Jeśli jesteś nowy w WordPressie, całkowicie lub względnie, może wydawać się nieco przytłaczające, aby robić cokolwiek innego pisać i publikować, może kategoryzować, a może zainstalować wtyczkę udostępniania społecznościowego lub trzy. Ale przy odrobinie wskazówek z łatwością będziesz w stanie kontrolować części tego ogromnego oprogramowania, które teraz zadowalasz się staraniem, aby nie martwić się tak bardzo.


Problemem, który często pojawia się przy czymś nowym, jest strach przed niepowodzeniem lub zepsuciem czegoś. Ale paradoksalnie, dla wielu rzeczy, w tym WordPress, kiedy zaczynasz, to najlepszy możliwy czas, aby coś zepsuć. Konsekwencje, że coś pójdzie nie tak z twoją witryną, zanim będziesz mieć gości innych niż bliscy przyjaciele i rodzina, a kiedy odgrywa to dużą rolę w płaceniu rachunków każdego miesiąca, są nieporównywalne.

Aby odsunąć się na bok od zmartwienia, przyjmij postawę bałaganu. Kiedy nie pilnie próbujesz naprawić dziury w zabezpieczeniach lub przywrócić działającą witrynę, naprawdę nie ma się czego obawiać, szczególnie na początku. Zacznij od części, które wydają Ci się naturalnie interesujące, nawet jeśli wszystkie są związane z projektowaniem i nie wiesz nic o projektowaniu. Zamiast zmuszać się do ćwiczeń, możesz zauważyć, że naturalnie uczysz się więcej o WordPressie i odkrywasz różne aspekty bez nudy.

Jedną ze wspaniałych rzeczy w mentalności „bawiących się”, jeśli chodzi o WordPress, jest to, że nie ma presji, aby przejść przez krzywą uczenia się tak szybko, jak to możliwe. Możesz poświęcić czas na samodzielne wypracowanie różnych rozwiązań, dzięki czemu wszystko jest o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze.

Poniżej wymieniłem niektóre obszary, w których możesz zyskać na wartości, gdy będziesz się bałaganić i zaznajomić.

Planowanie postów WordPress

Planowanie postów WordPress

Jest to jeden z głównych powodów, dla których posiadanie CMS jest tak cholernie przydatne. Jeśli ukończyłeś post wcześniej, musisz wyjechać na wakacje lub bierzesz urlop naukowy (który prawdopodobnie wszyscy potrzebujemy), możesz napisać posty / artykuły z wyprzedzeniem i zaplanować ich publikację, gdy twoje posty / artykuły zwykle tak robią.

Możesz też zadzierać z czasami postów i próbować znaleźć, które wydają się najlepiej sprawdzać się w docieraniu do odbiorców. Zapoznaj się z naszym przewodnikiem po planowaniu postów WordPress, aby uzyskać więcej wskazówek i wskazówek, które pozwolą utrzymać prawidłowość działania witryny.

Lepsze bezpieczeństwo WordPress

Zabezpieczenia WordPress

Chociaż łatwo jest myśleć, że WordPress po wyjęciu z pudełka jest wystarczająco bezpieczny, jest to myślenie życzeniowe. W rzeczywistości w zeszłym miesiącu zhakowano mojego bloga, ponieważ byłem leniwy w zakresie wdrażania najlepszych praktyk bezpieczeństwa. Na szczęście udało mi się dość łatwo przywrócić moją stronę internetową, a co za tym idzie, znacznie poprawić swoje bezpieczeństwo, wykonując kilka kluczowych rzeczy.

Ważna uwaga: Utwórz kopię zapasową witryny, zanim spróbujesz cokolwiek, i uważaj na białej liście i innych rozwiązaniach związanych z adresem IP w celu ograniczenia logowania, możesz zablokować się poza własnym obszarem administracyjnym.

Obszary do obejrzenia:

 • Zmiana adresu URL logowania
 • Dodanie podstawowych ograniczeń zapory
 • Zmiana prefiksu bazy danych (pamiętaj, aby najpierw wykonać kopię zapasową bazy danych)

Wtyczki WordPress dla lepszego bezpieczeństwa i konserwacji:

Przewodniki zawierające więcej informacji na temat bezpieczeństwa:

 • Bezpieczeństwo WordPress: czy Twoja witryna WordPress jest naprawdę bezpieczna?
 • Jak zabezpieczyć swój blog WordPress, pomocne wskazówki dla każdego użytkownika
 • Codex: Hartowanie WordPress

Poprawa SEO WordPress

WordPress SEO

SEO może pomóc Ci uzyskać stałych odwiedzających przez długi czas i zwiększyć ruch na Twojej stronie WordPress. SEO to bezbolesny sposób na przyciągnięcie odwiedzających bez konieczności pisania lub promowania czegoś specjalnie dla nich.

Badanie słów kluczowych

Jak wspomniałem w przewodniku dla początkujących po serii SEO WordPress, jeśli nie zaczniesz od badania słów kluczowych, wszystkie twoje wysiłki pójdą na marne. Więc następnym razem, gdy napiszesz post lub artykuł, poświęć trochę czasu, upewniając się, że używasz tego samego języka, co ludzie chcący dowiedzieć się na temat tego artykułu lub postu.

Ślimaki

Wiele osób powie, że wystarczy zmienić linki bezpośrednie, aby wyświetlały nazwy postów i zostały zoptymalizowane. Ale Google najwyraźniej woli to, jeśli trzymasz ślimaki krótkie i słodkie, najlepiej 3 słowa bez słów uzupełniających (jak i lub do lub tamto).

Ponieważ przeglądanie całego portfela materiałów byłoby niezwykle uciążliwe i bardziej prawdopodobne niż nie; nie tak produktywne, powinieneś skupić się na swoich najbardziej obszernych / najważniejszych postach. Posty, które naprawdę wyróżniają się jako wartość dodana na określony temat.

Formatowanie

Właściwe użycie nagłówków w treści, upewnienie się, że na każdej stronie jest tylko jeden h1 i inne czynniki. Nagłówki należy używać logicznie i zawsze w porządku (np. Po nagłówku H1 używanym do nagłówka wpisu powinny następować nagłówki H2 dla sekcji w treści, a następnie nagłówki H3 itd.). Przestrzeganie hierarchii nagłówków jest znacznie lepsze w przypadku indeksowania wyszukiwarek.

Wyczyść kod

Teraz, chyba że jesteś programistą, to jak czysty będzie Twój kod, będzie zależeć od tego, kto utworzył motyw WordPress, którego używasz. Tutaj w WPExplorer budujemy wszystkie nasze motywy (w tym Total) z poprawnym semantycznym kodem HTML, który pomaga poprawić SEO.

Przewodniki dotyczące dalszej poprawy SEO WordPress:

Wtyczki do poprawy SEO WordPress:

Zwiększ prędkość witryny WordPress

Szybkość witryny WordPress

Szybkość strony staje się coraz ważniejsza. Im bardziej „zepsuty” jest przeciętny użytkownik, tym krótszy czas ładowania oczekuje się od dowolnej witryny i tym szybciej „odbija się” od strony wolno ładującej się. Poprawa szybkości witryny to jedna z tych rzeczy, które wydają się o wiele bardziej skomplikowane i trudne niż są, ponieważ „profesjonaliści” używają wielu mylących słów.

Jeśli trzymasz się podstawowych wskazówek, sprawdź, co działa dla ciebie, i baw się z tym dobrze (być może zmień się w grę, w której za każdym razem, gdy nastąpi poprawa o ponad 0,3 s, napijesz się drinka lub poświęcisz gumowatego misia na cześć WordPress) będziesz w stanie zaoszczędzić kilka sekund czasu ładowania bez stresu.

Niektóre obszary, na które warto spojrzeć:

 • CDN
 • Buforowanie
 • Optymalizacja obrazu
 • Optymalizacja strony głównej
 • Powolne ładowanie

Przewodniki dalszego przyspieszania WordPress:

 • 10 bezpłatnych usług CDN w celu przyspieszenia WordPress
 • Jak przyspieszyć swoją witrynę WordPress (szybko i łatwo)

Wtyczki pomagające przyspieszyć instalację WordPress:

Projekt strony i motywu WordPress

Projekt strony WordPress

Zapewnienie podstawowego, przejrzystego projektu jest czymś, co wiele motywów WordPress dobrze sobie radzi w dzisiejszych czasach. Problem polega na tym, jak sprawić, by Twoja strona internetowa nieco się wyróżniała, aby przyciągnąć uwagę odwiedzających. Na szczęście dla Ciebie, wiele motywów, takich jak nasz Total, ma wbudowane narzędzia do tworzenia stron, dostosowania na żywo i wiele innych.

Niektóre obszary, na które warto spojrzeć:

 • Kreatory stron
 • Dostosowywalne motywy
 • Nagłówek / Logo
 • Obszar widżetów
 • Niestandardowa strona główna

Przewodniki dotyczące projektowania WordPress:

 • Proste (i niedrogie) sposoby wyróżnienia witryny WordPress
 • 12 kreatywnych sposobów na poprawę wyglądu bloga
 • Jak tworzyć obrazy do bloga WordPress bez umiejętności projektowania graficznego

Wtyczki do przeprojektowania strony WordPress:

 • Najlepsze kreatory stron dla WordPress

Zacznij budować listę

Listy biuletynów WordPress

Jeśli lista mailingowa lub e-mail marketing to coś, co Cię zastrasza, zrelaksuj się. Nie jest już tak skomplikowany i nieprzyjazny dla użytkownika, jak kiedyś ponad 8 lat temu. Ponadto większość dużych dostawców pozwala teraz uzyskać bezpłatny smak (Aweber 1 miesiąc bezpłatnej wersji próbnej, MailChimp do 2000 subskrybentów).

Podczas gdy pisanie kopii do wiadomości e-mail jest czymś, co może wywołać zły smak w ustach kogoś, kto nie lubi sprzedaży, takiego jak ja, uważam, że pomocne jest po prostu przekazywanie tego samego głosu na blogu, który subskrybowali.

Przewodniki dotyczące dalszego „bałaganu”:

 • Jak zbudować listę e-mail w WordPress
 • Marketing Twojej witryny WordPress: The Ultimate Guide

Wtyczki do dalszego „bałaganu”:

Łatwe tworzenie zaawansowanych stron za pomocą programów budujących strony

Konstruktory stron WordPress

Jeśli martwisz się poprawieniem wyglądu swojej witryny, nie martw się. I zamiast próbować wynaleźć koło dobrego projektu, po prostu daj się zainspirować kształtami i zastosowaniami białych znaków (przestrzeń między tekstem / obrazkami / innymi obiektami), które widzisz na dobrze zaprojektowanych stronach internetowych i naśladuj to, co najbardziej cenisz.

Kreatory stron pozwalają na dużą kreatywną kontrolę nad układem strony bez konieczności znajomości jednego wiersza kodu. Jest to bardzo niska presja, ponieważ jedyną rzeczą, która może pójść nie tak, jest opublikowanie strony, która nie wygląda dobrze. Można tego uniknąć, po prostu nie dotykając publikacji, dopóki nie będziesz zadowolony.

Wtyczki do dalszego „bałaganu”:

 • WP Bakery Visual Builder Przeciągnij i upuść Tworzenie strony
 • Beaver Builder dla WordPress
 • Dyrygent WordPress Layout Builder
 • Qards Review Page Builder dla WordPress
 • Najlepsze kreatory stron dla WordPress

Wniosek

Chociaż jest wiele rzeczy, które możesz zrobić za pomocą WordPressa, nie znając (ani nigdy nie ucząc się) jednego wiersza kodu, jeśli jesteś zainteresowany, o wiele więcej bałaganu jest możliwe, jeśli chcesz zakasać rękawy i zdobyć twoje ręce są brudne.

Pierwszym krokiem powinno być zainstalowanie lokalnej kopii WordPress (lub po prostu zredagowanie witryny, jeśli korzystasz z WPEngine). Następnie użyj starszego brata Google i stron kodowych, takich jak StackExchange, aby dowiedzieć się, jak robić to, co chcesz.

Twój kod może nie być ładny i możesz skończyć z wieloma „nieelegacyjnymi rozwiązaniami”, ale będziesz się uczyć, a jego wyniki mogą zainspirować Cię do głębszego spojrzenia i nauczenia się kodowania.

Czy są jakieś obawy związane z WordPress, o które martwisz się rozwiązaniem problemu? Daj nam znać w komentarzach.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me