Naprawdę szybkie formaty postów WordPress to meta informacje (lub „tagi”), których można używać w motywach do dostosowywania prezentacji posta. Urgh! Meta co? Dla tych, którzy nie znają się dobrze na programowaniu, możemy pomyśleć formaty wpisów jako funkcja dzięki czemu możesz prezentować swoje posty w różnych stylach. Tam masz to prywatne, możesz teraz odłożyć broń.


Formaty postów rozszerzają oblicze WordPressa dotyczące mikroblogowania, ponieważ możesz utworzyć swój post jako aktualizację, aktualizację statusu, cytat, galerię, film, link lub obraz, a także dopasować styl do treści swoich serc. Konkluzja: Funkcja formatowania postów sprawia, że ​​WordPress jest bardziej kompletną platformą blogową.

Pomyśl o tym w ten sposób. Możesz udostępnić zewnętrzny link, który pasuje do twoich czytelników, tworzyć aktualizacje podobne do Twittera, budować niesamowite galerie i udostępniać niezapomniane cytaty między innymi z jedno kliknięcie. Wystarczy powiedzieć, że jeśli Twój motyw obsługuje formaty postów WordPress, możesz dostosować wygląd każdego formatu, nawet jeśli programista zrobił to już za Ciebie.

Formaty postów WordPress

Zasadniczo tworzysz normalny post, ale funkcja formatowania postów pozwala dostroić wspomniany post do boksu, filmu, obrazu, galerii, linku itp. Bez nadmiernej pracy. Nie musisz nawet tworzyć kategorii – jak to było w przeszłości – aby stylizować swoje posty inaczej.

Bez wątpienia treść wprowadzana do każdego z formatów jest nieco inna. Mamy na myśli, że post w galerii będzie zawierał kilka zdjęć (lub krótki kod galerii), post wideo będzie zawierać wideo innej firmy lub hostowane przez siebie, post z linkiem powinien zawierać link do zewnętrznego źródła itd. naprzód.

Formaty postów były ciekawym dodatkiem do WordPress 3.1, co oznacza, że ​​istnieją już od jakiegoś czasu. Większość (jeśli nie wszyscy) programiści zdają sobie z tego sprawę, ale większość początkujących (być może?) Nigdy nie słyszała o formatach postów. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli używasz motywu, który nie obsługuje formatów postów.

Jednak nawet jeśli kupiłeś motywy, które to obsługują potężna, ale zaniedbana funkcja, formaty postów nie zajmują znaczącej pozycji w edytorze postów WordPress, co tłumaczy, dlaczego przez większość czasu pozostają niezauważone. Jeśli jednak chcemy przejść do podstaw, funkcja formatu pocztowego jest po prostu niestandardową taksonomią ze standardowym zestawem formatów. Lub, jak ujął to Otto:

Formaty postów to tylko taksonomia. Jest to zestaw przymiotników opisujących rzeczowniki, które są postami. Więc teraz mamy „posty na bok” i „posty w galerii” i „posty na czacie” i „posty wideo” i tak dalej. – Otto Wood

Dostępne formaty postów to:

 • Galeria do tworzenia, cóż, galerii
 • Link do tworzenia postów, które prowadzą do zasobów zewnętrznych od samego tytułu
 • Oprócz tworzenia boków (maksymalnie jeden lub dwa akapity, prawdopodobnie z / bez tytułu)
 • Obraz dla… no cóż… genialnych postów graficznych
 • Cytat za ten jeden cytat, którego po prostu nie możesz się doczekać, aby podzielić się z czytelnikami
 • Status, ponieważ aktualizacje nie są już zastrzeżone dla Facebooka i Twittera
 • Czat, aby móc publikować transkrypcje czatu w dowolnym momencie
 • Wideo do posta wideo i do umieszczenia na stronie
 • Audio, ponieważ czasami słuchanie ma większy sens niż czytanie

Zarys formatów postów WordPress

Może zagłębimy się głębiej i odkryjemy, co możesz osiągnąć dzięki każdemu z powyższych formatów postów.

Standardowy format postu

Jeśli kiedykolwiek używałeś WordPressa do publikowania postów, jesteś jednym z nielicznych szczęściarzy, którzy używali standardowego formatu postów. Jakie masz szczęście. Ten format postu to domyślna format postu dla wszystkich postów. Możemy myśleć o tym jak o podstawowy format postu czy Twój motyw obsługuje formaty wpisów. I dlaczego Twój motyw nie powinien obsługiwać formatów postów, ponieważ są one dostępne przez większą część historii WordPress?

Dlatego za każdym razem, gdy tworzysz post – z galeriami, filmami, cytatami, filmami lub obrazami lub bez nich – zasadniczo używasz standardowego formatu postów. Prawdopodobnie dlatego nazwali go „standardowym” formatem pocztowym. Zgadza się i twórz niesamowite treści, abyś mógł poszerzyć bazę czytelników i zwiększyć ruch na swojej stronie WordPress.

Galeria

Co powiedziałeś? Najpierw weźmy selfie? Wszyscy kochamy zdjęcia, prawda? Uwielbiamy pochwalać się naszymi letnimi ciałami, egzotycznymi wycieczkami, Twoimi przyjaciółmi ze zwierzętami, filiżankami Starbucks z błędnie napisanymi nazwami, najnowszymi gadżetami w mieście, a ja mógłbym kontynuować, gdyby Instagram nie był tak popularny.

Zgadnij co? Twoja strona może również użyć odrobiny koloru. Jeśli chcesz dodać galerię jako post WordPress, możesz polegać na formacie posta w galerii. Po prostu nie zapomnij odpowiednio oznaczyć zdjęć i dodać tag alt. Słyszałem, że takie rzeczy są świetne dla SEO WordPress.

Na bok

Dawno temu czytałem gdzieś, gdzie możesz szukać inspiracji w sekcji komentarzy, aby pisać bardzo angażujące treści. Idzie coś takiego: znajdź świetny komentarz (lub dwa) i stwórz wokół niego post do dyskusji. Zdobądź mój dryf?

Cóż, możesz odwołać się do komentarza za pomocą formatu cytatu, napisać standardowy 4000-słówkowy post lub po prostu wspomnieć o tym, że zależy Ci na czytelnikach z ostrożnie odłożonym na bok. W końcu bok ma dostarczyć dodatkowej informacji – coś dłuższego niż cytat, ale znacznie krótszego niż standardowy post.

Format postu na czacie

Dlaczego ktoś miałby chcieć umieścić zapis czatu na swoim blogu? Zaskakujące jest wiele powodów. Trzy natychmiast przychodzą na myśl. Być może chciałbyś zaprezentować swoje wsparcie i opublikować ostatnią sesję czatu między tobą a szczęśliwym klientem. Referencje też działają, ale „Cześć, oto zapis czatu pokazujący, że będę cię wspierać jako mojego klienta!”

Być może zostałeś zhakowany kilka dni temu i teraz nie możesz spać, dopóki nie wstydzisz się facetów, którzy oferowali wsparcie w poślizgu, gdy twój statek tonął. OMG, kto jeszcze myśli Tytaniczny? Niezależnie od tego, pobierasz zapis rozmowy (w rzeczywistości pozwalają ci wysłać sobie kopię e-maila) i krzyczysz z dachów. Wysłuchają cię i obiecują, że kupią ci tort urodzinowy, ale nie podążaj za tym, bo świat nie kręci się wokół ciebie i masz inną gęś do pieczenia.

Być może ta druga gęś jest twoją nagłą i niekontrolowaną chęcią opublikowania jednej z tych sztuk, które tak lubiłeś w szkole średniej. Chodzi o to, że to tylko kilka spośród wielu sposobów dobrego wykorzystania formatu postu na czacie.

Link Post Format

Internet to dość pomysłowe miejsce, na które się zgodzisz. W każdej chwili możesz wpaść do skarbca. Ja jestem rozmowa natknięcie się na zasób, który znasz, podnieci czytelników do niebios. Co robić? Możesz dodać stronę do zakładek, wrócić do niej później i utworzyć podobny zasób, ale wszyscy wiemy, jak to działa. Nie trzeba dodawać, że twoim wielkim zasobem mogą być stare wiadomości lub ich brak, zanim wrócisz.

Jeśli masz presję czasu lub po prostu nie możesz stworzyć podobnego zasobu, możesz wyświadczyć przysługę czytelnikom, dzieląc się nowo odkrytym skarbem na swoim blogu. W jaki sposób? Wystarczy użyć formatu postu linku. Wystarczy dodać tytuł linku, adres URL i wybrać „Link” z Format menu. Och, czekaj, jeśli chcesz, możesz dodać własny komentarz.

Format obrazu

Format obrazu jest Wprth 1000 słów

Obraz mówi 1000 słów, prawda?

Pozwolę ci dowiedzieć się, co robi format postów graficznych sam. Rozdać? Świetny.

Format posta wideo

Czy masz pojęcie, ile osób ogląda filmy online? Niedawny badania przeprowadzone przez Hubspot – tak, ci faceci od marketingu przychodzącego – ujawnia, że ​​jedna trzecia całej aktywności online jest spędzana na oglądaniu wideo. Powiedz co To zadziwiająca postać, przyjacielu. Jeśli masz ochotę na przejażdżkę, oto kilka faktów:

 • Możesz zwiększyć współczynnik konwersji o 80%, jeśli umieścisz film na stronie docelowej,
 • Około 92% użytkowników mobilnych udostępnia filmy wideo znajomym i rodzinie,
 • Jeśli twoja krew jeszcze nie płynie, 90% użytkowników twierdzi, że filmy o produktach są pomocne w procesie decyzyjnym i
 • Według serwisu YouTube zużycie wideo na urządzenia mobilne wzrasta każdego roku o 100%

Oglądałeś dzisiaj film? Dokładnie o to mi chodzi! Nie? Prawdopodobnie obejrzysz jeden przed końcem dnia. Mógłbym rzucać ci statystyki przez cały dzień, ale chodzi o to, że wideo jest dobre. Tak dobry facet z Dollar Beard Club gromadzi filmy, aby zbudować markę wartą wiele milionów dolarów. Jest inny facet ViralNova, jak on się nazywa? Scott? Tak, Scott. Czy ktoś wspomniał o YouTube? YouTube nawet nie tworzy filmów. Wszystko jest generowane przez bazę użytkowników. Ahem.

Dzięki formatowi postów wideo możesz wykorzystać moc filmów, aby napędzać marketing. Jeśli potrzebujesz więcej miejsca do oddychania, możesz zajrzeć do strony docelowej, takiej jak Thrive Leads, lub naszej własnej strony docelowej Appy Mobile (zbudowanej z motywem Total), która zbliży Cię do czytelników.

Format postu ofertowego

Jako towarzysz podróży (Boże, uwielbiam to słowo; sprawia, że ​​czuję się jak na jednym z tych USS Przedsiębiorstwo statki kosmiczne) przez rozległy wszechświat, jakim jest Internet, widziałem wiele stron z cytatami, które przyciągają dużo uwagi, ponieważ, jak sądzę, ludzie uwielbiają cytaty. Tak, motywacyjne cytaty, cytaty miliarderów, cytaty Chucka Norrisa, cytaty miłosne i cytaty o tym i tamtym.

Być może uruchomienie witryny z ofertami wywołuje dreszcz w kręgosłupie. To nie jest twoja filiżanka sama w sobie, ale być może chcesz od czasu do czasu zainspirować czytelników motywacyjnym cytatem. Wiesz coś takiego:

Żyj tak, jakbyś miał jutro umrzeć. Naucz się, jakbyś miał żyć wiecznie. – Mahatma Gandhi

Możesz nawet opisać swoje cytaty kilkoma słowami, ponieważ – sformatuj cytat. Nawiasem mówiąc, powyższe jest moim ulubionym cytatem. Czy masz cytat, który uwielbiasz rzucać, kiedy tylko chcesz? Tak? Udostępnij w komentarzach.

Format audio postu

Podcasty i książki audio są niesamowite, ponieważ możesz słuchać swojego ulubionego mówcy / autora zawsze i wszędzie. W złych nastrojach? Nienawidzisz słuchać szumu ludzkiej działalności w centrum handlowym? Nie wiesz, co robić, gdy prowadzisz samochód? Posłuchaj pouczającego podcastu. Potrzebujesz porady WordPress? Na pewno jest dla ciebie podcast.

Istnieją podcasty i książki audio na praktycznie każdy temat pod słońcem i są one popularne. Cholera, możesz nawet słuchać, jak autorzy opowiadają ci opowieści z 600-stronicowych powieści.

Książki audio i podcasty są popularne, ponieważ wszystko, co musisz zrobić, to grać w prasie i cieszyć się nimi. Żadnych stron przewracania tutaj. Ale w jaki sposób wydawcy internetowi, tacy jak ty, wyświetlają swoje podcasty i książki audio (lub inne pliki audio) przed ukochanymi słuchaczami?

Jasne, niektórzy wydawcy zależą od Amazon. Inni zatrudniają programistów do pisania specjalnego kodu, ponieważ między innymi pływają w pieniądzach. Możesz uruchomić, uruchomić w formacie audio Post WordPress i opowiedzieć światu swoją historię. Zaśpiewaj nam melodię lub zagraj coś ze swojego ulubionego zespołu. Stwórz nawet listę odtwarzania, ponieważ chcemy audio i chcemy go teraz! Okej, przestanę.

Format wiadomości o statusie

Aktualizacje statusu nie są już domeną serwisów społecznościowych, takich jak Facebook i Twitter. Są wszędzie, gdzie spojrzysz, a WordPress utrzymuje tę flagę wysoko w formacie wiadomości o statusie. Nic więcej do powiedzenia poza formatem statusu nie jest podobny do strony, ale znacznie więcej o prostym statusie jednowierszowym. I nie, to nie jest cytat.

Formaty postów a typy postów

Tylko po to, abyś nie wpadł w oszołomienie, gdy będziesz mieć szansę na te dwie funkcje, zwróćmy uwagę na różnicę między WordPress formaty wpisów i WordPress typy postów.

Formaty postów pozwalają wyświetlać posty w różnych stylach w zależności od efektu, jaki chcesz osiągnąć. Na przykład możesz chcieć, aby Twoje cytaty wyglądały inaczej niż Twoje, posty z obrazami inne niż posty z wideo i tak dalej. Nadal będziesz pracować z normalnymi wpisami na blogu.

Przejdź do typów postów WordPress lub zadowolony typy według Mark Jaquith. Standardowy post na blogu to określony typ postu. Strona w witrynie WordPress to inny typ postów. Twoja nawigacja jest również postem, podobnie jak załącznik. Twój programista może dla pewności dodać kilka niestandardowych typów postów, takich jak Portfolio, Referencje i Produkty.

Jedno jest tutaj widoczne. Typ postu obraca się wokół treści nie publikowanych, tj. Stron, menu, załączników itp. Formaty postów dotyczą stylizacji lub „formatowania” postu na blogu, który, nawiasem mówiąc, jest typem postu na początek.

WordPress jest dostarczany z postami i stronami jako głównymi typami postów. Możesz dodać własne niestandardowe typy postów i nie ma żadnych ograniczeń co do liczby. Od WordPress 3.1 zostaliśmy potraktowani do dziewięciu formatów postów. Nie możesz dodawać własnych formatów postów, ale możesz używać istniejących formatów postów w niestandardowych typach postów, ale historia na inny dzień.

Wreszcie, niestandardowe typy postów zwykle pojawiają się w lewym menu administratora, ale formaty wpisów pojawiają się w edytorze postów WordPress (tak, na ekranie, w którym piszesz swoje posty).

Podsumowując, formaty wpisów dają większą kontrolę nad sposobem wyświetlania Poczta typ postu. Zdobyć? Dobrze. Teraz przejdźmy dalej i dowiedzmy się, w jaki sposób możemy obsługiwać formaty wpisów w Twoim motywie. Pamiętaj, że formaty postów są wbudowane w rdzeń WordPress; wystarczy je aktywować w swoim motywie.

Jak skonfigurować formaty postów WordPress

Konfigurowanie formatów postów jest bardzo prostym procesem. Po prostu dodaj funkcję do listy WordPress, które formaty postów chcesz używać, a będziesz złoty. Jeśli tworzysz własny motyw WordPress, poniższy kod znajduje się w pliku functions.php. Jeśli dodajesz formaty postów do istniejącego motywu, pamiętaj o użyciu motywu podrzędnego, ponieważ chroni on niestandardowe style przy każdej aktualizacji motywu.

Z tą preambułą, zróbmy to. Zacznij od utworzenia pliku „functions.php” w katalogu motywu, czyli jeśli go jeszcze nie masz. Wystarczy użyć edytora tekstu (cześć, Notatnik++ lub Wzniosły tekst?), aby utworzyć plik tekstowy o nazwie „funkcje” z otwartym

Dodaj następujący kod do functions.php:

funkcja wpexplorer_add_post_formats () {
add_theme_support („post-formaty”, tablica (
'Galeria',
'zacytować',
'wideo',
'na bok',
'wizerunek',
'połączyć',
'status',
'audio',
'czat'
));
}
działanie dodatkowe („after_setup_theme”, „wpexplorer_add_post_formats”);

Zapisz zmiany i prześlij ten plik do swojego motywu.

Powyższy kod aktywuje wszystkie formaty postów dla Twojej przyjemności. Jeśli utworzysz nowy post, zobaczysz te formaty postów na liście przycisków opcji po prawej stronie edytora postów WordPress.

Jeśli Twój motyw od początku nie obsługiwał formatów postów, prawdopodobnie musisz dodać niestandardowe style dla każdego formatu postów za pomocą CSS (a także potencjalnie zmienić szablony). To jednak łatwe.

Tak długo, jak Twój motyw poprawnie używa funkcja post_class aby dodać klasy postów i wpisów, możesz kierować elementy według ich klasy formatu postów, aby dodać niestandardowy CSS. Ponieważ funkcja post_class doda nazwy klas (takie jak .format-cytat), aby umożliwić edycję włączonych formatów. Jedynym wymaganiem jest to, że nie musisz znać podstaw CSS.

Jeśli chcesz warunkowo zmienić części szablonu, istnieje funkcja o nazwie get_post_format które pozwolą ci pobrać bieżący format postu. Pamiętaj, że jeśli nie przypisano formatu postu, zwróci pustą wartość.

Motywy WordPress z formatami postów

Teraz, gdy możesz dodać obsługę formatów postów do niemal dowolnego motywu pod słońcem, a co z tym, że ułatwimy Ci pracę dzięki krótkiej liście motywów fabrycznie załadowanych formatami postów? Lista jest również dla Ciebie świetna, jeśli nie masz pojęcia, co lub kto jest CSS.

Motyw Hueman WordPress

Motyw Hueman WordPress

Dostarczone przez Press Customizr, Hueman jest wolny Motyw WordPress, który daje darmowe i premium motywy dla ich pieniędzy.

PressCustomizr twierdzi, że Hueman to „… w pełni funkcjonalny, responsywny magazyn o wysokiej rozdzielczości i blog bez kompromisów. Hueman przedstawia wszystko, o czym musisz pisać, w sposób wizualny i przyjazny dla użytkownika na wszystkich urządzeniach. ”

Naprawdę, twój internetowy magazyn lub blog mógłby użyć trochę magii w formacie post. To dziecko jest dostarczane z obsługą wszystkich formatów postów i mnóstwem innych słodkich funkcji, które trudno zignorować.

Całkowity motyw WordPress

Całkowity motyw WordPress

W WPExplorer traktujemy projekt poważnie, dlatego tworzymy motywy, z których jesteśmy dumni. Przykładem jest Total Responsive Multi-Purpose WordPress, który zdmuchnie twoją perukę.

Nie wierz mi na słowo, rzuć okiem na obszerną listę funkcji, które obejmują formaty postów WordPress. Oprócz tego, że możesz wybierać różne formaty postów w zależności od potrzeb, Total oferuje dodatkowe ustawienia postów, które umożliwiają zmianę między innymi takich elementów, jak tło posta, objaśnienia, media, tytuł i nagłówki. Twoje posty zapewnią cios. To gwarancja.

Motyw ma najwyższą ocenę 4,85 / 5,00 z prawie 30 000 zadowolonych klientów w momencie pisania. Połącz to z niewiarygodnym wsparciem i możesz spokojnie powiedzieć, że jesteś w bezpiecznych rękach. Widziałem, jak ten motyw się rozwija, i jestem pod wrażeniem, czy co.

Motyw Matala WordPress

Motyw Matala WordPress

Och, jakie to piękno. Kolor to nazwa gry, a Matt Mullenweg (tak, udało mu się) nie powstrzymuje się tutaj. Matala jest najbardziej znana z takich funkcji, jak sześć formatów postów (możesz dodać więcej; właśnie nauczyłeś się), dwa obszary widżetów, kolorowy teksturowany projekt i kilka opcji dostosowywania, w tym niestandardowe nagłówki, losowe galerie na stronach pojedynczych zdjęć i wiele więcej. Jest w 100% darmowy na WordPress.org

Uspołecznij motyw WordPress

Uspołecznij motyw WordPress

Witajcie miłośnicy BuddyPress. Czy szukasz motywu WordPress specjalnie dla sieci społecznościowych i serwisów społecznościowych? Jeśli tak, mamy dla Ciebie tylko motyw. Przywitaj się z serwisem Socialize, jednym z najlepszych motywów BuddyPress na rynku.

Oprócz wszystkich funkcji, których potrzebujesz, aby przywrócić witrynę społeczności do działania, uspołecznij ją ze wszystkimi formatami postów, aby zapewnić użytkownikom dobrą zabawę w witrynie. Oczywiście możesz użyć funkcji Socialize, aby zbudować dowolną inną stronę, jaką można sobie wyobrazić, ponieważ jest w 100% elastyczna. Chciałbym omówić z Tobą funkcje, ale to nie jest ten post.

Przestrzenie Motyw WordPress

Przestrzenie Motyw WordPress

Porozmawiajmy teraz o motywie portfolio, który nie jest podobny. Panie i panowie, przedstawiamy Spaces by ThemeBeans, autora i programistę nadzwyczajnego.

Pracujesz w kręgach kreatywnych? Jeśli tak, to oczywiście potrzebujesz motywu, który pomoże Ci zaprezentować swoją pracę w wielkim stylu. Możesz przyciągnąć uwagę czytelników do swojej pracy lub bloga i ożywić cały shebang dzięki filmom, obrazom, audio, galeriom, cytatom, linkom i innym stronom. Dodatkowym plusem jest niestandardowe menu wysuwane, 19 niestandardowych szablonów stron, wbudowane opcje dostosowywania motywu na żywo oraz pełna obsługa popularnych wtyczek (WooCommerce, EDD i wszystkich wtyczek rozszerzenia Bean).

Aby zakończyć…

Funkcja formatów postów WordPress zapewnia moc, której zawsze potrzebowałeś, aby dodać trochę stylu; trochę oomph; trochę pizzazz na swoim blogu. To takie smutne, że wielu użytkowników WordPressa nigdy nie używa formatów postów, by przełamać monotonię i doładować swoje posty.

Mamy nadzieję, że ten post zainspiruje Cię do działania i tworzenia magii na swoim blogu. Masz coś do dodania do rozmowy? Zachwyć nas w komentarzach. Na razie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me