WordPress umożliwia zwykłym ludziom takim jak ty i ja zakładanie własnych blogów i stron internetowych oraz zarządzanie nimi. Jesteśmy bardzo podekscytowani, gdy po raz pierwszy widzimy nasz własny pulpit WordPress. Spieszymy się, aby opublikować nasz pierwszy post, aby zastąpić standardowy pierwszy post Hello World od WordPress.


Ale poczekaj, istnieje wiele wbudowanych funkcji WordPress, z którymi powinieneś się zapoznać. Mogą sprawić, że Twoje blogowanie będzie łatwe i przyjemne. Poświęć trochę czasu na przeglądanie wielu opcji w menu po lewej stronie, opcji ekranu u góry, opcji w Edytorze, a będziesz mile zaskoczony tym, co przeoczyłeś. Poświęćmy więc ten post na odkrycie wielu mało widocznych opcji, które możemy zacząć wykorzystywać w codziennym życiu WordPress.

Zacznijmy,

Łatwe zarządzanie postami w WordPress

Prawy róg edytora postów jest błogosławieństwem dla blogerów. Pomaga lepiej zarządzać postami na wiele sposobów. Opcje te zazwyczaj obejmują ustawienia publikowania, formaty wpisów, systematyki i polecane obrazy.

Publikować

Proste wskazówki dla początkujących WordPress: Ustawienia publikowania

Aby zaplanować wyświetlanie postów w wybranych terminach, zapoznaj się z Publikować opcja. Pozwala to wybrać dokładną datę i godzinę opublikowania posta.

Możesz także oznaczyć post do recenzji, klikając W oczekiwaniu na opinię, szczególnie wygodne dla bloga wielu autorów.

The Widoczność opcja kontroluje wyświetlanie treści przez innych. Domyślne ustawienie tej opcji to Publiczne, co oznacza, że ​​cały świat może oglądać post. Ale możesz ograniczyć oglądanie do kilku wybranych hasło chronione lub włączenie prywatny opcja.

Domyślnie twoje najnowsze posty pojawiają się na górze strony w WordPress. Co jeśli chcesz, aby wiecznie zielony post lub taki, który jest skierowany do początkujących, zamiast tego zajmował ten slot? Możesz to zrobić, resetując opcje w sekcji Widoczność. Włącz Lepki opcja dla posta, pojawi się i pozostanie na górze postów, dopóki nie wyłączysz opcji przyklejania.

Jako bloger będziesz wiedział, ile poprawek przechodzi post, zanim zostanie opublikowany. Może zaczynać się od małego skrawka lub notatki i z czasem przerodzić się w pełnoprawny artykuł, przebiegający między wieloma wersjami. Jeśli chcesz uzyskać dostęp do dowolnej wersji, z jakiegokolwiek powodu, po prostu zajrzyj pod Rewizje w edytorze postów. Jeśli nie widzisz go od razu, włącz ustawienie w Opcje ekranu. Dodając odrobinę kodu do pliku wp-config.php plik (patrz niżej), możesz również ograniczyć liczbę poprawek wpisów.

Format

Proste wskazówki dla początkujących WordPress: Format wiadomości

Po ustawieniach publikowania powinieneś zobaczyć sekcję Format. W zależności od używanego motywu WordPress możesz mieć kilka lub kilka opcji formatowania postów. Te formaty będą inaczej stylizowały Twój post.

 • Standard jest zwykłym formatem tekstu
 • Na bok wyrównuje
 • Wizerunek, Wideo, Galeria i Audio formaty będą zawierać odpowiednie media u góry Twojego posta
 • Zacytować stylizuje twój post jako bezpośredni cytat
 • Połączyć posty będą zawierały opcję określenia linku wychodzącego, na który można skierować post (np. jeśli napiszesz napis, że XYZ jest w sprzedaży, to połącz go z postem, aby zabrać czytelników bezpośrednio do sprzedaży)
 • Status posty są formatowane jako aktualizacja statusu podobna do mediów społecznościowych
 • Czaty pojawiają się jako rozmowy

Po prostu wybierz format, którego chcesz użyć, i dodaj treść. Niektórzy twórcy motywów dodadzą dodatkowe opcje do postów w oparciu o format (np. Cytaty mogą zawierać opcje pogrubionych kolorów lub czcionek, a filmy mogą mieć dodatkowe opcje nakładek lub alternatywnych obrazów). Możesz dowiedzieć się więcej o formatach postów WordPress w naszym przewodniku.

Przedstawiony obraz

Proste wskazówki dla początkujących WordPress: Wyróżniony obraz

Podczas tworzenia postu często możesz wybrać wyróżniony obraz (nawet w przypadku wszystkich różnych formatów postów). Ten obraz jest zwykle używany na głównej stronie bloga, jako miniatura, gdy Twój post jest wyświetlany jako powiązany post w innym artykule lub jako miniatura dla dowolnych modułów blogu w kreatorze stron (takich jak siatki blogów lub karuzele w Elementor lub WPBaker Visual Composer).

Aby rozpocząć, kliknij link „Ustaw polecany obraz”.

Proste wskazówki dla początkujących w WordPress: Wybierz Polecany obraz

Następnie prześlij nowy obraz (wybierz go z komputera lub przeciągnij i upuść na obrazie) lub wybierz obraz, który jest już w bibliotece multimediów. Kliknij niebieski przycisk, aby „Ustaw polecany obraz”, a następnie zapisz swój post.

Podczas dodawania nowych zdjęć ważne jest, aby dodać Tytuł opisać obraz dla wyszukiwarek i Alt Text do użytku przez czytniki ekranu lub przeglądarki. Wynika to z SEO i ze względu na dostępność. Można używać tego samego opisu, ponieważ nie zapomnij go dodać.

Kategorie i tagi

Proste wskazówki dla początkujących WordPress: kategorie i tagi

Kategorie i tagi (czasem zbiorczo nazywane „taksonomiami”) są używane do grupowania treści. Służą one do pomocy czytelnikom (i wyszukiwarkom) w poruszaniu się po Twojej witrynie i znajdowaniu powiązanych treści. Oto krótki przegląd, który pomoże:

 • Kategorie są głównymi grupami postów na blogu (lub innymi typami postów, takimi jak personel, portfolio itp.). Powinny to być ogólne definicje treści. Jeśli prowadzisz blog z recenzjami samochodów, mogą to być różne marki samochodów (Jeep, Toyota, Ford itp.).
 • Tagi są bardziej szczegółowymi szczegółami, które opierają się na głównej kategorii. W przypadku bloga samochodowego mogą to być szczegóły techniczne, takie jak moc konia, poduszki powietrzne, kolory, rok itp.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszym przewodnikiem po kategoriach i tagach WordPress oraz wtyczkach, aby ulepszyć je (lub nawet zautomatyzować) na swojej stronie.

Materiały rzemieślnicze

Blogerzy spędzają sporo czasu w edytorze postów. W edytorze znajduje się wiele opcji, które pomagają usprawnić pracę. Te przydatne opcje w Edytor wizualny może ułatwić pisanie treści,

Proste wskazówki dla początkujących WordPress: edytor postów

Rozpraszanie Darmowe pisanie: Widzisz dość duży przycisk „X” tuż pod „Tekstem” na obrazku poniżej? Kliknięcie go powoduje zniknięcie paneli bocznych i nagłówków, pozostawiając niepotrzebny obszar do pisania. Ponowne kliknięcie spowoduje przywrócenie oryginalnego ekranu.

Przełącz pasek narzędzi: Zwany także „zlewem kuchennym” to kwadratowy przycisk w górnym rzędzie paska narzędzi. Po kliknięciu otwiera się drugi wiersz opcji poniżej.

Skróty klawiszowe: Po otwarciu drugiego wiersza opcji za pomocą paska narzędzi Toggle poszukaj „?”Symbol. Kliknięcie go wyświetli zestaw skrótów wbudowane w edytor w wyskakującym okienku. Na przykład Alt + Shift + 2 da ci
Nagłówek 2. Ale zanim zaczniesz używać tych skrótów, musisz włączyć skróty klawiaturowe w swoim profilu użytkownika. Skróty są włączane dla poszczególnych użytkowników.

Czytaj więcej: Kolejną funkcją przydatną do tworzenia postów jest Czytaj więcej. To oddziela pierwszą sekcję tekstu (przed wstawieniem przerwy) jako krótki fragment, który będzie używany z miniaturą postu na stronie głównej blogu. Przyciąga więcej uwagi niż tytuł postu i wygląda stylowo w mediach społecznościowych. Poszukaj funkcji w Edytorze postów, umieść kursor w miejscu, w którym chcesz zakończyć fragment, a następnie kliknij ikonę. Możesz także dodać czerwony punkt, klikając kartę „Tekst” dla swojej zawartości i dodając ten fragment HTML:

Następnie, jeśli chcesz podzielić długi post na wiele stron, wstaw następujący kod w polu Edytor tekstu dokładnie w punkcie, w którym strona ma się zepsuć. Możesz powtórzyć go tyle razy, ile chcesz, aby podzielić go na wiele stron (jest to dobre w przypadku długich / szczegółowych list, a także może pomóc wyświetlać więcej reklam).

 
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

  Pages: 1 2