Przeciętny bloger ma obsesję na punkcie ruchu, a dokładniej – coraz więcej. Ilość jest kluczem, prawda? Być może, ale często wolę strzelać do nisko wiszących owoców, poprawiając jakość ruchu do moich witryn. Można to zrobić na dwa sposoby:


 1. Przyciągnij bardziej odpowiedni ruch (tj. Osoby, które są bardziej skłonne do interakcji z Twoimi treściami)
 2. Lepiej „sprzedaj” swojego bloga nowym użytkownikom

W tym poście chcę skupić się na drugiej z tych dwóch metod, której pięknem jest to, że nie musisz pracować, aby przyciągnąć więcej ruchu – wystarczy zoptymalizować to, co już masz. W świecie, który ma obsesję na punkcie ilości, koncepcja ulepszenia tego, co już masz, jest często bardzo niedoceniana.

Niedawno omówiłem sposób tworzenia linków na blogu WordPress w celu zwiększenia zaangażowania (tj. Prawdopodobieństwa, że ​​odwiedzający się zatrzyma) i w tym poście zasadniczo posunę tę strategię o krok dalej, oferując plan, dzięki któremu możesz zwiększyć „lepkość” twojego bloga. Powinno to mieć bezpośredni korzystny wpływ na stawki subskrypcji i wartość na użytkownika (jeśli Twój blog jest zarabiany).

Zacznijmy!

Części witryny, które zwiększają zaangażowanie

Plan jest podzielony na cztery sekcje, z których składa się większość blogów WordPress:

 1. Pasek nagłówka i nawigacji
 2. Zadowolony
 3. Pasek boczny
 4. Stopka

Każda sekcja ma do odegrania pewną rolę w utrzymywaniu odwiedzającego w witrynie lub przekształcaniu go w subskrybenta lub nabywcę, a ja wyjaśnię, w jaki sposób należy zoptymalizować każdą z nich, aby uzyskać maksymalny korzystny wpływ.

Pierwszym krokiem jest przeczytanie mojego poprzedniego postu na temat tworzenia linków i upewnienie się, że witryna jest odpowiednio skonfigurowana, aby zmaksymalizować utrzymanie czytelnika. Krótko mówiąc, żaden link nie powinien odciągać ludzi od strony, którą czytają (niezależnie od tego, czy link, który klikają, jest wewnętrzny czy zewnętrzny), chyba że masz pewność, że zrobili to z tą stroną.

Powiedziawszy to, zaczynajmy!

1. Nagłówek i pasek nawigacyjny

Pierwszym pytaniem, które musisz zadać, jest: „Czy moja witryna przechodzi test usuwania nagłówka?” Ten test (dzięki uprzejmości Derek Halpern) jest prosta – wyobraź sobie, że nagłówek i slogan są usuwane ze strony głównej i zadaj sobie pytanie, czy nowy użytkownik nadal może dowiedzieć się, o czym jest Twoja witryna.

Jeśli odpowiedź brzmi „nie”, prawdopodobnie powinieneś spróbować uczynić ją bardziej oczywistą. Chociaż jest to oczywiste ty, nowi odwiedzający zazwyczaj muszą mieć staranną wiadomość. Jednym z najlepszych sposobów na to jest posiadanie pola funkcji – bezpośrednio pod nagłówkiem i nawigacją lub u góry pola zawartości. Oto świetny przykład zestawu funkcji dzięki uprzejmości Smart Passive Income:

Zrzut ekranu strony głównej Smart Passive Income.

Chociaż samo pole funkcji w rzeczywistości nie wyjaśnia, o czym jest witryna, zapewnia bezpośredni link do pełnego wyjaśnienia. Wyróżnia się na stronie i natychmiast zachęca nowych użytkowników do zagłębiania się w stronę.

Zalecam, aby wszystkie blogi miały pole funkcji – takie jak powyższe (wbudowane w główne pole zawartości) lub pełną wersję, taką jak ta z Triggerów społecznościowych:

Zrzut ekranu strony głównej Social Triggers.

Gdy już zorientujesz się, jak zaimplementować pole funkcji w swojej witrynie, powinieneś zwrócić uwagę na pasek nawigacyjny. Ogólnie rzecz biorąc, twoje linki powinny być ograniczone do nie więcej niż:

 • Dom
 • O
 • Zacznij tutaj
 • Kontakt
 • Subskrybuj stronę powitalną (jeśli dotyczy)
 • Strona produktu (w razie potrzeby)
 • Zatrudnij mnie (w razie potrzeby)

Oczywiście Twój przebieg może się różnić, ale nadrzędną zasadą jest to, że linki na pasku nawigacji powinny wskazywać albo strony o dużym natężeniu ruchu, które pomagają ludziom lepiej poznać Twoją witrynę, lub przekonwertować ją na subskrybenta lub klienta. Wszystko inne jest zbędne i jest bardziej prawdopodobne, że zmniejszy zaangażowanie niż będzie miało korzystny wpływ.

2. Treść

Jeśli chodzi o określoną stronę lub post w Twojej witrynie, musisz skupić się na tym, co możesz zrobić, aby utrzymać zaangażowanie użytkownika. Zalecam to zrobić, przytłaczając je opcjami treści (ale w dobry sposób). W idealnym świecie odwiedzający nie może pomóc, ale ma otwartych wiele kart podczas przeglądania treści i klikania powiązanych linków i powiązanych treści.

Kluczem do stworzenia tego efektu jest posiadanie dużej ilości treści w witrynie i regularne łączenie postów i stron. Jednak niezwykle ważne jest, aby każdy link był odpowiedni, w przeciwnym razie istnieje ryzyko zirytowania użytkownika. Jeśli Twój blog jest stosunkowo mocno skoncentrowany (i powinien być), a treść tworzona jest w sposób spójny, nie powinieneś mieć problemu z tworzeniem dużej liczby linków kontekstowych w swoich nowych postach na blogu.

Ale nie powinieneś po prostu przestać się łączyć. Chciałbym również zapewnić wybór pokrewnych treści na dole każdego postu (używając doskonałego Wtyczka Yet Another Related Posts (YARPP)) wraz z powiązanymi tagami.

Logo wtyczki Yet Another Related Posts.

YARPP to podstawa większości witryn WordPress, nad którymi pracuję.

Wreszcie każdy post powinien kończyć się wezwaniem do działania (CTA), które daje odwiedzającemu możliwość subskrypcji lub zostania klientem. Nie popełniaj błędu, zakładając, że odwiedzający zawsze zauważą wezwanie do działania na pasku bocznym lub w innym miejscu – dół wpisu jest doskonałym miejscem do przyciągnięcia ich uwagi. W końcu, jeśli przeczytali do samego końca posta, prawdopodobnie mają dobre samopoczucie, aby podjąć działanie.

3. Pasek boczny

Zrzut ekranu paska bocznego Leaving Work Behind.

Pasek boczny mojego bloga.

Pasek boczny jest prawdopodobnie najbardziej nadużywaną sekcją większości blogów WordPress. Jest strasznie przeludnione dzięki ogromnej liczbie mało wpływających widżetów, które niewiele oferują użytkownikowi i jeszcze mniej przyczyniają się do głównego celu twojego celu (tj. Przyciągnięcia subskrybentów i / lub klientów).

Kluczem do wydajności górnego paska bocznego jest jego jak najmniejsze wypełnienie. Mówiąc prościej, im mniej wybór ma użytkownik, tym większa szansa, że ​​zrobią to, co należy (tj. Wypełnią wezwanie do działania). Jednak chcesz także upewnić się, że pasek boczny oferuje odwiedzającym możliwość uzyskania dodatkowych informacji na temat Twojego bloga i dalszej eksploracji. Mając to na uwadze, zalecamy dołączenie kombinacji następujących widżetów (wymienionych w określonej kolejności):

 • Formularz subskrypcji
 • Link do produktu (najlepiej graficzny)
 • Link do stron z pieniędzmi (tj. Stron generujących największy bezpośredni dochód)
 • Lista kategorii / tagów lub linków do stron zasobów
 • Przyciski mediów społecznościowych
 • Pole wyszukiwania
 • Mini pudełko biologiczne

Po lewej stronie tej sekcji zobaczysz zrzut ekranu paska bocznego na moim blogu, który zawiera wszystkie powyższe elementy. Każdy oferuje użytkownikowi możliwość dalszego przeglądania blogu, subskrybowania lub zakupu. Wszystkie te działania przynoszą korzyści.

4. Stopka

Szczerze mówiąc, zamieszczam więcej stopki, ponieważ jest to element witryny, którego tak naprawdę nie można zignorować, w przeciwieństwie do potencjalnego źródła zaangażowania i możliwości konwersji. Faktem jest, że większość ludzi nie przywiązuje dużej uwagi do twojej stopki i ma ograniczony potencjał.

Wiele stopek ogranicza się do informacji o prawach autorskich i szczerze mówiąc, nie widzę z tym problemu. Jeśli jednak chcesz dodać trochę więcej do swojej witryny, możesz wypełnić stopkę kombinacją wyżej wymienionych widżetów i jeszcze więcej.

Stopka WPExplorer jest właściwie dobrym przykładem tego, co możesz zrobić ze stopką – jeśli jesteś gościem robi dostać się na sam dół strony, to daje im dobrą okazję do przejścia do innej sekcji strony:

Zrzut ekranu stopki WPExplorer.

Stopka powinna być Twoim najwyższym priorytetem, ale jeśli masz czas, możesz rozważyć wypełnienie go widżetami zwiększającymi zaangażowanie.

Zwiększenie podsumowania zaangażowania blogów

Powyżej zamieściłem wiele praktycznych porad, ale najważniejsze jest zrozumienie fundamentalnego uzasadnienia mojej porady – że użytkownik powinien zawsze mieć mnóstwo kontekstowo odpowiednich możliwości dalszego przeglądania witryny lub subskrypcji. To jest klucz – tak długo, jak będziesz o tym pamiętać, prawdopodobnie nie pomylisz się, nawet jeśli przyjmiesz inne podejście do tego, które zaleciłem.

Mając to na uwadze, chciałbym wiedzieć, jakie strategie stosujesz, aby zmaksymalizować zaangażowanie i konwersje na swoim blogu. Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me