: Musisz być technicznie zdrowy, a rozwiązywanie problemów to prawdziwy ból.
 • Plusy: Zaletą jest to, że zyskujesz większą moc i kontrolę nad serwerem, z niewielkim wzrostem kosztów hostingu w porównaniu do hostingu współdzielonego.
 • Koszt: 5-300 USD / miesiąc

5. Shared Hosting

bluehost

Hosting współdzielony nie wymaga przedstawiania. Jest to niedrogi pierwszy krok dla CRO, a dzięki instalacji WordPressa jednym kliknięciem możesz dość szybko zacząć pracę na swojej stronie.

 • Przykład: BlueHost
 • Plusy: Jeden z najłatwiejszych i najbardziej niezawodnych sposobów wdrażania witryny WordPress dla początkujących.
 • Cons: Może to prowadzić do przestojów i zawieszenia konta podczas skoków ruchu.
 • Koszt: 4-8 USD / miesiąc

Wniosek

Zatem twoja organizacja Działania CRO nie są jednorazowe. Podobnie jak SEO musi nadążyć z najnowsze zainteresowania twojego gościa.

Badania. Zakłócać. Powtarzać.

W następnym artykule przyjrzymy się niesamowitym wtyczkom WordPress, które pomogą Ci skupić się na procesie optymalizacji współczynnika konwersji przy minimalnym nakładzie technicznym.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me