Przełamywanie barier: dlaczego dostępność witryny WordPress jest kluczem

W tym poście pokażę ci, dlaczego tak ważne jest, aby Twoja witryna WordPress była bardziej dostępna, a także wprowadzić proste narzędzia, których każdy może użyć, aby zwiększyć dostępność wszyscy. Dlaczego? Ponieważ Twoim ostatecznym celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do odwiedzenia Twojej witryny. Jak możesz tego oczekiwać, jeśli nie udostępniasz swojej witryny wszystkim??


Co więcej, większość z nas koncentruje się na poszukiwaniu magicznych sposobów na zwiększenie ruchu na naszej stronie przy użyciu najnowszych strategii marketingowych i mediów społecznościowych optymalizacja wyszukiwarki metody, ale o których wielu z nas zapomina to: Ludzie, którzy już znaleźli, musisz mieć możliwość łatwego poruszania się po swojej witrynie.

To jest niezwykle ważne, ponieważ podobnie jak w przypadku cegieł, ludzie przychodzą we wszystkich typach, kształtach i rozmiarach. Ostatecznie chcesz, aby ci, którzy poświęcili czas na odwiedzenie twojego zakładu, spędzili trochę czasu na rozglądaniu się, wydali trochę pieniędzy, często wracali, a co najważniejsze, przyprowadzali innych z sobą.

Jeśli wcześniej nie byłaś zainteresowana dostępnością witryny, powinieneś być teraz. Powiedziawszy to, zaczynajmy!

Co to jest dostępność strony internetowej?

Poświęćmy chwilę, aby zrozumieć, o czym mówimy.

Dostępność strony internetowej odnosi się do praktyki usuwania barier, które uniemożliwiają interakcję lub dostęp do stron internetowych osobom niepełnosprawnym. Gdy witryny są prawidłowo zaprojektowane, opracowane i edytowane, wszyscy użytkownicy mają równy dostęp do informacji i funkcjonalności.

Naprawdę mówimy o praktyce usuwania barier. To może wydawać się skomplikowane, ale tak naprawdę nie jest. Na przykład bariera w Twojej witrynie może być coś tak prostego, jak nie tworzenie widocznego i znaczącego tytułu (tj. tekstu, który pojawi się jako etykieta narzędzi) dla linku.

Jeśli jesteś przeciętnym podróżnikiem internetowym i nagle rozczarowuje Cię brak wysiłku ze strony projektanta strony i / lub webmastera, aby ułatwić nawigację po jego stronie, po prostu wyobraź sobie, co osoba z wizją niepełnosprawność czuje się teraz.

Internet oczami innych

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak to jest dla osób z zaburzeniami zmysłu lub w inny sposób upośledzonych umysłowo lub fizycznie podczas przeglądania Internetu? Prawdopodobnie nie. Zachęcam do poświęcenia trochę czasu, aby to zrobić, ponieważ może to odtąd zmienić sposób tworzenia i prowadzenia stron internetowych. Przyjrzyjmy się niektórym wyzwaniom, przed którymi stoi wielu użytkowników Internetu:

 • Wizualny: upośledzenia, w tym ślepota, różne powszechne rodzaje niedowidzenia i słabego wzroku, różne rodzaje ślepoty barw.
 • Motor / Mobilność: np. trudności lub niezdolność do korzystania z rąk, w tym drżenie, spowolnienie mięśni, utrata precyzyjnej kontroli mięśni itp., spowodowane warunkami, takimi jak choroba Parkinsona, dystrofia mięśniowa, porażenie mózgowe, udar mózgu.
 • Słuchowy: Głuchota lub upośledzenie słuchu, w tym osób niedosłyszących.
 • Drgawki: Napady padaczkowe wywołane fotograficznym efektem stroboskopowym lub błyskami.
 • Poznawcze / intelektualne: Niepełnosprawność rozwojowa, trudności w uczeniu się (dysleksja, dyskalkulia itp.) Oraz niepełnosprawność poznawcza różnego pochodzenia, wpływająca na pamięć, uwagę, „dojrzałość rozwojową”, umiejętności rozwiązywania problemów i logiki itp..

The dobrze wiadomości jest wiele technologie wspomagające dostępne dla osób niepełnosprawnych, które umożliwiają im surfowanie po Internecie. Twoim zadaniem jako projektanta witryny jest upewnienie się, że witryna przestrzega określonych wytycznych, które umożliwią działanie tych technologii.

Popularne narzędzia dostępu do Internetu

Mówiąc o technologiach pomocniczych, oto wybór najpopularniejszych często używanych wtyczek dostępu do Internetu:

 • Oprogramowanie do odczytu ekranu wykorzystujący syntezator mowy do odczytania tego, co dzieje się na komputerze.
 • Odświeżane monitory brajlowskie które wyświetlają tekst jako znaki brajlowskie.
 • Oprogramowanie do powiększania ekranu powiększa to, co jest wyświetlane na monitorze.
 • Oprogramowanie do rozpoznawania mowye, który zamienia głos w tekst.
 • Nakładki na klawiaturę aby pisanie było łatwiejsze i dokładniejsze

I tak, jest nawet aplikacja do tego:

 • Bezpłatna technologia wspomagająca od eSSENTIAL Dostępność pomaga osobom mającym problemy z pisaniem, poruszaniem myszą lub czytaniem ekranu.

Teraz, gdy rozumiesz, z czym mają do czynienia osoby niepełnosprawne, gdy czytają blog lub dowiadują się, czym jest Echidna (* wskazówka * wygląda jak dodatkowy kolczasty jeż) i co lubi jeść, a może po prostu kupuje idealny prezent online, możemy spojrzeć na niektóre narzędzia, które mogą pomóc w osiągnięciu całkowicie dostępnego projektu strony internetowej. W końcu, jeśli Twoja strona jest odpowiednio dostępna dla osób niepełnosprawnych, zastanów się, jak łatwo będzie wszyscy nawigować.

Jak wybrać dostępny motyw WordPress

Pierwszym krokiem do w pełni dostępnej witryny jest wybranie motywu, który jest gotowy na dostęp. Wielu programistów motywów poświęca czas na wdrożenie wytycznych z Podręcznik dostępności motywów WordPress, więc najlepiej jest po prostu zapytać autora, czy dany temat jest gotowy na dostęp.

WAVE Test dostępności

Na przykład tutaj w WPExplorer ściśle współpracowaliśmy z University of Hawaii aby motyw Total WordPress był bardziej dostępny. Chcesz rzucić okiem? Jeśli prowadzisz witrynę UH za pośrednictwem WAVE narzędzie oceny dostępności sieci możesz zobaczyć, jak wdrożyli funkcje motywu, aby ich strona była użyteczna dla wszystkich uczniów.

Główny katalog motywów WordPress.org

Możesz także znaleźć darmowe dostępne motywy na WordPress.org, po prostu kliknij Tematy link menu u góry strony, aby otworzyć katalog motywów. Poszukaj podmenu zatytułowanego Filtr funkcji. Obok będzie miał trochę sprzętu. Kliknij to.

Otwiera to mnóstwo opcji do wyboru podczas filtrowania wyszukiwania. Pod funkcje, kliknij najwyższą funkcję, którą – zgadłeś – Gotowy do dostępności.

WordPress.org Główny katalog motywów Filtr dostępności

Następnie możesz wybrać tyle filtrów, ile chcesz. Po lewej stronie zobaczysz Zastosuj filtry przycisk, który pokaże, ile filtrów zastosowałeś. Kliknij Zastosuj filtry. Przez cały czas trzymaj ręce i stopy w pojeździe.

Motywy gotowe na WordPress.org

Dotarłeś do miejsca docelowego. Proszę siedzieć, dopóki pojazd nie zatrzyma się całkowicie i drzwi nie zostaną całkowicie otwarte. Następnie wybierz motyw.

Należy pamiętać, że tylko dlatego, że motyw jest oznaczony jako Gotowy do dostępności nie oznacza, że ​​jest „w pełni” dostępny. Jeśli jednak twórca motywu zadał sobie trud oznaczenia go jako dostępnego, istnieje szansa, że ​​wykonał trochę pracy na tym froncie. A jeśli napotkasz jakiekolwiek problemy, daj im znać, aby mogli zaktualizować motyw dla innych użytkowników.

(Bezpłatny) Rozwiązania wtyczek WordPress dla ułatwień dostępu

WP Accessibility

Być może budujesz własny motyw WordPress, a może chcesz użyć dowolnego motywu. Nie bać się. Jedną z niesamowitych rzeczy w świecie WordPress jest dostępność dziesiątek tysięcy wtyczek. Ilekroć potrzebujesz czegoś, zwykle jest wtyczka, która pasuje do rachunku.

Mój osobisty wybór to WP Accessibility, który zawiera różnorodne narzędzia, które pomogą Ci znaleźć i zniszczyć wiele typowych problemów z dostępnością, które możesz napotkać przy użyciu motywów WordPress. Wymaga bardzo małej wiedzy eksperckiej i minimalnej ilości konfiguracji.

WP Accessibility Helper (WAH) to kolejna opcja „wszystko w jednym”, która zawiera wiele przydatnych funkcji pomijania linków, zmiany rozmiaru czcionki, skanowania DOM, trybu kontrastu itp. Jest to szybki sposób na dodanie wielu dostępnych funkcji do witryny za jednym zamachem.

Inne, które możesz chcieć zrealizować, spełniają bardziej szczegółowe potrzeby w zakresie ułatwień dostępu.

Dostępne czcionki

The Widżet dostępności tworzy widget przełącznika rozmiaru czcionki dla pasków bocznych. W ten sposób czytelnicy na Twojej stronie mogą łatwo zmienić rozmiar tekstu zgodnie z ich potrzebami.

Drugą opcją dla łatwiejszego czytania jest Zeno Font Resizer. Wtyczka pozwala administratorom strony ustawić opcje zmiany rozmiaru czcionki (minimalny i maksymalny rozmiar, kroki zmiany rozmiaru przy zwiększaniu oraz znak), a także czas trwania pliku cookie. W ten sposób użytkownicy zobaczą czcionkę o odpowiednim rozmiarze, gdy wrócą do Twojej witryny.

Tekst na mowę

Dla czytelników niedowidzących posiadanie opcji audio jest koniecznością. Jedna wtyczka, którą lubię to Głośnik – strona na mowę. Ta wtyczka może tworzyć wersję audio swoich postów i stron. Co najlepsze, wtyczka oferuje 190 głosów ludzkiej jakości do wyboru, obsługuje ponad 30 języków i działa świetnie z większością tematów.

GSpeech Text To Speech Solution jest bezpłatną opcją dostępu do dźwięku. Działa z dowolnym tekstem na twoich stronach i dodaje blok audio do twojej witryny. Następnie możesz użyć opcji zmiany kolorów, głosu mówcy i innych.

Formularze

Możesz łatwo przygotować dostępność formularzy kontaktowych za pomocą takich wtyczek Formularz kontaktowy 7: Dostępne wartości domyślne i Pola formularza WCAG dla formularzy grawitacyjnych, lub po prostu używając dostępnej gotowej wtyczki formularza, takiej jak Formidable Forms.

Poza tym istnieje wiele innych przydatnych narzędzi i wtyczek, które pomagają w rozwiązywaniu różnych problemów związanych z dostępnością strony internetowej. To jest świetna strona sprawdzić pełną listę zalecanych narzędzi programistycznych.

Testowanie dostępności witryny

Po utworzeniu witryny dobrym pomysłem może być przetestowanie zmian. Istnieje wiele metod i oprogramowania, których można użyć do przetestowania dostępności, ale jest kilka, które ułatwiają testowanie.

WAVE narzędzie oceny dostępności sieci

W tym artykule wspominamy już o tym WAVE narzędzie oceny dostępności sieci przez WebAIM. To pomocne narzędzie wyświetla wszelkie błędy, alerty, funkcje, elementy konstrukcyjne, etykiety ARIA i błędy kontrastu, dzięki czemu można odpowiednio dostosować.

Narzędzie ułatwień dostępu tota11y

Kolejnym narzędziem dla programistów jest Tota11y, zestaw narzędzi do wizualizacji dostępności opracowany przez Khan Academy. Ten plik JS należy po prostu dodać do witryny, aby włączyć narzędzie ułatwień dostępu, które pojawia się w małej zakładce ikony okularów u dołu ekranu. Wystarczy kliknąć, aby wyświetlić dostępne elementy na stronie, a także błędy lub naruszenia, które możesz chcieć naprawić.

Wniosek

Dostępność strony internetowej jest równie ważna, jeśli nie więcej więc zamiast po prostu kierować ruch do swojej witryny. Teraz możesz zrozumieć, dlaczego tak ważne jest, aby upewnić się, że każdy, kto dotrze do miejsca docelowego, może w pełni zrozumieć i nawigować po wszystkich niezwykle zabawnych i pouczających informacjach, które są Twoja strona internetowa.

Więc na co czekasz? Skorzystaj z okazji, aby Twoja witryna była teraz bardziej dostępna!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me