Proste rozwiązania do stworzenia bazy wiedzy WordPress

Proste rozwiązania do stworzenia bazy wiedzy WordPress

Obszerna baza wiedzy może wiele pomóc w ulepszeniu firmy, zarówno wewnętrznie, jak i jako niezbędny element obsługi klienta. Jeśli jednak zastanawiasz się nad dodaniem jednego do swojej witryny, możesz być nieco przytłoczony tą perspektywą.


Dzięki mnogości korzyści, jakie zapewnia baza wiedzy, dostępnych jest wiele rozwiązań, które mogą ci pomóc. Te narzędzia umożliwiają tworzenie obszernego i zorganizowanego źródła informacji dla Twojej firmy (a być może nawet całej branży). Ponadto najlepsze z nich sprawią, że szybko zaczniesz działać.

W tym artykule porozmawiamy o tym, dlaczego baza wiedzy może być ważna dla Twojej witryny WordPress. Następnie omówimy nasze ulubione rozwiązania i omówimy, co każde z nich robi najlepiej. Zacznijmy!

Dlaczego baza wiedzy jest cennym dodatkiem do Twojej witryny?

Baza wiedzy HubSpot

The Baza wiedzy HubSpot zawiera często zadawane pytania, instrukcje obsługi, dokumentację produktu i wiele innych.

Baza wiedzy to zasób, który zapewnia odwiedzającym witrynę, klientom i klientom informacje na temat Twojej firmy i ofert. Prawdopodobnie znasz kilka popularnych formatów używanych jako bazy wiedzy, takich jak FAQ i wiki.

Jeśli prowadzisz firmę, utrzymanie kompleksowej bazy wiedzy to doskonały sposób na zapewnienie klientom potrzebnych informacji i wsparcia. To narzędzie oferuje jednak wiele innych korzyści dla Ciebie i Twoich odbiorców, niezależnie od rodzaju prowadzonej witryny. Na przykład baza wiedzy:

 • Obniża koszty wsparcia i oszczędza czas. Dzięki większej ilości informacji dostępnych w Twojej witrynie (dla klientów, pracowników lub członków społeczności) będziesz spędzać mniej czasu na sprawdzaniu połączeń i wiadomości e-mail z pomocą techniczną.
 • Zapewnia spójne wsparcie dla odwiedzających. Odbiorcy mogą wracać do bazy wiedzy, ilekroć zajdzie taka potrzeba.
 • Ustanawia cię jako profesjonalny organ branżowy. Im więcej informacji podasz, tym więcej wiedzy uzyskasz w branży.
 • Pomaga awansować w rankingu wyszukiwarek. Odpowiadając na pytania branżowe na swojej stronie internetowej, możesz poprawić swoje rankingi dzięki wszystkim tym cennym treściom.

Bazy wiedzy mogą funkcjonować jako przydatne źródło informacji dla Twoich klientów, czytelników blogów lub dowolnej grupy odbiorców. Ponadto mogą być przydatnym sposobem wewnętrznego udostępniania informacji członkom zespołu i współpracownikom. Niezależnie od tego, czy chcesz zbudować zewnętrzną czy wewnętrzną bazę wiedzy (lub obie te rzeczy!), Przyjrzyjmy się rozwiązaniom, które ułatwią pracę.

Teraz, gdy lepiej rozumiesz wartość, jaką oferuje baza wiedzy, rzućmy okiem na pięć prostych, ale skutecznych rozwiązań, z których możesz teraz zacząć korzystać na swojej stronie WordPress.

1. Baza wiedzy WP (za darmo)

Wtyczka WP Knowledgebase

Baza wiedzy WP jest łatwą w użyciu wtyczką, która zapewnia funkcjonalność, elastyczność i personalizację. Jeśli szukasz tradycyjnego rodzaju rozwiązania, baza wiedzy WP jest odpowiedzią!

Jeśli chodzi o prostotę, ta wtyczka jest doskonałym wyborem. Oferuje wiele wygody – w tym przewidywanie tekstu i zintegrowane bułka tarta – dzięki czemu baza wiedzy jest łatwa w konfiguracji i obsłudze. Ponadto można dostosować jego prezentację, włączyć (lub wyłączyć) komentarze użytkowników, a nawet użyć narzędzia do przeciągania i upuszczania do prostej organizacji artykułów.

Być może jedną z najlepszych rzeczy w tej wtyczce jest to, że jest w 100% darmowa, więc możesz zainstalować ją na swojej stronie WordPress i od razu zacząć z niej korzystać.

2. KnowAll

Motyw WordPress KnowAll

KnowAll to wysokiej jakości baza wiedzy opracowana przez HeroThemes, i ma czysty i spójny wygląd. Ten motyw jest doskonałym wyborem dla każdego, kto szuka kompleksowego rozwiązania bazy wiedzy dla swojej witryny lub sklepu e-commerce.

Dzięki KnowAll możesz zmienić swoją witrynę internetową w potężną bazę wiedzy, która zawiera polecane artykuły, odpowiedzi na często zadawane pytania i sugestie dotyczące powiązanych treści. Istnieje również elastyczna funkcja wyszukiwania, która ułatwia odwiedzającym znalezienie tego, czego potrzebują. Ponadto możesz nawet śledzić, jak pomocne są Twoje artykuły, za pomocą analiz i opinii na temat artykułów.

Koszt tego uniwersalnego motywu wynosi 149 USD, co obejmuje roczny okres aktualizacji i wsparcie premium. KnowAll obejmuje również własne HeroThemes Baza wiedzy heroicznej wtyczka, dla bardziej rozbudowanej funkcjonalności.

3. Yada Wiki (bezpłatny)

Wtyczka WordPress Yada Wiki

Jak sama nazwa wskazuje, Yada Wiki to wtyczka w stylu wiki, która umożliwia zbudowanie bazy wiedzy pełnej połączonych linków i artykułów o pełnej długości. Po utworzeniu tego zasobu możesz łatwo skierować do niego swoich klientów i uzyskać odpowiedzi na wszystkie ich pytania.

Co więcej, Yada Wiki zapewnia prawie wszystkie narzędzia potrzebne do zbudowania kompleksowej bazy wiedzy, łatwej w nawigacji dla użytkowników. Możesz dodawać posty wiki i przechowywać je w osobnej sekcji witryny lub używać układu wiki w całej witrynie.

Co najlepsze, Yada Wiki jest całkowicie darmowe. Nie ma żadnych dodatków ani rozszerzeń premium, które dodatkowo wzmacniają prostotę tej wtyczki.

4. Ultimate FAQ (Freemium)

Ostateczna wtyczka FAQ WordPress

Najczęstsze pytania to wtyczka pytań i odpowiedzi, która ma ułatwić odwiedzającym witrynę uzyskanie dodatkowych informacji na temat treści, produktów i innych ofert.

Dzięki różnorodnym opcjom stylizacji i krótkiemu kodowi, który umożliwia dodawanie często zadawanych pytań w niemal dowolnym miejscu w Twojej witrynie, nie ma ograniczeń co do tego, co możesz osiągnąć dzięki tej wtyczce. W rzeczywistości Ultimate FAQ integruje się nawet z WooCommerce, więc możesz dodawać FAQ bezpośrednio do stron produktów!

Podstawowa wtyczka oferowana w katalogu wtyczek WordPress jest bezpłatna. Jednak premia Aktualizacja zapewnia dalsze opcje stylizacji, często zadawane pytania przez użytkowników i wiele więcej pod względem funkcjonalności.

5. Flatbase (49 USD)

Motyw WordPress Flatbase

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

Flatbase to kolejny motyw WordPress oparty na bazie wiedzy, który pozwala przekształcić witrynę w źródło informacji dla odwiedzających i klientów.

Oprócz umożliwienia stworzenia kompleksowej bazy wiedzy, Flatbase pomaga również w zamieszczaniu FAQ na swojej stronie internetowej. Ponadto możesz dodać forum pomocy społeczności dzięki kompatybilności motywu z wtyczką bbPress. Te funkcje ukierunkowane na społeczność sprawiają, że jest to dobry wybór dla właścicieli witryn z silnym poparciem.

Licencja na jedną stronę kosztuje 49 USD, co obejmuje przyszłe aktualizacje i sześć miesięcy wsparcia. Aby przedłużyć wsparcie do jednego roku, możesz uiścić dodatkową opłatę.

6. HelpieWP

Helpie - Wtyczka bazy wiedzy WordPress | Wiki

HelpieWP to wtyczka, której potrzebujesz, jeśli chcesz przechowywać, organizować i uczyć się jak najwięcej ze swojego systemu wiedzy. Wtyczka jest świetna dla:

 • Witryny wymagające dokumentacji
 • Witryny WooCommerce
 • Strony internetowe z obszarem klientów / członków i
 • Do tworzenia stron wiki

Jeśli budujesz poważną bazę wiedzy, wyszukiwanie jest najważniejszym narzędziem dla twojej bazy wiedzy. Zaawansowane wyszukiwanie ułatwia użytkownikom znalezienie najistotniejszych informacji z ogromnego magazynu wiedzy. Dlatego z HelpieWP, twórcy opracowali zupełnie nowe narzędzie do wyszukiwania, które zawiera wszystkie cechy, dzięki którym wyszukiwanie jest wydajne i proste w użyciu:

 • Priorytetyzacja treści i waga
 • Częściowe dopasowanie słowa kluczowego
 • Szybkość wyszukiwania na żywo

HelpieWP pozwala stworzyć potężną bazę wiedzy z dynamicznym wglądem w twoich użytkowników. Pomaga to zmniejszyć liczbę zgłoszeń do obsługi klienta, wskazać problematyczne obszary w dokumentacji i poprawić wskaźnik zadowolenia użytkowników.

Możesz korzystać z funkcji edycji interfejsu użytkownika, w tym ograniczać możliwości edycji interfejsu użytkownika do określonych ról użytkownika (powiedzmy Autorzy, Redaktorzy i Administratorzy) i używać HelpieWP jako pełnoprawnego systemu wiki. Istnieje niezliczona ilość sposobów korzystania z tej funkcji w celu zwiększenia wygody użytkowników.

Funkcja automatycznego spisu treści generuje łącza nawigacyjne na stronie do nagłówków używanych w artykule. Jest to niezwykle przydatne, jeśli masz długą zawartość, która musi być odpowiednio zorganizowana i łatwa w nawigacji.

HelpieWP współpracuje ze wszystkimi głównymi tematami i wtyczkami. Tak, nawet ci twórcy stron. I najważniejsze jest, aby wiedzieć, że zespół HelpieWP zapewnia najlepsze wsparcie wszystkim użytkownikom.

7. MinervaKB

Baza wiedzy MinervaKB dla WordPress

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

MinervaKB to wtyczka do bazy wiedzy WordPress, która może naprawdę ułatwić życie wsparcia. Od wyszukiwania na żywo po opinie artykułów – ma wszystkie funkcje, które pomogą Twoim klientom szybko rozwiązać ich problemy. Zmniejszenie czasu i pieniędzy, które wydajesz na wspieranie klientów. A jeśli poważnie myślisz o codziennym ulepszaniu bazy wiedzy, pomoże Ci pulpit analityczny, opinie i oceny artykułów. Integruje się nawet z Google Analytics, umożliwiając korzystanie z ulubionych narzędzi do sprawdzania statusu KB.

Kolejnym dużym plusem jest użycie wtyczki vs. motyw pozwala używać go w domenie głównej witryny. To jednak stanowi wyzwanie. Wtyczka musi być idealnie zintegrowana z dowolnym motywem, zarówno pod względem wyglądu, jak i funkcjonalności. MinervaKB rozwiązuje ten problem, oferując wiele predefiniowanych projektów wyszukiwania oraz mnóstwo elastycznych opcji. Połącz to ze skrótami do elementów i łatwym w użyciu narzędziem do tworzenia stron – jesteś gotowy do pracy!

Podczas gdy MinervaKB oferuje wiele funkcji premium oferowanych przez rozwiązania helpdesk SaaS, bez opłat miesięcznych. Ponadto cena jest dość przystępna dla liczby dostępnych opcji. A ponieważ jest on zbudowany na WordPressie, otrzymujesz najlepsze rozwiązanie do edycji treści od razu po wyjęciu z pudełka, z którego korzystają miliony na całym świecie.

8. Heroiczne FAQ

Heroiczne zarządzanie najczęściej zadawanymi pytaniami

Heroiczne FAQ to wtyczka WordPress, która pozwala dodać sekcję FAQ do twojej witryny. Zawiera wiele funkcji, dzięki którym zarządzanie często zadawanymi pytaniami w witrynie jest szybkie i łatwe. Kreator często zadawanych pytań korzysta z interfejsu przeciągnij i upuść w celu łatwej konfiguracji FAQ. Innowacyjny konstruktor FAQ to nowe podejście do zarządzania często zadawanymi pytaniami, które pozwala tworzyć, zarządzać i edytować wiele pytań i odpowiedzi z jednego ekranu. Po wyjęciu z pudełka jest on wyposażony w 5 wstępnie skonfigurowanych stylów i nieograniczony potencjał dostosowywania, aby pasował do dowolnego wyglądu witryny lub marki. Ta wtyczka pomaga skrócić czas poświęcany na odpowiadanie na często zadawane pytania klientów, a jednocześnie zwiększa zaufanie do usług i poprawia wykrywalność witryny. Dzięki temu będziesz mieć więcej czasu na skupienie się na swojej działalności.

Dla właścicieli firm często zadawane pytania dotyczące heroiki mogą pomóc zwiększyć zadowolenie klientów i elegancko przekazywać odpowiedzi na często zadawane pytania. Wtyczka oferuje wiele opcji prezentacji FAQ, w tym wybór ikon i nieograniczoną liczbę kolorów. Często zadawane pytania można grupować i wyświetlać w wielu lokalizacjach w witrynie, co zmniejsza potrzebę edytowania dużej ilości treści, gdy chcesz zaktualizować lub zmienić często zadawane pytania.

Po zapisaniu tylko jednego biletu na sprzedaż lub pomoc, często zadawane pytania Heroic mogą się zwrócić. Jeśli nie jesteś absolutnie przekonany, HeroThemes oferuje 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy na wszystkie zakupy. Wszyscy nasi klienci Heroic korzystają z naszego dedykowanego zespołu wsparcia oferującego przyjazne wsparcie indywidualne w dowolnym momencie. Heroiczne FAQ są dostępne w trzech punktach cenowych w zależności od liczby witryn i wymaganego poziomu wsparcia.


Dodanie bazy wiedzy do witryny może okazać się owocne dla Twojej firmy. Dzieląc się swoją wiedzą z klientami i współpracownikami, możesz ustanowić się autorytetem i źródłem informacji.

W tym poście omówiliśmy wartość, jaką baza wiedzy może zapewnić wielu typom witryn. Podkreśliliśmy także kilka najlepszych rozwiązań baz wiedzy i ich kluczowe funkcje. Które z tych rozwiązań najbardziej Cię interesują i dlaczego? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map