Proste sposoby na ulepszenie bloga WordPress za darmo

Treść jest ważna (nikt nie będzie się z tobą kłócić), ale wygląd i funkcja twojego bloga również są ważne. Każda witryna lub blog wymaga od czasu do czasu trochę TLC, ale na szczęście dla Ciebie nie musi to być trudne. Istnieje wiele sposobów na ulepszenie projektu bloga za darmo (lub w jego pobliżu).


Wielu blogerów i menedżerów witryn może myśleć, że musisz być profesjonalnym programistą lub projektantem, aby zaktualizować wygląd swojej witryny. To nie może być dalej od prawdy! Nadanie Twojej witrynie mini przeróbki może być szybkie, łatwe, przyjemne i bezpłatne – pokażemy Ci, jak to zrobić.

1. Uporządkuj swoje menu i widżety

Mówiąc dokładniej, raz jeszcze dokładnie przeanalizuj menu nawigacyjne, pasek boczny i stopkę. Łatwo zapomnieć o aktualizacji linków lub widżetów w miarę upływu czasu (mam na myśli, że to już ludzie z sezonu Dyniowa Przyprawa Latte!).

Dokładnie przyjrzyj się temu, co oferujesz w tych obszarach. Dodaj ważne linki i usuń nieistotne z menu. Następnie wyczyść pasek boczny i stopkę, aby wyświetlić ważne informacje, takie jak najnowsze lub popularne posty, widżet biuletynu, być może Twój kanał na Instagramie lub nawet prosty rozdział (co ma sens dla Twojej witryny).

2. Zaktualizuj starą treść

Twórz i aktualizuj zawartość

Nie pozwól, aby przydatne treści stały się nieaktualne. Czasami świetne posty wymagają tylko kilku poprawek, aby pozostały aktualne. Content Marketing Institute ma świetny artykuł na temat jak ożywić zawartość kapelusza. Wracając, aby dodać inną perspektywę, dołącz kilka nowych pomocnych linków lub zadaj czytelnikom pytania, to świetne sposoby na dodanie wartości starym postom. Ponadto jest to świetne rozwiązanie dla SEO – wyszukiwarki uwielbiają widzieć, jak odświeżasz swoje treści.

Podobnie jest bardzo możliwe, że projekt bloga zmienił się w pewnym momencie, a może chcesz teraz zmienić estetykę. Upewnij się, że Twoje zdjęcia mają sens z obecną obecnością online. Może to obejmować przesłanie logo gotowego na siatkówkę, dodawanie nowych polecanych zdjęć do starych postów lub używanie nowych zdjęć pracowników zamiast zdjęć wykonanych 5 lat temu.

3. Napraw swoje SEO

SEO określa, czy i gdzie pojawia się w wynikach wyszukiwania. Oznacza to, że jest to niezwykle ważne i naprawdę powinieneś często to sprawdzać. Pomimo tego osobiście spotkaliśmy zaskakującą liczbę blogerów, którzy zaniedbują swoje SEO, ale nie daj się być jednym z nich!

Wtyczka Yoast SEO

Najpierw musisz mieć dobrą wtyczkę SEO, jeśli jeszcze tego nie masz. Używamy i polecamy Yoast SEO. Ma wszystko, czego potrzebujesz do zarządzania SEO w witrynie, w tym mapy witryn, tytuły, bułkę tartą i wiele innych.

Broken Link Checker

Innym kluczowym aspektem SEO jest naprawa niedziałających linków. Wyszukiwarkom się to nie podoba, gdy próbujesz utworzyć link do nieistniejących stron. Najłatwiejszym sposobem sprawdzenia uszkodzonych linków w witrynie jest użycie narzędzia.

Broken Link Checker działa dobrze w przypadku małych witryn (ale ważne jest, aby pamiętać, że ta wtyczka jest niedozwolona przez niektóre wspólne plany hostingowe, ponieważ zużywa dużo zasobów). Osobiście korzystamy z bezpłatnego Integrity dla komputerów Mac aplikacja do przeprowadzania okresowych kontroli błędów w naszych witrynach.

4. Przyspiesz

Żaden z odwiedzających nie chce czekać 60 sekund na załadowanie witryny. Nie chcą nawet czekać 10 sekund. Żyjemy w świecie „daj mi to teraz”, dlatego ważne jest, aby Twoja witryna była szybka.

Istnieje kilka łatwych sposobów na przyspieszenie witryny bez konieczności wydawania dodatkowych pieniędzy na lepszy hosting lub usługę CDN (chociaż jeśli masz kilka zapasowych dolarów każdego miesiąca, to naprawdę byłaby najlepsza opcja).

Usuń niepotrzebne wtyczki

Przed zainstalowaniem jakichkolwiek nowych wtyczek zrób spis tych, które już zainstalowałeś. Nie używasz tej wtyczki do tworzenia faktur PDF WooCommerce? Dezaktywuj i usuń. Korzystasz z nowej wtyczki SEO, ale nadal masz zainstalowaną starą? Usuń to.

Podobnie spójrz na wtyczki dla zduplikowanych funkcji. Czy naprawdę potrzebujesz dwóch suwaków? Prawdopodobnie nie. Wybierz ulubionego i pozbądź się drugiego.

Zainstaluj wtyczkę buforującą

W3 Total Cache

Jeśli nie używasz już buforowania, powinieneś być. Niektóre firmy hostingowe mają wbudowane buforowanie (na przykład WP Engine), więc możesz już włączyć buforowanie, a nawet go nie znać.

Dodawanie pamięci podręcznej do witryny jest łatwe dzięki bezpłatnym wtyczkom, naszym ulubionym jest W3 Total Cache. Możesz przeczytać nasz pełny przewodnik konfiguracji W3 Total Cache, aby uzyskać szczegółowe instrukcje, ale w zasadzie wystarczy zainstalować wtyczkę, skonfigurować kilka ustawień, a następnie kliknąć przycisk Zapisz.

Zainstaluj wtyczkę smushing

WP Smush Image Optimization Plugin

Oprócz udostępniania stron i postów z buforowaniem możesz dodatkowo przyspieszyć swoją stronę internetową, optymalizując swoje zdjęcia. Jednym ze sposobów jest skorzystanie z usługi takiej jak TinyPNG lub jak aplikacja ImageOptim (dla komputerów Mac), aby tworzyć zoptymalizowane obrazy przed dodaniem ich do swoich postów lub stron.

Ale co, jeśli chcesz wrócić i zoptymalizować obrazy już w bibliotece multimediów? Lub zoptymalizować obrazy w locie, gdy przesyłasz je do swojej witryny? Próbować WP Smush autor: WPMU DEV. Ta darmowa wtyczka umożliwia zmniejszenie rozmiaru pliku bez utraty jakości wszystkich zdjęć.

5. Ponownie rozważ swój motyw

Powinniśmy rozmawiać o tym, jak poprawić projekt swojego bloga, a najbardziej dosłownym sposobem na to jest zmiana projektu. W przypadku WordPress wygląd Twojej witryny zależy od motywu, więc może nadszedł czas, aby poszukać nowego.

Wypróbuj nowy darmowy motyw WordPress

Dzisiaj Blog i Magazyn Darmowy motyw WordPress

Darmowe motywy to doskonały sposób na aktualizację wyglądu swojej witryny za darmo. WordPress.org ma wiele darmowych motywów w swoim repozytorium, a także mnóstwo darmowych motywów WordPress tutaj w WPExplorer. Ale bez względu na to, skąd bierzesz nowy motyw, pamiętaj, aby najpierw wykonać kopię zapasową witryny WordPress przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian (na wszelki wypadek).

Popraw swój obecny motyw

total-customizer

Jeśli bieżący motyw WordPress zawiera już opcje stylizacji w narzędziu WordPress Customizer, zmiana motywu może nie być wcale potrzebna. Na przykład nasz motyw Total WordPress zawiera mnóstwo opcji stylizacji elementów nagłówka, czcionek, stron archiwów, wpisów, elementów stopki i układu oraz wiele innych. Po prostu użyj pól, selektorów kolorów i przełączników, a następnie kliknij Zapisz. Łatwe jak ciasto.

SiteOrigin CSS

Ale jeśli podoba Ci się motyw i nie ma wielu opcji stylizacji, nadal możesz zainstalować wtyczkę edytora CSS na żywo. Wtyczki te zazwyczaj działają z interfejsem wskaż i kliknij, zapewniając opcje zmiany kolorów, czcionek, wypełnień i innych elementów strony.

SiteOrigin oferuje zaskakująco niesamowitą opcję bezpłatną. Ale jeśli nie masz nic przeciwko wydaniu kilku dolarów, naszym ulubionym jest CSS Hero. Jest łatwy w użyciu, pełen potężnych opcji i ładnie wygląda.

6. Dodaj funkcje dla swoich czytelników

Ostatnią wskazówką dotyczącą ulepszenia witryny WordPress jest podjęcie kroków w celu zwiększenia zaangażowania czytelnika. Bo przecież twoi czytelnicy stworzyli twoją witrynę.

Popraw swoje komentarze

Wtyczka Jetpack WordPress

Jednym z najprostszych sposobów na zaangażowanie czytelników jest ulepszenie systemu komentowania. Domyślne komentarze WordPress działają dobrze, ale pozostawiają trochę do życzenia. Jeśli już używasz JetPack dla WordPress (który przypomina zlew kuchenny z wtyczkami), masz szczęście. Jeśli włączysz Komentarze JetPack opcja Twoi czytelnicy mogą dodawać komentarze za pomocą swoich kont w mediach społecznościowych, a także otrzymywać powiadomienia e-mail.

Disqus

Inną świetną opcją jest Disqus. Dzięki tej bezpłatnej wtyczce możesz dodać popularny system komentowania Disqus do swojej witryny WordPress. W ten sposób czytelnicy mogą komentować za pomocą swojego profilu społecznościowego lub konta Disqus, a także polecać i udostępniać swój post innym członkom Disqus.

Dodaj zapisanie się do newslettera

MailChimp dla wtyczki WordPress

Jeśli nie masz jeszcze biuletynu, powinieneś go otrzymać. To jeden z najlepszych sposobów, by pozostać w kontakcie ze zwykłymi czytelnikami. MailChimp jest tym, z czego korzystamy i jest bezpłatny dla list z maksymalnie 2000 subskrybentami. Ponadto istnieje mnóstwo łatwych wtyczek do optymalizacji formularza rejestracji.

Lubimy Wtyczka MailChimp dla WordPress co ułatwia dodawanie opcji biuletynu do paska bocznego, a także opcji subskrypcji do formularza przesyłania komentarzy. Oferują również Wtyczka MailChimp Top Bar rozszerzenie, aby dodać alert na górze strony z prośbą do czytelników o subskrypcję.

Zastosuj to, czego się nauczyłeś

A teraz idź się zabawić! Ulepszanie projektu witryny i optymalizacja witryny nie musi być trudne ani drogie – istnieje wiele sposobów optymalizacji witryny za niewielką opłatą.

Zaloguj się na swojej stronie WordPress (teraz!) I zacznij porządkować swoje menu, aktualizować stare treści, naprawiać SEO, przyspieszać strony, odświeżać swój motyw i ulepszać metody angażowania czytelników. Wiem że możesz to zrobić! ��

Czy masz jakieś inne przyjazne dla budżetu porady na temat ulepszania swojego bloga WordPress? A może pomysły na aktualizację projektu witryny za darmo? Podziel się z nami swoją opinią w komentarzach!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map