Jeśli od jakiegoś czasu prowadzisz własną stronę internetową, istnieje duża szansa, że ​​zaczynasz myśleć o stworzeniu niestandardowego motywu, który będzie wyróżniał się z tłumu. Podczas gdy motywy i frameworki premium zabiorą Cię daleko, nie ma nic lepszego niż opracowanie motywu dokładnie według twoich wymagań.


Być może majstrowałeś nad motywem, aby wyglądał tak, jak chcesz, ale prawie zawsze jest coś, co po prostu nie jest w porządku. Dostosowania do istniejącego motywu prawie nigdy nie spowodują, że witryna będzie wyglądać dokładnie tak, jak chcesz.

Problem polega na tym, że jesteś zbyt zajęty prowadzeniem witryny. Nie masz czasu ani cierpliwości, aby nauczyć się kodować lub samodzielnie wprowadzać zmiany. Zamiast zajmować się aspektami programistycznymi WordPress, wybierz rozsądne podejście i zatrudnij programistę motywów WordPress, aby stworzyć niestandardowy motyw dla siebie?

Decyzje, które należy podjąć przed zatrudnieniem programisty

Jest kilka rzeczy, o których powinieneś zdecydować, zanim zaczniesz szukać programisty, który utworzy niestandardowy motyw.

Po pierwsze: musisz zdecydować, czy znajdziesz kogoś do projektu i rozwinąć swój motyw lub czy zamierzasz podzielić to zadanie na dwie odrębne części.

Nie wszyscy programiści przeprowadzą pełny proces tworzenia motywu. O wiele bardziej prawdopodobne jest, że deweloper weźmie plik PSD ukończonego projektu i utworzy z niego działający motyw.

Poleciłbym podzielenie projektu na osobne etapy projektowania i rozwoju. Pozwala to znaleźć osoby specjalizujące się w każdym aspekcie. Możesz współpracować z projektantem, aby stworzyć wygląd Twojego motywu w najdrobniejszych szczegółach, gdzie będą mogli zaoferować konstruktywne i wykwalifikowane porady.

Po zakończeniu projektowania motywu można go przekazać programistom, którego jedynym celem jest przekształcenie tego projektu w działający motyw. To uwalnia ich od wszelkich decyzji projektowych i dyskusji, aby skoncentrować się na tym, w czym są najlepsi.

Po drugie, i chyba najważniejsze, musisz wiedzieć, czego chcesz od nowego motywu. Nie ma sensu wchodzić w to bez jasnego wyobrażenia o tym, jak chcesz, aby Twoja witryna wyglądała i funkcjonowała.

Szczegóły mogą ulec zmianie w trakcie omawiania motywu z projektantem, ale główny wybór wyglądu, wyglądu i funkcjonalności witryny powinien być jasny od samego początku.

Znajdowanie programistów motywów

Po uzyskaniu pełnego pliku PSD projektu witryny możesz teraz zacząć szukać kogoś, kto to wszystko za Ciebie złoży.

Istnieje kilka miejsc, w których można znaleźć programistę do wykonania pracy. Jednym z najlepszych miejsc na początek jest zapytanie projektanta, z którym pracowałeś, czy może kogoś polecić.

Bardzo często projektanci i programiści współpracują ze sobą i polecają się klientom. Jeśli twój projektant ma kogoś, komu ufa, że ​​wykona dobrą robotę, to z pewnością warto z nim porozmawiać. Mogą nie być idealne do pracy, ale ponieważ już pochodzą z rekomendacją osoby, której ufasz, możesz pominąć kilka potencjalnych przeszkód.

Inną opcją znalezienia programisty jest skorzystanie z jednej z witryn licytacyjnych, takich jak Upwork. Możesz też wypróbować najnowszą witrynę Envato Studio opartą na usługach. Witryny te nie są idealne do wyszukiwania wysokiej jakości programistów, ponieważ większość ludzi je zostawia, gdy stworzą przyzwoitą ofertę pracy. Możesz jednak znaleźć nowego programistę, który chętnie zbuduje portfolio i wykona pracę znacznie taniej, niż można by się spodziewać w innym miejscu. Osobiście unikałbym tej opcji, ale jeśli pracujesz z małym budżetem, może to być dla ciebie dobre rozwiązanie.

Inną prostą, ale skuteczną opcją jest wyszukiwanie w Google programistów WordPress w Twojej okolicy. To naprawdę może być takie proste. Znajdziesz wiele osób, które są w stanie wykonać pracę, a korzystanie z kogoś lokalnie może być dla Ciebie lepszą opcją niż ktoś w innym kraju.

Lokalna opcja potencjalnie umożliwia spotkanie się z osobą lub przynajmniej rozmawianie z nią przez telefon w regularnych odstępach czasu podczas projektu. Możliwe, że nie znajdziesz najbardziej utalentowanego programisty, jeśli zatrudnisz kogoś lokalnego, ale możesz to zrównoważyć dzięki możliwości prowadzenia z nim bezpośredniej dyskusji. To zależy od tego, co sprawia, że ​​czujesz się najbardziej komfortowo podczas prowadzenia projektu.

Wybór twórcy motywu

Gdy będziesz mieć wybór programistów, musisz zdecydować, w jaki sposób ograniczyć ten wybór do osoby, z którą będziesz pracować.

Musisz upewnić się, że są w stanie wykonać pracę i łatwo z nią pracować. Najszybszym sposobem na to jest sprawdzenie ich strony internetowej. Witryna programisty powinna wyglądać profesjonalnie i wywrzeć na tobie wrażenie. Jeśli mają złą stronę internetową, dlaczego mielibyście im ufać, że wykonali dobrą robotę z waszą?

Powinieneś być w stanie znaleźć portfolio poprzednich klientów na ich stronie, a najlepiej opinie klientów. O wiele łatwiej jest zaufać komuś, kto udowodnił, że może wykonać tę pracę i ma kilku klientów, którzy go polecają.

Nie oznacza to, że programista, który nie mieć te rzeczy, to nie jest nic dobrego. Po prostu dużo łatwiej jest zatrudnić kogoś, kto zajął się twoimi początkowymi pytaniami dotyczącymi kompetencji, zanim jeszcze je zadasz.

Ustalanie wytycznych projektu i umowy

Kiedy już zdecydujesz się na swojego programistę, musisz zdefiniować projekt i wszelkie kamienie milowe na piśmie. Nigdy nie zaczynaj takiej pracy bez umowy i umowy o opłatach. zawsze.

Przed rozpoczęciem dobrze jest przedstawić pewne rzeczy na piśmie, aby zarówno Ty, jak i programista wiedzieli, czego można oczekiwać od każdego z was.

Jest kilka rzeczy, które powinieneś uwzględnić we wszelkich posiadanych wytycznych i umowie.

  • Pełna opłata za projekt i sposób podziału tej opłaty (zaliczka / kamienie milowe / itp.)
  • Wymagania dotyczące testowania i zmian dla motywu przed jego uruchomieniem
  • Że projekt jest do wypożyczenia i że wszystkie prawa autorskie są przez ciebie zachowane
  • Metody i częstotliwość komunikacji (e-mail / telefon / osobiście)
  • Szacowany czas na zakończenie projektu

Mogą być inne rzeczy specyficzne dla ciebie lub specyficzne dla dewelopera, które muszą być wprowadzone do umowy. Należy pamiętać, że jest to umowa biznesowa i należy ją uszczegółowić lub zrelaksować, tak jak trzeba.


Znalezienie dobrego programisty i praca z nim nie musi być trudną lub kłopotliwą perspektywą. Istnieją tysiące świetnych programistów. Chcesz pracować z kimś utalentowanym, ale przede wszystkim chcesz pracować z kimś, kto jest godny zaufania i z którym przyjemnie sobie poradzić.

Bez względu na to, jak utalentowany jest programista, jeśli nie dotrzymają terminu lub są okropni w pracy, pożałujesz ich użycia.

Gdy znajdziesz programistę, który wykonuje świetną robotę i dobrze z tobą współpracuje, trzymaj się go przy innych projektach. Polecaj je znajomym i innym osobom w sieci, gdy szukają programistów. Jeśli potrafisz zbudować dobre relacje z kimś, prawdopodobnie zrobi to dodatkowy krok, aby ci pomóc, co może tylko poprawić ich pracę.

Czy masz gotowy motyw niestandardowy dla swojej witryny? Jak znalazłeś programistę i jakie masz porady i zalecenia dotyczące tego procesu? Chcielibyśmy usłyszeć o tym w komentarzach poniżej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me