Wiesz, co mówią, masz tylko jedną szansę, aby zrobić (trwałe) pierwsze wrażenie. Masz także około czterech (4) sekund na uchwycenie i utrzymanie uwagi potencjalnego klienta. Oznacza to, że masz mniej niż cztery (4) sekundy na utworzenie pamięci, która pozostanie z klientem długo po opuszczeniu witryny.


Z łączna liczba stron internetowych szybko zbliża się do jednego (1) miliarda (och, konkurs), przyciągnięcie uwagi potencjalnego klienta w ciągu czterech sekund może wydawać się niemożliwym wyczynem. Nie martw się jednak. Ta kontynuacja przeprojektowywania witryny WordPress (aby dodać osobisty akcent) pokazuje, jak stworzyć wciągającą i przyjazną witrynę WordPress, która przyciągnie dużą liczbę potencjalnych klientów. Podzieliliśmy post na dwie główne części:

 1. Przeprojektowanie motywu WordPress (lub technicznego) – Pokażemy Ci, jak dodać osobisty akcent do swojej witryny za pomocą stron docelowych, niestandardowych nagłówków, logo, tła, motywów, grafiki odręcznej itp..
 2. Przeprojektowanie treści internetowych WordPress – Pokażemy Ci, jak dodać osobisty akcent do treści internetowych, aby przekonać więcej czytelników do klientów.

Bez zbędnych ceregieli zacznijmy od łatwych rzeczy i stamtąd.

Przeprojektowanie motywu WordPress (lub technicznego)

W tej sekcji pokażemy, jak korzystać z różnych elementów technicznych dostępnych dla WordPress, aby dodać osobowość i tożsamość do swojej witryny WordPress.

Niestandardowe nagłówki

Twój masthead (sekcja nagłówka) odgrywa ogromną rolę w pierwszym wyświetleniu Twojej witryny. Jest to sekcja nagłówka w witrynie WordPress, która wprowadza ludzi do Twojej firmy, więc nie możesz pozwolić sobie na błąd. Twój masthead powinien być naprawdę imponujący – nawet bardziej imponujący niż reszta witryny. Z sekcją nagłówka możesz zrobić tak wiele:

 • Nie pozostawiaj nagłówka nieprzyzwoitego lub pustego. Użyj atrakcyjnego obrazu, aby poprzeć swoją sprawę
 • Możesz włączyć wezwanie do działania (CTA) w sekcji nagłówka, aby zwiększyć liczbę konwersji
 • W sekcji nagłówka możesz używać suwaków i filmów w zależności od motywu WordPress, aby zachęcić użytkowników do interakcji

Wiele premium szablonów WordPress pozwala edytować sekcję nagłówka za pomocą łatwego w obsłudze panelu administracyjnego. Jeśli Twój bieżący motyw nie zawiera opcji edycji nagłówka, możesz zmienić motywy lub zatrudnić programistę WordPress, który Ci pomoże. Tylko upewnij się, że nagłówek, który uzgadniasz, uzupełnia resztę witryny.

Twoje logo to świetny sposób na pokazanie osobowości i autentyczności. Co więcej, logo to Twoja tożsamość w Internecie. Ludzie odnoszą się do logo. Ludzie prawie nie zapominają o logo. Musisz stworzyć logo, które na długo zapadnie w pamięć użytkownikom. Na przykład, jeśli zobaczysz którekolwiek z poniższych logo, żarówka natychmiast zgaśnie w twojej głowie:

feature-logo-wordpress-website-redesign-wpexplorer

Jeśli brakuje Ci umiejętności, czasu lub inspiracji do stworzenia własnego logo, sprawdź te opcje projektowania logo witryny WordPress.

Grafika odręczna

W przeciwieństwie do grafiki cyfrowej, obrazy odręczne mają charakter.

Poprzez dotyk ludzkiej niedoskonałości zyskują pewne napięcie, które trudno odtworzyć cyfrowo. Ten szczególny akcent zwraca uwagę i pozwala ludziom zatrzymać się, aby docenić i przetworzyć ręcznie rysowaną zawartość, bardziej niż mogliby docenić każdy stary doskonale ilustrowany obraz. – Sabina Idler

Nie mogłem tego lepiej ująć. Dziękuję Sabina.

Rysunki odręczne emanują osobowością i pomagają odwiedzającym połączyć się z witryną WordPress. Większość twórców stron internetowych pobiera obrazy z zasobów, ilekroć chcą dodawać obrazy do swoich projektów. Zjedź i wybierz drogę mniej uczęszczaną – twórz odręczne obrazy na swojej stronie internetowej. Oto kilka osób, które wykonały świetną robotę przy użyciu rysunków odręcznych:

Użyj stron docelowych

use-wordpress-landing-pages

Świetny projekt sprzedaje się, a jeśli starannie projektujesz strony docelowe, możesz dodać osobisty akcent do swojej witryny i przyspieszyć konwersje w mgnieniu oka. Wielu właścicieli witryn WordPress kieruje cały swój ruch na stronę pełną postów na blogu. Takie podejście sprawi, że ludzie będą czytać Twoje treści, ale większość Twojego ruchu jest rozproszona bez rozróżnienia. Teraz tego nie chcesz.

Sprytnie spreparowana strona docelowa poprowadzi klientów przez lejek sprzedaży. Istnieje wiele sposobów na zwrócenie uwagi na posty na blogu, gdy tylko pojawi się czytelnik w witrynie, ale jeśli (posty) nie są głównymi produktami, nie wysyłaj całego ruchu w ten sposób.

Świetny projekt strony docelowej idzie w parze ze świetną historią (coś omówimy w drugiej części tego postu). Możesz łatwo stworzyć osobiste połączenie poprzez opowiadanie historii, zwłaszcza jeśli opowiadasz własne historie. Opowiadając historie, można spotkać się jako osobista osoba, w przeciwieństwie do maszyny marketingowej powracającej do wiadomości pełnych hiperboli. Oto kilka przykładów dobrze spreparowanych stron docelowych:

Jeśli chcesz utworzyć strony docelowe dla swojej witryny WordPress, zapoznaj się z tym niesamowitym artykułem na temat tworzenia strony docelowej.

Dynamiczne tła i przewijanie paralaksy

add-parallax-scrolling

Tła mogą pomóc Ci dodać wiele osobowości, tożsamości i stylu do swojej witryny WordPress. Rozwój WordPress osiągnął pełnoletność, co oznacza, że ​​możesz tworzyć różne tła bez przerywania pracy. To jest to co mam na mysli:

 • Możesz dodać statyczne obrazy tła przez Wygląd -> Tło
 • Możesz łatwo ustawić losowe (lub dynamiczne) obrazy tła za pomocą prostej wtyczki, takiej jak Lepsze tła autor: Dave T. Coleman
 • Możesz dodać różne tła do różnych stron i postów WordPress
 • Możesz łatwo tworzyć tła paralaksy
 • Lub po prostu kup motyw WordPress z wbudowaną paralaksą

Sprawdź inne zasoby:

Przewijanie Paralaksy to imponująca technika projektowania stron internetowych, której można użyć do stworzenia iluzji 3D. Pomyśl tylko, co możesz osiągnąć dzięki projektowi 3D pod względem dodania osobistego charakteru. Dzięki kilku sztuczkom na pewno wyróżnisz się z tłumu.

Zanim przejdziemy do zmiany motywów, zachęcam do zapoznania się ze wszystkimi opcjami dostępnymi w bieżącym motywie, aby odkryć, co możesz osiągnąć bez konieczności zmiany motywu. Jeśli jednak dodanie tła i korzystanie z porad omówionych powyżej nie pomoże, być może nadszedł czas na całkowity przegląd, który obejmuje zmianę całego motywu.

Zmiana motywu WordPress

get-total-wordpress-theme

Zmiana motywów to łatwa, łatwa praca. Wystarczy przejść do Wygląd -> Tematy i wybierz nowy motyw. Prosty jak ABC. Wyzwaniem jest jednak wybór odpowiedniego (lub najlepszego) motywu dla swojej witryny WordPress. Motyw, który będzie uzupełniał Twoją markę i pomoże Ci nadać osobisty charakter Twojej firmie online. Problem numero uno czy istnieją tysiące darmowych i premium motywów WordPress, że wybranie najlepszego jest trudnym zadaniem. Problem numer dwa: po wybraniu motywu nie wiesz, jak zmienić go w coś wyjątkowego. Oto kilka rozwiązań:

 • Kup motyw premium zamiast pobierać darmowy motyw. Są bardzo duże szanse, że milion innych osób skorzysta z darmowego motywu, który właśnie przejrzałeś. Inaczej jest w przypadku motywów premium (plus otrzymujesz leczenie VIP i wsparcie premium)
 • Jeśli nie możesz kodować, aby uratować życie, zatrudnij programistę WordPress, aby opracował projekt, który chcesz
 • Utwórz własny motyw nadrzędny, jeśli masz umiejętności i czas
 • Twórz motywy podrzędne

Wybrany motyw odegra dużą rolę w sukcesie Twojej witryny WordPress. Spełnij oczekiwania swoich potencjalnych klientów. Jeśli masz witrynę projektową, musi ona wyglądać jak witryna projektowa. Witryna z samouczkami musi przypominać witrynę z samouczkami i tak dalej. Oczekiwania, oczekiwania. Musisz spełnić oczekiwania.

Korzystanie z motywów potomnych

Według WordPress Child Themes: A What You Must Know Guide „Motywy podrzędne są bardzo potężne, jeśli chodzi o dostosowywanie i rozszerzanie”. Teraz potrzebujesz dużej mocy dostosowywania i doskonałej rozszerzalności, jeśli chcesz dodać osobisty akcent do swojej witryny WordPress.

Motywy potomne WordPress dają Ci możliwość kształtowania wymarzonej witryny bez pisania od podstaw. Oznacza to, że będziesz mieć swobodę dodawania swojej osobowości i tożsamości do swojej witryny WordPress. Ponadto oszczędza czas i pieniądze. Aby uzyskać świetny motyw WordPress i dowiedzieć się, jak tworzyć i używać motywów potomnych WordPress, sprawdź następujące zasoby:

 • Łącznie – elastyczny, uniwersalny motyw WordPress
 • Motywy WordPress premium – WPExplorer
 • 30 motywów WordPress podobnych do Pinteresta
 • Motywy podrzędne WordPress: Przewodnik po tym, co musisz wiedzieć
 • Eleganckie motywy WordPress
 • Themify – przeciągnij i upuść motywy WordPress
 • Genesis WordPress Theme Framework
 • Darmowe motywy WordPress – WordPress.org

Iść dalej…

Teraz, gdy zadbaliśmy o techniczne aspekty przeprojektowania strony internetowej WordPress, przejdźmy do drugiej części, przeprojektowania treści internetowych WordPress.

Przeprojektowanie treści internetowych WordPress

Grupa przyjaciół mówi

Zoptymalizowany projekt strony internetowej WordPress przyciągnie uwagę potencjalnych klientów w ciągu pierwszych czterech (4) sekund, ale to zawartość internetowa sprawi, że będą chcieli pozostać. Chcesz, aby Twoi potencjalni klienci pozostali (tak długo, jak to możliwe), jeśli chcesz coś sprzedać. Dodanie osobistego akcentu do treści internetowych jest najlepszym sposobem na dłuższe utrzymanie potencjalnych klientów w witrynie WordPress.

Bez względu na to, o co chodzi w witrynie WordPress, ludzie lubią robić interesy z innymi ludźmi. Niezależnie od tego, czy prowadzisz działalność B2B, B2C czy C2C, musisz poznać przyjazną osobę (lub zespół) chętną do pomocy. Twoje treści internetowe obejmują każdy element treści w Twojej witrynie, od artykułów na blogu po strony i komentarze. Jak zatem dodać osobisty akcent do treści WordPress? Oto sok:

 • Spróbuj jak najwięcej połączyć się z czytelnikami. Oznacza to, że musisz najpierw zrozumieć swoich docelowych odbiorców. Następnie bądź gotowy odpowiedzieć na ich pytania, odpowiedzieć na komentarze – na ogół bądź pomocny.
 • Stań się ekspertem w swojej dziedzinie. To sprawi, że Twoi czytelnicy ci zaufają. Twórz treści, które przekazują zaufanie do twoich umiejętności i umiejętności bez przechwalania się.
 • Opowiadaj osobiste historie tylko wtedy, gdy promują twoją sprawę. Przywiąż studia przypadków do swoich osobistych historii i zakończ je mocnym wezwaniem do działania (CTA)
 • Daj swoim czytelnikom powód do rozmowy o tobie. Korzystaj z gratisów, prezentów, konkursów, rabatów itp.
 • Zrób coś inaczej. Sprawdź, co robią konkurenci, i pokonaj ich we własnej grze, grając nieco inaczej.
 • Użyj filmów. Szybko nawiązują osobiste połączenie i mogą być udostępniane w YouTube, dzięki czemu możesz korzystać z ogromnego źródła ruchu, jakim jest YouTube
 • Pisząc treści internetowe, najpierw skup się na korzyściach, a potem na funkcjach.
 • Ponownie bądź miły:

Pisanie nie jest formalnym, akademickim stylem; sprzedaje się poprzez słowo pisane. Naucz się pisać w nieformalnym, „konwersacyjnym” stylu, który spodoba się czytelnikom. – Fernando Florez

Zachowaj swój język osobisty, przyjazny i (w przypadku większości rynków) nieformalny. Brzmi jak osoba, a nie maszyna do rzucania. – Sonia Simone

Wniosek

Dodanie osobistego akcentu do witryny WordPress polega na wlaniu swojej osobowości i tożsamości do witryny. Nie możesz dodać osobistego akcentu do swojego projektu technicznego i zapomnieć o dodaniu osobistego akcentu do treści internetowych WordPress; obydwoje muszą iść w parze, aby uzyskać pożądane rezultaty.

Dzięki tym wskazówkom masz wystarczająco dużo soku, aby dodać osobisty akcent do swojej witryny WordPress. Teraz idź i zbuduj swoją tożsamość online. Pozdrawiam twój sukces!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me